Vantelesna oplodnja

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Cao svima,
Juce su me zvali iz NF da idem u petak na razgovor, povodom vantelesne.
Samo sto nisam pala u nesvest jer sa 990.
Interesuje me sta sve treba od rezultata i koliko je vremena potrebno od prvog razgovora do konacne realizacije ceog procesa tj embriotransfera.
Hvala
 
Cao svima,
Juce su me zvali iz NF da idem u petak na razgovor, povodom vantelesne.
Samo sto nisam pala u nesvest jer sa 990.
Interesuje me sta sve treba od rezultata i koliko je vremena potrebno od prvog razgovora do konacne realizacije ceog procesa tj embriotransfera.
Hvala

Draga Jnkolic,

moja prijateljica je VTO radila privatno, ali globalno znam kako je islo i sta im je otprilike trebalo. Svi nalazi nisu smeli da budu stariji od 14 dana. A trebalo im je:
Njoj:
- nalaz na hepatitis B i C
- nalaz na HIV
- nalaz na sifilis i hlamidiju
- mikoplazma
- ureaplazma
- Gram ( negativne bakterije)
- Status hormona ( LH, FSH, ....)
- Kompletni nalaz krvi sa sedimentacijom
Ginekoloski nalaz i ultrazvucni nalaz
Njemu:
- nalaz na hepatitis B,C
- nalaz na HIV
- nalaz na sifilis i hlamidiju
-miko i ureaplazma
- Gram
- status hormona
- spermogram i spermokultura.
Naravno uslov je da svi bakterioloski nalazi budu cisti.

Bas si me obradovala zbog poziva. . . puno srece i drzim ti fige. . .
Za nalaze se raspitaj jos malo, mozda jos nesto treba.
 
Pozdrav svima,

u petak 25.10. sam imala transfer 2 blastociste i jedne morule nakon 5-og dana od aspiracije (ICSI postupak). Od ove dve jedna je bila odlicna, a druga malo slabija (tako je dr rekla). Morulu je vratila na moj zahtjev. Test ''bete'' za 15 dana!!!

Zanima me koje je najkrace vrijeme da bi se vec mogao vidjeti neki rezlulat na testovima za trudnocu (onima iz apoteka)??? Molim vas ...ako je neko radio test prije zvanicnog kod dr, nek mi odgovori.

Hvala!
 
Pozdrav svima,

u petak 25.10. sam imala transfer 2 blastociste i jedne morule nakon 5-og dana od aspiracije (ISCI postupak). Od ove dve jedna je bila odlicna, a druga malo slabija (tako je dr rekla). Morulu je vratila na moj zahtjev. Test ''bete'' za 15 dana!!!

Zanima me koje je najkrace vrijeme da bi se vec mogao vidjeti neki rezlulat na testovima za trudnocu (onima iz apoteka)??? Molim vas ...ako je neko radio test prije zvanicnog kod dr, nek mi odgovori.

Hvala!
nisam radila nikakav test ranije vec Beta HCG 14 -og dana. Jedini znak po kome sam "znala" tj nadala se je bio taj da su me grudi bolele na dodir. Provela sam tih 14 dana bukvalno na svakih 5min.pipajuci grudi i ono boli , ne boli. Medjutim moj ti je savet-opusti se-. Sta je bilo, bilo je. Znam po sebi da je to tesko uraditi ali pokusaj. Kad sam ja uzela nalaz bete i videla broj 239.85 pocela sam da placem tako da je Dr. bio zbunjen i rekao je "pa ovo znaci da ste trudni" a ja reko znam ali ovo su suze koje su se "skupljale" u slucaju da nalaz bude negativan pa sad moraju napolje.Onda smo se svi nasmejali i pala su cestitanja. Zato ti kazem opusti se i veruj u uspeh!!!
best
 
Pozdrav svima,


Zanima me koje je najkrace vrijeme da bi se vec mogao vidjeti neki rezlulat na testovima za trudnocu (onima iz apoteka)??? Molim vas ...ako je neko radio test prije zvanicnog kod dr, nek mi odgovori.

Hvala!

Naj kraće vreme posle koga možeš da uradiš test na trudnoću je 7 dana. Baby rapid pokazuje rezultat samo sedam dana nakon oplodnje jajne ćelije, naravno ovo važi u slučaju normalne trudnoće, tako da neznam da li bi trebala da radiš pre 15-og dana.
 
Draga jnikolic
volele bih da znam kako je bilo na konsultacijama ili kako se to vec zove u NF, sta su ti rekli i kada ulazite u proceduru.



