Vantelesna oplodnja

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
BRAVO Zsuki!!!
Vozic izgleda krece pravac - Segedin!
Mozda ce se sad trudilice odluciti za Zadorija kad si ovo (da je macan) napisala o njemu, hahahaha :rotf:, o cemu smo Dijana i ja cutale. A kako si se ti juce tamo osecala - osecaces se i svaki put tamo. Ono sto je najvaznije, sto si tako smirena i sto ces to i biti.
Veeeliki pozdrav i puno srece!
P.S
A da li bi sad posle ovog iskustva otkazala Zadorija ,kao sto si planirala?!
 
Poslednja izmena:
Drage moje, posle onog talasa nervoze od pre par dana, drago mi je osetiti toliko pozitivne energije.
Zsuki svaka cast, verujem da sve to ide u dobrom smeru.

Ja vam moram priznati da sam dozivela sok, ipak je jedna beba u pitanju. :eek: Dr kaze da se to desava, priroda radi svoje. Nakon toga sam bila malo zabrinuta da se nesto ne desi sa ovom preostalom.

Inace kako progesteron i dalje uzimam i to 600 IJ dnevno uspela sam da dodjem do njih preko Hrvatske jer su tamo 550 dinara dok su ovde 1000, pa vidite koja je to razlika na nivou od 3 meseca. :D:D:D Mozda ce vam koristiti ova informacija.
 
o da,dr zadori je macan...ali i vrhunski strucnjak,verujte!!!!!!!!!zsuki,samo ga pazljivo prati,jer ce te verovatno posavetovati e samo o terapiji nego i o kolicini tecnosti koju treba da unse u toku dana i o hrani koja je preporucljiva...zaista je divan,a i tu hormonsku terapiju daje u najmanjim mogucim dozama,i dnevno je dozira,posle vadjenja krvi i uz,a ne kao ovi nasi po svojim ustaljenim kratkim i dugim semama...kod dr zadorija je svaka zena individua i svaka ima svoju terapiju,ne vezano za seme!nado,hvala ti na pitanju,mi smo ok,bogu hvala.nervoza i strah su i dalje u meni,ali polako prolazi...polako gazimo i ovu 15nedelju,obavili smo i dabl i tripl i ekspertni,sve je ok,i molimo se da tatko ostane do kraja.nepijem nikakve lekove osim materne i flourogal za zube,iskreno malo me je frka bez icega,ali dr kaze da nema potrebe jer je beba visoko,posteljica na zadnjem zidu,cervisk ok.veliki smo 8,1cm,ali ne znamo sta smo bata ili seka!uostaom,to mi je najmanje vazno,samo neka je zivo i zdravo!!!!!!!!!!!kako si ti,mamice?carobno zvuci ta rec,posle svega,zar ne!?kako je mali lepoan djole?sisa ili...?kako je tata,a baka.pozdrav za njih,a tebi i secerku poljubac.poljubac naravno svim mojim milim drugaricama na ovom forumu,sve mi mnogo znacite i hvala sto postojite
 
Eeeee Žule, pa već si se javila!:D
Baš mi je drago da je tako suuuuper bilo! Optimizam se vraća na veeelika vrata:klap:
A to je najvažnije! Pa januar je tu, malo frka oko praznika, i začas će da ti prođe!

U spontanom ciklusu 4 folikula!:klap: Ja sam imala 2 poveća, i dr mi je rekla da je to odlično!
 
BRAVO Zsuki!!!
Vozic izgleda krece pravac - Segedin!
Mozda ce se sad trudilice odluciti za Zadorija kad si ovo (da je macan) napisala o njemu, hahahaha :rotf:, o cemu smo Dijana i ja cutale. A kako si se ti juce tamo osecala - osecaces se i svaki put tamo. Ono sto je najvaznije, sto si tako smirena i sto ces to i biti.
Veeeliki pozdrav i puno srece!
P.S
A da li bi sad posle ovog iskustva otkazala Zadorija ,kao sto si planirala?!

bože sačuvaj da ga otkažem :zcepanje::zcepanje:

toliko me je smirio, da danas nisam otišla kod ginekologa da uzmem papire za drugi pokušaj :rumenko::rumenko:, a nisam ni otkazala termin... malo i ja njima da uteram :super:

hvala vam što ste mislile na meneeee!!

pazarkaice, kako tvoja ćerkica :heart:?
pre nego što sam se zaposlila u Izvršnom veću, želela sam da radim u SOS dečijem selu, pošto sam psiholg. Otišla sam na razgovor, a tamooooo, sve klinci slađi od slađeg.... i naravno svi se takmiče ko će da dobije tvoju naklonost..ufffff, baš mi je bilo teško zabog njih...
 
