Vantelesna oplodnja

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
iva*na:
Drage moje, ja pišem prvi put.
Moj dečko ima azoospermiju.
Mi smo tek na početku svega.
Čitam ove tekstove i plašim se kako ćemo mi proći.

Inače, ja imam 23, a dečko 27 godina.
NE ZNAM ŠTA ĆU I KAKO ĆU! :cry:

Samo bez nervoze i stresa i najvaznije krenite odmah sa lecenjem, terapijom ili bilo cime po preporuci lekra. NEMOJTE GUBITI VREME jer je vreme najveci neprijatelj za ovaj problem. Kad sam ja krenula "od vrata do vrata" i od lekara do lekara imala sam 25 god. Nazalost trebalo mi je 15 god. da pronadjem "prava vrata" medjutim na kraju se svaki korak isplatio. Zelim ti da ti brze dodjes do uspeha. Samo napred i ne gubi nadu jer danas ima leka skoro za sve samo ga treba naci.
 
cupko:
Samo bez nervoze i stresa i najvaznije krenite odmah sa lecenjem, terapijom ili bilo cime po preporuci lekra. NEMOJTE GUBITI VREME jer je vreme najveci neprijatelj za ovaj problem. Kad sam ja krenula "od vrata do vrata" i od lekara do lekara imala sam 25 god. Nazalost trebalo mi je 15 god. da pronadjem "prava vrata" medjutim na kraju se svaki korak isplatio. Zelim ti da ti brze dodjes do uspeha. Samo napred i ne gubi nadu jer danas ima leka skoro za sve samo ga treba naci.
Mozes li nam reci koja su to "vrata" pa da ne gubimo vreme? :) Ako ne moze ovde, pisi na PM :) Hvala!
 
Cao,
Ja imam zakazane konsultacije za vestacku kod Dr. Vlaisavljevica sada u oktobru pa me informativno interesuje sta se od pretraga trazi od zene a sta od muskarca.
Nadam se da ce neko znati da mi odgovori i hvala unapred
a, verujte vec me hvata uzbudjenje a jos nisam no otisla na prve konsultacije
 
Hello svima!
Prvi put sam na ovoj temi i jako me je iznenadilo i razocaralo saznanje koliko parova ima problema sa potomstvom!
Naravno, isti problem imam i ja. Posle visegodisnjeg zamajavanja po klinikama, napokon smo utvrdili sta je problem i resenje istog je VANTELESNA OPLODNJA. Dosta sam se raspitivala, citala, slusala i nekako su me svi uputili na dr. Savu Bojovica. Ako neko zna kako da dodjem do njega (bilo kakvu informaciju) neka mi napise.
Unapred hvala.
 
Nazalost, tacno je da se mnogi parovi bore za potomstvo pomocu vestacke oplodnje. Od 6 parova koji su meni jako bliski prijatelji i kumovi samo 2 para imaju decu na "prirodan nacin". Nas 5 para ce pomoc potraziti u IVF ili ICSI.
Jedna kuma je radila 2 puta IVF i bilo je nazalost neuspesno, a rezultate ICSI druge kume koja je toradila sada prvi put cu znati u petak. Ostali su u programu na cekanju.
Naravno da cu od sada biti redovno ukljucena i izvestavati vas o svemu kroz sta budem sama prolazila. Pocinjem za mesec dana
Pozdrav. :-D
 
mila22:
Kod doktora Ljubića sam radila ivf pre neki dan i još čekam rezultate. Procedura nije nešto posebno, a ako imaš kontak sa njim u Višegradskoj možeš se sa njim i tamo dogovoriti ( to sam zaključila iz razgovora sa drugim pacijentima) .Ja sam prosto nazvala kliniku i rekla šta hoću da radim i kod koga, zakazali su mi razgovor kod njegove asistentice, ona mi je dala ceo spisak analiza šta suprug i ja treba da uradimo, kad smo to završili opet sam zakaza kod nje dala mi sta treba sve da pijem i kad i tako kreneš u proceduru.
Inače njega i ovde vidiš 4 puta dve kontrole, vađenje ćelija i embriotransver on deluje ljubazno i prijatno to je sve sto mogu da ti kažem mislim da nisu ni ništa bolji ni lošiji od drugih mislim iskreno da su svi oni isti.
Radila si verovatno 06.10. kao i moja kuma.
Izvesti nas u petak sa lepim vestima. SRECNO
 