Medeni medo(ks)
Prvo se prijavis kod sestara one uzmu tvoje podatke, pa posle se ide na ultra zvuk pa na razgovor sa doktorom.
Posto meni nisu dobri rezultati i samim tim ne mogu da udjem u program vantelesne, vrlo ljubazan mladi doktor Bojan Vasic mi je predlozio da uradim celioskopiju, pa posle toga mogu i vantelesnu.
Posto imam problem sa jajnicima i jajovodima,sa ovim rezultatima nigde u svetu ne bi radili vantelesnu.
Ali posto sam ja dva puta radila IVF i to kod privatnika naravno, iznervirala sam se jer su oni to radili u uzimali pare iako su znali da nece da uspe.
Druga stvar koja me je izvela iz takta je ta sto je moj suprug radio spermogram i u NF su mu dobri rezultati cak 48% pokretnih i kvalitetnih spermatozoida, a kod privatnika su rekli da su mu rezultati losi i da se mora raditi ona skuplja varijanta vantelesne.
I tako da zene koje se lece od steriliteta, moraju prvo da znaju sve o ginekologiji, da ne bi ,,bacale,, novac i drugi se bogatili nasom ,nesrecom,,
Elem, rekli su mi da prikupim sve rezultate sto pre i odmah dodjem kako bi mi uradili celioskopiu i druge polovine decembra usla u program vantelesne.
Svim zenama koje su bile smnom u petak receno je da se spreme za decembar.
Mozda sam malo otekla ali zelela bi da i druge zene znaju kakvi su privatnici kreteni.
Veliki pozdrav
 
Draga j nikolic,
na veliku zalost to u ovoj drzavi i ovom sistemu ide tako. Ja sam 26.10. bila na pregledu tj. konsultacijama u Jevremovoj. Mogu ti reci da sam zaista prijatno iznenadjena prijemom i profesionalizmom i osoblja a i samih lekara. Mislim da posle visegodisnjeg iskustva koje smo imali sa kud i kakvim lekarima ovo u Jevremovoj je melem.
Tako da ako nisi bila savetujem ti da ih posetis i vidis realno stanje stvari. Ne ucenjuju te kao drugi da sve analize radis u njihovoj laboratoriji vec ti kazu sta treba, pa ti mozes da izaberes gde ces ih uraditi.
 
a zasto da radis celioskopiju? Sta je konkretno problem?

Ne znam kako se strucno to zove jer mi je to ostalo kod njih u NF, ali jajnici ili jajovodi mi ispustaju ,,neku,,tecnost koja se sliva u matericu i time razjeda i unistava plod.Tako da bi bilo bezuspesno a posto je NF drzavna ustanova njima nije u interesu da im ne supe, vec da uspe.Zbog toga sam besna na privatne klinike, jer ja taj problem imam odavno i sa tim oni su mi radili vantelesni i ako su znali da nece da uspe.
Tako da je doktor predlozio da uradim celioskopiju i otklone sve sto ,,treba,, isak pa onda da radim .
Veliki pozdrav
 
Draga j nikolic,
na veliku zalost to u ovoj drzavi i ovom sistemu ide tako. Ja sam 26.10. bila na pregledu tj. konsultacijama u Jevremovoj. Mogu ti reci da sam zaista prijatno iznenadjena prijemom i profesionalizmom i osoblja a i samih lekara. Mislim da posle visegodisnjeg iskustva koje smo imali sa kud i kakvim lekarima ovo u Jevremovoj je melem.
Tako da ako nisi bila savetujem ti da ih posetis i vidis realno stanje stvari. Ne ucenjuju te kao drugi da sve analize radis u njihovoj laboratoriji vec ti kazu sta treba, pa ti mozes da izaberes gde ces ih uraditi.

CAO Medo
Veruj mi Jevremova je prva klinika kojoj sam se obratila i dva puta radila vantelesnu kod njih.
Prvo, svi su jako fini,ljubazni i kao na autobukoj stanici( samo ulaze i izlaze)
Sve se odvija jako brzo i kada sam ih pitala zasto mi nije uspelo i u cemu je problem, rekli su pa eto desava se,jednostavno organizam nije prihvatio.
Drugo, kada smo odneli rezultate posto ima dve vrste vantelesne skuplja i jeftinija,rekli su da idemo ovom jeftinijom IVC jer su kod supruga rezultati redu, kada je doslo do embiotransfera rekli su da to kosta toliko i toliko (skuplje)jer spermogram nije u redu.
Mislim sta reci.
Ali iskustva su razlicita, ja ti zelim svu srecu isto kao i samoj sebi i zelela bi da ti uspe i bude sve u redu
Veliki pozdrav
:razz:
 
Ćaos svima,
što se tiče klinika i lekara više stvarno neznam šta da mislim. Neplodnost je sama po sebi veliki problem ali su je lekari u Srbiji toliko komercijalizovali da su napravili enormno veliki problem. U poslednjih par godina (koliko inače pokušavamo da dobijemo bebu) neznam tačan broj lekara i ordinacija koje smo posetili. Od Beograda do Leskovca. Svaki lekar je imao svoje mišljenje i svoju dijagnozu. Niko nas do kraja nije saslušao niko od njih nije pitao šta su nam predhodni lekari radili a kamoli pogledao rezultate istih. Kada smo napokon uradili sve sto je trebalo i sto nije pametni dr. nam je jednostavno rekao "nadjite donatora", drugi nam je rekao "nemojte da vam uzimaju pare od ovoga neće biti ništa", treći i najpametniji kaže "ma momak idi kući i pravi decu, kao da sam ja nekada znao da li imam 2 ili 2000000 spermatozoida". I šta više reći. Ja znam da su realne šanse male ali ipak postoje, vantelesnom oplodnjom je šansa realno postojeća. Ono što mi se dopalo u Jevremovoj je to što nije bilo ni ulepšavanja ni bojenja realnosti, tako je kao što jeste.
P.S. U mom bližem okruženju je pet parova dobilo bebe vantelesnom oplodnjom u Jevremovoj, tako da se nadam da ću se pridružiti ovom skupu sa svojom bebicom.
 