Vilenjak bitno je da ste ti i beba dobro, dok sam primala progesteron jedna ampula je bila 113 dinara. Dijana i ja sam bila u toj fazi mislila sam da treba da piejm gomilu lekova da bi trudnoca opstala, pijem samo vitamine, nista sem toga, to sto je trudnoca zaceta Ivf ne znaci da je rizicna, jer vidim da dosta trudnice koje su normalnim putem zacele piju sve i svasta da bi odrzale trudnocu
 
o da,dr zadori je macan...ali i vrhunski strucnjak,verujte!!!!!!!!!zsuki,samo ga pazljivo prati,jer ce te verovatno posavetovati e samo o terapiji nego i o kolicini tecnosti koju treba da unse u toku dana i o hrani koja je preporucljiva...zaista je divan,a i tu hormonsku terapiju daje u najmanjim mogucim dozama,i dnevno je dozira,posle vadjenja krvi i uz,a ne kao ovi nasi po svojim ustaljenim kratkim i dugim semama...kod dr zadorija je svaka zena individua i svaka ima svoju terapiju,ne vezano za seme!nado,hvala ti na pitanju,mi smo ok,bogu hvala.nervoza i strah su i dalje u meni,ali polako prolazi...polako gazimo i ovu 15nedelju,obavili smo i dabl i tripl i ekspertni,sve je ok,i molimo se da tatko ostane do kraja.nepijem nikakve lekove osim materne i flourogal za zube,iskreno malo me je frka bez icega,ali dr kaze da nema potrebe jer je beba visoko,posteljica na zadnjem zidu,cervisk ok.veliki smo 8,1cm,ali ne znamo sta smo bata ili seka!uostaom,to mi je najmanje vazno,samo neka je zivo i zdravo!!!!!!!!!!!kako si ti,mamice?carobno zvuci ta rec,posle svega,zar ne!?kako je mali lepoan djole?sisa ili...?kako je tata,a baka.pozdrav za njih,a tebi i secerku poljubac.poljubac naravno svim mojim milim drugaricama na ovom forumu,sve mi mnogo znacite i hvala sto postojite

Draga Dijana,
lepo je videti da si dobro raspolozena, zasluzila si to! I ti i Zarko. Da je carobno biti mama - jeste!!! Ali ne samo da je divno, vec ti nista drugo nije vise vazno osim da ti je dete srecno i zdravo i da uzivate sa njim! Moj Djole sisa sve-u-16!! Imam ogromnu ponudu:hahaha:. Ozbiljno, jako sam srecna zbog toga. Jeste da sam dobila na kilazi, ali vazno mi je da Djole nije gladan i da prima najbolju mogucu hranu. Medjutim, mi smo pre 3 dana poceli sa pirincanim pahuljicama, krecemo se u hodalici, sedimo uz nasu pomoc i puuuno se smejemo. Dohvatamo sve sto nam se nadje pri ruci, lizemo i stavljamo u usta, tako da smo sad vec pravi veliki :klap: Mogu ti reci da skoro svakog dana govorim sebi i njemu kako je to lepo imati dete :heart: Naravno da je tata svakodnevno ukljucen u svakodnevne aktivnosti i zajedno zaista uzivamo. Vredi se boriti!!! Hvala za pozdrave i poljupce. Mi uzvracamo!!! :cmok2::heart::cmok2:
Inace, malopre mi je javila jedna prijateljica (koja je zajedno sa mnom u Betaniji bila na neuspesnom prvom pokusaju) da se porodila. Jako sam srecna! Bice takvih vesti i od vas. Pozdrav za sve!!!
 

Prilozi

  • Djole 218.jpg
    Djole 218.jpg
    33,8 KB · Pregleda: 23
  • Djole 041.jpg
    Djole 041.jpg
    34,8 KB · Pregleda: 19
  • Djole 045.jpg
    Djole 045.jpg
    29,4 KB · Pregleda: 19
eeeeh:aha::aha::aha: kako je to lepo! Šlatkica je mala, veseo dečkić baš!:zag:

Nado, baš se i kroz monitor oseti koliko si ispunjena i zadovoljna, sva sam se sad raspilavila...:super:

Nado pa on je prelep!!!! a te okice.... biće jaoj kada se naše curice zaljube u njega hahahahha
poljubci svima!!!
pravim neke čudne stvari za ručkovečeru....valjda se neću obrukati ahahahaha. Krumpir, bundeva red po red u tepsiji, a od gore ono najlepše njam SLANNA (jedina reč u sprskom koja ima dva suglasnika zaredom hihić)
 