Gvendy:
Nazalost, tacno je da se mnogi parovi bore za potomstvo pomocu vestacke oplodnje. Od 6 parova koji su meni jako bliski prijatelji i kumovi samo 2 para imaju decu na "prirodan nacin". Nas 5 para ce pomoc potraziti u IVF ili ICSI.
Jedna kuma je radila 2 puta IVF i bilo je nazalost neuspesno, a rezultate ICSI druge kume koja je toradila sada prvi put cu znati u petak. Ostali su u programu na cekanju.
Naravno da cu od sada biti redovno ukljucena i izvestavati vas o svemu kroz sta budem sama prolazila. Pocinjem za mesec dana
Pozdrav. :-D

Nazalost, nije uspelo
 
Obraćam se svima na ovom forumu da mi pomognu ,radila sam ICSI kod dr.Mehmedbašića u Sarajevu već tri puta zadnji pokušaj je bio Van materična trudnoća iz nepoznatog razloga sad razmišljam dali da ponovo da idem kod dr. Mehmedbašića ili da radim u Tuzli kod dr.Balića tek su počeli sa radom a dolazi dr iz Slovenije Milan Reljić zanima me dali dr Reljić ima uspjeha.Takodje interesuje me dali je kome uspjelo kod dr.Mehmedbašića kod njega bi se opredjelila samo zbog toga što je cijena postupka niža od ostalih.Čula sam da su ampule za stimulaciju najevtinije u Beogradu interesujeme adresa apoteke ili broj telefona u kojoj se nalaze i koja je cijena jedne ampule (MENOPURA,GONALA) zatim (SUPERFAKT,DEKAPEPTIL) i(STEDIRIL) koje su sve potrebne za stimulaciju.
unaprijed zahvalna
 
Čula sam da su ampule za stimulaciju najevtinije u Beogradu interesujeme adresa apoteke ili broj telefona u kojoj se nalaze i koja je cijena jedne ampule (MENOPURA,GONALA) zatim (SUPERFAKT,DEKAPEPTIL) i(STEDIRIL) koje su sve potrebne za stimulaciju.
unaprijed zahvalna[/QUOTE]
Sto se tice ampula MENOPURA i GONALA vise ih nema na trzistu nego sto ih ima. Stedeirila ima uvek posto ga mnoge zene uzimaju i kao kontracepciju, a i cena je prihvatljiva. Ove lekove je najbolje da uzimas na recept preko apoteka Apotekarskih Ustanova, jer ce ti tako biti najpovoljnije Ali moras imati recepte lekara iz Srbije.
 
Ja ti, nazalost, ne mogu odgovoriti na pitanje, ali nadam se da ces ti ovde pisati svoja iskustva nama koji planiramo da se podvrgnemo istim ispitivanjima. Srecno i sve najbolje! :)

Ja se trenutno rastrcavam oko analiza. Hronoloski je krenulo ovako;
Konsultacije + ultrazvuk 2. ili 3. dana ciklusa
Isti dan mi je receno da uradim hormone LH, FSH, Prolaktin, Estradiol i TSH ( za stitnu zlezdu )
Sa zavrsetkom ciklusa radila sam bris na hlamidiju, ureaplazmu i mikoplazmu ( rezultati se cekaju 2 dana) i vaginalni i cervikalni bris bakterioloski
potom sam vadila krv na hepatitis B i C, HIV i antispermatozoidna AT.
Rezultati se cekaju nedelju dana
Sutra radim kolposkopiju i Papa test i prati se ovulacija
A onda cu vam javiti za sledece
Suprug: spermogram i spermokulturu, uretralni bris bakt, hlam, ureapl, mikopl, iz krvi isto sto i ja
pozdrav::)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top