Vantelesna oplodnja

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pazarka ne mora da znaci, poznanica koja je radila samnom imala je betu oko 500, a nosila je cetvorke, jedan plod nije preziveo do 10 nedelje i sad je cekam da se porodi sa trojkama, skoro svaki dan!
Ruzo, jako mi je zao, Bicu sigurno sledeci put, nemoj mnogo da ocajavas, saljem ti zagrljaje i poljupce
Gde nam je Vodolija? I nju cekamo
 
Ruzo moja draga...............nista se nemoze reci,sto vec nije receno.Meni licno je jako zao sto je negativno jer sam se bas sad za nas tri jako nadala.Mozes da kazes ili da napises sta hoces(da to malo tvrdokornije zvuci)ali znam tacno kako se u ovom momentu osjecas.Sest puta sam padala i sest puta sam se ponovo dizala,a ni sama neznam kako i odkud mi ta snaga.Zadnji put sam cak vracajuci se sa posla u pola 2 po ponoci morala otici do klinike i tamo sam napravila jedan krug sa autom,jer sam imala osjecaj kao da je jedan dio mene ostao tamo.Neznam zasto ali mi je to trebalo.No,medjutim kao sto vidis sad sam opet tu i opet cekam i nadam se.Prema tome,draga moja, glavu gore i budi jaka.
Izbaci tu svu gorcinu iz sebe i polako kreni novim putem a do tada ostani s nama u kontaktu.:zag:
 
Cao Troshice... Ja sam bile kod dr Stojkovica u septembru sa uradjenim HSG-om. On je mi je rekao da predlaze inseminaciju 3 puta ukupno.. i ako resim da radim da im se javim mesec dana pre. Kada sam resila ja sam ih pozvala telefonom i oni su mi rekli sta da uradim od analiza a to su cervik. i vag, bris, hlamidia, urea i miko plazma i da treci dan ciklusa pocne da pijem klomifen 5 dana po dve. Desetog dana( ponedeljak) ciklusa sam pocela da pratim folikule i da im javljam, 11 dana su narasli do 24 mm, i tada su mi rekli da primim pregnil i u cetvrtak 19.11. ujutru da budem kod njih. Tako i bi i evo sad cekam tri nedelje pa da uradim betu. Sve u svemu, ne trebas da ides kod njih za terapiju moze sve telefonom, to se tice ineminacije,, a sto se tice VTO mislim da moras tamo da ides zbog injekcija. Bas je jedna zena bila samnom u sobi dok sam lezala 3 sata tamo i bas je radila vestacku i isprimala je 70 injekcija ali tamo. Eto.. Pozz
 
Ruzo ne znam prosto sta da ti kazem sem da mi deluje da si ti nevidjeni borac i da ce se to desiti sa takvom energijom koju ti posedujes,znam kako ti je draga i zato nisam ni znala sta otkucati iako sam odavno videla tvoju poruku,bas mi je zao.Skupi snage sad a do tad ja te :zag:,mogu ti samo reci da ja tebi skidam kapu na optimizmu koi zraci iz tvojih poruka:worth:Puno pozdrava mila i isplaci se,bicemo mi sve mame ako Bog da:worth::worth::worth:
 
ne bih da kvarim raspolozenje,ali najverovatnije nije bliznacka trudnoca,znaci da bi 14 dan beta bila 988 ili tako nesto,za bliznacku trudnocu nije dovoljno,mada zavisi kada se plod implatirao........od sveg srca zelim da budu blizanci,ali ne verujem,mada tvoja devojcica ce biti presrecna sa jednim batom ili sekom:cmok2::cmok2:

ikice ,snezo, da citiram samu sebe,i da dam pojasnjenje ...............ako se plod implatirao u prvih 24h,i da je samo jedan beta ce biti oko 1000,a sve kasnije i da je visestruka trudnoca beta je manja..............a ja se od srca nadam da je dvostruka trudnoca i to bi bilo divno makar jedni blizanci na forumu:super::super:

p.s-a ja sam bila na proslavi decijeg rodjendana,i moram vam reci da sam se provela-KAO BOS PO TRNJU:aha:,dosadne zene,prica o pelenama i boje kaka se otegla do duboko u noc:dash:
a ja kao idiot sedim i slusam,pa sad ne mogu da zaspim:(
 
Sad ne znam da li je to isto... vidim da uglavnom žene primaju taj Merional, on prvenstveno utiče na stvaranje folikula, ali i na spermogenezu kod muškaraca. Nikako da na forumima naletimo na muškarca koji ga prima, da saznamo nešto više o eventualnim poboljšanjima u broju, kvalitetu spematozoida...

