Gradski prevoz i Bus Plus

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da li je neko čuo da se ponovo uvode kondukteri.Pošto GSB ima višak radnika preko 1000 ljudi i neke službe kao Kancelariju za verske i međunacionalne odnose, koji bi trebalo biti otpušteni ili ukinuti, ponudiće im se prvenstvo pri zapošljavanju, a Bus plus će vršiti i dalje kontrolu.

Ја сам заиста за увођење кондуктера и у Ласти и у ГСП-у.

Верујем да би наплата карата била изнад 85%.

А,питам се,који ће нам онда господа из БусПлус-а? Једино,ако кондуктери буду њихови,али то већ и није битно.
 
Ја сам заиста за увођење кондуктера и у Ласти и у ГСП-у.

Верујем да би наплата карата била изнад 85%.

А,питам се,који ће нам онда господа из БусПлус-а? Једино,ако кондуктери буду њихови,али то већ и није битно.

I svi će naravno da stoje na prvim ili poslednjim vratima autobusa u redu da kupe kartu ili pokažu povlasticu :lol: Ne znam koliko godina kondukteri ne postoje u gradskim autobusima, predpostavljam više od 35-40. Nema šanse posle toliko godina. I rekoh gore jednostavno nemamo svest o tome da karta treba da se kupi.
 
I svi će naravno da stoje na prvim ili poslednjim vratima autobusa u redu da kupe kartu ili pokažu povlasticu :lol: Ne znam koliko godina kondukteri ne postoje u gradskim autobusima, predpostavljam više od 35-40. Nema šanse posle toliko godina. I rekoh gore jednostavno nemamo svest o tome da karta treba da se kupi.

Kolko se ja sećam postojali su do pre 5/6 godina.Nije se na vratima pokazivala ili kupovala karta nego su kondukteri išli kroz autobus i proveravali ili prodavali karte.
 
Ne znam koliko godina kondukteri ne postoje u gradskim autobusima, predpostavljam više od 35-40. Nema šanse posle toliko godina. .

kondukteri su ukinuti pre nekih 5.6 godina a kao razlog je navedeno..mnogo se izdavalo za njihove plate :dash:..a procenat svercovanja tada je bio svega par procenata jer ja malo onih drskih koji su se svercovali i pored konduktera u busu.

a bilo je tu jos bisera.. kondukterii nisu imali racunicu da prodaju vise od odredjenog broja karata jer bi onda prakticno sebi poceli da smanjuju zaradu.. sad sam zaboravio detalje ali bila je neka fora da im se procenat zarade sa vecom prodajom smanjivao tako da bi ispalo da su radili vise za isto para pa su kad su to provlaili kondukteri poceli da prodaju karte samo do tog odredjenog limita (ne mogu da se setim koliki je) (recimo da lupim 200 karata dnevno)

neko mnogo inteligentan je tad davao ideje i predloge :dash:
 
kondukteri su ukinuti pre nekih 5.6 godina a kao razlog je navedeno..mnogo se izdavalo za njihove plate :dash:..a procenat svercovanja tada je bio svega par procenata jer ja malo onih drskih koji su se svercovali i pored konduktera u busu.

a bilo je tu jos bisera.. kondukterii nisu imali racunicu da prodaju vise od odredjenog broja karata jer bi onda prakticno sebi poceli da smanjuju zaradu.. sad sam zaboravio detalje ali bila je neka fora da im se procenat zarade sa vecom prodajom smanjivao tako da bi ispalo da su radili vise za isto para pa su kad su to provlaili kondukteri poceli da prodaju karte samo do tog odredjenog limita (ne mogu da se setim koliki je) (recimo da lupim 200 karata dnevno)

neko mnogo inteligentan je tad davao ideje i predloge :dash:

Konduktera u Lasti se sećam ali u ovim gradskim kroz maglu.. Sigurno ih nema jako dugo:D
 
pojavili su se kad su se pojavili i privatni autobusi, kad je doslo do objedinjavanja sa gsp-om nastavili su da rade i u tom objedinjenom sistemu i onda je neki mamalaz zakljucio da nisu rentabilni :dash:..a prethodno su privatnici dok nisu usli u objednjeni sistem naplate svu zaradu zaradjivali bas preko tih konduktera pa im je super islo..
 
