Gradski prevoz i Bus Plus

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
e deco jel zna neko sta znaci ona zvezdica pored broja za koliko stanica stize bus? ono kad saljete sms sa redom voznje
juce mi ovako stiglo za bus koji sam cekala 3*, 14
znaci udaljen 3 i 14 stanica....al je ta zvezdica bila samo na toj 3 ni na jednoj drugoj brojci

- - - - - - - - - -

zasto bi ukrao..imas po parkovima i ustanovama otvorenog tipa :)

Ako stanujes u blizini nekog takvog parka imas ga za "dz"

po centru imas svuda, u svakom stanu mozes da ulovis jer je uvek negde blizu
 
Kompanija "Apex Solution Tecnology", koja je u beogradski javni prevoz uvela sistem za naplatu karata, saopštila je danas da je otpočela pregovore o daljim uslovima poslovanja sistema Busplus sa predstavnicima Privremenog organa Beograda.


"Grad Beograd ponudio je da otkupi većinski udeo u servisu Bus plus da bi rešio problem s tim sistemom, izjavio je predsednik Privremenog veća Beograda Sliniša Mali."
.............................................................................................

Odakle malom problem?

Zar nije bas taj "problem" Mali kupio nasim parama?

Zasto Beograd ponavlja gresku i po drugi put kupuje problem od privatnog preduzeca "Apex Solution Tecnology" teskog 500e sa 2 (dva) zaposlena?

Da li iko u ovom gradu sme da malom kaze SIKTER?
 
Poslednja izmena:
Odakle malom problem?

Zar nije bas taj "problem" Mali kupio nasim parama?

Zasto Beograd ponavlja gresku i po drugi put kupuje problem od privatnog preduzeca "Apex Solution Tecnology" teskog 500e sa 2 (dva) zaposlena?

Da li iko u ovom gradu sme da malom kaze SIKTER?

I sta bi onda uradio kad bi rekao sikter?
raspisao nov tender i pljunuo jos gomilu miliona u evricima za neki nov sistem?
ponavljam..bus plus je odlican sistem za naplatu prevoza, ovde je doslo do problema u realizaciji a i otpora kod ljudi zbog sumnjivog nacina na koji je uveden a ponajvise kako je sproveden (setimo se ulaza na prednja vrata, obavezne validacije personalizovanih karata itd itd...)

otkup bi ucinio to da bus plus sistem postane kompletno nas sistem bez stranog odliva kapitala i sav novac bi onda isao u gradsku kasu i samim tim bi doslo i do smanjenog otpora kod ljudi.

ne vidim svrhu baciti potpuno operativna kvalitetan sistem i potrositi jos goooomilu novca iz budzeta da bi se instalirao neki nov sistem samo zato sto nam se ovaj "ne svidja" a kad bi nekog pitao sta ne valja u bus plus sistemu ne bi znao da ti obrazlozi jer bus plus jeste dobar i kvalitetan sistem koji ima daleko vece mogucnosti od onih koje se sad koriste.

ruku na srce.. problem uopste nije u sistemu nego ljudima koji zele da se voze a ne placaju i sad su jedan revolt koji je nastao zbog nacina na koji je bus plus doveden, zbog sumnjive raspodele kapitala, nekih gresaka u realizaciji itd itd.. iskoristili da bi se pravdali za svercovanje.

jasno je da se vecina ljudi ne svercuje iz hobija nego zato sto nemaju, sto im vise znaci da tih par hiljada iskoriste za hranu nego za kartu ali to nije problem bus plusa nego drzave koja nije sposobna da obezbedi svojim gradjanima da normalno zive... da ljudi imaju vise, ne bi ni bilo ovih problema.. gladan stomak je nervozan i tad mu sve smeta...zato je amerika pametna..skapirali su oni to odavno da samo gladni ljudi dizu revolucije i obezbedili su svojim gradjanima jeftinu hranu.
 
