Gradski prevoz i Bus Plus

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ovaj Bus Plus je sramota. Danas mi pobegne bus ispred nosa. Posaljem poruku - stize drugi za 1(1). Znaci, za minut. Prodje 3 minuta posaljem ponovo - 1(1). Posle pet minuta - 1(1). Stigao je posle 8 minuta. Dotle moze dva puta peske da se prodje ta stanica. Tri puta sam platio laznu informaciju.

Taj broj valjda ne znači za koliko minuta stiže nego za koliko stanica.
Možda je u to vreme bus stajao na početnoj stanici ili bio negde u gužvi u saobraćaju.
 
Taj broj valjda ne znači za koliko minuta stiže nego za koliko stanica.
Možda je u to vreme bus stajao na početnoj stanici ili bio negde u gužvi u saobraćaju.

Prvi 1 je koliko je stanica udaljen, a broj u zagradi je za koliko minuta dolazi. A pocetna je na primer 2(4). Znaci krenuo je sa pocetne i prosao prvu sledecu i onda sta otisao po burek, na pauzu od 8 minuta. Ja putujem 7 stanica i to predje u proseku za 12-15 minuta, kad je Lasta mozda cak i brze. A ovde mu treba 8 minuta za 200 metara. U svakom slucaju sistem ne radi. Imam markicu, platios am i 3 poruke i na kraju isao taksijem. E pa necemo ni tako. Onda cemo da ukinemo placanje i gotovo.
 
Ја сам из Обреновца. ;) Тако је,карта је 300 динара,што је много. Па и те Моштанице и Умке се једва одрекла Ласта,сад се људи из Руцке боре за 552. Ми из Обреновца и осталих "рубних" општина не тражимо ГСС,Ласта је сасвим у реду,али тражимо да плаћамо карту као и Моштаница,Сремчица,Заклопача,Бегаљица,Гроцка,Сурчин итд. Они су сви зона 2 ИТС-а 1,и карту плаћају 90динара. Ако ГСП има рачуна да 30км вози за 90дин,несхватљиво је како га Ласта нема. Чак шта више,нека уведу и 3. зону у оквиру 1 система ИТС1,и нека то буду линије у Младеновцу,Обреновцу,Сопоту,удаљеним селима Гроцке и Лазаревцу,ту би прихватљива цена ила и 110-115дин,али све преко тога је много. А да не помињем колико је аутопут М19 квалитетан и колико се тешко долази до Моштанице и окретнице на Умци(посебно зглобним аутобусима).

Eto.Vidim da si upucen,pa mi reci da li je bila neka inicijativa(ili se planira)u vezi sa svim ovim?Da li je neki predlog stigao do nekog zvanicnika iz nase opstine? Ima li smisla pisati predsedniku opstine ili nekom drugom mail-ove?Muka mi je vise da se svercujem,ali ovu cenu karte ne zelim da placam...
 
Velika je razlika ako negde prodje na zeleno ili ceka dva ciklusa. To niko ziv ne moze da predvidi. To ne zavisi od samog vozaca i putnika nego i od guzve u saobracaju.

Nije to Autokomanda pa ako vozac ne zna da vozi uhvati ga semafor 4 puta. Ali i to zavisi iskljucivo od vozaca. Video sam to 100 puta, ko ne zna da vozi zavuce se do kraja u stanicu i onda ga tu zagrade da ne moze da se prestroji 15 minuta. A ko zna stane malo ranije i nema sanse da ga uhvati semafor vise od jednom.

A ovde nema nista, glavna ulica i blokovi zgrada. Nema cak ni sporednih ulica vec par izlaza sa parkinga. Garantovano nema guzve u to vreme. I velika je nizbrdica, kad god sam se vozio tuda, drzao sam bubrege da ne ispadnu. Bus se bukvalno sjuri za cas, za minut je dole maksimalno (zato i pise 1(1) - jer je to neko vreme koje je potrebno). A sta je ovaj radio ne znam. Najverovatnije isao po burek.
 
Eto.Vidim da si upucen,pa mi reci da li je bila neka inicijativa(ili se planira)u vezi sa svim ovim?Da li je neki predlog stigao do nekog zvanicnika iz nase opstine? Ima li smisla pisati predsedniku opstine ili nekom drugom mail-ove?Muka mi je vise da se svercujem,ali ovu cenu karte ne zelim da placam...

Знаш како,било је пар пута,чак сам и сам пре пар дана због тога(између осталог) причао са Чучковићем. Кад год поменем ГСП,ДЈП,или Ћерана,он слегне раменима,и каже да би нам данас увео ГСП да зависи од њега. Каже да ни сама Ласта не намеће толике цене карата,већ Дирекција за јавни превоз. Ја сам рекао,да је небитно,да ли нас превози Ласта,Или ГСП+приватници,али је битно да је цена превисока. Додај још 50 дин.и у Смедереву си,које је дупло даље. А наши суграђани,и житељи Барича,Дубоког и Мале Моштанице никако да се организују и среде то неким заспиањем мејловима,петицијама итд. И да,рекао сам да је скроз у реду да транзитни терминуси:Младост,Ушће,Дражевац итд.остану Ластини,као локални саобраћај. Он је све време слезао раменима и рекао је да ће се и даље трудити да се домогне нижих цена карата,што нама и јесте најбитније.

