Danica Hrvatske za Natašu Kandić (Даница Хрватска за Наташу Кандић)

Alekasandar2

Iskusan
Poruka
5.546
Beograd -- Ambasador Hrvatske u Beogradu Tonči Staničić uručio direktorki Fonda za humanitarno pravo Nataši Kandić orden "Danice Hrvatske".
Nataši Kandić je odlikovanje dodeljeno, odlukom predsednika Hrvatske Stjepana Mesića, za njene zasluge u uspostavljanju kontakata između dve države i uspeh u pravnom rešavanju posledica rata.
Na svečanom prijemu u rezidenciji hrvatske abasade, Staničić je rekao da je Nataša Kandić Hrvatskoj i svima u regionu ukazala da ratni zločin nema naciju, veru, rasu, ni granicu i da bi, figurativno rečeno, svako trebalo najpre da "pomete ispred sopstvenih vrata".
Kandićeva je rekla da odličje koje je njoj dodeljeno, predstavlja ujedno i priznanje civilnom društvu u Srbiji.
Uvek je postojala i jedna druga Srbija, puno grupa, pojedinaca i angažovanih intelektualaca koji su svojim radom pokazivali da se ne mire sa politikom zločina, rekla je Kandić i dodala da je "Danica Hrvatske" dokaz da to i drugi vide.
Prema njenim rečima ovo, kao i prizanje grada Sarajeva koje joj je ranije dodeljeno, imaju posebnu vrednost zato što dolaze iz regiona.
Napravljen je korak u približavanju društava i podrška Hrvatske svakom pozitivnom potezu Srbije otvorila je vrata za druge slične postupke u čitavoj regiji, ocenila je Kandićeva.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2006&mm=11&dd=07&nav_category=11&nav_id=219040
 
jomini:
Snajka je stvarno prsla i ne kontroliše se.
Mislim da su emocije koje se ovde ispoljavaju prema toj zeni preterane i da nije sve tako crno-belo ko shto se predstavlja......Imam poznanika koji radi u fondu i oni principijelno shtite sve manjine, chak najvishe rome, shto me je zachudilo.......Ipak, mnogima smeta OGLEDALO i ono shto vide u njemu........Ipak, to se ne moze reshiti time shto cemo isto razbiti.....tako samo dobijamo 7 godina nesrece ;)
 
goxy:
Mislim da su emocije koje se ovde ispoljavaju prema toj zeni preterane i da nije sve tako crno-belo ko shto se predstavlja......Imam poznanika koji radi u fondu i oni principijelno shtite sve manjine, chak najvishe rome, shto me je zachudilo.......Ipak, mnogima smeta OGLEDALO i ono shto vide u njemu........Ipak, to se ne moze reshiti time shto cemo isto razbiti.....tako samo dobijamo 7 godina nesrece ;)
Kolega,koji tip ogledala vi koristite.Vase ekskluzivno pravo jeste da ste opcinjeni delima,pogledima i stvavovima doticne "snajke", i ono je za uvazavanje ali samo u
kolicini procenata sa ponekom decimalom.A sta se poznanika tice,znate kolega ima interesantna prica za jednog inzenjera koji je kopao pesak u Dunavu.Pitali ga prijatelji kako to inzenjer pa kopas pesak,a DIPL ING im kaze,dobra lova batice,znate.
 
vexlo opet pravish istu greshku kao i sve ''patriote'' .......Idesh djonom i ne uvazavash tudje mishljenje......Ogledalo, ko ogledalo, samo pazim da ga ne razbijem ;) .......Nisam uopshte opchinjem njome , pre bi se reklo da je to, mada to nikada ne bi priznao ,drug otvarach teme.......ja je gledam prilichno ravnodushno, jer nisam pochinio nishta shto bi se moglo nazvati''povredom medjunarodnog humanitarnog prava''., ili krshenjem ljudskih prava bilo koga.......Za razliku od mnogih ovde, ja mirno spavam :D
 
Jerry Ropero:
Nije valjda da se ponosis genocidom i etnickim ciscenjem koji je izvrsen nad "nevinim tursko-poturickim stanovnistvom Srbije" :cry: :shock:

Sad cu da te prijavim kod Natase Kandic da te se odrekne preko novina zbog ovih stavova :evil: :D

Nego zar ti nisi tvrdio da su tvoje neke babe rokali Turci? Vidis kod mene takvih slucajeva nije bilo.
Pa vidis to nisam ja trvdio nego najpoznatiji Srpski istoricari imas na topicu istorija o tome dosta a i sam prota Mateja Nenadovic i Vuk Karadzic su pisali o tome a to je bio i jedan od razloga izbijanje ustanka 1804.
 

Back
Top