Uticaji

baki 75

Aktivan član
Poruka
1.476
Koliko dozvoljavate da vam se drugi mesaju u zivot, da vam daju savete i kad ih ne trazite, koliko vasi roditelji imaju uticaja na vas i na vase odluke, koliko vasi priijatelji, koliko vas momak/devojka, muz/zena...
Ja npr. kad mi treba savet pitam sve ljude iz okruzenja za misljenje, al zato kad mislim da mi ne treba tudje misljenje ne fermam sta mi pricaju...Ali bas puno uticaja na mene ima raspolozenje drugih iz moje okoline, jednostavno njihovo raspolozenje il neraspolozenje prelazi na mene...I zato sam :evil: na samu sebe, narocito kad je to neko do koga mi je stalo danas je to moja mama...
a vi...?
 
Naravno da imaju na mene uticaja svi oni ljude kojima tražim savet ... a, savet tražim samo onima koje volim i čije mi mišljenje znači.
Nekada nije dovoljno sagledati situaciju samo iz jednog ugla .... kada je neka važna odluka u pitanju treba je razmotriti sa više strana. Ne kažem da uvek uradim, onako kako su me savetovali, ali uvažavam i cenim kad neko hoće da mi pomogne ....
 
Nikome ne dajem pravo da se mesha u moj zivot ... MOJ ZIVOT , MOJA STVAR ... sa roditeljima ne zivim vec 13 godina i iskreno nemam problema sa njima , a savet trazim jedino kad sam u govnima do gushe ... ali opet nekako uradim po onom svom metodu ... sam protiv svih :))))
 
a da li npr. osoba koja vam je vazna kaze neku zamerku na racun nekog od aspekata vaseg zivota, da li se zamislite nad tim il pokusavate da nju ubedite da je vas stav ok, da ona gresi...Ja radim i jedno i drugo..i to me nervira sto nemam svoje cvrsto misljenje...
 
Volela bih da mogu da krojim zivot kako ja hocu. No, nazalost ima onih koji me ponekad u tome ometaju.
A savet trazim kad mi je potreban i od onog koga cenim.
 
baki 75:
a da li npr. osoba koja vam je vazna kaze neku zamerku na racun nekog od aspsekata vaseg zivota, da li se zamislite nad tim il pokusavate da nju ubedite da je vas stav ok, da ona gresi...Ja radim i jedno i drugo..i to me nervira sto nemam svoje cvrsto misljenje...


Zašto te to nervira .... pa suludo je misliti da u životu radiš samo ti ono što je najbolje .... a do tada se pokazalo da si 1000 puta pogrešila. Kada ti neko iznese kritiku, zanči da je na neki način analizirao ono što radiš i da ti je prijateljski izneo svoj stav ....
 
uvek sve uradim kako ja zelim... i niko nema apsolutno nikakvog uticaja... zato, kad se zeznem u proceni, krivim samo sebe... al' ce zato sledeci put biti bolje... ili put posle toga... ako dozvolim da mi se neko stalno mesa i poslusam, nista necu nauciti... a opet cu kriviti samo sebe...
u svakom slucaju, baki, to ces jednom morati da prekines... ima mnogo osoba koje na kraju postanu taoci ljudi koji dele savete... i vrlo je cesto da ljudi koji uglavnom i poslusaju te savete na kraju postanu jako nesigurne osobe... nespremne da bilo sta odluce same... makar to bilo i nesto sasvim nebitno... i, jos jedna stvar koje je vrlo bitna a to je da niko nije bolji od tebe... ako nista drugo, ti sve mozes bar jednako dobro kao i bilo ko...
 
@batka miljo
ja volim ljude koji imaju cvrst stav i siguran nastup...ljude koji veruju u sebe...vidim da si takav...ja nisam ...uvek se pitam gde gresim kad mi neko ukaze na bilo kakvu stvar makar i glupost bila...i onda se nerviram...mislim nerviram se sto se nerviram A ovaj tvoj kratak kurs samopouzdanja mi je bas simpa, thanks.
 
baki 75:
@batka miljo
ja volim ljude koji imaju cvrst stav i siguran nastup...ljude koji veruju u sebe...vidim da si takav...ja nisam ...uvek se pitam gde gresim kad mi neko ukaze na bilo kakvu stvar makar i glupost bila...i onda se nerviram...mislim nerviram se sto se nerviram A ovaj tvoj kratak kurs samopouzdanja mi je bas simpa, thanks.
Ne daj se baki, znas kako se kaze "u se i u svoje kljuse". Treba cuti druge, ali ne znaci da ih treba poslusati!
 
uf sho mrzim savete, nikad mi nishta niko nije novo reko, mislim nek pricha, ko da cu ja da slusham, a raspolozenje uglavnom ja drugima kvarim tako da...:lol:
 
eh sad, sho bi imala, sam ja kriva shto je drugima raspolozenje krhko, ma nisu ni oni nego se prave i ochekuju da ih neko zabavlja, pa ne moze tako
 
uglavnom kad mi daju savete..ja onda gledam da li ej bolje njihovo misljenje ili moje...i nekako na kraju uvek poslusam njihovo i promenim svoje....
to bi htela da promenim..da ustalim moje misljenje i da ga ne menjam tako lako..
a i raspolozenje okoline ..moze da utice...kad je neko neraspolozen...onda ne mogu da budem skroz sretna...ali ne mogu ni da se radujem kad su drugi srecni..a ja tuzna...mada tad njih nije briga za mene...:roll:
 

Back
Top