Gradski prevoz i Bus Plus

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vreme cekanja danas busa broj 46 na pocetnoj stanici od pola 6 do 6 znaci pola sata
Vreme cekanja juce busa 42 na trecoj stanici od 10:30 do 11 isto pola sata
Kupio sam personalizovanu za maj 1100 dinara i sa zadovoljstvom cu je polomiti
Ako vec ne stizem nigde na vreme i propadne mi pola stvari koje krenem da obavim sto bi uopste se udostojio da placam jos kao nezaposleno lice
Pre jedno mesec dana kontrolor zaustavi bus jer nisam hteo da izadjem i ja na kraju izadjem
Sledeci put ne izlazim
 
Danas haos u prevozu. Prvo kasni bus, onda na mojoj stanici ulazi 100 ljudi u bus. A ulaze i kontrolori u tu guzvu u pola 7. Odmah tu na pocetku im neka zena sve po spisku zbog kasnjenja i maltretiranja putnika, oni se tu okome na nju, ali djoka, ima kartu, ne mogu joj nista. Trkeljisu ceo bus nekoliko stanica i svi imaju karte. I posle 3 stanice jedna zena nema kartu i nece da izadje. I ovi debili zaustave autobus i sad tu pocinje svadja, svi protiv svih, putnici, bus plus, ona prva zena napadne sad tu drugu bez karte, na kraju vozac ustane i pocne da histerise alo debili vidite gde stojim, ne smem ovde da stojim pola sata, hoce sve da izbaci iz autobusa i bus plus i putnike, onda putnici hoce da biju sve po redu jer su platili voznju, a ne stajanje. 5 autobusa stiglo u medjuvremenu, blokirana ulica. I na kraju se resilo tako sto je neka devojka kucala kartu za tu zenu. Poludeo sam. Bio sam na dve sekunde do toga da mi padne mrak na oci i da napravim neko sranje.
 
Danas haos u prevozu. Prvo kasni bus, onda na mojoj stanici ulazi 100 ljudi u bus. A ulaze i kontrolori u tu guzvu u pola 7. Odmah tu na pocetku im neka zena sve po spisku zbog kasnjenja i maltretiranja putnika, oni se tu okome na nju, ali djoka, ima kartu, ne mogu joj nista. Trkeljisu ceo bus nekoliko stanica i svi imaju karte. I posle 3 stanice jedna zena nema kartu i nece da izadje. I ovi debili zaustave autobus i sad tu pocinje svadja, svi protiv svih, putnici, bus plus, ona prva zena napadne sad tu drugu bez karte, na kraju vozac ustane i pocne da histerise alo debili vidite gde stojim, ne smem ovde da stojim pola sata, hoce sve da izbaci iz autobusa i bus plus i putnike, onda putnici hoce da biju sve po redu jer su platili voznju, a ne stajanje. 5 autobusa stiglo u medjuvremenu, blokirana ulica. I na kraju se resilo tako sto je neka devojka kucala kartu za tu zenu. Poludeo sam. Bio sam na dve sekunde do toga da mi padne mrak na oci i da napravim neko sranje.

To sam ja i pretpostavio danas da ce biti zbog kise i seo sam u auto. A vadio sam personalizovanu bas da ga ne bi vozio.
A koje im je opravdanje kad nije kisa sto se ceka pola sata autobus?
Pre neki dan na Banovom brdu putnici cekali sat vremena neki bus za Orlovacu,kad je stigao blokirali mu put nisu mu dali da krene,pao im mrak na oci razumljivo.
 
Je l' postoje jos uvek zone za personalizovane karte?
Ako kupim, na primer, onu za nezaposlene za 1000 i nesto din
je l' mi vazi do Batajnice ili samo do Zemuna ili dokle je vec granica prve zone?

Personalizovane vaze svuda dokle GSP dopire, po pravilima nekadasnje prve zone. Uslovi prve zone su prosireni i vaze i u drugoj.

Za one bez slike su pravila po starom.
 
dakle, danas sam pretpostavila da će bit ikatastrofa zbog kiše, al baš tolika...:lol: išla sam minibusom jutros, a na stanici posle buvljaka ispražnjena 95ica zbog kvara...pa kad nagrnuše ljudi u minibus...missim da nas je bilo 50 unutra...a seljačina od vozača nema nameru bar klimatizaciju da uključi...
 
Busplus je uveden kao sistem koji treba da obezbedi bolju naplatu karata - posto je sa markicama islo slabo. Za sada, sverceri mogu da se vesele.

Prodaja je opala. Minus Bus Plusov deo koji uzima od prihoda i marketing. Plus se sada jos vise daje iz grada za GSP nego ranije, sto je prosto sokanto. Plus sto saobracaj nije nista bolji nego sto je bio. Plus poskupljenja karata i markica. Nikakve nove opcije nisu uvedene poput dnevnih i nedeljnih karata, nikakvi popusti za redovne platise, za kupovinu unapred...Plus sto mi koji placamo nista nismo dobili od Bus Plusa sem maltretiranja sa prednjim vratima, validiranjem, visesatnim cekanjem za plastiku i ostalim zezancijama.
 
Prodaja je opala. Minus Bus Plusov deo koji uzima od prihoda i marketing. Plus se sada jos vise daje iz grada za GSP nego ranije, sto je prosto sokanto. Plus sto saobracaj nije nista bolji nego sto je bio. Plus poskupljenja karata i markica. Nikakve nove opcije nisu uvedene poput dnevnih i nedeljnih karata, nikakvi popusti za redovne platise, za kupovinu unapred...Plus sto mi koji placamo nista nismo dobili od Bus Plusa sem maltretiranja sa prednjim vratima, validiranjem, visesatnim cekanjem za plastiku i ostalim zezancijama.

Koliko smo platili... jos smo i viska dobili. I sve dok se deo ljudi bude inatio sa neplacanjem bicemo u neredovnoj guzvi, kao sto sada ume da bude.

- - - - - - - - - -

Prodajem za 500 rsd foru da nemate kartu a da ne izadjete iz busa
za 1000 rsd foru da ne nemate kartu i ne ulazite ni u kakvu dalju pricu sa njima

Pravis se lud i pricas nemacki :whistling:
 
Ja kartu plaćam preko 10 godina unazad, ali se ne slažem sa sistemom naplate i sprovođenja
Uopšte nije bilo potrebe da tvoj gos'n lopov uvodi u igru razno - razne mafijaše i posao oduzima od GSPa a u igru ubaci i policiju.
Taj "čovek" je bolesnik. Fašista
 
Poslednja izmena:
:hvala:

E sad da vidimo ciji je inat veci :aha2:
boze platine!pa naravno da cu bar ja da se svercujem i dalje.
tebe volim,ali ne mogu da ne primetim,da ni jednog trenutka na ovoj temi nisi kritikovao stvarno losa vozila,kasnjenja,bahatost vozaca i sl.ako se secas,a secas se,kada je uveden bus-plus koliko je bila dobra prodaja karata,i tako je bilo par meseci (cak sam i ja placala prevoz)...a kad su ljudi videli da od novina nema nista,jedino se povecala cena prevoza,i oni koji su bili redovni-prestali su da kupuju.
nisu gradjani majmuni.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top