Gradski prevoz i Bus Plus

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
  • Траса постојеће линије 49 (Топчидер /Летња позорница/ – Пере Велимировића) се од 3. маја делимично мења, тако што ће возила саобраћати следећом трасом: Баново брдо – Пожешка – Надвожњак код Цареве ћуприје – Булевар војводе Мишића – Теодора Драјзера – Булевар кнеза Александра Карађорђевића – Михаила Аврамовића – Пивљанина Баје – Милана Благојевића Шпанца – Пере Велимировића – Борска. Линија ће имати број 49 (Баново брдо – Пере Велимировића), а на линији ће саобраћати три возила радним данима, суботом и недељом целодневно. (интервал 20минута)
  • Уведенена је сезонска линија 400 у смеру ка Авали је: Вождовац – Бебелова – Баштованска – Паунова – Булевар ослобођења – Пут за Авалу – Пут за врх Авале – Врх Авале. У супротном смеру линија саобраћа на следећи начин: Врх Авале – Пут са врха Авале – Пут за Авалу – Булевар ослобођења – Паунова – Црнотравска – Саве Машковића – Вождовац.Линија ће од Вождовца до Авале користити постојећа стајалишта јавног градског превоза, а даље стајалишта: „Подножје”, „Споменик совјетским ветеранима”, „Хотел Авала”, „ТВ Торањ” и „Чарапићев брест” и терминусе „Вождовац” и „Врх Авале”.
    На линији ће саобраћати два возила суботом, недељом и државним празником у периоду од 8 до 19.30 часова са интервалом слеђења од 40 минута.
  • Од 3. маја планирано је успостављање нове привремене минибус линије јавног градског превоза која ће опслуживати становнике насеља Глумчево брдо и Ненадовац. Минибус на линији 405Л имаће следећу трасу: Глумчево брдо – Пут за Глумчево брдо (Дражановац) – Липовачки пут – Бранислава Јовановића – Миодрага Вуковића – Пут за Глумчево брдо (Дражановац) – Глумчево брдо.
  • Успоставља се минибус кружна линија 522, Нови Железник – Милорада Ћирића – Нови Железник.
    Траса линије је: Нови Железник – Даринке Радовић – Авалска – Бранка Радичевића – Петра Драпшина – Чеде Златановића – Милорада Ћирића – Лоле Рибара – Радних акција – Авалска – Даринке Радовић – Нови Железник.
 
Ne razumem poentu ove linije 400. Meni kao Vozdovcaninu treba sat vremena da stignem do te Bebelove. A zamislite nekog preko reka. Stvarno ne znam kome je palo na pamet da tamo stavi pocetnu stanicu za Avalu. Ako je to vec turisticki, onda treba da prolazi kroz grad. Sa Slavije, na primer, tako da ljudi iz celog grada mogu lako da uhvate prevoz do Avale. A ne da bude negde na obodu grada.
 
Ne razumem poentu ove linije 400. Meni kao Vozdovcaninu treba sat vremena da stignem do te Bebelove. A zamislite nekog preko reka. Stvarno ne znam kome je palo na pamet da tamo stavi pocetnu stanicu za Avalu. Ako je to vec turisticki, onda treba da prolazi kroz grad. Sa Slavije, na primer, tako da ljudi iz celog grada mogu lako da uhvate prevoz do Avale. A ne da bude negde na obodu grada.
bas tako.
ali vidim da i onaj gsp 408 valjda,ide avalskim putem,a pocetna je negde na trosarini.i to je bzv
 
Išla je jedne godine i od Slavije, ali nije bila rentabilna, tj. retko ko je koristio, a pre toga je samo kružila vrh Avale- podnožje i nosila broj 400L čini mi se.

Nije bilo tornja. Pa nije bilo razloga da neko tamo ide turisticki. A bile su i one ture od Trga Nikole Pasica do rudnika na Avali i Vince i kojekude. Tako da su one turisticki obuhvatale sve sto je bilo zanimljivo u tom pravcu.
 
Prošle godine je išao lastin otvoreni bus sa Trga Nikole pašića do Avale, ali se karta dodatno plaćala.
7528809214e01a5b093e13444550716_orig.jpg
 
Prošle godine je išao lastin otvoreni bus sa Trga Nikole pašića do Avale, ali se karta dodatno plaćala.
7528809214e01a5b093e13444550716_orig.jpg

Karta je prošle godina bila 1500 din. (ne znam koja je cena ove)
Sećam se, igrom slučaja čula sam kad je stranac devojku koja je bila zadužena da deli njihove papiriće na ulici, stranac prišao da je pita koliko košta karta a ona mu odgovorila
(cit.) fifti handre tauzan :hahaha1:
Prišla sam čoveku i rekla mu lepo da karta košta
-one thousand and five hundred
 
Meni nije jasno kako da pored toliko novih kupljenih autobusa zadnjih par godina ja i dalje vidjam najvise krseve one crvene stare ikarbuseve :S i ovi novi stari 3-4 god koji recimo saobraca na 31 se raspada i izgleda dosta starije zbog neodrzavanja za razliku od onih japanaca koji vec 10 god voze i cisti su,uredni i nisu razdrndani kao ovi nasi domaci :)
 
Kuljao dim u ulici sa najvise ambasada...

Ako ste mislii da su pocele demonstracije i napadi na predstavnistva stranih zemalja, presli ste se...ipak je to samo jos jedna dvadesettrojka pokusala da prodje nezapazeno ulicom kneza milosa...iako nije bilo guzve, autobus je zastao ispred kanadske ambasade...i poceo da se dimi...sve vise i vise....putinici su izasli i uspeo je broj ljudi iz zglobnog autobusa da se ukrca u jedan solac koji je bio iza.....a zuta dvadesettrojka je malo dimila....i potom zatvorila vrata i nastavila pravo..i dalje u nepoznatom pravcu...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top