Gradski prevoz i Bus Plus

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Aha, jel zna neko hoce li biti brze doci do centra Beograda ovim putem preko Surcina? Koliko treba Surcincima da dodju do centra grada? Do sada je trebalo od Obrenovca do Beograda 50 minuta autobusom ili 30 minuta autom preko Obrenovackog.
Ako ideš do Zemuna ili Novog Beograda iz Obrenovca, Uba, Šapca.... onda je bolje da koristiš ovaj most. Za centar Beograda ipak je bolji Obrenovački put.
 
Hm,ne bih rekao da je od Zeleznicke do Surcina potrebno 40 minuta,najvise pola h ..... :D
Jesi li se ikada vozio tom linijom do Surčina?
On ide auto-putem do Studentskog grada, a onda ide ulicama Tošin Bunar i Vojvođanska sve do kraja gde skreće ka Ledinama, prolazi Ledine, skretanje za aerodrom, a kroz sam Surčin (od ulaska do izlaska) vozi oko 10 do 15 minuta.

Mislim da bi svakako bilo brže ići direktno sa Železničke do Obrenovca.
 
Ali ako meni automat prilikom svakog ulaska skine sa "računa" po 50 dinara, znači ako čekam isključivo određenu liniju, bez opcije da jednostavno odem do neke stanice gde imam i više opcija, to mu onda dođe da za 11 dana, platim iznos koliko sada košta mesečna markica za neograničen broj vožnji (1100). To je preko 100% veća cena i to samo pod opcijom pos'o - kuća samo jednim autobusom.
 
Ne znam zašto, ali imam utisak da će to na kraju ispasti prevara ravna onoj od strane Jezde i Dafine

Izdavanje personalizovanih BusPlus kartica za gradski javni prevoz počelo je krajem avgusta, a do 15. septembra izdato je 21.866 personalizavanih kartica.
http://www.vreme.com/cms/view.php?id=1011600
250x21.866=5.466,500 a sad je (bezmalo) decembar... Pa onda kad se uzme u obzir kakva su današnja "deca" i da će verovatno barem 50% tih automata iz besa tih morona biti razbijeno, pa se onda možda odluče i za povratak na staru foru, gledaj ti koliko su oni para "lapali"
Jezda i Dafina su male bebe.
 
papirna-karta-latinica-prednja.png



Da se neko ne bi presao pa isao na sajt gsp-a trezeci informacije o ovim kartama evo pravog linka http://www.busplus.rs/
Izdavanje BusPlus kartice košta 250,00 dinara.

Dodatna informacija je da svi oni koji su zaradili opomenu tj. kaznu za voznju bez karte (kao ja 1.1.2011 u pola sedam ujutro :dash: ) pre vadjenja karata mozete stornirati kazne po ceni od samo 600din ( bila je par hiljada )

Akcijа stornirаnjа kаzni korisnikа jаvnog prevozа od 01.11.2011.god.

Svi korisnici jаvnog prevozа, koji imаju doplаtne kаrte i opomene izdаte do 31. 10. 2011. godine, nisu u mogućnosti dа izvаde nove BusPlus kаrtice. Staoga će Direkcijа zа jаvni prevoz i GSP „Beogrаd” reаlizovаti od 1. novembrа аkciju stornirаnjа dugovаnjа koje imаju korisnici jаvnog prevozа. Kаzne će se moći stornirаti po ceni od 600 dinаrа po kаzni.

Ono sto sam ukratko shvatio citajuci o ovome je da postoje 3 tj. 4 vrste karti:
1.Personalizovane smart kartice
2.Nepersonalizovane smart kartice – elektronski novčanik
3.Papirne beskontaktne kartice
4.Papirne karte kod vozača


1.plasticne,sa vasom slikom i podacima,zonom i tarifom (student,zaposleni...) , na njih uplacujete kredit za pola meseca ili ceo mesec i vremenski su ogranicene (od datuma do datuma),vazi za jedno lice
2.plasticna,nema vase podatke,ali je registrovana na lice,uplacuje se kredit po zelji (neograniceno) i pri "ponistavanju" tj. check in mozete pomocu svoje platiti voznju i za vise putnika i naravno izabrati zonu
3.papirna beskontna karta koja se dopunjuje kreditom do max iznosa od 500din
4.papirna karta se kupuje kod vozaca i jedino se ona ne "overava" na citacu u autobusu

broj prodajnih mesta za izdavanje povlastica (25) i čak 800 prodajnih mesta za nepersonalizovane kartice i dopunu svih vrsta kartica.

