Vantelesna oplodnja

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
To medeni medoks nisu cudna pitanja nego normalne stvari,mi zivimo u 21. veku,danas se porodica planira za razliku vremena moje babe kada su zene radjale po desetoro dece.Ne znam koliko ti imas godina ali ja sam mlada i ja imam vremena da napravim pauzu izmedju prvog i drugog deteta.Mislim da je tvoje pitanje cudno a ne moje,nemam nameru da te uvredim ali tvoje je pitanje suvisno,ustvari mozda ti imas iskustva sa time da neko ide na vantelesnu oplodnju a ne zeli dete,meni je to strano.Kraj na kraju to je moja intima koliko dece ja zelim i da li ih uopste zelim,ja sam postavila sasvim drugo pitanje.Pozdrav
 
Za medeni medoks
Da li ste i dalje u Jevremovoj kod Ljubića i jesu li vam oni zamrznuli spermatozoide?
Ja sam čula da se kod Ljubića čeka puno da dođeš na red.
MM punkcijom uzimaju uzorak pa bi bilo dobro i mi da smrznemo "nešto".
Koliko to košta i ko je urolog tamo?:D
 
Cao svima.Tinabambina evo me i mogu ti reci da sam i ja razmisljala na tu temu.I ja sam jako mlada u odnosu na zene koje imaju po 38 god.i vraca im se po tri embriona.Stvarno sam razmisljala da porazgovaram sa dr jer sam 10god mladja od njih i doktorka mi kaze da ce mi vto uspeti 100p%mislim glupo je reci 100% i mislim da cu je pitati da mi vrati 2.Naravno da zelim decu pokusavam skoro 5 god.ali zamisli da mi se prime sva tri...mislim ok je i to ali kako mi je sve u redu mislim da bih mogla napraviti razliku izmedju dece....U svakom slucaju mogu zamrznuti jajne celije ili embrione....pa pokusati i kasnije ako bas ne uspe.
 
Jedno pitanje, a sta ako ne uspe?
To sto je neko mlad ne znaci da ima uspesnu vantelesnu oplodnju.
Zelim vam iskreno da uspe ali da ste verovatno dozivele nekoliko neuspeha ne bi tako govorile.
Evo Tina i zogo, ja kao lekar ne razumem vas dve.
Idete na vantelesnu, ti zogo 5 godina pokusavas da ostanes trudna i ne polazi ti za rukom i sad jos razmisljate o tome da pravite razliku izmedju dece u godinama, i sta ako se prime 2 ili 3 embriona...
Ja to ne razumem.
 
Mozda bi ste i razumeli da ste dobili otkaz zbog priprema za vto.Svaki drugi dan sam morala ici u ns (inace zivim 80km od ns) dakle morala sam ici da mi prate folikule jer sam pokusavala insemenacije.Dva meseca svaki drugi dan sam izostajala sa posla i koji privatnik ce mene da drzi.Niko nema razumevanja za to u danasnje vreme.A isto tako u slucaju da se prime sva tri koja vrate nebih zelela sutra da mi dete bude uskraceno od necega sto nemogu da mu pruzim.Naravno da zelim decu ko je prosao kroz lecenje sterilitetom odlicno zna kako je to.Prioritet mi je vto vise nego posao....posla ce uvek biti..U krajnjem slucaju da se neprimi ni jedna pokusacu opet (planiram da zamrznem visak jajnih celija)....mozda u nekim kasnijim godinama (ako mi sada ne uspe) mozda u 37-38godini pokusam opet sa tri embriona....
 
Ja od Vas dr-ka nisam ni trzila da me razumete,a ako ste dr-ka onda znate da doktori negarantuju za uspeh vto,a meni garantuju,zbog mog problema koji je mali i naravno tu su moje godine dosta pomogle.I ja Vama zelim uspeh.Uostalom meni godine dozvoljavaju da pokusavam iako mi iz prvoga puta neuspe isto kao sto imam vremena da pravim razliku izmedju dece
 
Ja od Vas dr-ka nisam ni trzila da me razumete,a ako ste dr-ka onda znate da doktori negarantuju za uspeh vto,a meni garantuju,zbog mog problema koji je mali i naravno tu su moje godine dosta pomogle.I ja Vama zelim uspeh.Uostalom meni godine dozvoljavaju da pokusavam iako mi iz prvoga puta neuspe isto kao sto imam vremena da pravim razliku izmedju dece

Tina bambina previse si mlada da bi se prepucavala sa ljudima koji su vise prosli i vise od tebe znaju neke stvari. Ako zaista toliko zelis dete cilj bi ti bio da ga dobijes bez obzira na koji nacin. VTO nosi sa sobom tu mogucnost dvojki ili cak trojki. Trebala bi razmisljati i biti srecna da ti najpre VTO uspe a ti vec planiras i koliko embriona zelis da ti vrate.
 
