Vantelesna oplodnja

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Dobrodosla Minjature,ja sam radila tri inseminacije i nije mi uspelo mada sve to zavisi kod koga je i u cemu problem!Napisi nam ako zelis.ja imam pcos a mm ima oligoastenospermiu.U vreme kada smo radili spermogram mu je bio znatno bolji,veliki pozdrav:zpozdrav::zpozdrav::zpozdrav:

Melania, mm ima los spermogram (astenozoospermiu, teratozoospermiu i hiyospermiu), a ja sam kao u redu. Gde si radila inseminaciju? J aplaniram u N. Frontu. Posto sam nova, mozda nisam u toku, a jesi li radila vantelesnu?Pozz.
 
drage moje, da li je neko od vas koristio Lactogyn tablete za uspostavljanje ravnoteže u vaginalnoj flori?

Drage moje, prvo da čestitam drugi dan Božićaz:), pošto juče nisam stigla...

Vidim da su ovde stvari počele da se dešavaju, to mi je baš drago!
Žule, ja sam posle kontracepcije imala cistu, i dr je rekla sklonićemo je kad budemo radili aspiraciju, nekako je to rekla kao da nije ništa strašno... Ja se bila utronjala da to neće nešto da zakomplikuje, kad ono, pukla sama pre asp! Sad to zavisi od dr do dr verovatno, tvoj verovatno hoće da ima čistu situaciju!z:lol: U svakom slučaju, to nije neki veliki i nerešiv problem, sad sutra ili za dve nedelje, važno da si zadovoljna njime i da ste počeli!

Ja sam dobila sad preventivno da stavljam vaginalete Polygynax i Gino-daktanol, kaže dr da sprečimo eventualnu infekciju, koje su inače česte u trudnoći... ove služe istom kao tvoj lek, ali ne znam ništa baš konkretno o njemu...

Nado, bas ste clatki, dobrica mala, uvek ima neki dobroćudan smešak :mazi:

Milice, 3, 2, 1, 0!!!!!:zskace:

Pozdrav svima od nas dvoje!:zpozdrav:
 
Panda, hvala na dobrodoslici. Nisam sigurna da sam te razumela, jel to znaci da niste ni radili inseminaciju? A sta je tvoj muz pio za bolji spermogram? Pozz

Nismo radili inseminaciju, spremamo se za ICSI, pio je svašta, ali nemojte ništa na svoju ruku, neka se tvoj muž konsultuje sa urologom i tvojim ginekologom. MM je već 6 meseci na terapiji, prvo Proxeed plus, pa profertil, pa injekcije Merionala ( ovo ni sličajno ne smete sami kupovati to su hormoni), pa ponovo profertil, ali još jednom, nemojte ništa sami, može eventualno da uzme tokoferol, to je vitamin e, i šumeći cink i selen. Ovi ostali preparati znaju da prvo dovedu do lošeg rezultata, pa tek nakon 3 meseca da se popravi, zato pitajte lekara.
pozdrav :zpozdrav:
 
Milice, da li je moguce ici odmaf na ivf i izbeci inseminaciju? Nekako mi se cini da niko nema srece sa inseminacijom, samo je gubljenje vremena. Gde si ti radila inseminaciju i ivf? Ja planiram i N. frontu.


Isto pitanje i mene muči.Došla sam do sličnog zaključka-da inseminacija i ne daje baš mnogo nade. Kako reći Dr da bih odmah radila VTO? z:( Devojke da li je neko imao sličnu situaciju:da je spermogram ok,da su moje analize za sada ok,ali da nas antitela dave?
 
