Brojsova terapija gladovanjem

matche

Početnik
Poruka
6
Dragi prijatelji FORUMASI,pomozite mi .....
Osoba meni jako draga obolela je od karcinoma debelog creva i operisana a nakon toga bolest se opet javila,da li neko zna gde se u Beogradu mogu kupiti sokovi i cajeve koji se koriste u Brojsovoj terapiji!!!!
 
Zaista mi je jako žao što ovo proživljavaš. I meni je mnogo draga osoba obolela od iste bolesti pa te razumem. Koliko se sećam, Brojsova terapija se sastoji od pijenja sveže cedjenog povrća (zna se tačno kog, ja ne mogu da se setim ničeg sem kupusa), znači ništa se ne jede. Još mi je ostalo u sećanju da po Brojsu najbolje dejstvo u lečenju kancera ima čaj crveni zdravac(Geranium Robertanium), nisam 100% sigurna da li se koristi još koja biljka.Geranijum ima da se kupi u svakoj apoteci, jako je lep i pitak i pije se obavezno hladan gutljaj po gutljaj bez ikakvih zasladjivača. Toliko od mene što se tiče Brojsa, a oboleloj osbi želim od sveg srca da se oporavi i izbori sa ovom podmuklom bolešću. Pozdrav i srećno.
P:S: koliko je vremena prošlo od operacije? Da li je osoba imala hemoterapiju ili zračenje? Koliko ima godina? Moja draga osoba ima 33.
 
Izvini sad te malo zamaram, kako se osećala posle operacije odnosno kada je krenulo ponovo? Da li je hemoterapiju podnosila dobro? Bolest jeste mnogo opaka ali ja ne bih odustala do zadnjeg trenutka. Šta kažu lekari? Ponovo hemoerapija, zračenje? Kakva je njihova prognoza?
 
maša:
Izvini sad te malo zamaram, kako se osećala posle operacije odnosno kada je krenulo ponovo? Da li je hemoterapiju podnosila dobro? Bolest jeste mnogo opaka ali ja ne bih odustala do zadnjeg trenutka. Šta kažu lekari? Ponovo hemoerapija, zračenje? Kakva je njihova prognoza?



Operacija je bila prosle godine u decembru,i hemoterapiju je izdrzala ali opaka bolest se vratila,neznam da li ima svrhe pokusati sa ovom terapijom,sobzirom da postoji metastaza na plucima i karlici????
 
izvini nismo se razumele, mislila sam da mi kažeš da li je osobi neko vreme bilo bolje, odnosno da li je izgledalo da će skroz ozdraviti posle operacije i terapije. Ovo pitam jer moja draga osoba je imala operaciju u septembru ove godine, bio je veličine dečje glave, uhvatio je i karličnu kost i limfne čvorove, na skeneru kada su videli nisu ni hteli da otvaraju, ono u fazonu neka ide kući da umre. Onda su članovi porodice molili da bar pokušaju nešto i pristali su samo zbog njegovih godina. On se sada super oseća, dobio je par kg, prima hemoterapiju koju za sada odlično podnosi, super se oseća čak i radi, ima apetit čak popije i čašu piva svakog dana. Pije čaj od crvenog zdravca i to je to za sad, ja sam optimista ali sa ovom bolešću nema pravila. Zato sam te i pitala posle koliko vremena je krenulo ponovo jer mora da je osetila neki simptom ponovnog vraćanja a to sigurno nije bilo ovih dana. Pozdravljam te puno i želim da sve bude ok
 
