Vantelesna oplodnja

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Drage moje,nebiste verovale da su me zvali iz Visegradske za besplatnu vantelesnu.Ja to vec zaboravila,niti sam ih kontaktirala oko toga!Ne znam cak i koji sam broj!
Sada prosto ne znam sta da radim?Ima li neko informacija koliko stvarno imaju uspeha i koga od lekara da izaberem ako se odlucim?Nemojte me krivo shvatiti ne znam da li sam psihicki spremna i da li ima smisla krkati se hormonima ako njima to bas ne ide od ruke!
 
Drage moje,nebiste verovale da su me zvali iz Visegradske za besplatnu vantelesnu.Ja to vec zaboravila,niti sam ih kontaktirala oko toga!Ne znam cak i koji sam broj!
Sada prosto ne znam sta da radim?Ima li neko informacija koliko stvarno imaju uspeha i koga od lekara da izaberem ako se odlucim?Nemojte me krivo shvatiti ne znam da li sam psihicki spremna i da li ima smisla krkati se hormonima ako njima to bas ne ide od ruke!

Kazu da Dr. Vojvodic ima najvise uspeha, a pritom hvale i Dr. Kastratovic. Informaciju cula u Visegradskoj pre 2 dana od pacijenata. Da li je tacno ili ne , ne ne znam.
 
Posle konsultacija kod Dr. Gordane Ivanovic i Dr. Vlaisavljevica iz Jevremove, zaista preporucujem Jevremovu. Cini mi se da su profesionalniji, bolje organizovani i objasnjava vam se sve od momenta kada ste usli u ordinaciju do embriotransfera sa sve terapijom koja vas ceka i finansijskim obracunom.
Dr. Ivanovic ne daje objasnjenja i stavlja vas pred svrsen cin, tako da nikad ne znate sta placate ili ne i sta vas sve ceka
Znaci, to su moji i samo moji utisci sto ne znaci da sam u pravu.
Ono sto je dobro kod oboje sto ne traze za ICSI ( mikrofertilizaciju) nikakvu gomilu nalaza vec samo Hepatitis B i C, HIV, Sifilis i bris na Hlamidiju, Mikoplazmu i Ureaplazmu a od partnera Spermogram.
Naravno, ako sumnjaju na genetiku dodace se jos nesto ali je ovo osnovno
 
Koji su preduslovi da se uopste udje u program besplatne vantelesne oplodnje? Naime, da li komisija odbija, ili jednostavno uvrsti sve koji su se prijavili? Ja imam samo uradjen HSG i to pre 7 godina, pracene ovulacije, stimulacije klomifenom u trajanju od nekoliko meseci......i to je sve. Nemam insiminacije i laparoskopiju, pa se plasim da me ne odbiju.
 
Koji su preduslovi da se uopste udje u program besplatne vantelesne oplodnje? Naime, da li komisija odbija, ili jednostavno uvrsti sve koji su se prijavili? Ja imam samo uradjen HSG i to pre 7 godina, pracene ovulacije, stimulacije klomifenom u trajanju od nekoliko meseci......i to je sve. Nemam insiminacije i laparoskopiju, pa se plasim da me ne odbiju.

Odbijaju ćesto,mislim da bi i tebe odbili bez laparaskopije.Ti se za početak prijavi,ako još primaju prijave pa dok dođeš na red mozda sve to i odradiš ,a možda dođe i samo,daće Bog!
 
Zvezdice ja sam se prijavila u program pozvala sam kliniku u ns i zakazala konsultacije.Javi ti se sestra i kaze ti kada da dodjes sa svim nalazima na razgovor.Meni ovde u mom mestu nisu hteli dati uput jer nam je sve u redu i otisla sam bez uputa.Cekala sam nekih 6 meseci na red.Mada sad cujem da se neceka toliko.Na konsultacijama te upute sta dalje.I ja nisam imala laparoskopiju pa su mi oni prosli mesec radili histeroskopiju.Posto mi je i to u redu i suprugovi nalazi takodje predlozili su mi da pokusam par insemenacija tacnije bar 4 pa ako ne uspe zakazace mi grupu za vantelesnu.Juce sam radila insemenaciju 2gu po redu i sad cekam....Nije ti obavezna laparoskopija(bar u Ns) kad odes kod njih sa svim nalazima oni ti kazu sta da doneses jos od nalaza ili eventualno da ponovis.Ja sam morala da ponovim hormonski status jer mi je bio star vec 2 god,brisevi i krvna slika ne stariji od 14dana i od supruga spermogram i spermokultura koju odradi tamo u ns u nekoj lab.Inace imam 28 god.
 