jasno je da se vecina ljudi ne svercuje iz hobija nego zato sto nemaju, sto im vise znaci da tih par hiljada iskoriste za hranu nego za kartu ali to nije problem bus plusa nego drzave koja nije sposobna da obezbedi svojim gradjanima da normalno zive... da ljudi imaju vise, ne bi ni bilo ovih problema.. gladan stomak je nervozan i tad mu sve smeta...zato je amerika pametna..skapirali su oni to odavno da samo gladni ljudi dizu revolucije i obezbedili su svojim gradjanima jeftinu hranu.
Napokon i od tebe da cujem nesto normalno a u korist obicnog gradjanina smrtnika
 
Mislim da je tako.
Btw, jednom sam videla kako rampa funkcionise. Vozac mora da izadje iz busa i spusti je na vratima. Do tada sam tripovala da ide automatski. Mada, ovako je bolje, cini mi se, jer se vozac neposredno stara da sve bude ok.

ja videla na tvu iz neke evropske zemlje ide automatski na dugme izadje rampa iz poda i posle se uvuce....mislila sam da su i ove nase, posto su ionako uvozni busevi...nisam nikad videla uzivo...eto zanimljivo :aha:
 
ponavljam..bus plus je odlican sistem za naplatu prevoza, ovde je doslo do problema u realizaciji a i otpora kod ljudi zbog sumnjivog nacina na koji je uveden a ponajvise kako je sproveden (setimo se ulaza na prednja vrata, obavezne validacije personalizovanih karata itd itd...)
Pa dobro, sta sad, jel odlican ili ima problema?

otkup bi ucinio to da bus plus sistem postane kompletno nas sistem bez stranog odliva kapitala i sav novac bi onda isao u gradsku kasu i samim tim bi doslo i do smanjenog otpora kod ljudi.
Cekaj malo, da ne bi doslo do odliva kapitala treba prvo da platimo kapital od cetiri miliona evra? Cim platimo postace nas i nece nas nista kostati? Besplatno?
Hajde malo logike.

ne vidim svrhu baciti potpuno operativna kvalitetan sistem i potrositi jos goooomilu novca iz budzeta da bi se instalirao neki nov sistem samo zato sto nam se ovaj "ne svidja" a kad bi nekog pitao sta ne valja u bus plus sistemu ne bi znao da ti obrazlozi jer bus plus jeste dobar i kvalitetan sistem koji ima daleko vece mogucnosti od onih koje se sad koriste.
Evo ja znam. Mog ja, profesorice? Ja vidim. Ja znam da obrazlozim. Razumem zasto Busplus nije ni dobar ni kvalitetan sistem.
Cak cu to napisati:
Kada bi umesto validatora (kako krsna rec) u svaki autobus uveli konduktera, stjuarta, domacina, mozes ga zvati kako god, tada bi naplata bila ne manja od 99%.
Kada imas stopostotnu naplatu, kada svi placaju, onda ima matematike oboriti cenu prevoza srazmerno naplati - dakle na trecinu.
Kada bi karta kostala 1/3 sadasnje niko se ne bi svercovao.

Zaposljavanjem konduktera bi skinuo sa biroa dve hiljade ljudi, i potencijalno prehranio dve hiljade porodica.
Zaposljavanjem konduktera bi drzava bila zahvalna i za svaku skinutu njusku sa biroa platila doprinose, bas kao sto je Dinkic uradio sa radnicima koje su angazovale strane firme.
Zaposljavanjem konduktera bi se ukinula potreba za bolesno skupom kupovinom i jos bolesnijom cenom odrzavanja opreme (ej, opreme). Da podsetim, jedan validator u Beogradu je tri puta skuplji od ajfona. Validator koji Beograd plati 1700e Skoplje placa nekih 390e. Ugradnja? Pa da, ugradnja.

Grad je obavezan da krivicno goni marmune koji su potpisali stetan ugovor i oduzeti im licnu imovinu u cilju umanjenja stete. Validatore treba izloziti u muzeju gluposti, koji bi bio otvoren u jednoj od prepravljenih Djitlerovih vila.
Svakome ko u buducnosti potpise ugovor kojim ce otpustiti dva soma ljudi, makar konduktera, treba da robija.

Dokle god govorimo "da bi se instalirao" "da bi se bacio, ustedeo...stagod", necemo se razumeti. Ne moze sistem da SE baci niti mogu krivci da SE uhapse, niti moze da SE poboljsa naplata ni prevoz. Postoji ime i prezime koje treba napisati umesto SE. Ovako SE ne zna ko pije a ko SE opija.
Debeli stomak je rekao.
 