Minijature, tm ima los spermogram, ako si u drzavnom programu i ako oni kazu da moras da radis odredjen broj IUI onda moras, mislim pre Ivf. Ja sam trebala da radim tri, ali sam se nekako provukla sa dva. Radila sam u Visegradskoj i IUI i Ivf o drzavnom trosku, mada stvarno neznam zasto vam preporucuju IUI kad je spermogram tm jako los, mm spermogram je bio bolji pa nista nismo uradili sa IUI, vidi ti jos jednom sa Dr nemoj da te zavlace
 
Meni nikako nije jasno zašto se radi IUI sa lošim spermogramom. Kad smo muž i ja pošli na ispitivanja, pre 3 godine, doktorka je prvo rekla kako će verovatno pokušati s IUI, međutim kad je videla njegov spermogram, 40 miliona, doduše manje od pola progresivno pokretnih, odmah je dala dijagnozu oligoastenospermia i rekla da nema ništa od IUI-ja. Ako ne može prirodnim putem da uspe sa takvim spermogramom, zašto onda preduzimati sve korake u toku IUI-ja kad je prognoza tako loša... Mislim da sam čak i čitala da je za IUI potreban samo savršen spermogram, samo se tada pokušava. Možda su se stvari u međuvremenu promenile, to već ne znam...
 
Hvala vam, devojke.

Naravno, Panda, da necemo nista na svoju ruku uzimati od lekova, ali se pitam da li je moguce traziti posto-poto vantelesnu, kad ni od terapija nema mnogo vajde. Da li je ispijanje lekova i primanje injekcija samo procedura koja se mora ispostovati da bi se doslo do vantelesne?!

Milica83, je li tebi uspela VTO iz preve?


Ima li nekoga da se lecio u Narodnom frontu? Kakva su iskustva?
 
Milice, da li je moguce ici odmaf na ivf i izbeci inseminaciju? Nekako mi se cini da niko nema srece sa inseminacijom, samo je gubljenje vremena. Gde si ti radila inseminaciju i ivf? Ja planiram i N. frontu.

Minijature, evo ja ti mogu reći kako smo mi prošli... tad smo se bili malo sk.njali, a sad vidim koliko smo sreće imali i koliko je ovo bila bolja varijanta...

Mi smo posle godinu dana pokušavanja rešili da vidimo ajde u čemu je problem... Prvo sam ja išla na folikulometrije i uz, uradila analize hormone i sve ok. I muž uradi spermogram op! loš... oligoastenozoospermija (kolka reč!:)) Vidim Milica priča o milionima, on je imao stotine hiljade... Znači, živi, ali nepokretni, + malo ih. Ponovili, isto... Sve smo radili u privatnoj lab. I moja dr. (isto privat) kaže ovo je za vto, icsi verovatno...

Onda smo otišli u DZ, odabrala ginekologa i rekla joj da je preporuka vto, ona nam ispisala uput za komisiju u socijalnom i šta sve treba da uradimo od analiza za komisiju. Nit sam ja pomenula inseminaciju, niti se ova dr u DZ ranije sretala sa time (znam pošto smo joj mi prenosili šta treba, a ona samo pisala upute).
+ (ranije sam pisala o tome) da biste dobili vto o trošku države imate tačan spisak šta treba od nalaza, i tamo piše, žene kod kojih je partnerov spermogram uredan, treba da rade histeroskopiju... Pošto ja naš bio "neuredan", ja nisam to ni radila.

E, a onda smo se venčali, da uđemo u postupak sa istim prezimenom, i ne samo zbog togaz:lol:

Znam samo da je dr iz Betanije (kad smo došli na ginekološku komisiju) progunđao, pa koliko ste se vi lečili i jeste li se lečili i što se ja nisam malo više "analizirala"?! Mi kao godinu dana, a u stvari je to bilo 4 meseca posle onog šokantnog susreta sa prvim spermogramomz:p

raspisa se ja za dobro jutro:zskace:

tako da je moja preporuka da imate preporuku ginekologa da idete na vto, a ne inseminaciju...