Zvezdice ja sam se prijavila u program pozvala sam kliniku u ns i zakazala konsultacije.Javi ti se sestra i kaze ti kada da dodjes sa svim nalazima na razgovor.Meni ovde u mom mestu nisu hteli dati uput jer nam je sve u redu i otisla sam bez uputa.Cekala sam nekih 6 meseci na red.Mada sad cujem da se neceka toliko.Na konsultacijama te upute sta dalje.I ja nisam imala laparoskopiju pa su mi oni prosli mesec radili histeroskopiju.Posto mi je i to u redu i suprugovi nalazi takodje predlozili su mi da pokusam par insemenacija tacnije bar 4 pa ako ne uspe zakazace mi grupu za vantelesnu.Juce sam radila insemenaciju 2gu po redu i sad cekam....Nije ti obavezna laparoskopija(bar u Ns) kad odes kod njih sa svim nalazima oni ti kazu sta da doneses jos od nalaza ili eventualno da ponovis.Ja sam morala da ponovim hormonski status jer mi je bio star vec 2 god,brisevi i krvna slika ne stariji od 14dana i od supruga spermogram i spermokultura koju odradi tamo u ns u nekoj lab.Inace imam 28 god.

Hvala Zogo na odgovoru.....i naravno zelim ti da ti uspe inseminacija....:D . Ipak je to mnogo bolje nego vantelesna. Nego......sta je to histeroskopija?
 
Odbijaju ćesto,mislim da bi i tebe odbili bez laparaskopije.Ti se za početak prijavi,ako još primaju prijave pa dok dođeš na red mozda sve to i odradiš ,a možda dođe i samo,daće Bog!

Bog nije dao vec 8 godina.....pa se sve manje i uzdam u njega. Ja sam vec prijavljena u Visegradskoj...cekam da me pozovu. Ali, kao sto rekoh....plasim se da me ne odbiju. Sto se tice laparoskopije, mislim da mi to ne bi ni radili, jer imam srcane aritmije. Jedino da probam sa inseminacijama:(
 
Zvezdice nemoj da gubis nadu.Ja pokusavam 4,5god.Koliko ti imas god.?Histeroskopija je jednodnevna dijagnostika sa kamericom kroz pupak ti udju da vide stanje materice i organa.Ukoliko nesto ima(cista,polipi ,zapusenje)odmah ti rade transvaginalnu laparoskopiju.Radi se u anesteziji i traje 20tak minuta.Laparoskopija je isto to otprilike ali se ona radi kada hsg pokaze zapusenje i priraslice.Meni je doktorka radila vaginalno i kako nista nije bilo nije mi pravila rez kroz pupak.Nije ni bolno kad se probudis a nakon sat vremena mozes kuci.Inace pre toga sam radila hsg 2 puta i bilo mi je u redu.Nemoj da odustanes cak i ako te odbiju pokusaj u Ns jer kazem ti ja sam cula da se u Bg ceka i 2-3 god.na red.Cak sam cula da je u Ns veca uspesnost jer su uveli tu histeroskopiju.Jel ti uredan hsg?
 
