Da li je moj host imao osnova da mi ovo uradi?

Desecration Smile

Aktivan član
Poruka
1.103
Surpass Hosting mi je suspendovao sajt, pod izgovorom da "ima previše posetilaca u jednom trenutku" i da "koristi 55% resursa servera na kome je", Za one kojhi su videli moj sajt, u pitanju je bio fansajt za svetski poznatog muzičara, gde je osnova instalacije bio WordPress sa dodacima, a forum je bio na subdomenu, nova verzija Invision Board. Sajt je imao oko 30 000 posetilaca mesečno i, nikad više od 12 ljudi na sajtu u isto vreme, što i nije mnogo. Ovi su me suspendovali i rekli da tražim drugi hosting, jedva su mi dopustili da se ulogujem na kontrolni panel i pokupim svoje baze podataka, ručno sam vadila preostale poruke u bogbiznaokakvom formatu iz onih foldera van public_html..

Neko im je rekao da nisu fer prema meni, jer je sajt vrlo poznat i nekoj drugoj kompaniji bi bila čast da ga hostuje. Sad, opet, imam poznanika koji je svoj sajt, na kome zna da bude i do 100 ljudi istovremeno, sa koga se skidaju celi DVDi, gde postoji streaming audio i video, svojevremeno hostovao na kućnom serveru, na kompu u rangu P3, sa konekcijom od 1 Mbps i on tvrdi da čak ni takav sajt nije mogao da uništi tako slab server. Ovi likovi imaju procesore od oko 3 Ghz.

Sad, zanima me...
Da li je Surpass Hosting generalno gomila budala? Primetila sam da su oštetili i druge, pa čak da su im tražili i pare za backupove.
Posle ovoga, drug i ja na našem reseller hosting nalogu imamo još 4 plaćena meseca. Da li da prebacim i ostale sajtove na Dreamhost i tražim ovima trećinu para nazad (naravno, tek pošto sve prebacim, da me ne bi ucenjivali)?
I da li sajt takvih razmera stvarno može da predstavlja pretnju serveru kad se na istom nalazi i marokanski sajt sa sekcijama tipa "arabic dating" i "arabic chat"? :shock:
 
Hvala ti, nadam se da izvesna Kajla Fleming ne zalazi tamo...ona je vlasnik Surpass Hosting i ubeđena sam da kuca "Surpass Hosting *****" u Google, jer kako bi inače našla ovo?

Isto tako, htedoh da pitam kakav je ovaj tvoj host po pitanju ovakvih stvari? Mislim, da li tek tako suspenduju ljude budzašto...pošto Dreamhost me već u startu nervira, četiri dana čekam da me odobre i ništa...a vidim, i jedni i drugi nude isto.
 
Ne, naprotiv! Pre nego sto sam ih odabrao za svoj primarni hosting kupio sam hosting na tri meseca i automatski vukao streaming koji ce potrositi mesecni protok (tada 750GB). Lepo su me upozorili na 95% potrosenog protoka, a ja im bezobrazno odgovorio da mi daju deo protoka od narednog meseca posto sam siguran da cu imati manji protok. Pristali su na prvu loptu.
U medjuvremenu sam im postavljao najuvrnutija pitanja preko help desk-a i maksimalno razvlacio i ponovo otvarao tikete da vidim da li ce se naljutiti. Uvek su bili uljudni i uglavnom davali korisne savete. Odgovaraju 24x7 u roku od 10 do 30 minuta.

Fin neki svet tamo u Danskoj ...
 
Na koji način su razdvojeni svi ti hostovani domeni na nalogu? Da li je taj hosting transparentan ili će, recimo, http://www.nesto.com ici na http://nesto.nestodrugo.com . Ili je kao reseller hosting?

Meni za sve ono što imam i što hostujem džabe prijateljima treba možda 3-4 Gb i 200 Gb mesečno za transfer, tako da...samo kad pročitam dva terabajta transfera, oduševim se.
 