Hej Sukice, zlato malo, pa divne nam vesti donosiš! Bogami ako je doca takvo mače, obzirom da ukidaju vize, mogla bih se i ja uputiti! Baš si me obradovala vestima, ma predosećala sam ja da će biti super!
Reci samo, jesi li se raspitala za cene VTO i koliko ti je naplatio konsultacije?:zag:
Joj Nado kako ste vi slatki, slažem se sa Suki, juriće ga devojčice, ako već nisu počele!
Pazarkice, što te nema, jel hoćeš da se naljutimo?
Svima :cmok::cmok::cmok:
 
Hvala vam svima na ovim komplimentima. Znace on za te komentare kad malo poraste, prenecu mu svakako. Milice, veruj da se i ja tako osecam - bas kao da je bilo juce, jako mi je brzo proslo ovih pet i po meseci.
Dijana, zaboravih da pohvalim kako ste veeeliki. Joooj, tako ce ti brzo doci termin. Naravno da je najvaznije da sve bude dobro sa bebicom, ali i sa tobom, a saznaces ti vec da li cete imati cerkicu ili sincica - mora zbog kupovine :poklon::poklon:
Sve vas ljubimo porodicno!! :cmok2::heart::cmok2:
 
Hej Sukice, zlato malo, pa divne nam vesti donosiš! Bogami ako je doca takvo mače, obzirom da ukidaju vize, mogla bih se i ja uputiti! Baš si me obradovala vestima, ma predosećala sam ja da će biti super!
Reci samo, jesi li se raspitala za cene VTO i koliko ti je naplatio konsultacije?:zag:
Joj Nado kako ste vi slatki, slažem se sa Suki, juriće ga devojčice, ako već nisu počele!
Pazarkice, što te nema, jel hoćeš da se naljutimo?
Svima :cmok::cmok::cmok:

haha, vidim ja da ćemo svi kod macana!! ko zna kako njemu uspevaju sve te bebe :gace::brus:!!!
Konsultacije 13 000 forinti (1 euro = 260 Ft), znači 50 eura
UZ 8000 Ft, ali to mi nisu naplatili, a ja sam kukavički ćutala :rumenko::rumenko:

Što se tiče cena, sve ti unapred daju na papiru, cenovnik svih usluga, koji morate oboje da potpišete. Što znači da ste to prihvatili, primili k znanju i da neće biti nikakvih dodatnih naplaćivanja... evo sad ću sve da prepišem.......
IVF za samofinasirajuće pacijente:
1. Indukcija ovulacije, monitoring ciklusa, folikulometrije UZ - 105 000 Ft
2. Punkcija folikula pod anestezijom, priprema sperme na dan punkcije, traženje jajnih ćelija, čišćenje, priprema za oplodnju, oplodnja - 105 000 Ft
3. Et - 112 000 Ft
Ukupno 322 000 Ft ( oko 1200 eura) i naravno plus lekovi koje sama kupuješ u apoteci!

I što je najbolje, ovo ti naplaćuju u delovima, znači ako ne dođe do punkcije, ne reaguješ na stimulaciju platiš samo prvi deo, ako ne uspe oplodnja nema Et, prva dva itd.

A vidi ovo:
Zamrzavanje embriona i čuvanje godinu dana 20 000 Ft (76 eura!!!!!! ja platila 500 u Genesisu)
Frozen ET - 50 000 Ft ( 190 eura, Genesis 700!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)

Šta reći, tuuuuuuuuuuuuuuuuga :besna::besna::besna:

Korišćenje donirane sperme - 35 000 Ft
Mikromanipulacija (ne znam šta je to) - 110 000 Ft
AHA (asistirani hatching) 50 000 Ft
 
Draga Dijana,
lepo je videti da si dobro raspolozena, zasluzila si to! I ti i Zarko. Da je carobno biti mama - jeste!!! Ali ne samo da je divno, vec ti nista drugo nije vise vazno osim da ti je dete srecno i zdravo i da uzivate sa njim! Moj Djole sisa sve-u-16!! Imam ogromnu ponudu:hahaha:. Ozbiljno, jako sam srecna zbog toga. Jeste da sam dobila na kilazi, ali vazno mi je da Djole nije gladan i da prima najbolju mogucu hranu. Medjutim, mi smo pre 3 dana poceli sa pirincanim pahuljicama, krecemo se u hodalici, sedimo uz nasu pomoc i puuuno se smejemo. Dohvatamo sve sto nam se nadje pri ruci, lizemo i stavljamo u usta, tako da smo sad vec pravi veliki :klap: Mogu ti reci da skoro svakog dana govorim sebi i njemu kako je to lepo imati dete :heart: Naravno da je tata svakodnevno ukljucen u svakodnevne aktivnosti i zajedno zaista uzivamo. Vredi se boriti!!! Hvala za pozdrave i poljupce. Mi uzvracamo!!! :cmok2::heart::cmok2:
Inace, malopre mi je javila jedna prijateljica (koja je zajedno sa mnom u Betaniji bila na neuspesnom prvom pokusaju) da se porodila. Jako sam srecna! Bice takvih vesti i od vas. Pozdrav za sve!!!