Hsg imam uradjen jedan, i to 2000.god. Da li je uredan.......pa, relativno. Desni jajovod potpuno prohodan, na levom malo priraslica ali je i on propustao kontrast. Zbog toga sam se i nadala da cu ostati u drugom stanju prirodnim putem. I dok sam se ja tako naaaaaaaddddaaaaaalllllaaaa, prodjose godine. Sad mi je vec 36, zadnji voz. U medjuvremenu, pre godinu i po dana, zakacio me je neki virus i napravio haos u smislu srcanih aritmija /jos uvek sam pod terapijom/. Nije dijagnostikovan koksaki....mada,mozda je i on protutnjao, samo nije "uhvacen"....Zato sumnjam da bi mi radili laparoskopiju, jer sam cula /ako je to tacno/, da prilikom te metode naduvavaju stomak vazduhom, a to je u mom slucaju veoma rizicno zbog srca. Zapravo.....ni sama ne znam sta da radim. U totalnoj sam konfuziji.......samo znam da ako se sad ne aktiviram po pitanju trudnoce, ostacu zauvek bez onog najlepseg u zivotu
 
Zvezdice najbolje je da pozoves i da odes tamo na razgovor.Kada sam ja bila za histeroskopiju bila je samnom u sobi jedna devojka koja je radila laparoskopiju i jeste tako mi je nesto pricala da su je naduvavali vazduhom.Operacija joj je trajala dugo a i ona je imala nekih problema sa srcem.Histeroskopija traje krace kazem ti od 15tak do 30 tak minuta.Tu je naravno i anesteziolog i kardiolig koji odredjuju anesteziju tako da mislim da zbog tvojih godina ti i ne bi dugo cekala na red.Ako hoces mogu ti poslati pp broj telefona pa pozovi u svakom slucaju nekosta te nista da odes na konsultacije.
 
Zvezdice najbolje je da pozoves i da odes tamo na razgovor.Kada sam ja bila za histeroskopiju bila je samnom u sobi jedna devojka koja je radila laparoskopiju i jeste tako mi je nesto pricala da su je naduvavali vazduhom.Operacija joj je trajala dugo a i ona je imala nekih problema sa srcem.Histeroskopija traje krace kazem ti od 15tak do 30 tak minuta.Tu je naravno i anesteziolog i kardiolig koji odredjuju anesteziju tako da mislim da zbog tvojih godina ti i ne bi dugo cekala na red.Ako hoces mogu ti poslati pp broj telefona pa pozovi u svakom slucaju nekosta te nista da odes na konsultacije.

Naravno, posalji! I hvala ti na podrsci:)
 
Ćao svima,
mene zanima, pošto sam tek u fazi ispitivanja, da li na izveštaju sa HSG kad neko ima priraslice piše tim rečima, ili ne, jer meni na nalazu piše da je sve prohodno i jasnih ivica i homogeno ispunjeno kontrastom, a dr mi kaže da imam priraslice i da moram na laparoskopiju???????????
Hvala!
 
Kekana stvarno neznam ako ti pise prohodno i jasnih ivica gde on vidi priraslice.Ja sam hsg radila 2 puta oba puta pise nalaz uredan to sam nosila u Betaniju kad sam se prijavljivala za vto jer njima netreba snimak vec traze otpusnu listu.Znaci otpusna lista od hsg ti je validna.Iako mi je to bilo u redu radila sam histeroskopiju.To im je obavezno pre VTO mada mi je i to u redu pa su mi predlozoli par insemenacija pre vantelesne.Posavetuj se sa drugim ginekologom.
 
Hvala Zogo22!
Naravno da ću promeniti lekara, i zbog mnogo drugih stvari (divan odnos prema pacijentu i još dosta toga). Samo sam htela da čujem kako to piše na izveštaju, da li napišu priraslice ili lat. naziv - čisto da znam.
Puno sreće, tj. puno beba svima!
 
Ćao svima,
verovatno je neko imao sličan problem kao ja pa možda može da mi pomogne.
Uradili smo sve neophodne analize (naravno sve sto su tražili lekari iz Niša) i kada je sve bilo gotovo
rekli su nam jednostavno VANTELESNA OPLODNJA. Naime, spermogram mog muža je pokazao da ima samo 2 (dva) pokretna spermatozoida. Nisu mu prepisali nikakvu terapiju, nisu nam rekli sta bi eventualno mogao da uzima, već jednostavno ( možda grešim) kao da su hteli da nas otkače kratko su rekli BEOGRAD:
Ja sad ustvari neznam odakle da počnem, sta prvo uraditi.
Ako je neko od Vas imao slican problem neka mi napiše šta su radili i odakle su krenuli.
Napominjem, imamo sve papire sa pregleda, ali muž nije uzimao nikakvu terapiju.
Unapred mnogo, mnogo, mnogo hvala.
 
