Gradski prevoz i Bus Plus

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
vidim vec polako probleme sa busplusom..jutros sam po obicaju isao jednu stanicu :) i primetih da se sve teze overavaju kartice..skoro svi su morali da drljaju karticom po displeju . a jednom cikici nije ni overena bila a on nju turi u dzep misleci da ju je overio :)
ili su displeji musavi ili slabe batrije (ili na koji pogon vec rade :) ) ali overavanje je izgleda sve teze i dolazi do zadrzavanja.
 
vidim vec polako probleme sa busplusom..jutros sam po obicaju isao jednu stanicu :) i primetih da se sve teze overavaju kartice..skoro svi su morali da drljaju karticom po displeju . a jednom cikici nije ni overena bila a on nju turi u dzep misleci da ju je overio :)
ili su displeji musavi ili slabe batrije (ili na koji pogon vec rade :) ) ali overavanje je izgleda sve teze i dolazi do zadrzavanja.

Ili na displeju 10 sekundi stoji onaj zeleni natpis od prethodnog koji se validirao. I tek kad se to skloni moze sledeci da se validira. A za to vreme svi vise na stepenicama kao majmuni na lijani
 
vidim vec polako probleme sa busplusom..jutros sam po obicaju isao jednu stanicu :) i primetih da se sve teze overavaju kartice..skoro svi su morali da drljaju karticom po displeju . a jednom cikici nije ni overena bila a on nju turi u dzep misleci da ju je overio :)
ili su displeji musavi ili slabe batrije (ili na koji pogon vec rade :) ) ali overavanje je izgleda sve teze i dolazi do zadrzavanja.

Nema baterija... ako se bas zagledas, primetices da su manje ili vise elegantno sproveli struju duz gornje desne ivice vozila. Do svakog validatora onda ide po kabl.
 
e a koliko ce to jos moci?
znam da su rekli da ce "kucanje" biti zajljucano kad vozilo krene.

Negde sam cuo da nece moci, pa sam cuo da ce moci... Na kraju sam cuo da hoce ali samo u prvih 80 metara od stanice.

Na srpskom, ako ja razumem to sve mada nisu tako lepo rekli: mozes da se overis sve dok na displeju ne vidis (i mozda i cujes) "sledeca stanica nesto-nesto".
 
Ili na displeju 10 sekundi stoji onaj zeleni natpis od prethodnog koji se validirao. I tek kad se to skloni moze sledeci da se validira. A za to vreme svi vise na stepenicama kao majmuni na lijani

Ja sam overavala i preko tog zelenog. Usla je zena pre mene, overila i dalje je stajalo zeleno, ja prisklonila karticu i najnormalnije je dao zvuk da je overena. Pokusaj, videces.
 
Kod mene nije moglo. Mozda moze na ispravnom validatoru. Ali ne bih to radio da sam na vasem mestu. Jer tako nikada ne mozete biti sigurni da ste se zaista validirali, a ridze vrebaju u mraku. Evo danas u troli - ridza - jedno dve stanice je pregledao poslednja dvoja vrata, a onda stao na sred trole i cutao u mraku sledece dve stanice. I samo snima ko se validirao, a ko nije.

I drugi problem koji sam primetio danas. Ulazi starija zena u trolu i krece da se validira. Kad na displeju crveni natpis - nemate dovoljno para. A ridza stoji tu na dva metra i snima sve sta se desava. Tako da ljudi moraju stalno da beleze koliko su para uplatili i da udaraju recke koliko su se puta vozili. Na pantljicari se lepo videlo koliko jos covek ima voznji na raspolaganju. Dok ovde moze neprijatno da se iznenadi.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top