jaoj nado kako je leppppppppppppppppppppp,pravi andjelak:cmok2::cmok2:,te velike okice,a sta reci za ovaj osmeh na zadnjoj slici,ljubi ga puno od tete pazarke,a i saljem ponudu da mi bude zet:lol:
 
e pa drage moje evooooooooooo me, konačno sam stigla kući!!!

morali smo polse konslutacija da obavimo božićni shoping :zcepanje:

I mogu vam reći, da su priče Nade i Dijane potpuno tačne. Svi su izuzetno prijatni, prosto vas nose na dlanu... a doktor... pa kao prvo, lep je :rumenko: :rumenko:, prija očima ahahahahaa
Kao drugo, potpuno je pristupačan, otvoren, smiren, komunikativan, nije isfoliran. Baš sam imala neki jako dobar osećaj sve vreme dok smo bili kod njega. Ali ne zbog toga što je macan hahahahahha. Mislim da je vrlo realan, ne obećava kule i dvorove i vrlo je oprezan, što mi se jako dopada.
Prvo nas je sestrica detaljno ispitala, porodična anamneza, istorija bolesti, pregledala nalaze koje smo doneli. Onda su nas "uveli" kod Zadorija. Nakon što se predstavio, kaže : I šta kažete, ne idu vam nešto bebe od ruke???? :zcepanje::zcepanje::zcepanje: Vidim da o IVF zanate više od mene!! baš mi je bio simpatičan.
Razgovarali smo, pogledao sve papire o laparo, histero, insem, IVF. I znate šta mi je prvo zatražio? ŠEMU stimulacije sa rezultatima folikulometrija! Sva sreća da sam juče bila u Genesisu da izmolim fotokopiju šeme...da, inače malo i njih da pohvalim :rumenko::rumenko: pošto sam ih juče pljuvala, svi traženi papiri su me čekali jutros na recepciji...
Zadorija je jako zanimala tačna šema, pošto oni stimulacije daju individualno, nekako računaju na osnovu tvojih hormona, a ne "po opštem receptu". A moja šema....da je samo vidite...sva išarana, dr Kopitovic ima baš ružan rukopis, pa je ona sebi pisala podsetnike na mom papiru...malo me bilo sramota, kada me je pitao da li sam to ja škrabala po šemi.

Nakon UZ (imam 4 folikula na desnom jajniku, spontani ciklus :dontunderstand: :eek:) odlučio se da mi da mesec dana kontracepciju, pa u sred tog ciklusa ultrazvuk i hormoni ponovo i i i, ako sve bude kako je on zamislio krećemo u januaru!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

jooooooooooj, jel sam vas udavila? moram priznati da sam čim sam sela u kola, sa mobilnog pokušala da vas pišem na forum, ali nisam uspela!!!!!!!!!!!
Celo iskustvo mi je bilo kao melem za dušu, mada se ništa spektakularno nije desilo. :brus::brus::brus:

jaoj,ja sam vec kupila kartu za segedin............sta kazes pravi macan jeli:lol:,nije cudo sto je toliko uspesan i popularan:zper:.........aj molim te posalji mi sve podatke ,broj telefona i njihov sajt..............aj ljubim te puno:cmok2:
 
haha, vidim ja da ćemo svi kod macana!! ko zna kako njemu uspevaju sve te bebe :gace::brus:!!!
Konsultacije 13 000 forinti (1 euro = 260 Ft), znači 50 eura
UZ 8000 Ft, ali to mi nisu naplatili, a ja sam kukavički ćutala :rumenko::rumenko:

Što se tiče cena, sve ti unapred daju na papiru, cenovnik svih usluga, koji morate oboje da potpišete. Što znači da ste to prihvatili, primili k znanju i da neće biti nikakvih dodatnih naplaćivanja... evo sad ću sve da prepišem.......
IVF za samofinasirajuće pacijente:
1. Indukcija ovulacije, monitoring ciklusa, folikulometrije UZ - 105 000 Ft
2. Punkcija folikula pod anestezijom, priprema sperme na dan punkcije, traženje jajnih ćelija, čišćenje, priprema za oplodnju, oplodnja - 105 000 Ft
3. Et - 112 000 Ft
Ukupno 322 000 Ft ( oko 1200 eura) i naravno plus lekovi koje sama kupuješ u apoteci!