- - - - - - - - - -

Знаш како,било је пар пута,чак сам и сам пре пар дана због тога(између осталог) причао са Чучковићем. Кад год поменем ГСП,ДЈП,или Ћерана,он слегне раменима,и каже да би нам данас увео ГСП да зависи од њега. Каже да ни сама Ласта не намеће толике цене карата,већ Дирекција за јавни превоз. Ја сам рекао,да је небитно,да ли нас превози Ласта,Или ГСП+приватници,али је битно да је цена превисока. Додај још 50 дин.и у Смедереву си,које је дупло даље. А наши суграђани,и житељи Барича,Дубоког и Мале Моштанице никако да се организују и среде то неким заспиањем мејловима,петицијама итд. И да,рекао сам да је скроз у реду да транзитни терминуси:Младост,Ушће,Дражевац итд.остану Ластини,као локални саобраћај. Он је све време слезао раменима и рекао је да ће се и даље трудити да се домогне нижих цена карата,што нама и јесте најбитније.

да цитирам,јер се иначе не види цео пост
 
Ovaj Bus Plus je sramota. Danas mi pobegne bus ispred nosa. Posaljem poruku - stize drugi za 1(1). Znaci, za minut. Prodje 3 minuta posaljem ponovo - 1(1). Posle pet minuta - 1(1). Stigao je posle 8 minuta. Dotle moze dva puta peske da se prodje ta stanica. Tri puta sam platio laznu informaciju.

ne znam ko uopšte veruje tim informacijama preko sms-a, osim ako nije promena stanja na tekućem

To niko ziv ne moze da predvidi.

onda neka ne lažu da je moguće informisati se na taj način....još mažnjavaju parice...
 
Ja ne zurim nego idem po redu voznje. A sto oni nisu u stanju da ga ispostuju to je problem.

A sto se tice poruka. Oni to prodaju. Nije besplatno. A kad pare razmene ruke onda nema vise cile mile, nego moraju da daju tacnu informaciju.
 
Znaci, grad je vec placao prevoz deci i ucenicima. A onda su shvatili da bi uz neko malo povecanje mogli da besplatno prevezu i ostale putnike. A naravno da ce to povecati odlazak ljudi u grad, poboljsati kvalitet zivota ljudi u tom kraju, a na kraju i povecati trosenje novca na neke druge potrebe, prezivece neke druge radnje i preduzeca u gradu od kojih grad ima prihode...
 
Znaci, grad je vec placao prevoz deci i ucenicima. A onda su shvatili da bi uz neko malo povecanje mogli da besplatno prevezu i ostale putnike. A naravno da ce to povecati odlazak ljudi u grad, poboljsati kvalitet zivota ljudi u tom kraju, a na kraju i povecati trosenje novca na neke druge potrebe, prezivece neke druge radnje i preduzeca u gradu od kojih grad ima prihode...

Ovde ionako vazi da svako preko 65 ima prakticno besplatan prevoz, a potpuno besplatno se voze predskolci. Osnovci vec placaju ali ne tako puno.

Prvo da vidim efekte pa da pricam. I sumnjam da je prevoz, npr. za zaposlene, kostao 3200, kao ovde.
 
Ovde ionako vazi da svako preko 65 ima prakticno besplatan prevoz, a potpuno besplatno se voze predskolci. Osnovci vec placaju ali ne tako puno.

Prvo da vidim efekte pa da pricam. I sumnjam da je prevoz, npr. za zaposlene, kostao 3200, kao ovde.

A ti preko 65 se voze ne zna se. Moja majka se vozi jednom mesecno. A do 65 je placala mesecnu markicu, a vozila se isto toliko. Gde je ta razlika u parama. Sto je placala godinama, a nije se vozila.

Ili vrhunac prosle godine u februaru kad je bio onaj sneg i led. Nije izasla nijednom iz kuce, a imala je markicu - koja joj je propala. Sto ne pitas zasto nisu kod nas markice kao u Becu - da vaze 30 dana od prvog (jedinog) kucanja.

Kad uzimate pare onda vam je sve ok.
 
Poslednja izmena:
A ti preko 65 se voze ne zna se. Moja majka se vozi jednom mesecno. A do 65 je placala mesecnu markicu, a vozila se isto toliko. Gde je ta razlika u parama. Sto je placala godinama, a nije se vozila.

Ili vrhunac prosle godine u februaru kad je bio onaj sneg i led. Nije izasla nijednom iz kuce, a imala je markicu - koja joj je propala. Sto ne pitas zasto nisu kod nas markice kao u Becu - da vaze 30 dana od prvog (jedinog) kucanja.

Kad uzimate pare onda vam je sve ok.

A moj cale se vozi svaki dan, mozda i cesce nego kad je bio na poslu...
 
:heart:
BusPlus-majica.png
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top