PIHTIJE

Nekad sam ja to ovako radila,

oko 1 kg svinjskih nogica(ponekad dodam i onaj gornji del nogice gde ima vise mesa)
3 l vode
2 mrkve
1 persun
1 manji cele(a i ne treba ako nemas)
5 zrna bibera
malo mljevenog bibera
3 cena belog luka
1 lovorov list soli otprilike

Nogice ocistiti i oprati u vise voda.Raseci ih i staviti u hladna voda da se kuhaju.Kad voda prokuha,posoliti i nakon pola sata dodatiociscenu zelen,biber u zrnu i lovorov list.Kuhati na laganoj vatri otprilike oko 4 h dok meso ne bude potpuno mekano te se pocne odvajati od kostiju.Supu procediti,uliti u posudu,meso izrezati na komadice krupnije malo kockice,poslazite u procedenu supu,dodati isitnjen cesnjak i mljeveni papar te ostaviti na hladnom mestu da se stegne.
Pihtije mozes posuti i sa mljevena crvena paprika ako zelis,mozes dodati i mrkvu onu sto se kuhala a neko jos dodaje i tvrdo kuhano jaje(ja ne volim sa jaje i nisam nikad ni probala).Masnoca koja se skupi po povrsini moze se upotrebiti kod kuhanja graha(pasulja)ili kiselog kupusa.
Prijatno i u zdravlje!

Eto tako sam ja nekad pravila u nasoj zemlji a sad ovdje gde zivim topliji su krajevi i ne kuham vise ali kad dodem kod nas u otadbinu probacu opet da kuham.

Pozdrav
 
jela sam odlicne pihtije,nasa kuma je napravila neki nenormalno dobar mixing...! redjala je na tacnu red sunke, pa je razmutila zelatin sa jogurtom, u koji je ubacila tvrdo kuvana jaja seckana i jos neke sastojke i gore stavila red sunke i premazala mileramom...
da li te zanima originalan recept da ti prepisem...?
 

Back
Top