Ćaos svima,
što se tiče klinika i lekara više stvarno neznam šta da mislim. Neplodnost je sama po sebi veliki problem ali su je lekari u Srbiji toliko komercijalizovali da su napravili enormno veliki problem. U poslednjih par godina (koliko inače pokušavamo da dobijemo bebu) neznam tačan broj lekara i ordinacija koje smo posetili. Od Beograda do Leskovca. Svaki lekar je imao svoje mišljenje i svoju dijagnozu. Niko nas do kraja nije saslušao niko od njih nije pitao šta su nam predhodni lekari radili a kamoli pogledao rezultate istih. Kada smo napokon uradili sve sto je trebalo i sto nije pametni dr. nam je jednostavno rekao "nadjite donatora", drugi nam je rekao "nemojte da vam uzimaju pare od ovoga neće biti ništa", treći i najpametniji kaže "ma momak idi kući i pravi decu, kao da sam ja nekada znao da li imam 2 ili 2000000 spermatozoida". I šta više reći. Ja znam da su realne šanse male ali ipak postoje, vantelesnom oplodnjom je šansa realno postojeća. Ono što mi se dopalo u Jevremovoj je to što nije bilo ni ulepšavanja ni bojenja realnosti, tako je kao što jeste.
P.S. U mom bližem okruženju je pet parova dobilo bebe vantelesnom oplodnjom u Jevremovoj, tako da se nadam da ću se pridružiti ovom skupu sa svojom bebicom.

Zaista ti zelim svu srecu i naravno da ti uspe iz prvog puta.
Pozdrav:lol:
 
Ja se odlučila takođe za dr LJubića i Jevremovu. Naime ja i mm oko 3 godine u problemu, ja 27 mm 25 godina. Njemu odlični rezultati, meni nađen obostrani hidrosalpinx srednjeg intenziteta, prepravljen i posle 9 meseci na kontrolnom HSG-u prohodni, ali godinu dana od toga imam hidrosalpinx na levoj strani vidljiv ultrazvukom pa ću verovatno morati na laparoskopiju da odstranim to, pa onda u postupak
 
pozdravio bih sve parove koji imaju problem steriliteta.
istu muku sam imao i ja ,jasam na ovom sajtu novi clan pa dosada i nisam imao sanse da vidim iskustva drugih vec sam se sam borio kao i dosta drugih.
ovo nije reklama ali cu vam reci da sam se sa suprugom lijecio po GAKU i VMA sest godina i nista.
slucajno sam saznao za kliniku u BITOLJ Makedonija i tamo smo otisli ja i supruga i nismo dobili bebu iz prvi put , ali zato odnos doktora briga saradnja a i cena su me povukli da tamo radimo IVF i fala bogu evo Nikolina ima 9 meseci .
jos jednom cu reci da nije reklama ali sto sam doziveo po Beogradu nedaj boze nikom.
volio bih da svi budu srecni kao i ja ,
moj emajl raicevic@bitinfo.co.yu svi koji imaju problem mogu detaljnije da upoznam i uputim na kliniku u Bitolj.
 
Ja se odlučila takođe za dr LJubića i Jevremovu. Naime ja i mm oko 3 godine u problemu, ja 27 mm 25 godina. Njemu odlični rezultati, meni nađen obostrani hidrosalpinx srednjeg intenziteta, prepravljen i posle 9 meseci na kontrolnom HSG-u prohodni, ali godinu dana od toga imam hidrosalpinx na levoj strani vidljiv ultrazvukom pa ću verovatno morati na laparoskopiju da odstranim to, pa onda u postupak

Dr. Ljubić mi najviše odgovara najpre kao čovek a zatim kao stručnjak. Odluka kod koga ćemo lekara ići je individualna stvar, tako da ne treba o tome diskutovati. jako je diskutabilno komentarisati kome je koji lekar dobar i zašto.
Opet ću ponoviti u mom okruženju ima najviše parova koji su njime zadovoljni i koji imaju bebice, ili ih očekuju.
 
Molila bih sve koji ucestvuju na ovoj temi, kao i na drugim temama da kada zele da posalju privatnu poruku nekom od ucesnika foruma udju u njegov profil i odaberu opciju poslati privatnu poruku.ista se ne salje tako sto ispod slicice i nick name klikne na trougao sa znakom usklika.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top