Gradski prevoz i Bus Plus

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Первая партия белорусских троллейбусов отправилась в Белград
30.06.2010 Новости Экономика
Напомним, еще в марте «Белкоммунмаш» выиграл тендер на поставку в Белград 83 троллейбусов, опередив на финишной прямой таких грандов как «Мерседес» и «Солярис». Цена сделки – 19 миллионов евро.
~traliki_31959_0x0_mc.jpg

К слову, белорусский производитель выполнил все капризы заказчика, окрасив машины в оранжево-синий цвет.
Сречко Джукич, Чрезвычайный и Полномочный Посол Республики Сербия в Республике Беларусь:
– Появляется новая генерация троллейбусов, эта красота будет в нашей столице – в Белграде. В общем, я за всестороннее развитие наших отношений, надо работать гораздо больше, наращивать торговлю между нашими странами. Никаких препятствий для этого я не вижу.
http://www.ctv.by/news/~news=41258

Stižu nam nove trole za koji dan :cmok:
 
danas sam opet izasao iz busa kad sam video ridze, naravno svercujem se i dok sam smisljao kako da ih mimoidjem sretnem ortaka i svratimo u kafic. Sa zadovoljstvom puknem soma a zao mi da platim 50 kinti za bus. Da li je to u redu ili je neki tezi oblik bolesti. Verovatno neizleciv/:dash::confused:
 
Inače, od pre neki dan je uvedena terminusna kontrola, što zapravo podrazumeva da na početnim stanicama ne možete ući bez karte. Na prometnim terminusima će to obavljati kondukteri, a na ostalim će šoferi primati samo na prva vrata.

Više o tome na
http://www.beograd.rs/cms/view.php?id=1402260

Što se trolejbusa, tiče neki su stigli pa su ih poslali na farbanje :eek: To samo GSP može, prvo naruče narandžaste trole pa ih farbaju u crveno.:worth: Inače, svi novi su niskopodni i imaju klime :super: samo dok stignu, one nam više neće biti potrebne :whistling:

Evo je pre farbanja, tek izašla iz fabrike.
fxgvo3.jpg


Kad ce konacno da menjaju autobuse (stare) sa novim klimatizovanim?
Ja sam nestro nacula da do 2011 treba da budu navodno sva vozila klimatizovana, koliko je to samo pusti san?

Ne baš, do 2011. privatnici menjaju svoj vozni park, tačnije do tada im važe trenutne dozvole. Tada će se odlučiti ko će nastaviti prevoz u Beogradu. Danas se već procenjuje da će ostati samo Veolia i Lasta (pored GSP-a), a sitni prevoznici će otpasti, naravno sve to zavisi od ponude, a boduje se klima, niskopodnost, zatim vozila na gas imaju prednost i tako dalje. Danas se već govori da Veolia planira da uveze niskopodne klimatizovane Volvo autobuse (jedan takav radi na 65) i Mercedese. Tako bi bar trebalo da funkcioniše, ali znajući kako je prošao prošli tender na kome se dobili oni sa ruskim Liazima, a izgubili prevozncici sa Merceseima...

Što se GSP-a tiče, na sajtu je stojao teneder za ugradnju klima uređaja:

На основу члана 70. став 1. тачка 2. и члана 72. став 1. тачка 1. Закона о јавним набавкама ("Службени гласник РС" 116/08)
ГСП "Београд"
о г л а ш а в а


Ј А В Н И П О З И В
за прикупљање понуда за набавку добара у отвореном поступку

ПРЕДМЕТ НАБАВКЕ - ИСПОРУКА И УГРАДЊА КРОВНИХ РАСХЛАДНИХ УРЕЂАЈА ЗА АУТОБУСЕ – по партијама

Партија 1. Кровни расхладни уређаји за возила типа MAN SL-283
Партија 2. Кровни расхладни уређаји за возила типа MB O-345 CONECTO
Партија 3. Кровни расхладни уређаји за возила типа MAN SG-313


Право учешћа имају сва заинтересована правна и физичка лица која испуњавају услове за учешће у поступку у склaду са Законом о јавним набавкама (чл. 44. и 45.).

Понуде се могу поднети за једну или више партија предмета набавке.

Место испоруке: ГСП «Београд», Кнегиње Љубице 29, 11000 Београд.

Предвиђени период извршења набавке: до 31.05.2010.

Заинтересовани понуђачи могу извршити увид и преузети конкурсну документацију у просторијама ГСП "Београд", улица Кнегиње Љубице 29, Сектор за планирање и инвестиције, канцеларија 17.

За све додатне информације везане за набавку можете се обратити писаним путем на факс 011/2630-387 или на адресу Наручиоца: ГСП «Београд», Књегиње Љубице 29, 11000 Београд, са назнаком "За набавку број ВНД-33/10".

Приликом преузимања конкурсне документације неопходно је приложити доказ о уплати у износу од 1.000,00 динара са ПДВ-ом, на рачун број 105-500122-59 код АИК банке, сврха уплате «Трошкови израде конкурсне документације: ИСПОРУКА И УГРАДЊА КРОВНИХ РАСХЛАДНИХ УРЕЂАЈА ЗА АУТОБУСЕ – по партијама, позив на број ВНД-33/10». Уплаћена средства се не враћају.

Лице које преузима конкурсну документацију уз доказ о уплати прилаже све податке битне за издавање фактуре потенцијалном понуђачу (ПИБ, бр. текућег рачуна, матични број ...) и контакт адреса, број телефона и факса за доставу појашњења, обавештења,измена.

Понуде се достављају на српском језику у затвореној коверти овереној печатом, са назнаком:
«ПОНУДА ЗА НАБАВКУ: ИСПОРУКА И УГРАДЊА КРОВНИХ РАСХЛАДНИХ УРЕЂАЈА ЗА АУТОБУСЕ-по партијама – НЕ ОТВАРАТИ до 10.05.2010. године до 10,00 часова, позив на број ВНД-33/10».

На полеђини навести назив и адресу, телефон и факс подносиоца понуде.

Рок за достављање понуда је 10.05.2010.године до 9,30 часова у писарници наручиоца.

Јавно отварање понуда извршиће се 10.05.2010.године у 10,00 часова, у просторијама ГСП «Београд», Књегиње Љубице 29, 11000 Београд, управна зграда.

Критеријум за избор најповољније понуде је најнижа понуђена укупна вредност понуде – по партијама.

Предвиђени период за доношење одлуке Наручиоца је 30 дана од дана јавног отварања понуда.

Непотпуне и неблаговремене понуде неће бити разматране.

Важност понуде: 90 дана од дана јавног отварања понуда.

Јавни позив објављен у "Службеном гласнику РС" број 23 дана 14.04.2010. године.

Претходни распис објављен у „Службеном гласнику РС“ број 22 дана 09.04.2010.године.
 
Poslednja izmena:
Što se trolejbusa, tiče neki su stigli pa su ih poslali na farbanje :eek: To samo GSP može, prvo naruče narandžaste trole pa ih farbaju u crveno.
Odakle ti ta informacija, zar su opet odlučili da menjaju kolor-šemu? Koliko znam, još davno je odlučeno da svi trolejbusi treba da budu narandžasti (što i vidimo na postojećim trolejbusima u Bg-u i po boji ovih novih na fotkama), pa mi farbanje u crveno deluje skroz nelogično... :roll:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top