Cao svima,
Potpuno se slazem sa medenimedoks,jer vidi se da ima dosta iskustva,i uopste nema razloga da se bilo ko ljuti.
Da li si dobila otkaz ili ne to je vec pitanje tvog ,,nesavesnog,,poslodavca, ali zamisli koliko zena nije dobilo sansu za besplatnu vto i mozda ne znas koliko kosta isto to u privatnim ordinacijama.Zaista treba da budes srecna sto ides na vto ,a o tome koliko ce da vrate jajnih celija,takodje se slazem sa medenimedoks,jer se najvise vracaju 3,a i ako vrate tri verevatnoca da ce se zadrzati je veca nego sa jednom jajnom celijom.Verovatno nisi prosla ni jednom vto,pa ne znas kroz sta sve prolazis,ali veruj mi treba da budes srecna i da se opustis, radis sta ti doktori kazu i nadas se cudu ili da ti uspe.
Ovo ti sve govorimo iz licnog iskustva i zaista ti isem od srca i zelim svu srecu kao i samoj sebi koja se lecim vec 10 god.
Pozdrav
 
Cao svima.Tinabambina evo me i mogu ti reci da sam i ja razmisljala na tu temu.I ja sam jako mlada u odnosu na zene koje imaju po 38 god.i vraca im se po tri embriona.Stvarno sam razmisljala da porazgovaram sa dr jer sam 10god mladja od njih i doktorka mi kaze da ce mi vto uspeti 100p%mislim glupo je reci 100% i mislim da cu je pitati da mi vrati 2.Naravno da zelim decu pokusavam skoro 5 god.ali zamisli da mi se prime sva tri...mislim ok je i to ali kako mi je sve u redu mislim da bih mogla napraviti razliku izmedju dece....U svakom slucaju mogu zamrznuti jajne celije ili embrione....pa pokusati i kasnije ako bas ne uspe.

Zaista te ne razumem,
nisi toliko mlada da ne znas da svuda u svetu za vto garantuju 20% - 30% niko ne garantuje 100% i to je zaista suludo.Nemoj da ti daju laznu nadu jer kad ne uspe razocarenje je mnogo vece i bolnije.
Ovo znam iz licnog iskustva, jer sam VTO radila 3 puta i naravno bzuspesno.
Puno srece
 
Zao mi je ali nemislim tako.Bas zbog mojih godina ovo mi nije zadnja sansa ali za ovih 5 god.prosla sam vise nego neke "starije zene".Koliko hormona,ponavljanja jednih te istih nalaza sto bolnih fizicki sto psihickih.Da imam 38g verovatno ne bih imala nista protiv da mi se vrate 3.A sto se tice ulaska u program vto svaka zena ima pravo na to do 38god starosti pa ne vidim zasto bih ja nesto posebno bila srecna.Svakako da jesam ali nikom ja nisam oduzela to pravo pa sam sad nesto posebno srecna.To neznaci da nezelim bebu.Samo ne zelim tri odjednom.Ja cu svakako visak embriona-celija zamrznuti te kao takvi mogu se cuvati 5god.Ja imam 28god. te smatram da svakako uvek ponovo mogu pokusati.
 
A sto se tice poslodavca nije to njegovo pitanje vec moje ja sam ostala bez posla ali nema veze nije mi zao posla ce biti uvek ko hoce da radi normalno da mi je prioritet vto ali hocu da kazem koga je briga sto je jedna osoba manje-vise ostala bez posla.Svakako nisam jedina to znam.
 
Zao mi je ali nemislim tako.Bas zbog mojih godina ovo mi nije zadnja sansa ali za ovih 5 god.prosla sam vise nego neke "starije zene".Koliko hormona,ponavljanja jednih te istih nalaza sto bolnih fizicki sto psihickih.Da imam 38g verovatno ne bih imala nista protiv da mi se vrate 3.A sto se tice ulaska u program vto svaka zena ima pravo na to do 38god starosti pa ne vidim zasto bih ja nesto posebno bila srecna.Svakako da jesam ali nikom ja nisam oduzela to pravo pa sam sad nesto posebno srecna.To neznaci da nezelim bebu.Samo ne zelim tri odjednom.Ja cu svakako visak embriona-celija zamrznuti te kao takvi mogu se cuvati 5god.Ja imam 28god. te smatram da svakako uvek ponovo mogu pokusati.

Da svaka zena ima pravo na VTO, ali kao sto znas da je tek prosle godne je nasa j... drzava uvela besplatnu VTO za zene do 38 god.starosti sta je bilo pre.Ako hoces dete plati i to je koliko.Zbog toga kazem da treba da si srecna, ali ja sam malo starija od tebe 32.god. i od kada se lecim od steriliteta i kad sam radila VTO ,sa strasno jakom terapijom sam jedva imala 2 folikula, tako da ne mora da znaci ako si mlada da ces imati folikule za zamrzavanje.
Naravno,da ti to ne zelim, ali se i to desava.
 
Veruj mi da godine nemaju nikakve veze sa uspesnosti VTO,to je cista sreca ili se ,,zalepi,, ili ne.
Isto kao i kilaza,kao ako si debela ne mozes da zatrudnis tj. manja je uspesnost VTO
Bila sam svedok pre dve godine kada je zena od 100 nak kilograma uradila VTo i uspelo joj iz prvog puta.
To je kao kocka, neko dobije neko ne.
 
