Sutra se svecano usvaja mrtvo slovo na papiru, zvano USTAV

inagadadavida

Poznat
Poruka
9.864
Evo, kazu ljudi , kompetentni pravnici , da je Ustav , bez ustavnog zakona, koji se nece skoro usvojiti , samo prazno slovo na papiru.

Dakle, kako kazu ja '"Studiju B", sutra ce Srbija slaviti , jedno veliko.......NISTA :shock:

Koliko zurbe, reklama, molbi , ubedjivanja , pretnji , kradje na referendumu, i zasto???
Da bi sada radikali i socijalisti opet ucenjivali , i smejali se celoj zemlji u lice?? :confused:

Stvarno je jasno , ali ne znam kome, zasto je bilo potrebno tako hitno usvajanje neupotrebljivog ustava :D :D :D

Pretpostavljam , da se gledajuci cirkus ovih dana , oko izglasavanja izbornog zakona, i zakazivanja izbora, mnogi od glasaca , bar oni koji misle, osecaju prevareno, da ne kazem , uradjeni su kao......
avatar3301hw4.gif


Partijskim srafovima, i zupcanicima , naravno nista ne smeta, oni su odavno potkovali obraze djonovima :roll:, oni se, kako se cuje, po skupstinskim kuloarima pozdravljaju sa :" cuti, Ke*njaj, prosli smo ."
 
*BILJA*:
Nadam se da ce prisustvo naseg Patrijarha doprineti tome da se neki kompromis pronadje.
Koliko cujem, danasnji pregovori nisu urodili plodom, ali, eno ih, sastali se i veceras, ko zna,mozda se opamete oni koji luduju!
Kolegice Biljo,budite spokojni,ustavni zakon ce biti donet,a dogovor nije postignut samo iz jednog razloga.A to je da, jedini ekskluzivci gradjanske Srbije i jedini naslednici lika i dela,malo nastave svoj igrokaz.
 
Ni smesnije drzave, ni smesnijeg referenduma, ni naivnijih glasaca, ni losijeg ustava. :roll:

Kao sto su mnogi i upozoravali , usijane , raspaljene i raspomamljene lovce na izdajnike, ovaj ustav je sve, samo ne najvisi pravni akt, jedne normalne drzave. Ova burleska , zvana ustav, frankestajn, sastavljen od ucena i zahteva svih stranaka parlamenta, se pre nego se i zvanicno rodio, overavanjem u skupstini, pretvorio u abortus.

Naime, posto radikali i socijalisti, koje su mnogi rado abolirali svih gluposti i gadosti koje su cinili Srbiji, i kao takve ih rado prihvatili kao bitne stubove novog, starog ustava, odbijaju, naravno iz svojih sitno stranacko private interesa, da sutra, istovremeno sa proglasenjem ustava usvoje i ustavni zakon, bez kojeg je Kostunijev ustav, ponos domacinske Srbije, samo prazna , mrtva ljustura. Drugim recima, i pre nego postane punovazan, on je vec svoja suprotnost. Sutra , na proglasenju ustava , parlament ce odmah i prekrsiti isti.

Svetski rekord u krsenju ustava. Mashala, Srbijo, srecan ti novi ustav :roll:

Od prekosutra, kako kazu pravnici , zbog nedostatka usvojenih ustavnih zakona, imamo na delu dva ustava, Onaj Milosevicev, kao nevazeci, i ovaj Kostunicin, definitivno nevazeci :roll:

Kosovo je odbranjeno, dobili smo dva ustava, Srbi su na referendumu rekli "ZA", radikali i socijalisti se smeju i ucenjuju....