maša:
izvini nismo se razumele, mislila sam da mi kažeš da li je osobi neko vreme bilo bolje, odnosno da li je izgledalo da će skroz ozdraviti posle operacije i terapije. Ovo pitam jer moja draga osoba je imala operaciju u septembru ove godine, bio je veličine dečje glave, uhvatio je i karličnu kost i limfne čvorove, na skeneru kada su videli nisu ni hteli da otvaraju, ono u fazonu neka ide kući da umre. Onda su članovi porodice molili da bar pokušaju nešto i pristali su samo zbog njegovih godina. On se sada super oseća, dobio je par kg, prima hemoterapiju koju za sada odlično podnosi, super se oseća čak i radi, ima apetit čak popije i čašu piva svakog dana. Pije čaj od crvenog zdravca i to je to za sad, ja sam optimista ali sa ovom bolešću nema pravila. Zato sam te i pitala posle koliko vremena je krenulo ponovo jer mora da je osetila neki simptom ponovnog vraćanja a to sigurno nije bilo ovih dana. Pozdravljam te puno i želim da sve bude ok


Od pocetka same bolesti prognoze nisu bile bas najbolje,ali kako i sama kazes clanovi porodice nisu dozvolili da sve prepuste slucaju pa su na sve nacine pokusali da joj pomognu,operacija je uradjena u decembru prosle godine,odstranjeno je 20cm creva,prepisana je hemoterapija koju je jako tesko podnela mnon stop je povracala i nije mogla da kontrolise stolicu.Posle te terapije imalo je izgleda ka napredovanj,ali pri svakoj kontroli tumor markeri su rasli da bi dostigli vrednost 578 i lekari naravno konstatovali da to mora da bude tako,medjutim kada su je odveli na privatnu kliniku Ostrog,ljudi su se zgranuli i pitali ko je tu zenu mogao sa ovom dijagnozom da pusti kuci i konstatovali da ce zidrzati najduze do nove godine,ali culi smo da ta Brojsova terapija moze da pomogne,pa vredi pokusati!!!!!
 
pa znaš kako, ja sam pratila neka istraživanja bolesnih ljudi koji nisu jeli ništa i iznenadjujuće je da su se svi izlečili (Kancer), jer kako neki kažu, kancer sami hranimo unosom hrane i da sve kancerogene ćelije ubijamo gladju (zato i lekari savetuju post na vodi i bar jedan dan u nedelji ne jesti ništa), dok drugi kažu da snaga na usta ulazi i savetuju redovne obroke sa mesom naravno. Ne znam šta da ti kažem, ja bih sigurno probala Brojsovu terapiju, mada možda je sa njom trebalo probati u početku. Ako su joj dali "ROK" do kraja godine vredi pokušati jer nema se šta izgubiti.
Ne znam koliko je veliko debelo crevo, mojoj dragoj osobi su odstranili pola, uzeli su 16 isečaka od kojih je 12 bilo negativno. A sve je krenulo kada mu je puklo slepo crevo, prošle godine u septembru, dobio je i sepsu, posle dugo rana nije zarastala odnosno gnojila je par meseci i nikom to nije bilo sumnjivo(mislim na lekare naravno). Kada je otišao u drugi grad gde je bio i operisan lekari su se uhvatili za glavu i konstatovali da je tumor bio tu i u vreme kada mu je puklo slepo crevo, u stvari da je puklo zato što ga je tumor pritiskao, ma užas neću da se podsećam..........................Sada prima drugu turu od 5 dana hemoterapiju,posle 3. kontrola pa videćemo..................strah me je i da mislim............
 
Postoji knjiga u kojoj je detaljno objasnjeno sta se koji dan treba uzimati po Brojsu. Dok sam radila u knjizari imala sam je u ruci. Nije bila ni skupa i vrlo jednostavno je napisana. Potrazi po knjizarama.
Zove se dijeta po Brojsu ili tako nekako.
Iz price jedne poznanice koja ima sestru sam saznala da je ta sestra pre desetak godina imala tumor na oku. Izdrzala je celu dijetu, neki peti, sesti dan je od gladi pozelela da pojede nogu od stola sirotica. Posle je otupela. Vredelo je, tumor se vise nikada nije vratio. Ona je nakon toga presla skroz na makrobiotiku.
Imam i drugi primer, ali mnogo tuzniji. Covek iz Beceja, kolega sa posla moje rodjake je imao tumor na plucima. Njegova zena se solidarisala sa njim i zajedno su izgurali celu dijetu. Na zalost, nije vredelo, vise ga nema. Sve u svemu, niko ti ne garantuje a jako je tesko gladovati. Cilj jeste da se celije raka izgladuju i umru. Mislim da je vazno u kom je stadijumu bolest.
 