Miličice, sad gledam, ti ćeš se poroditi tu negde oko mog rođendanaz:)
 
Minijature, ja mislim da zavisi i od toga koliko imaš godina, Milica i ja smo tu negde. Ako imaš manje od 30 verovatno će ti prvo predložiti lečenje, pa inseminaciju, pa tek onda vto, što je i logično. Meni su predložili da mm popravi spermogram pa da idemo na inseminaciju, ali pošto lečenje nije uspelo predložena nam je ICSI s tim što će meni biti date minimalne doze stimulacije, po tzv. kratkom postupku i naravno da smo prošli sve pretrage bris, papa, mikroplazma, ureaplazma, hlamidija, mm je radio i snimanje varikocele jer i ona može biti uzrok lošeg spermograma. Moj savet ti je da odabereš dr i da ga slušaš. Možeš zahtevati odmah Vto ako ideš o svom trošku, a za državni ne znam.
Nama su predložili da radimo o državnom trošku, ali pošto više nema biranja lekara i klinike, odustali smo i radićemo o svom trošku.
P.S. Ja sam imala jedan spontani, pre 3 god, tada sam prirodno ostala trudna, pa su nam zbog toga savetovali lečenje i inseminaciju, pa tek onda vto.

Pozdrav svim ostalim trudnicama i trudilicama:zpozdrav:
Cmokić za Snežu i mališu!
 
Poslednja izmena:
Hvala vam, devojke (Milica83, Panda, Snezana 77).

Vidim ja da je sve to od slucaja do slucaja, a i od srece. Ja imam 32 godine, nisam dosad ostajala trudna. A sutra idem na detaljnije savetovanje sa lekarom, pa cu videti da li se moze izbeci inseminacija. Mozda me zbog godina upute odmah na VTO. Iskreno se nadam, nestrpliva sam!

Pozdrav!
 
Milice83,Panda,Snezana 77, hvala i od mene.
Ni ja nisam do sada ostajala u drugom stanju,iako pokušavamo već duži period. Mi sutra imamo zakazan nov pregled urologa i zakazivanje novog spermograma jer Dr.Tulić traži baš od određenih ustanova nalaze.Mada ni to mi nije baš najjasnije jer sm neke stvari brže mogla da uradim i privatno,a i nisu neke cene,bar kod mog ginekologa.
Devojke,pretpostavljam da ste radile HSG.Koliko je bolno?z:(
 
Dobro jutro!!!!
Posto sam danas imala nekako neobican dan i na poslu slucajno srela jednu nasu zenu kojoj sam uspjela pruziti pomoc,moram sad prije nego sto odem u krevet da vas pitam za misljenje.Sa tom sam zenom naravno stupila u opsirniji razgovor i nakon pitanja koliko imam djece?!..........poce zena da mi prica svoju zivotnu pricu.Nakon 9 godina braka i 2 neuspjesne VTO,obratila se gospodinu Tesicu za pomoc i ostala prirodnim putem u drugom stanju.Ja sam bila sokirana.Dala mi je cak i broj telefona na koji se moze dobiti.Mislim da sam i sama negdje na foruma procitala nesto,sad vise neznam kako se taj covjek zvao,ali bila bi vam jako zahvalna ako neko nesto zna o njemu da mi napise.Neznam zasto ali ta zena je u meni probudila nesto.Vi vjerovatno znate vise od mene,meni je to kompletno novo ime.Covjek nikad nezna zasto mu se odredjene stvari javljaju u odredjeno vrijeme.Ja sam vam unaprijed jako zahvalna i molim vas napisite mi ako sta znate bez obzira dali je to pozitivno ili negativno.Puno vas pozdravljam i hvala unaprijed.
Milice,drago mi je da ce se i tebi "desiti" jedna vodolija,ako negrijesim.Navijam za vas.
 