Poslednja izmena:
Kada bi umesto validatora (kako krsna rec) u svaki autobus uveli konduktera, stjuarta, domacina, mozes ga zvati kako god, tada bi naplata bila ne manja od 99%.
Kada imas stopostotnu naplatu, kada svi placaju, onda ima matematike oboriti cenu prevoza srazmerno naplati - dakle na trecinu.
Kada bi karta kostala 1/3 sadasnje niko se ne bi svercovao.

... sto bi zahtevalo ulazak na samo jedna vrata.
Protiv toga su se neki stanovnici Beograda bunili kao da im batine prete. U Novom Sadu je vozac i kondukter. Otvori lepo prvo prednja, svoja, vrata i naplacuje karte. Na ta prednja vrata se ulazi. Sa zadrskom otvori i ostala vrata, gde moze da se izlazi i gde ulaze ljudi sa markicama.

Kao sto vidimo, vec postoji to predlozeno, u Srbiji, ali u Beogradu postoji dovoljno velika gomila bahatih i neurednih, za razliku od Novog Sada (gde je karta 50 dinara).

Sto se tice cena markica - kada svi bi (stvarno ili zvanicno) nezaposleni kupovali mesecne karte, i to bi bio doprinos. Uspevao sam da imam i svih 100 voznji za mesec dana. Na cenu od 1120 dinara, to je samo 11 dinara po voznji. Smatram da je to ispod cene kostanja. Smatram i da je verovatno da je cena za zaposlene nesto veca od realne, ali ne mnogo.
Grad nema toliko veliki problem sa onima sto kupuju markice, nego sa onima sto ne kupuju. Kao sto znamo, dece bas i nemamo mnogo, ali penzionera preko 65 ima koliko hoces. Niko od njih ne kupuje karte. Uzme jednu godisnju povlasticu za 400 dinara i to je sve - ali to je prakticno nista. Po matematici bi verovatno mogli da manjak para za prevoz nadoknadimo od penzionera - ali nema ni mnogo smisla da neko ko je verovatno 50 godina placao prevoz i dalje nema nikakav bonus.

Mozemo da diskutujemo o ceni karata doveka - ali vidim da se vrlo lako zaboravlja da grad mora stalno da kupuje nova vozila (uglavnom autobuse). Cini mi se da moramo da nabavljamo barem 100 autobusa godisnje. Jel ima neko bilo koji predlog oko toga, da razmotrimo? Kako da GSP od svojih para, a ne kredita, kupi 100 autobusa godisnje? Ako bi GSP imao svoje pare, onda ne bi morao da uzima kredit (od stranaca, koji su i diktirali uslove za skoro odabranih 200 'poljaka' ).
 
Poslednja izmena:
I jesu problem pojedinačne karte, koje su abnormalno skupe u poređenju sa standardom građana. A i uvođenje novog sistema - sa kojim i torture u vozila dovelo je do toga da ljudi još manje kupuju mesečne karte.
Koliko god možda taj sistem naplate bio dobar, uvođenje policije u to je krajnje nenormalno i to je dovelo do svega toga.
Mesečna markica 2010 koštala je 970 din. Ove godine je 1120. To i nije velika razlika ali po pitanju pojedinačnih, to je oho-ho
Mislim da je cena duplo skočila. Nisam sigurna jer barem 10 god unazad redovno kupujem mesečnu
 
Pa danas polovina plate ljudima ode na namirivanje komunalnih usluga. Radimo da se prehranimo kako bi fizički bili sposobni da radimo da zaradimo da namirimo komunalne usluge i kupimo da jedemo da bi imali snage da radimo..........................................
 