3166h46.jpg


2qlfxp2.jpg


Ono sto nisam uspao da saznam pa mi mozda neko pomogne je od kog tacno datuma ovi citaci krecu sa radom ???

E sad druga strana medalje:confused:....

Sto se tice trenutnog cenovnika gsp-a to je strasno :rtfm:
Kupio danas kartu na trafici kad ono nije vise 50 nego 60din,otisao sada na sajt i imam sta da vidim,citaj ovo:

карта купљена ван возила на продајној мрежи:
за зону 1 или 2 .............60,00din
за зоне 1 и 2..................95,00din

[I]карта за једну вожњу купљена у возилу у дневном саобраћају:[/I]
за зону 1 или 2............120,00din
за зоне 1 и 2................145,00din

za karte kod vozaca ne zelim da komentarisem,ali sistem zoni je smesan,ja sad krenem sa Zelenog Venca[1.zona] i uzeo sam ili kartu, znaci onu od 60din,i udje mi kontrola u Borci [2.zona] ,ja sam se vozio dve zone a platio sam kao da se vozim samo po drugoj,on to ne moze da zna,pogleda kartu i aj cao.
Sad ovim sistemom pokusavaju da nas cede ko pomorandzu,dal ce citac kontrolora imati i gps lokaciju gde se autobus nalazio kada si usao u bus i overio kartu?Ako si overio u prvoj zoni a on te proverava u drugoj a nisi oznacio da ides 2 zone zna se sta sledi.
Koliko mi razum dozvoljava,svaki dan sve vise i vise vremena treba da bi se proslo kroz ove guzve i stiglo negde,sto sam nekada prelazio za sat sada se putuje sat i po,svaki dan ode 3sata zivota u prevozu od 50km,i da je prevoz ,nego stojis,gusis se,cupkas u mestu...Ovih 95din za prelazak dve zone,u prevodu znaci,da ko zivi po periferiji grada(blatu),svaki dan se "cima" po par sati,treba da ispasta,a onaj ko zivi u centru i putuje max pola sata njemu beneficije :eek: . Ne znam dal cete se sloziti ali ici prevozom nije uzivanje pa da vidimo ciji ce sladoled duze da traje vec potreba,znaci brze=bolje,duze=losije=jeftinije

Jel normalno da ja predjem biciklom 20km za sat vremena (Borca-Ada) ,i da budem brzi nego da sam isao sa 95 pa 23,ja mislim da nije.

I ono sto mi upada u oko je ovo,posto sam u drugoj zoni a po pravilu bi trebalo da placam 95din (a sto ne bi zaokruzili na sto din. gospodo iz gsp-a? ) ,u proseku se promeni 4 prevoza,2x95 + 2x60 = 310din,mogu da se vozim ko covek 5 dana i dosticicu cenu mesecne povlastice od 1500,mozda se isplati biti veciti student

ili za 1000din mogu da promenim 16 autobusa od 60din,ako mi trebaju 2 do negde i 2 nazad imam za 4 takva putovanja . Dodjes da se vidis sa devojkom i kazes nemam da te izvedem uzeli mi sve pare na prevoz :rotf:

Na sajtu gsp-a ne postoji sistem ( ili / i ) kad su u pitanju mesecne markice,vec ili si u zoni 1 pa placas manje ili si u zoni 1 i 2 pa placas vise,a onaj ko putuje samo u zoni 2,sta on kupuje? Pa kupuje skuplju zar ne?

Ne bi se zacudio u buducnosti da krene neki pokret,posto na svakom koraku postoji neki pokret koji se zalaze za ili protiv necega(borci za prava zivotinja,protiv tehnologije...),pa lepo "overi" stotinak ovih citaca sa jakim magnetom iz el.motora ( ne snosim odgovornost ko ovo pokusa) meni je samo palo na pamet :roll:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top