Ne prdi tabe.
Pod kondukterom podrazumevam čiku koji je sedeo u autobusu u odelu...


prvo..nauci neke manire ..
drugo.. ne mora da sedi moze i da se seta... i zasto bi bio u odelu..moze da bude i u farmerkama.. kondukter je osoba koja se nalazi u autobusu i prodaje karte putnicima po redovnoj ceni..krece se po vozilu i od putnika trazi da pokazu markicu i ako je nemaju onda im prodaje kartu.

a kad nesto ne znas ne znaci da ces vise znati kad si nekulturna...
 
pojavili su se kad su se pojavili i privatni autobusi, kad je doslo do objedinjavanja sa gsp-om nastavili su da rade i u tom objedinjenom sistemu i onda je neki mamalaz zakljucio da nisu rentabilni :dash:..a prethodno su privatnici dok nisu usli u objednjeni sistem naplate svu zaradu zaradjivali bas preko tih konduktera pa im je super islo..

Tačno, zaboravila sam na privatnike..Ali prošlo je otad desetak godina :lol: Radila sam tad u Zemunu i sećam se ide prvo državna puna 17-ica ispadaju ljudi iz nje i privatni bus skoro prazan :lol:
 
prvo..nauci neke manire ..
drugo.. ne mora da sedi moze i da se seta... i zasto bi bio u odelu..moze da bude i u farmerkama.. kondukter je osoba koja se nalazi u autobusu i prodaje karte putnicima po redovnoj ceni..krece se po vozilu i od putnika trazi da pokazu markicu i ako je nemaju onda im prodaje artu.

a kad nesto ne znas ne znaci da ces vise znati kad si nekulturna...

Ne znam koliko ti imaš godinica ali nekad je tako bilo.
Bili su pristojno obučeni, okupani a ne kao ovi današnji usmrdljali dede.
Posle je to zamrlo i konduktere su prvo uveli privatnici ali i oni su deo od prodatih karata štekali kad je počela ona fora da u autobus može da uđe više ljudi nego koliko je sedišta u autobusu

Sećate se da je u privatne autobuse na početku moglo da se primi samo broj putnika koliko ima sedišta
 
Ne znam koliko ti imaš godinica ali nekad je tako bilo.
Bili su pristojno obučeni, okupani a ne kao ovi današnji usmrdljali dede.




da.. bilo je tako tad.. sto ne znaci da ih nije bilo i posle u drugom obliku (odnosno nisu sedeli na zadnjem tocku i prodavali karte nego su se setali kroz autobus)

a ti nauci neke osnove kulture komunikacije.

sad nema vise konduktera tako da ne znam o kakvim usmrdelim dedama pricas
 
Kondukteri su u ovim novim vremenima bili do 2003, u periodu od oko 4-5 godina (to nisam siguran tacno kada je pocelo).
Ali i tu je bilo problema, jer su od samog pocetka taj posao dosta traljavao radili. Tako da je funkcionisala ona fora, kada ti pridje i pita za kratu ti kazes: "Markica... ;)", ali sa obaveznim migom u stilu "opusteno, nemoras da se cimas". Meni tada markica nije trebala, jer sam sve zavrsavao peske, a zloupotrabljavao sam iz sve snage to stanje kada sam isao kod ortaka na NBG recimo. Ni jednom me nisu zaista proveravali. Zato im se ti kondukteri nisu ni isplacivali. Da ih sada vrate u autobuse i da se taj posao ozbiljno radi, naplata bi bila preko 99% i problema ne bi bilo.
Al' bi nastao haos na drugim poljima, sigurno.
 
... kad sam ja bila mala, mala, mala, maleckaaaaaa .... :rumenko:
secam se da su bili kondukteri u posebno odvojenim boksicima kod zadnjih vrata autobusa sa malim stocicem
nosili su uniforme
i tu sam morala da se popnem na prste da mu doturim neke bele pare za kartu za odrasle
zagonetka :lol: ... ko pogodi koliko imam godina dobice bombonu ''kiki'' ... al nesme javno da kaze :tiganj:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top