... sto bi zahtevalo ulazak na samo jedna vrata.
Protiv toga su se neki stanovnici Beograda bunili kao da im batine prete. U Novom Sadu je vozac i kondukter. Otvori lepo prvo prednja, svoja, vrata i naplacuje karte. Na ta prednja vrata se ulazi. Sa zadrskom otvori i ostala vrata, gde moze da se izlazi i gde ulaze ljudi sa markicama.
Kada na pocetnoj stanici ceka 200 putnika a onda dodje vozilo koje prima 150, sta ocekujes? Nije problem u naplati, u ceni, u disciplini, u nevaspitanju... Problem je u nedomacinskom i nepametnom vodjenju posla. Javni prevoz je ozbiljan posao i treba da ga vodi neko pametan, a ne dipl pedagog samo zato sto je Djitlerov kadar.
Dakle, trocifreni IQ i resen problem. Toga itekako ima, samo van stranke. Pretvorise zutaci Beograd u partijski grad.

Grad nema toliko veliki problem sa onima sto kupuju markice, nego sa onima sto ne kupuju.
Ja citah novine, i procitah izjavu gradskih vlasti da "grad ima problem sa BUSPLUS sistemom naplate". Probaj ponovo.

Mozemo da diskutujemo o ceni karata doveka - ali vidim da se vrlo lako zaboravlja da grad mora stalno da kupuje nova vozila (uglavnom autobuse).
Grad, da. Procitaj svoje reci: grad mora da kupuje vozila.
Grad a ne kentkart, ne busplus, ne apeks, ne DS, ne Mali... Grad mora da kupuje vozila.
Grad svoj budzet popunjava iz racuna za infostan, odnosno preko javnih preduzeca. Svaki stanovnik ovog grada je svakog prvog dao puno novaca u gradsku kasu.
A onda dodje Turcin i trazi 72 dinara? Sikter!
 
Poslednja izmena:
Gde je osnovni problem?

1. Grad je dozvolio privatnoj firmi BUSPLUS da naplacuje karte kako zna i ume, i da fiksni deo svakog meseca plati gradu.
2. Busplus je nesposoban da izvrsava preuzetu obavezu placanja gradu jer je nesposoban da proda karte.

Idiotizam prvi: Umesto da grad odiebe nesposobnjakovice, Djitler iz budzeta nasim parama formira specijalne SA jedinice koje pendrecima i silom otimaju novce od putnika.
Ne ide, ljudi trpe batine ali ne placaju.

Idiotizam drugi: Posto BUSPLUS ne ume da radi posao i nema para da placa ugovorenu sumu gradu, grad odlucuje da im pomogne tako sto ce im dati gradske pare za "opremu". Opremu po mashallah cenama.

Idiotizam treci: BUSPLUS i dalje ne funkcionise i ne placa ugovorenu sumu gradu, pa Sinisa Mali odlucuje da grad za nase pare kupi firmu koja pravi gubitke.

Dakle: prvo smo kupili problem, pa pomagali problem, zatim platili problem i sada cemo za milione evara da kupimo ceo problem.
Ali ne brinite, samo ce racuni za infostan u narednim decenijama biti malo uvecani. Vec ste primetili, jelda? E tako ce rasti dok ne platimo svaki cent kamate turskom partneru DS-a.
 
Poslednja izmena:
Samo da podsetim, BUSPLUS nije vlasnistvo grada, nije ni "nase" kako neki ovde vole da pisu.
Busplus je
DRUŠTVO ZA MARKETING I USLUGE APEX SOLUTION TECHNOLOGY DOO
BEOGRAD (VRAČAR)
http://pretraga2.apr.gov.rs/Enterpr...code=DD033BDBEE43228E0F4DDAF42491B7714C8C7C6F
koje svakog meseca nesto usvaja i odbacuje, vidljivo na sajtu APR-a.
Vlasnik je osamdesetprvo godiste, kontraverzni biznismen, i ako nema dobra ledja mozda igra kanastu... tajvansku verziju.
 
Kada na pocetnoj stanici ceka 200 putnika a onda dodje vozilo koje prima 150, sta ocekujes? Nije problem u naplati, u ceni, u disciplini, u nevaspitanju... Problem je u nedomacinskom i nepametnom vodjenju posla. Javni prevoz je ozbiljan posao i treba da ga vodi neko pametan, a ne dipl pedagog samo zato sto je Djitlerov kadar.
Dakle, trocifreni IQ i resen problem. Toga itekako ima, samo van stranke. Pretvorise zutaci Beograd u partijski grad.
Ceka se i u NS, pa to tamo nije problem. Tamo je kultura a ovde je alajbegova slama i bahatost.