I što je najbolje, ovo ti naplaćuju u delovima, znači ako ne dođe do punkcije, ne reaguješ na stimulaciju platiš samo prvi deo, ako ne uspe oplodnja nema Et, prva dva itd.

A vidi ovo:
Zamrzavanje embriona i čuvanje godinu dana 20 000 Ft (76 eura!!!!!! ja platila 500 u Genesisu)
Frozen ET - 50 000 Ft ( 190 eura, Genesis 700!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)

Šta reći, tuuuuuuuuuuuuuuuuga :besna::besna::besna:

Korišćenje donirane sperme - 35 000 Ft
Mikromanipulacija (ne znam šta je to) - 110 000 Ft
AHA (asistirani hatching) 50 000 Ft

jaoj pa ovo je nemoguce,jesi li sigurna da su ovo prave cene:eek::eek:au jeb.ote kod njih bih platila 10 pokusaja za ovde jedan,nemoguce bre,ali ajde novac nije vazan......koliko sutra ih zovem da se raspitam mozda i zakazem:think:.................sto se tice mene ,ja sam juce bila kod mog ginekologa povodim ovih ucestalih ciklusa ,na UZ sve je uredu,10 folikula,sve 5,nema objasnjenja,osim sto sam jakooo puno smrsala za kratko vreme ,pa da se organizam uvede ured,sta znam:roll:

ikice ljubavi ,imas moje postove na prethodnoj strani ,ali vi mene neprimecujete:(
 
jao, jao pazarkice, kako misliš ne primećujemo te? Pa u tvom slučaju to je nemoguće draga, čim ti napišeš par reči posle toga se svi raspišemo kao ludi? Kako si mi cvetiću?:cmok:
Sukice, hvala na informacijama i na cenovniku, vidim ja da ćemo svi u Segedin!:cmok:
 
evo drage moje da vam se i ja javim sa nekoliko reci o dr zadoriju,mada sam vec pisala o tome...nije samo da je macan,lepsi je u prirodi nego na ovoj fotki,on je pre svega veliki strucnjak a najpre velicina ljudska,ljudina.kod njega nema okolisanja,tipa...sve je super,sve ce biti ekstra,ne vidim razlog neuspeha...bla,bla...kao ovi nasi!!!!!!!!!mojoj prijatteljici je npr erapiju prekinuo negde na polovini jer mu se nije svidelo kako reaguje na nju,i jednostavno nije zeleo da je bez potrebe kljuka hormonima,poto,poto i uradi postupak cisto eto da bi ga uradio i naplatio.prekinuo je,sacekao naredni ciklus,malo izmenio terapiju,i uradio,i evo je bogu hvaa i dr zadoriju,trudna 5 nedelja!!!!!!!!!!!a kao sto vtam je i zsuki rekla zaprepasti se kada vidi kolicinu hormona koju daju nasi dr...ja sam npr kod njega ni manje ni vise primila oko 40 injekcija manje nego u srbiji...nisam pogresila cifru,verujtre mi...a efekat je bio isti i postupak uspesan,HVALA MU!!!!!!!!!!!!!!!!!a cena...o tome da i ne govorim,neuporediva sa nasima...dr se zaista trudi da nas stimulise sa najmanjom mogucom dozom hormona, svaka zena je individua,nema jedne te iste seme za sve!ja sam sve ukupno sa proverom hormonskog statusa u toku terapije,to je bilo 3,4 vadjenja krvi,isto toliko uz pregleda,tj dva vise,pre i posle transfera,injekcije,vitamine,utrogestan,aspiraciju i transfer platila oko 1800eura.ishod,znate.i on je u toku postupka,iposle njega i u toku trudnoce uvek spreman i raspolozen,nesebicno odgovoriti na svako cak i najbanalnije pitanje koje mu se postavi bilo telefonski ili mailom.ja bih da mi kojim slucajem,nije uspeo postupak,svaki naredni,verujte mi,isla kod dr zadorija!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!i naravno ne zbog novca nego zbog njegove savesnosti,stucnosti i ljudskog,drugarskog odnosa prema pacijentu.malo vas ja udavih...izvinite.ljubim vas sve puno!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top