Znam svesna sam sve je veliko znak pitanja i kao glavno kako cu reagovati na terapiju.Ali gledajuci nalaze hormonskog statusa koji su u redu kao i sve ostalo dr mi je rekla "uspece ti vto sigurno 100%"Nije ista uspesnost kod svakog.Svako je individua za sebe.Pa i ako ne odreagujem dobro....pokusavacu i dalje.Ja sam radila 3 insemenacije stimulisane klomifenom i estrofemom imala sam i po 4 folikula ali nije uspela ni jedna.Znam da su za vto mnogo jaci hormoni vidim to po semi koju sam dobila ali meni je problem kontak izmedju jajne celije i spermatozoida jer nikada nisam ostala trudna znaci nema oplodnje pa zato i radim vto.....
 
Naravno da godine imaju veliku ulogu.Stvarno neznam kako su tebi objasnjavali to ali meni je dr rekla da sto je zena mladja veca je uspesnost.Meni je zao sto si ti morala 3 puta da prolazis kroz to....niko nezna ni koliko cu ja puta proci ali ocigledno nemamo isto misljenje....
 
Naravno da godine imaju veliku ulogu.Stvarno neznam kako su tebi objasnjavali to ali meni je dr rekla da sto je zena mladja veca je uspesnost.Meni je zao sto si ti morala 3 puta da prolazis kroz to....niko nezna ni koliko cu ja puta proci ali ocigledno nemamo isto misljenje....

Mislim da svrha ovog foruma nisu ubedjivanja i nametanja sopstvenog iskustva drugima, vec razmena istih. Onog trenutka kada se odlucimo da radimo VTO malo koja zena zna sta je ocekuje. Svaka od nas INDIVIDUALNO reaguje na embrio transfer. Slazem se sa jnikolic da je garantovana uspesnost 20-30%, cak i u mnogo razvijenijim zemljama nego sto je to nasa. Nazalost.
Gomilu papira, hiljadu puta ponovljene nalaze, odbijanja, nerazumevanja i razne komplikacije prolazimo svi. Ako smo dosli vec do asistirane reprodukcije znaci da imamo veci problem nego ostali parovi i to samim tim zahteva odgovorniji pristup i komplikovaniji zahvat. Ono sto meni uspe u lecenju mozda nece uspeti tebi ili nekoj drugoj zeni i obratno. Pa ljudi moji svi smo mi razliciti i svaki organizam je prica za sebe.
E sad. . . prilikom embrio transfera vraca se najvise tri embriona. To je najoptimalniji broj iz kojeg je najveca sansa da jedan uspe. Ukoliko zanesete sva tri embriona i u toku trudnoce treci bude ometao drugi da se pravilno razvija, odstranice ga. Isto to ce uraditi i sa drugim. Tako da na kraju opet ostaje jedan koji ce se pravilno razviti. Ovim postupkom se smanjuje rizik neuspesnih trudnoca, i ponovnog prolazenja kroz sve to.
Sto se godina tice, nekada zene od 35 godina bolje odreaguju nego zene u 25-oj. Dokaz da nema pravila je upravo to da sve vise mladjih zena ima problema sa sterilitetom i zacecem.
 
Pa neznam ko se ubedjuje ali ok ako ti to lici na ubedjivanje to sto nemislim kao ti ili jnikolic.Poznato mi je to odstranjivanje bas se preporucuje ma da ne ugrozava nikako ostale embione prilikom odstranjivanja.Lakse je odstraniti nego ubaciti jedan manje.Bas se slazem sa tobom.Ja ne izmisljam informaciju da mi je dr rekla da zena sto je mladja ima vecu uspesnost nego ona od 38g ali kako moje misljenje lici na ubedjivanje nemam nameru da se ubedjujem sa bilo kim samo sam iznela svoje iskustvo a ne nesto sto sam cula ili nacula.
 
:!::!::!: У потпуности се слажем са Меденим медоксом. Кроз IVF сам прошла 4 пута, неуспешно. Зого, веруј има толико тога што ми још увек није јасно...а носим велика искуства.
 
Molim vas da mi neko ko je bio ili je u toku programa besplatne vto u Visegradskoj odgovori na jedno pitanje.
Koliko vremena prodje od trenutka kada vam stigne pismeni poziv i kada predate svu trazenu dokumentaciju na salter? I da li se ide na neki razgovor sa doktorima ili Komisija odlucuje bez vaseg prisustva?
Unapred hvala na odgovoru
 
cao svima rijetko sam svama jer imam jako malo vremena.zeljela bi da kazem zogo22 da moje iskustvo potvrdjuje da godine puno neigraju ulogu.meni je sad 27 od 21 sam imala 5 neuspjesni ivf sem neprohodni jajovoda sve je u redu ali jednostavno neide i meni su doktorovi govorili da je postotak za uspjesnost velika.zelim ti puno srece.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top