Ja citah novine, i procitah izjavu gradskih vlasti da "grad ima problem sa BUSPLUS sistemom naplate". Probaj ponovo.
I na sta je ova vd-SNS garnitura rekla - hocemo da kupimo busplus sistem.


Grad, da. Procitaj svoje reci: grad mora da kupuje vozila.
Grad a ne kentkart, ne busplus, ne apeks, ne DS, ne Mali... Grad mora da kupuje vozila.
Grad svoj budzet popunjava iz racuna za infostan, odnosno preko javnih preduzeca. Svaki stanovnik ovog grada je svakog prvog dao puno novaca u gradsku kasu.
A onda dodje Turcin i trazi 72 dinara? Sikter!
Jel su to Seldzuci ili Osmanlije? :roll:
Busplus sistem uzima 8,53% od bruto prometa na ime osiguranja, odrzavanja i 290 kontrolora. Od tih 8,53% su 8,2 troskovi a 0,33% je zarada - utvrdjeno ugovorom.
Od 73 dinara pojedinacne karte 6,23 uzima Busplus (zarada im je 24 pare po karti) a 66,77 dinara se prosledjuje GSPu.

Sve gde sam gore napisao da 'grad kupuje' prepraviti u 'gsp kupuje'. Iduca, necitirana, recenica je bila o tome da neko da predlog kako da GSP sam sredi svoje probleme, sopstvenim parama.
 
Ceka se i u NS, pa to tamo nije problem. Tamo je kultura a ovde je alajbegova slama i bahatost.
I kako ce kultura da ugura dvesta putnika u autobus koji prima 150 ?
Nije u pitanju Alajbeg nego lose rasporedjena vozila i nerazumevanje i neplaniranje spica.
Rekoh vec, to se lako resava stavljanjem nekoga sa trocifrenim IQ da vodi dispecerski posao. Samo takvih nema ni u DS ni u SNS. Trocifreni su slobodni ljudi.

I na sta je ova vd-SNS garnitura rekla - hocemo da kupimo busplus sistem.
VD-SNS nije rekla nista razlicito od DS. Ne znam da li ocekujes da su SNS nesto razliciti od DS? Pa oni su ko kupus iz istog bureta, jednako smrde.

Jel su to Seldzuci ili Osmanlije? :roll:
Busplus sistem uzima 8,53% od bruto prometa na ime osiguranja, odrzavanja i 290 kontrolora. Od tih 8,53% su 8,2 troskovi a 0,33% je zarada - utvrdjeno ugovorom.
Od 73 dinara pojedinacne karte 6,23 uzima Busplus (zarada im je 24 pare po karti) a 66,77 dinara se prosledjuje GSPu.

Sve gde sam gore napisao da 'grad kupuje' prepraviti u 'gsp kupuje'. Iduca, necitirana, recenica je bila o tome da neko da predlog kako da GSP sam sredi svoje probleme, sopstvenim parama.

Vidis, boldovano se jos nije desilo!

Apeks Solusn Tehnolodzi je uvecao svoj kapital (vidljivo iz APR-a) sto znaci da su sebi rado uzimali 8,53%, ali gradu nisu placali novce.

Preuzeli su obavezu placanja a onda samo nisu platili. Hajde ti probaj da ne platis gradu infostan, pa da vidim koliko ces potrajati.

A Apeks Solusn Tehnolodzi moze da ne placa. To je u redu. Cak smo im dali komunalce, frekvenciju i naplatna mesta gratis, i otkupili njihovu precenjenu plastiku...
Dzabe, i dalje ne placaju.
Kazu: gradjani njima ne zele da plate.
Gradjani ne zele da plate ni struju, ni infostan ni hleb ni gorivo... pa placaju. Zato sto iza tih placanja postoji zakon i jasna pravila.
Iza Turaka (Altajci su kada vec pitas) stoji muljaza, procenat, kaubojstina i ugradnja. Na turskom: harac i basibozluk.

Ej bre, a ne sete se da kazu: mi ne umemo da naplatimo, ne znamo posao, nadjite nekog ko zna.
E to je basibozluk.
 
Poslednja izmena:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top