Minijature ja zaista ne vidim razlog da radis inseminaciju s obzirom da imate los spermogram,to je bacanje energije bez veze.Bolje juri upute i odmah na VTO,a sto se tice dr Tesica Vodolijo ne znam nista o njemu.Znam samo da je jedna zena uspela kod njega bliska mojoj sestri i dala mi kao da ga ja okrenem ali ja to nisam uradila.Ne verujem ja mnogo u to,cak na nekim forumima imas detaljno sta on daje od terapije i od cega se sastoji tako da to napravis sama,konkretno na Rigeraji,ljubim vas sve.Tamo imas iskustva i misljenja pa ako zelis pogledaj,ljubim vas sve.:zpozdrav::zpozdrav::zpozdrav:
 
Cao svima!Moj MM sutra ide na punkciju...Jako sam nervozna,ne znam sta cu sa sobom.Bojim se sta ce biti.Dal neko zna dal je bolana punkcij?Vodolijo ja sam zvala Tesica,i pricala sa njim,malo mi je delovao sarlatanski,kao za sve on ima lek,samo dodjite kupite caj i sve ce biti ok.Meni se nije svideo njegov pristup.Dosta sam citala o njemu na netu i u novinama,kazu da svima daje istu terapiju,maticni mlec.Mislim da on vise pomaze parovima koji imaju neku psihivku blokadu nego nama sa konkretnim problemom.Mislim da jedna terapija kosta 50 e.Ako ti osecas da ce ti pomoci pokusaj neikad se ne zna.Pozdrav za sve
 
Dobro jutro!!!!
Posto sam danas imala nekako neobican dan i na poslu slucajno srela jednu nasu zenu kojoj sam uspjela pruziti pomoc,moram sad prije nego sto odem u krevet da vas pitam za misljenje.Sa tom sam zenom naravno stupila u opsirniji razgovor i nakon pitanja koliko imam djece?!..........poce zena da mi prica svoju zivotnu pricu.Nakon 9 godina braka i 2 neuspjesne VTO,obratila se gospodinu Tesicu za pomoc i ostala prirodnim putem u drugom stanju.Ja sam bila sokirana.Dala mi je cak i broj telefona na koji se moze dobiti.Mislim da sam i sama negdje na foruma procitala nesto,sad vise neznam kako se taj covjek zvao,ali bila bi vam jako zahvalna ako neko nesto zna o njemu da mi napise.Neznam zasto ali ta zena je u meni probudila nesto.Vi vjerovatno znate vise od mene,meni je to kompletno novo ime.Covjek nikad nezna zasto mu se odredjene stvari javljaju u odredjeno vrijeme.Ja sam vam unaprijed jako zahvalna i molim vas napisite mi ako sta znate bez obzira dali je to pozitivno ili negativno.Puno vas pozdravljam i hvala unaprijed.
Milice,drago mi je da ce se i tebi "desiti" jedna vodolija,ako negrijesim.Navijam za vas.

drga vodolija,mm i ja smo pre 10.god bili kod slobodana tesica i uzimali njegovu terapiju....kao prvo to su mlec,cajevi za ujutru,popodne,uvece svi se drugacije spremaju mlec se uzima ujutru roze kutija za zene plava za muskarce.....svima daje isto...ti poneses kao neke rezultate on pogleda...i da ti terapiju koja je ista za sve...cula sam da u tim travkama ima i hormona tako da nekima mozda i uspe aliiiii:zelenko: nama nije....jeste da smo ojacali imunitet te zime je vladao grip a mi ga nismo dobili:zskace:ono sto me najvise nervira kod takvih ljudi su slike beba koje okace na vidnom mestuz:mrgreen:koriste nasu ranjivost.....sve u svemu odluci sama i ja sam tako isla svuda i isprobavala svasta pa mi ipak na kraju medicina pomogla(jedna gatara mi je rekla da cu da imam 1.dete-sina )kad ono cvrccc!!!
ovo vam do sada nisam rakla ali moram da vam kazem ja sam prirodno ostala trudna kad su "cetvorke"imale 1i po god. ...kako, neznam....niko nezna...sve je bilo ok.ali nisam mogla da je rodim iz mnogo razlogaz:(
 