Ako imas vec zakupljene domene, tamo gde si kupila (registrar) usmeris DNS na tvoju IP adresu na Servage hostingu. Jedini nedostatak je da svi sajtovi imaju isti IP.

Pri prvoj kupovini dobijes ime jednog domena za dz, a ako nemas i ne zelis da kupujes vise domena onda moras da ih maskiras iz mode rewrite :P Mada je to bez veze posto je cena .com pala na 4€ za prvu odnosno 8,5€ za sve naredne godine
 
Nisu mojih 130 dolara, tako da...nema veze;)
I pošto imamo dovoljno donacija, upravo menjam stranicu, da im kažem da čekaju...sad, neću uspeti da im objasnim šta znači DNS switch, ali nema veze.

Dečaci se plaše inteligentnih devojaka...gde je tu ljubav kad on krene o tome kako je Zidan zveknuo onog tipa, a ona kaže: "Ostavi me, nešto je zakazalo kod emailing list plugina."
 
Pa, traje već 36 sati, a rekoše biće gotovo za manje od 24. Sutra (to jest danas) ću pitati drugaricu da joj nisu slučajno odbili faks...ako jesu, tražiću da izbrišu nalog i idem na Servage.

Baš nemam sreće, svi kažu da je Dreamhost super kompanija sa skoro 10 godina tradicije, a evo, spori su kao puževi. Ako im je i tehnička podrška takva....
 
Eh, secam se kako sam ja hteo preko ipower.com proletos da kupim jeftine .com domene za 2.6$ Trazili su mi svasta. Morao sam da slikam karticu i pasos i da im saljem i na kraju opet nista. Uh, svasta sam im rekao - onako po srpski!
Valjda ti nije problem da udjes na account koji ti je automatski otvoren pri kupovini i ponistis narudzbinu hostinga...
 
PAZI!!!!
NA SERVAGE.NETU MOZE DA TI SE DESI APSOLUTNO ISTA STVAR!!!
Znam iz iskustva nekoliko mojih prijatelja.
Samo dobiju mail u kome ih obavestavaju da je account suspendovan jer zauzima resurse servera,jer ima mnogo zahteva u 30 minuta i cao. Nema greshke, nisam pobrkao hosting komapanije, tacno znam sta pisem i o kome se radi :D

Pogledaj hostgator.com . Znam nekoliko ljudi koji tamo hostuju i vece sajtove od tvog i nemaju nikakvih problema i veoma su zadovoljni.
Cene ne znam, mrzi me da idem da pogledam, ali ako ti ne odgovaraju procunjaj malo po webhostingtalk.com i naci ces vec nesto sto ti odgovara.
Ne znam koliki ti je sajt, ali bila bi pametno da tamo gde budes uzimala host, da pitash support da li bi hteli da ti iskopiraju account sa starog hosta ( ako ti nisu obrisali account ) da ne bi dizala rucno sve. Kopiranje accounta server->server je operacija od 4 x copy/paste+klik i gotovo sve za 2-3 minuta, ti samo promenish dns podatke u registru domena i gotovo.
 
Evo pitao sam Servage Support:

I'm in doubt about maximum number of HTTP requests per hour pre Servage account? If I have more then one site is that maximum for all sites on the same account or for each site?

a oni kazu:
Thanks for submitting this ticket.
Well, let me clear you up some things. Please allow me :-)
Each time a Web server sends a file to a browser, it is recorded in the server log file as a "hit". Hits are generated for every element of a requested page (including graphics, text and interactive terms). If a page containing two graphics is viewed by a user, three hits will be recorded - one for the page itself and one for each graphic. Only one page view will be recorded.

Please note: we do allow 400000 hits per day per account.

Please feel free to get back to us if we can be of further assistance. Thank you.

Have a nice day! :0)

Kind regards,
Sam, Servage Hosting

Ovo bas i nije u skladu sa njihovim fazonom hostovanja neogranicenog broja domena na istom accountu. Sta kazete, da li je 400000 malo za zahtevan sajt?
 

Back
Top