Herpetin

Klio

Obećava
Poruka
64
Molim vas da mi neko napise nesto o ovom leku ukoliko nesto zna. Radi se o leku koji se pije kao hormonska terapija kod HER 2 pozitivnih karcinoma dojke. Trazila sam preko interneta ali neznam tako dobro engleski... Naime, zanimaju me nezeljeni efekti kao i to da li se pije kod HER 2:2+ pozitivnih receptora ili 3+. Kada se pripisuje Herpetin a kada Nolvadex...
Pre 4 meesca sam operisana od karcinoma na dojci koji je hormonski zavisan, Er i Prog.rec.su mi 8, ali HER 2 je 2+. Na konzilijumu su mi pripisali Nolvadex koji je jako dobar kada su u pitanju karcinomi sa visokim receptorima ER iPR. Taman kada sam mislila da o njemu dosta znam desilo se nesto interesantno... Na poslu sam slucajno naisla na diplomski... Ukratko, tu sam procitala da HER2 2+ pacijentkinje su delimicno rezistentne na njega, narocito ako imaju 35 - 40 god. Ja imam 32. Zbunjena sam i volela bih da znam sta se desava. Verujem svojim lekarima i imam koga da pitam ali mi govore da ne treba da se puno opterecujem time, i na tome se zavrsi razgovor. Nisam plasljiva i zelim da imam informacije. Zato ko god nesto zna, samo pisite... Unapred zahvaljujem.
 

Back
Top