Gradski prevoz i Bus Plus

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jos govore kako ce uvesti jos vise kontrolora, samo mi nije jasno kako mogu traziti od nekoga da uplacuje tu glupost, a autobusi se raspadaju, i kada udjes u njih pitas se da li ces izaci ziv, a da ne pricam tek po ovim vrucinama. Pa nije mi zao sto dobiju batine na kraju, dokle ce narod vise morati da ispasta i da daje pare lopovima?
 
Najdirektnije pitam:
Da li bismo odobrili ovaj sistem gde imamo plasticne kartice a ne papirne... sa potpunom kontrolom i potpunom naplatom - ako bi sve radio sam GSP, bez drugih?

Meni je to sve isto. Ranije sam kupovao markicu sad uplacujem plastiku. Ista stvar.

A sto se tice resenja ja sam odavno rekao da se to resava na pogresnom kraju. Kako se ono kaze standardi pre statusa. Dokle god bude u Beogradu ljudi bez posla ili koji rade za 20-30k dinara to se nece resiti. Dokle god Indjija, Kragujevac i Jagodina budu otvarali vise radnih mesta od Beograda, nema resenja tog problema.
 
e moja milunka...sto je najcrnje,i pored ociglednog fijaska,neki jos uvek to tvrde

iskreno ja i dalje tvrdim da je bus plus odlican sistem koji kod nas nije dobro realizovan a najvise je pukao na stvarima koje nemaju apsolutne veze sa njim a to je birokratija.. teranje onih sa personalizovanom da overavaju, teranje ljudi da ulaze na prednja vrata, uvodjenje komunalne policije u kontrolu karata i slicno..
sam sistem je dosta dobar i donosi veliki napredak u odnosu na onu busenu kartu a sad druga stvar je sto je lose realizovan sto cak ni ono sta je planirano nije realizovano (recimo dnevne karte i slicno)
ovde je gnev ljudi pogresno usmeren.. nije problem u bus plusu nego u nacinu njegove realizacije

a sami kondukteri nemaju veze sa njim i oni treba da postoje paralelno sa njim.
 
Pre neki dan na liniji ADA4 pusten autobus sa samo jednim prozorm na otvaranje i to na luft,bez krovnih siber prozora.
Pitam vozaca sto ne otvori bar polovinu svojih vrata,kaze ne sme. Unutra nekoliko dece dise na skrge,roditelji ih hlade mahajuci.
 
Danas sam poludeo u busu. Ulazi cigic sa talambasom u bus. Pocinje da tambura, arlauce nesto od Semse, vrucina u busu, ne radi klima, jbt, mislio sam da sam u Bangledesu ili u nekoj azijskoj vukojebini. Horor. Svakog dana je sve gore i gore.
 
Ja ne pamtim kad sam zadnji put videla ridžove...
A po pitanju žganjaca i muzike.
Prošle nedelje ušla dvojica sa harmonikom a jedan lupa u tarabuke. Ne znam iz kog razloga, ali zvuk tarabuke me jako pogađa. Uvek se rasplačem.
Oni sviraju, pevaju, lupaju a ja sedim i kukam:rida:
 
Udjem ja veceras u bus ... hocu ... necu ... aj hocu , prislonim plastikanera .... a on ni da bekne ... :eek:
aj Jopet ... nish ... Jopet ... i tako vise puta ...
gladak , fin , nov , neostecen , nenacrtan :zper:... sta mu sad fali ... azdaja je nahranjena pre mesec dana , para ima ... ali ...
setim se Krstilenda ... i kazem sebi ... ovo je ZNAK :mrgreen: ... jesi lepo napisala da prelazis u svercere
i sednem ko prava na sediste
al se nesto mislim ... dokle vaze ti plastikaneri :think:... nemoj da ne vaze a ja imam zarobljene novce tu :evil:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top