:bye: Cao Snežo, listajući ovaj forum naletela sam na tvoje poruke i zaključila da su nam priče slične, ja pcos i zavaljena materica, mm oligoastenospermija, iza sebe imamo jedan spontani u 8 nedelji, 3 godine čekanja i sada smo pacijenti dr Crnogorac , spremamo se za VTO, ja pijem siofor, a mm prima injekcije merionala, zanima me koliko dugo je tvoj muž primao injekcije i da li je uz merional još nešto primao, svaki savet bi mi dobro došao pošto sam neiskusni početnik;)
čestitam na uspešnoj VTO i želim ti lepu i laku trudnoću:klap:
 
Poslednja izmena:
Sad ne znam da li je to isto... vidim da uglavnom žene primaju taj Merional, on prvenstveno utiče na stvaranje folikula, ali i na spermogenezu kod muškaraca. Nikako da na forumima naletimo na muškarca koji ga prima, da saznamo nešto više o eventualnim poboljšanjima u broju, kvalitetu spematozoida...

:bye: Cao Snežo, listajući ovaj forum naletela sam na tvoje poruke i zaključila da su nam priče slične, ja pcos i zavaljena materica, mm oligoastenospermija, iza sebe imamo jedan spontani u 8 nedelji, 3 godine čekanja i sada smo pacijenti dr Crnogorac , spremamo se za VTO, ja pijem siofor, a mm prima injekcije merionala, zanima me koliko dugo je tvoj muž primao injekcije i da li je uz merional još nešto primao, svaki savet bi mi dobro došao pošto sam neiskusni početnik;)
čestitam na uspešnoj VTO i želim ti lepu i laku trudnoću:klap:

Pozdrav Panda, da, vrlo smo slični! Mm je primio 10 inekcija Merionala, po dve nedeljno. Prvo je bio plan da primi 12, ali se nije uklapalo u moje rokove sa punkcijom, pa nije stigao da primi i te dve... Mi nemamo pojma zvanično kako je to uticalo na spermogram, nije ga nijednom posle radio, ali dr je tvrdila da to mora da ga poboljša za to vreme dok ga prima, i tako je (što se iz priloženog vidi) i bilo!:super:

Druga žena koja je bila sa mnom u grupi za ET, i kojoj je isto uspelo, je imala isti problem, tj. njen m kao mm, i njima je uspelo, tako da sigurnao da ima efekta ta muška stimulacija...:gace::

Pio je vitamin C još, sad ne mogu da se setim da li je tu bio još neki vitaminčić, ali sigurno ništa mnogo važno... Uglavnom, sve ono što piše u onoj pripremi za vto koju ti tamo daju.

ako slučajno nemate Merional, nama su ostala 2, pa mi se javi na pp ako hoćeš da ih uzmeš!:bye:
 
Milice draga trebaju mi informacije o postupku u Visegradskoj jer vise nema biranja klinike vec gde te oni dodele.Ja ih molila da to bude Narodni Front ali kao ne moze,ne znam po kom principu se rukovode ali nije ni bitno.Zanima me posto sam cula da su tamo svi neljubazni itd,da li si cekala dugo na terapiju posto se prima svaki dan u isto vreme,kako je tvoj licni stav prema organizaciji i da li je tamo ludnica kao sto se prica.Hvala ti unapred na odgovoru i :cmok2:te.
 