Srecan ustav Srbijo, kakav narod , takva mu vlast, a kakva vlast, takav joj valjda i ustav :evil:
 
*BILJA*:
Nadam se da ce prisustvo naseg Patrijarha doprineti tome da se neki kompromis pronadje.
Koliko cujem, danasnji pregovori nisu urodili plodom, ali, eno ih, sastali se i veceras, ko zna,mozda se opamete oni koji luduju!
Draga srpkinjo, citao sam tvoje postove molim te zaobidji teme poput ove koje direktno vredjaju nas Srbe i omalovazavaju nasu majku Srbiju-pozz za tebe i sve koji vole zemlju koja ih hrani- iznad svega S R B I JA
 
Nadam se da ce se nesuglasice, kako se to , lepo kaze , za pijacarsko cenkanje u skupstini, do sutra
usaglasiti. Da ce radikali i socijalisti dobiti od dragog Voje postenog, dovoljno mesta u raznim upravnim odborima, mozda jos po neki stan, ili malo kesha, onog Lakog.

Tako cemo, ipak dostojanstveno,kako nam i prilici ,usvojiti ustav, sa sve ustavnim zakonima.
Odbraniti , naravno Kosovo , dobiti nove izbore , kroz jedno 12 godina,i sve ostalo sto ovako dobar ustav, podrzan od miliona gradjana izaslih izmedju 19 i 21 cas, 29og, nosi sa sobom.

Ziveo ustav, postenog nam Kostunice!!!!!!

Iskreno se nadam , a i skoro sam siguran, da ce ova bruka, i sramota, ova komedija del arte, kostati kostunjavog mnoogo mesta u parlamentu, kao i ove radikalsko socijalisticke grebatore.

Cirkus "Srbija" i dalje u nasem gradu. Do kada , i sa kakvim krajem , videcemo.
 
sutra braco i sestre srpkinje se odrzava svecan cin usvajanja Ustava drzave Srbije. nadam se da cemo svi sa postovanjem i dignitetom obeleziti tu svecanost jer ustav nije međustarnacki problem vec cin postavljanja srbije na noge posle toliko vremena. nadam se da ce formiranjem drzave i njenih institucija kroz ustavne zakone prestati bilo kakva partijska netrpeljivost između raznih ideoloskih pogleda na situaciju u zemlji i da cemo ne zatucano vec mudro krenuti da gradimo nesto za potomke, kad već oni pre nisu gradili za nas.
 
marlon:
sutra braco i sestre srpkinje se odrzava svecan cin usvajanja Ustava drzave Srbije. nadam se da cemo svi sa postovanjem i dignitetom obeleziti tu svecanost jer ustav nije međustarnacki problem vec cin postavljanja srbije na noge posle toliko vremena. nadam se da ce formiranjem drzave i njenih institucija kroz ustavne zakone prestati bilo kakva partijska netrpeljivost između raznih ideoloskih pogleda na situaciju u zemlji i da cemo ne zatucano vec mudro krenuti da gradimo nesto za potomke, kad već oni pre nisu gradili za nas.


:D :D :D :D :D
 
marlon:
sutra braco i sestre srpkinje se odrzava svecan cin usvajanja Ustava drzave Srbije. nadam se da cemo svi sa postovanjem i dignitetom obeleziti tu svecanost jer ustav nije međustarnacki problem vec cin postavljanja srbije na noge posle toliko vremena. nadam se da ce formiranjem drzave i njenih institucija kroz ustavne zakone prestati bilo kakva partijska netrpeljivost između raznih ideoloskih pogleda na situaciju u zemlji i da cemo ne zatucano vec mudro krenuti da gradimo nesto za potomke, kad već oni pre nisu gradili za nas.

Sreća tvoja što stariji nisu na netu, sad bi kletve letele....
a045.gif
 
Sprdanje sa gradjanima je doslo u zavrsnu fazu a onaj Markovic je iszgubio kompas i totalno poludeo i najbolji je dokaz kako malo vlasti od nekad normalnog coveka moze da napravi psihijatrijski slucaj .Pre mi se normalno gadilo kad na televiziji vidim spodobe iz Slobinog rezima sto je i normalno ali ovaj ih je sve prevazisao covek sa sve iskolacenim ocima i nekim bolesnim osmehom konstantno u toku ustavne kampanje i posle usvajanje pred ovu sednicu prica takve nebuloze i sto je najgore ne skida se sa TV ekrana :evil: posle bisera o neprospavanoj noci izmedju dva sudnja dana i njegovom soferu koji se zeni (koga boli ... sto mu se sofer zeni ?) onda je izmislio kako "Ustav treba usvojiti u nedelju kako bi decica krenula u skolu od ponedeljka u uredjenoj drzavi :shock: ' mislim stvarno Sloba je ceo narod smatrao za stoku pa se nije ni obracao istaom a ova budala nas maltretira svojim bolestinama i stvano vredja zdrav razum. :evil:
 