Milice, i meni je Dr Tulic trazio spermogram iskljucivo sa uroloske klinike, mislim trazio je mom muzu :-)a videces da je nalaz izuzetno detaljan, i radi se na uput tako da ces da ustekas nekih 3-4 hiljade. HSG sam radila u mom Dz, malo boli, kao jaci menstrualni bolovi ali nije nista strasno, i sto je najbolje traje 5-10 minuta, vise treba Dr da ti namesti one cevcice, meni su jajovodi bili prohodni.
Sto se tice Tesica, nisam cula neke pohvalne stvari o njemu, naime te terapije te ukupno kostaju oko 300 evra za tebe i muza, a sve to pojedinacno mozes kupiti u prodavnici zdrave hrane, ne verujem ja mnogo u te travare. Vodolija, izgleda da cemo i mi dobiti jednu Vodoliju, samo ako ne porani.
 
Dobro jutro!!!!
Posto sam danas imala nekako neobican dan i na poslu slucajno srela jednu nasu zenu kojoj sam uspjela pruziti pomoc,moram sad prije nego sto odem u krevet da vas pitam za misljenje.Sa tom sam zenom naravno stupila u opsirniji razgovor i nakon pitanja koliko imam djece?!..........poce zena da mi prica svoju zivotnu pricu.Nakon 9 godina braka i 2 neuspjesne VTO,obratila se gospodinu Tesicu za pomoc i ostala prirodnim putem u drugom stanju.Ja sam bila sokirana.Dala mi je cak i broj telefona na koji se moze dobiti.Mislim da sam i sama negdje na foruma procitala nesto,sad vise neznam kako se taj covjek zvao,ali bila bi vam jako zahvalna ako neko nesto zna o njemu da mi napise.Neznam zasto ali ta zena je u meni probudila nesto.Vi vjerovatno znate vise od mene,meni je to kompletno novo ime.Covjek nikad nezna zasto mu se odredjene stvari javljaju u odredjeno vrijeme.Ja sam vam unaprijed jako zahvalna i molim vas napisite mi ako sta znate bez obzira dali je to pozitivno ili negativno.Puno vas pozdravljam i hvala unaprijed.
Milice,drago mi je da ce se i tebi "desiti" jedna vodolija,ako negrijesim.Navijam za vas.

Vodolija, ja koliko se sećam tvoje priče, vama vto ne uspeva bez jasnog objašnjenja... Mogu samo da pretpostavim kakav je to psihički pritisak kod svakog sledećeg pokušaja kad neće pa neće, a nema objašnjenja zašto, a želja sve veća i veća... Zato ja mislim da u tvom slučaju i Pazarkinom ipak treba pokušati sa ovim alternativnijim metodama...

Kad vidiš kako je to sve u organizmu povezano (ja sad to pratim zbog šećera), ako ima viška ovog hormana, onda je to signal za neku drugu žlezdu da luči neki drugi koji Bog zna šta može da uradi u organizmu, i tako ukrug... Tako da taj stres on mogućeg novog neuspeha verovatno koči... A čitala sam da u tim čajevima, kao i u većini drugih, ima supstanci koje deluju umirujuće, što je kod ovog poslaz:) mnogo važno, ako ne i najvišez:kiss:
 
Milice 979, ja sam skoro radila HSG u Višegradskoj i ništa me nije bolelo. Tamo se ne radi sa anestezijom a veruj mi i ne treba, jer sve traje par minuta, a boli (kako oni kažu) kao jači menstrualni bolovi. Veruj mi, to nisu bolovi. Nas 4 je taj dan radilo HSG i nijednu od nas nije bolelo gotovo ništa. Znam da u Narodnom Frontu ležiš 2,5 dana i rade ti pod anestezijom. Mislim da je to nepotrebno. Ja sam dosta čitala da su jaki bolovi ako ti nisu prohodni, i mogu da ti kažem da to, po mom iskustvu nije tačno. Meni su neprohodni (tj jedan je neprohodan, a drugi jako, jako slaba prohodnost) i gotovo da ništa nisam osetila - zato sam se i šokirala kada sam pročitala nalaz.

Ikice, hvala puno na podršci!!!!!!!!z:girl:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top