Vantelesna oplodnja

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Draga Pazarka,
zaista mi je neizmerno zao........:sad2: Znam samo da tvoja i bitka tvog muza nije gotova i da cete sigurno uspeti u ovoj borbi. Znam to, jer si nas sve vrlo lako uverila u svoju zelju i nameru svim svojim stavovima koje si ovde iznosila. Posto ste imali snage za 6 pokusaja /a svi mi znamo koliko je bolan i jedan neuspesan, a kamoli vise/ uverena sam da cete u sledeci uci sa jos vise snage i volje. Budi hrabra kao i do sad, ti si zaista olicenje hrabrosti ovde, pa ce biti uspeha, videces!!!! A kao sto i sama pises - bices ti mama i dete ce ti sigurno biti jako srecno i voljeno!!
Sve mi koje smo na ovom forumu zbog ovog groznog, nepravedno od Boga dodeljenog razloga, moramo jedna drugoj da se nadjemo jer se jako dobro razumemo. I verujte, potpuno sam sigurna da ce svaka dobiti nagradu za svoje patnje, svaki potroseni zivac sa nestrpljivim sestricama, nemarnim lekarima, uzasnom papirologijom, dosadnim brisevima i nalazima, za svaki novcic koji smo tako tesko ustedele da bismo ga ulozili u lecenje, za svakih u zivotu najduzih 14 dana cekanja i svako najteze objasnjavanje svojim najblizima zasto ni ovoga puta nije uspelo........Rodicete i vi svoje bebice i uzivacete u njima vise od bilo koje majke na svetu koja se nije morala toliko oko nje truditi - uzivacete u svakom trenutku i bicete najsrecniji roditelji na svetu!
Ne odustajte!!! :heart:
 
Jao.......bas sam se rastuzila ovoga jutra :sad2:
Nisam bila tu za vikend i imam sta da vidim :eek::eek::eek:
Nije nam lepo krenuo ovaj novembar, ali mora biti bolje.
Melani, Pazarkice glavu gore.........imacemo mi sve nase bebice.Uspece jednom, mora!!!!
Nasa borba je velika ali uz trud i veru sticicemo do zeljenog cilja.Nema odustajanja.
Znam da vam je sad tesko i sve sto mogu da kazem je da smo uz vas :cmok: :cmok2:
 
Drage forumasice pozdrav svim!Zelela bi da pitam i da zamolim,da mi neko objasni prve korake do Vto!Kratko cu obajasniti moj problem....vec trecu godinu pokusavam,da zatrudnim prirodnim putem i to nikako ne uspevam,moj ginekolog mi je rekao,da nemam razlog za brigu,jer ce biti sve ok.a svaki ponovni pregled kod njega mi ustanovi,da imam ciste razlicite velicine i tako mi daje terapiju:eek:Muz je radio spermogam i nije bas nesto dobar-slaba pokretljivost i mali broj spermatozoida,naravno i on je dobio odredjenu terapiju za poboljsanje!Bila sam i kod drugih ginekologa naravno isto svi mi kazu,da se ne sekiram,da te ciste koji su prisutne nisu opasne i da ce to sa odredjenom terapijom nestati......ali i posle te terapije nije bolje, opet isto pri svakom pregledu pokaze se da su ciste i dalje prisutne:(.....zato sam odlucila,da od toga dignem ruke i da pokusam sa Vto!!! Pa me zanim kome,da se obratim i sta sve mi je potrebno,da zapocnem Vto???Moram,da navedem da sam iz Loznice i da sve sto budem zelela moracu doci za Beograd...tako,da ako moze koja od vas da mi precizno kaze gde i kome da se obratim za dalji postupak???Verovatno je potrebno uraditi ceo niz ispitivanja i svakakvih pregleda:think:zato me zanima taj prvi korak???
Drago mi je sto sve ovo citam i vidim,da ima dosta vas sto ste uspele u svojoj nameri,tako da dodatno dobijam inspiraciju i motivaciju,da i sama pokusam sa Vto!

Unapred hvala za odgovore i upustva!!!
 
Znaci da tvoj muz prema onome sto si napisala ima oligoastenospermiu,terapija mu moze pomoci ali ne preko noci.Naravno ne sme pusiti,konzumirati alkohol,jesti voce,ne izlagati se stresu mada je to danas gotovo nemoguce.Da li ti imas PCOS,to je jako bitno mada bi ti rekli vec!Nemoj brzati sa odlukom,a od nalaza ti je potrebno svasta ali zavisi da li si preko fonda ili u svom trosku a ti to nisi navela,dobrodosla u svakom slucaju:super:
 
lelikaa, dobrodošla! E ovako, najbolje ti je da se prijaviš u neku kliniku za vantelesnu, Jevremova, Ivanovići, ili u Leskovcu, ako sam dobro razumela to su najpopularnije klinike ovde (ja sam radila u Jevremovoj VTO i mogu ti je slobodno preporučiti. nije mi uspelo, ali ipak su oni ozbiljna klinika). Dakle imaćeš svog VTO lekara, i on će te dalje voditi i reći šta treba da proveravaš. To su uglavnom hormonska ispitivanja, preko krvi, zatim ispitivanje prohodnosti jajovoda, razna antitela, bakterije... Ali sve to ima neki svoj red i kroz tu šumu pretraga (kroz koju se nekim čudom ipak brzo prođe) mora te voditi doktor za VTO, nipošto običan ginekolog nego baš stručnjak za VTO. Tek nakon toga, ON će odlučiti da li si kandidat za VTO ili uz neku terapiju možeš i prirodno, na primer. Ili možda moraš proći laparaskopiju, mali operativni zahvat koji se danas gotovo svima preporučuje pre VTO, jer i postavi dijagnozu i opravi "dole" sve što ne valja. 3 godine pokušavanja nisu za bacanje i tu možda stvarno ima problem, loš spermogram takođe je problem za prirodnu trudnoću, pa i ciste... Dakle, draga lelikaa, prvo moraš odlučiti u koju ćeš kliniku (prelistaj malo po forumu, na ovom a i na drugima, dosta se pisalo o tome) i onda dalje u posao... ništa nemoj na svoju ruku... Srećno!!!
 