Snežo, hvala na odgovoru, što se tiče merionala- opustošili smo Iris:) tako da ga imamo, u svakom slučaju hvala na ponudi, 30.11. idemo na kontrolu, pa ću pisati kako se dalje odvijaju stvari. :bye:
pozdrav i ostalim trudnicama , a trudilicama držim palčeve da sve sa ovog foruma budemo trudne:manikir:
 
Melania, kad sam ja radila nije bila ludnica, u smislu ne zna se ko pije ko placa. Stimulacija se primala uvek u isto vreme oko 13, 13:30 sem vikendom kad se davala ranije oko 12. Glavan sestra na odeljenju za Vto je sestra Mira, ima jako neki drcan glas, ali bez obzira sto nije nesto extra ljubazna uvek ti tacno kaze sta kad treba, tako da neka pitanja ne treba da pitas dva puta, rad ejos dve sestre Irena i Andrijana one su mladje extra fine i uvek dobro raspolozene. Neznam za kog si se dr odlucila, ja sa mojim nisam pogresila jer sa njim uvek znas ne cemu si, uvek je tacan, kad kaze aspiracija je u 9h uvek je u 9h, dogadjalo se da on radi Et pacijentkinjama drugih Dr jer se ti Dr uopste nisu pojavljivali na Et. Uvek ti on radi Uz i prepisuje stimulaciju a ne neki asistenti. Dogodilo se kod jednog dr da je cura cekala od sedam ujutru Et ali se njen Dr nije pojavio uopste, i ona je onako uplakana zamolila tog mog Dr da joj uradi Et jer nije mogla vise da ceka tog njenog sa punom besikom. Drugi Dr hoce npr da ti kazu da radis hormone vikendom kad njihova lab ne radi pa moras kod privatnika i to placas iz svog dzepa, ovaj moj ti uvek da nalog da radis radnim danima kod njih u lab i naravno nista ne placas. Svidelo mi se i to sto ti par dana pre aspiracije rade celu krvnu sliku i analizu urina i krvnu sliku, ama sve sto ti fali od rezultata, tamo kod njih tako da ni to ne placas. Dobro je i to sto zene u postupku Vto ne cekaju red na salteru, nikakav, ujutru se samo nacrtas na salter i oma teta odmah proziva prvo zene za vto pa onda ostali, tako isto i u laboratoriji. kako funkcionise taj drugi postupak neznam, u smislu da li treba da vadis neke nove analize ili se prihvataju i stare, to ce ti oni verovatno reci, ne bi trebalo dugo da cekas. Svidelo mi se kod mog Dr sto mi je rekao da uradim sve analize i rekao mi je da cim me pozovu dodjem sa svim tim analizama da krenemo odmah, Kod drugih prvo cekas da te pozovu pa odes na razgovor pa ti tek onda kazu sta jos treba da uradis.
 
Snežo, hvala na odgovoru, što se tiče merionala- opustošili smo Iris:) tako da ga imamo, u svakom slučaju hvala na ponudi, 30.11. idemo na kontrolu, pa ću pisati kako se dalje odvijaju stvari. :bye:
pozdrav i ostalim trudnicama , a trudilicama držim palčeve da sve sa ovog foruma budemo trudne:manikir:

Pando, ne znam da li si naletela na moj post od ranije u vezi sa cenom Merionala... Kad smo ga mi kupovali, tamo gde si ga ti kupila koštao je oko 1.500 din po ampuli, i ja slučajno virnem u apoteku 100 m dalje, kad ono 814 din! Nama su ovi hteli da vrate nešto drugo što smo se zaj..., pa ako je i dalje tako, probajte!
 
drage moje drugarice hvala vam na cestitkama za rodjendane mojim andjelima!!!! pokazala sam im postove i bas su se obradovali vatrometu i onom orkestru :super:samo nisu:dontunderstand: koje su to tete i kako se cudno zovu:zcepanje:
proslavismo i slavu i rodjendane uz muziku i tarapanu kuca u haosu :dash:sad na sredjivanje...a i sin mi se razboleo neki virus tem, 40 c poludela sam od brige ali sad je vec bolje.
:super::super:vilenjak za visoku betu i drzimo palceve da budu blizanci!!!!
pazarkice lubimo te :cmok::cmok2:i puno pozdravljamo!!!!
i svim ostalim trudnicama i trudilicama...i cekalicama puno:bye:
 
Hvala ti Milice puno,ne znam da li cemo uopste imati pravo da biramo doktora ali mi je bitno da se unapred spremim na eventualne neprijatnosti jer sam se ja tu lecila kod endokrinologa koga sam pet godina svaki put cekala po sest sati samo da mi protumaci nalaze.Uvek bi izlazila besna i razocarana,cak sam se par puta rasplakala zbog njene bahatosti.Valjda cu proci normalno,ali ako budem birala izabracu tvog doktora.
 
