Prevod sa nemackog

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Charlotte

Primećen član
Poruka
694
Moze li neko da mi prevede ovo uputstvo sa nemackog?:D

Ovako:

1.Gesauberte Champignons, klein geschnitten(Dosen-Champignons gut abtropfen lassen) in Ol(2EL)

2.Die Sahne zu den Pilzen geben, den Beutelinhalt einruhren und alles zum Kochen bringen

3.Die Schnitzel nebeneinander in eiene flache Auflaut legen und die Sauce darubergieben.

4. Den Backofen vorheiyen und bei 200 C ca. 30 minuten backen.

Tipp: Durch Zugabe von geraucherten Speckwurfeln erhalten Sie eine besonders herzhafte Note


Izvinjavam se sto ovde postavljam temu, ali treba mi hitno odgoovor, a zk je najposeceniji. Moderator neka izbrise temu slobodno posle par sati.
 
1.Ociscene sampione, sitno naseckas i i ostavis, da se dobro natope u ulju

2.Dodas pavlaku gljivama, to sve izmesas i skuvas ( ovo mi malo smesno zvuci..neznam)

3.Snicle poredjas jednu pored druge stavis u plek i preko prelijes umak od sampijona

4. Zagrejes pecnicu i peces na 200C otprilike 30 min

I kao dodatak mozes, da dodas slaninu naseckanu na kockice.


Jaooooo...zardjao mi nemacki...nacisto...ja se nadam, da nisam pogresno prevela...sacekaj ti jos nekog "majstora" ko zivi tamo il perfektno zna...da neispadne cudo od rucka, vecere... :lol:

A dobar ti je recept...i ja cu, da probam..verovatno si to nasla u nekom casopisu..nekako mi se cini, da nedostaju manje informacije.. :confused:
 
1. Ociscene sampinjone sitno naseckas (sampinjone iz konzerve ostaviti da se dobro ocede) u 2 kasike ulja.
2. Dodas pavlaku gljivama, sadrzaj kesice dodas i sve to zakuvas.

Morala sam ove dve stavke da ispravim da bi vecera uspela. Pozdrav i prijatno!
 
E bas za ta dva nisam bila sigurna...znam, da je abtrofen ocediti...al nesto sam se zapetljala...a nije mi bio jasan taj sadrzaj kesice... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

hahaha...bas sam...LOL..hehehe...hvala na ispravki...

A inace bi Sarlot mogla, da postuje ceo recept il, da mi posaalje na PP...svidja mi se bas... :? :wink:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top