urospo:
To je to, nazalost. Eto sta dobijamo kad su na prvom mestu uskostranacki interesi.

Ma nemoj mi reci, urose?? :shock:

A tako lepo se slozise sve stranke, na diku i ponos patriota, pa onda svi zajedno pozvase na referendum, sve sa Colom iz Ljubljane, fudbalerima i teniserima, i sta sad bi?? :confused: :confused: :confused:

Dzaba referendum??
Dzaba kradja??

Pa, nema pravde na svetu, zaista :D
 
al bundy:
Sprdanje sa gradjanima je doslo u zavrsnu fazu a onaj Markovic je iszgubio kompas i totalno poludeo i najbolji je dokaz kako malo vlasti od nead normalnog coveka mogu da naprave psihijatrijski slucaj .Pre mi se normalno gdilo kad na televiziji vidim spodobe iz Slobinog rezima sto je i normalno ali ovaj ih je sve prevazisao covek sa sve iskolacenim ocima i nekim bolesnim osmehom konstanto u toku ustavne kampanje i posle usvajanje pred ovu sednicu prica takve nebuloze i sto je najgore ne skida se sa TV ekrana posle bisera o neprospavanoj noci izmedju dva sudnja dana i njegovom soferu koji se zeni (kaga boli ... sto mu se sofar zeni ?) onda je izmislio kako "Ustav treba usvojiti u nedelju kako bi decica krenula u skolu od ponedeljka u uredjenoj drzavi ' mislim stvarno Sloba je ceo narod smatrao za stoku pa se nije ni obracao istaom a ova budala nas maltretira svojim bolestinama i stvano vredja zdrav razum.

Gosn Markovic je bolestan covek, i kao takav je ponudio ostavku. Ali, njegova lupetanja, koja zaista prelaze sve granice, ne aboliraju one druge bolesnike, u istoj zgradi, koji se doduse ne eksponiraju tako javno, kao nesrecni Markovic, ali su itekako odgovorni za novu bruku kroz koju Srbija prolazi, Sloba jeste narod tretirao kao stoku, ali i ova ekipa ga ne tretira bitno drugacije. Pitanje je , da li je narod zaista stoka, ili su to samo oni koji se bave polliticarenjem u njegovo ime.

Nevidjena bruka , nevidjeno jadne drzave, se nastavlja, sa neizvesnim krajem..
 
vuk.k:
Draga srpkinjo, citao sam tvoje postove molim te zaobidji teme poput ove koje direktno vredjaju nas Srbe i omalovazavaju nasu majku Srbiju-pozz za tebe i sve koji vole zemlju koja ih hrani- iznad svega S R B I JA
Nije trebalo da dozvolim da mi to kazes, trebalo je sama da to ucinim, i hocu.
Optozdrav tebi i svima kojima je Srbija na srcu...
 
marlon:
sutra braco i sestre srpkinje se odrzava svecan cin usvajanja Ustava drzave Srbije. nadam se da cemo svi sa postovanjem i dignitetom obeleziti tu svecanost jer ustav nije međustarnacki problem vec cin postavljanja srbije na noge posle toliko vremena. nadam se da ce formiranjem drzave i njenih institucija kroz ustavne zakone prestati bilo kakva partijska netrpeljivost između raznih ideoloskih pogleda na situaciju u zemlji i da cemo ne zatucano vec mudro krenuti da gradimo nesto za potomke, kad već oni pre nisu gradili za nas.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

Back
Top