Hello svima,
juče sam porukom tražila neke informacije, ali sam ih već pronašla tako da ne bih da mučim nikoga od vas sa pisanjem poruke i hiljaditim ponavljanjem istog teksta.
26.10. krećemo sa konsultacijama i nadam se da neće biti toliko stašno.
 
veliki pozdrav zenama

pokusacu da podelim sa vama moje iskustvo. imam 29 god zmu ima 35, zajedno smo 7 god, od toga u braku 4
ja sam trenutno u programu novosadske Betanije, ali jos uvek nisam dosla do vantelesne. na svoju ruku sam otisla tamo i zakazala konsultacije. poslali su me na polikliniku gde sam i obavile prve konsultacije sa lekarom koji radi u betaniji. nakon razgovora uputio me na transvaginalnu laparoskopiju (pregled kamerom kroz vaginu, neinvazivni) i dao mi pripremu koju treba da obavim za to. u martu su mi to i uradili.
posto sam vec bila na stolu i pod anestezijom uradili su mi i blagu histeroskopiju (to podrazumeva secenje dela materice koji se nalazi izmedju rogova). tada su mi konstatovali i cistu na levom jajniku i odmah mi zakazali laparoskopiju za septembar. trenutno je ta op odlozena posto mi jedan nalaz nije uredan pa sam pod terapijom.
nisam radila HSG.
nakon laparoskopije ce mi reci kakva je situacija, da li ce me pustiti da idem na zacece prirodnim putem, da li ce mi asistirati (insemenacija) ili ce oni to da odrade umesto nas :D (vto) - ovo su njegove reci

inace u NS Vesna Kopitovic ima svoj tim od 7-8 ljudi i potpuno je svejedno ko vas od njih radi posto svi rade na istoj klinickoj studiji i prvi put da ja nisam osetila sujetu da radi. U timu su jos Irena Bujas, muz i zena Pjevic, Dunja Tabs, Budakov, Artur Bjelica i valjda nisam nikog zaboravila. Glavna sestra je Stupar Mira i odlicna je.
ja nosim uput iz DZ svaki put i transvaginalnu sam platila 5.000 din a zena pre mene bez uputa je platila 20 000. din
laparoskopija sa uputom ce biti izmedju 18.000 i 28.000
 
srećno medeni, mi smo se odlučili za Ivanoviće, ja se u mojoj bolnici raspitala odakle imaju najviše VT trudnica i jednoglasno su mi rekli Ivanovići, a i prateći po drugim forumima videh da su najuspešniji. Još jednom ti želim svu sreću!!!
 
srećno medeni, mi smo se odlučili za Ivanoviće, ja se u mojoj bolnici raspitala odakle imaju najviše VT trudnica i jednoglasno su mi rekli Ivanovići, a i prateći po drugim forumima videh da su najuspešniji. Još jednom ti želim svu sreću!!!

Draga Maso,
kada je VTO u pitanju svi imaju svoje misljenje, svako zna nekoga kome je taj i taj doktor uradio najbolje. Tako da sto se vise raspitujem vise sam u dilemi.
Za doktora Ljubica sam cula slucajno prosle godine i to od ljudi koji su dobili devojcicu zahvaljujuci njemu. Ali tada jos uvek nisam razmisljala o oplodnji pa i nisam mnogo obracala paznju.
Meni je jedino vazno da lekar kod koga odem ume da mi objasni sta cemo raditi, jezikom koji ja razumem. Inace sam jako nepoverljiva prema ginekolozima oupste. Cak se moze reci i da ih se plasim jer sam godinama imala samo losa iskustva sa njima.
Videcemo kako ca biti ovog puta. . .:lol::-P:-P
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top