Nema na cemu Melania, zato smo mi sve tu, da pruzimo podrsku jedne drugoj, i da pomazemo koliko mozemo, sta god ti ne bude bilo jasno u vezu Visegradske slobodno pitaj.
Paralijan ljubi tvoje andjele, i drago mi je da je sincicu bolje!
 
Ne u Visegradskoj vec u RZZO,ne znam kako i na koju foru sam pripala Visegradskoj.Jutros ih zvala a oni kazu da ne znaju nista o tome,ma uzas jedan kako su organizovani.
Melania,jesi li ti iz BG.Interesuje me jesu li odmah ukljucili i unutrasnjost.To pitam zbog moje snajke koja je iz unutrasnjosti.Sta su ti rekli koja je procedura.A to sto rade u Visegradskoj i u Frontu,sto nemoze da se bira,to mi je jasno,drzava hoce da prodje jeftinije jer neplaca privatnike.Neki privatnici su se i iz prve iskljucili,npr.Goca Ivanovic vise neprima,doduse ona vise neprima pacijente ni privatno,jer se povlaci.
 
Bet evo ti broj telefona da se tvoja rodjaka raspita 2053830,to ti je telefon RZZO,pa neka se raspita.Ovo ti je telefon gde ces sve informacije dobiti 2053 611 i to je telefon gde znaju sve o proceduri.A sto se tice nemogucnosti biranja klinike sta reci,bas sam time razocarana jer Visegradsku ne volim nikako.Ako ti nesto zatreba javi,pozdrav za sve.
 
Bet evo ti broj telefona da se tvoja rodjaka raspita 2053830,to ti je telefon RZZO,pa neka se raspita.Ovo ti je telefon gde ces sve informacije dobiti 2053 611 i to je telefon gde znaju sve o proceduri.A sto se tice nemogucnosti biranja klinike sta reci,bas sam time razocarana jer Visegradsku ne volim nikako.Ako ti nesto zatreba javi,pozdrav za sve.

Neopterecuj se uopste gde ces raditi,to nije nikakva garancija uspeha to vec sve znamo,u Visegradskoj ima dosta strucnjaka.A sto se tice neljubaznosti,preguraces ti i to,pa valjda smo se vec sve navikle na raznorazna cimanja,maltretiranja,cekanja,ja sam vec poprilicno oguglala.Sve zarad nasih malih andjela koji nas cekaju tamo negde,pa mozda bas i u Visegradskoj, da dodjemo po njih.Glavu gore i u nove pobede,ne razmisljaj mnogo,tako je najbolje:super::super::super:
 
ikice ,snezo, da citiram samu sebe,i da dam pojasnjenje ...............ako se plod implatirao u prvih 24h,i da je samo jedan beta ce biti oko 1000,a sve kasnije i da je visestruka trudnoca beta je manja..............a ja se od srca nadam da je dvostruka trudnoca i to bi bilo divno makar jedni blizanci na forumu:super::super:

p.s-a ja sam bila na proslavi decijeg rodjendana,i moram vam reci da sam se provela-KAO BOS PO TRNJU:aha:,dosadne zene,prica o pelenama i boje kaka se otegla do duboko u noc:dash:
a ja kao idiot sedim i slusam,pa sad ne mogu da zaspim:(

Drage moje koliko da ih je nema problema samo da je OK, rano mi je da kazem da je zivo i zdravo. Zarad svog umirenja i danas cu odraditi betu, jer prosli put kada sam bila trudna beta mi je bila nekih 250 i kao otisla ti ja u 6 nedelji na UZ da cujem otkucaje kad ono cvrc, nema nista od toga, beta mi je bila mala.:eek:.
Tako da hocu da smirim sebe, da proverim da li raste:D, udarila me paranoja....
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top