Dobro sam draga,danas sam napokon dobila pa me malo bolovi muce ali nista nije gore od onoga kako se osecam emotivno.Pokusavam da ne mislim ali mi za sad ne ide,valjda treba vremena.Cekam da vidim da li je Pazarki pomogla inekcija,iskreno se nadam da je:worth:.Tebi i bebani saljem veliki :cmok:
 
Lelikaa, dobro došla u društvance, nadam se da ćemo se opet naoružati pozitivnom energijom pošto smo ovih dana nešto tužne zbog naše melani i pazarkice! Na sajtu KCV-Betanije imaš detaljno objašnjeno o analizama i postupku VTO koju finansira država. A možda vama i nije odmah potrebna VTO? Možda bi neka inseminacija došla u obzir. Drugarica mi je rekla da na GAK- Narodni front rade jednodnevnu dijagnostiku ali se taj pregled plaća i zakazuje. Možda bi bilo dobro da o tome razmisliš.
Ovo ti pišem iz razloga što je dobra i prava dijagnoza najvažnija. Zbog pogrešne dijagnoze(neprohodni jajovodi) ja sam izgubila godinu dana, da bi mi u NS-u otkrili da je u stvari problem u endometriozi a da su mi jajovodi odlični.Toliko o stručnosti lekara u provinciji!
Šaljem ti poljubac i veliki pozdrav!
Pazarkice i melanija-za vas 1000000poljubaca!
 
Draga Pazarka,
zaista mi je neizmerno zao........:sad2: Znam samo da tvoja i bitka tvog muza nije gotova i da cete sigurno uspeti u ovoj borbi. Znam to, jer si nas sve vrlo lako uverila u svoju zelju i nameru svim svojim stavovima koje si ovde iznosila. Posto ste imali snage za 6 pokusaja /a svi mi znamo koliko je bolan i jedan neuspesan, a kamoli vise/ uverena sam da cete u sledeci uci sa jos vise snage i volje. Budi hrabra kao i do sad, ti si zaista olicenje hrabrosti ovde, pa ce biti uspeha, videces!!!! A kao sto i sama pises - bices ti mama i dete ce ti sigurno biti jako srecno i voljeno!!
Sve mi koje smo na ovom forumu zbog ovog groznog, nepravedno od Boga dodeljenog razloga, moramo jedna drugoj da se nadjemo jer se jako dobro razumemo. I verujte, potpuno sam sigurna da ce svaka dobiti nagradu za svoje patnje, svaki potroseni zivac sa nestrpljivim sestricama, nemarnim lekarima, uzasnom papirologijom, dosadnim brisevima i nalazima, za svaki novcic koji smo tako tesko ustedele da bismo ga ulozili u lecenje, za svakih u zivotu najduzih 14 dana cekanja i svako najteze objasnjavanje svojim najblizima zasto ni ovoga puta nije uspelo........Rodicete i vi svoje bebice i uzivacete u njima vise od bilo koje majke na svetu koja se nije morala toliko oko nje truditi - uzivacete u svakom trenutku i bicete najsrecniji roditelji na svetu!
Ne odustajte!!! :heart:
Draga Nado,svaka cast! Ovo si tako lijepo formulisala.Svaka rijec je na svom mjestu.Hvala ti u moje ime i u ime svih ostalih i ljubi nam Djoleta.
 
Vilenjak kako si prosla na Uz i estradiolom? Pozdrav za sve trudilice i trudnice!

Ne bas najsjajnije, 6 dan terapije, estradiol 72 i svega 3 folikula u desnom jajniku, 2 po 10 mm i jedan 8 mm. Levi, na kome je bila punkcija nije jos proradio. Ona se nada da ce biti koji i na levom. Dr mi rece da je to stanje kao da sam 3 dan terapije. Ona se ne brine kaze da se to desava obzirom da je bila duga priprema, ja sam kontraceptive pila od sredine septembra i da mi je BMI 30 (nisam uspela da skinem kile). Pojacala mi je terapiju na 3 merionala i 3 gonal f-a. Kontrola u četvrtak.
 
ćaos svima, starima i novima, evo rekoh da se malkice prijavim, da ne kažete da sam vas zaboravila...
novost je da sam ooooooooooooopet bolesna.....nikako da se oporavim već više od 2 meseca.....
čitam vas svaki dan, pratim novosti, ali nemam snage da pisućkam... :(((

Vilenjak i Vodolija nadam se da će sve biti u najboljem redu sa vašim VTO, pa da se stvarno pokrene taj vozić!!!

Milice i ja gledam John i Kate, obožavam ih!!! Mogu misliti kakva je atmosfera kod Paralijan!!! Inače, u mojoj folklornoj grupi (vrtić i 1.razred) imam trojke (Segedinske :)). JOOOJJ, kako li su nevaljali! Baš kako paralijan kaže, svi viču, boje se da se neće čuti ili primetiti... kada sam njih upoznala, rekla sam mom dragom, da neću nikako trojke!!! a sada se već dvoumim!!!

Pazarkice, nema te, poljubac veliki za tebe!!!!

Snežo moja, nikako da se desi naša šetnjica, vidiš kako sam bengava...ti ćeš se poroditi dok ja ozdravim....

evo, hvata me temperatura... idem da prilegnem i pijuckam čaj
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top