Knjiga se zove RAK LEUKEMIJA i druge prividno neizlecive bolesti izlecive prirodnim putem,stampana u Beogradu 1986.....bar ovo izdanje koje ja imam..
Moja drugarica je drzala tu dijetu da bi ocistila organizam od toksina i bila je zadovoljna postignutim...Neverovatno,sta sve nase telo trpi...pri tom ne mislim na gladovanje nego na kolicinu otrova koje unosimo...Gladovanje jeste tesko,ali vredi probati..
 
Zaista mi je jako zao. Znam sta prolazite posto su meni 2 djeda i baka umrli od karcinoma u kratkom periodu. Jos ne mogu da ih prezalim.I sada mi je krivo sto nisam pokusala nesto vise.

Baki koje je imala karcinom na zeludcu je pomagao napitak od kombuhe. Mozete pokusati i sa time dok ne saznate za detalje oko Brojsove terapije. Ako nemate kombuhu javite mi se i ja cu vam poslati.

Nevezano za ovu terapiju, protiv bolova smo joj koristili flastere, ali to je vec bilo pred kraj. Mozda i znate za njih, li mi nazalost nismo na vrijeme znali.Ne odustajite i pokusavajte sve sto mozete.

Puno srece
 
Pre godinu ili dve, na forumu je bila ova tema... Tada sam napisala nesto pri cemu sam ostala sada,iako tada nisam slutila da cu i ja oboleti od cancera jednog dana....
Znam dosta ljudi koji su bili na Brojsovoj terapiji ili na nekoj od terapija gladovanjem i izleceni su od ove bolesti, ali i dosta onih koji nisu, cak je majci jednog mog druga bilo gore posle toga, operabilni karcinom dojke posle terapije se vise nije mogao operisati i bilo je kasno, umrla je, na zalost.
Kako ce ko reagovati zavisi od dosta toga... Ne moze se jedan lek univerzalno pripisati svima, a dosta toga zavisi i od psihe samog pacijenta. U svakom slucaju, ja sam za to da pacijent kada ojaca i kada prodje neko vreme od operacije i hemioterapije, pokusa sa njom, i naravno uz lekarsku kontrolu...
Brojs samo za maligna oboljenja pankreasa i jetre ne govori o sigurnom izlecenju... Treba se boriti dok god ima ikakve nade. Otac moje prijateljice je imao karcinom pankreasa koji je metastazirao na jetri, kada je dijagnostifikovan vec je bilo kasno, prognozirali su mu najvise 2 meseca zivota. On je medjutim odlucio da se bori pa sta bude, poceo odmah Brojsa, posle terapije senke na pankreasu i jetri su bile samo tackice...nazalost dovoljno da se bolest sporije, ali ipak razvije. Nije se izlecio ali je ziveo duze, kvalitetnije i umro je bez bolova... Prica o svemu tome je cak izasla u jednim crnogorskim dnevnim novinama...
 
Ne znam da li ce potpuno gladovanje pomoci, ali dijeta, odnosno, post svakako hoce. Prejaku hranu i zacine, pa i meso uopste, treba izbaciti. Sok od svjeze crvene cvekle i mrkve treba piti u sto vecim kolicinama. To je i preventiva od kancera.
Najbitnija je psiha. Ako bolesnik moze da ojaca psihu (izgradi snaznu duhovnu licnost) to ce najbolje "sokirati" bolest, odnosno doprinijeti vracanju izgubljenog imunuiteta. O jacanju psihe ima moj post (br. 278, STRANA 19) na temi STRES, EFEKTI I POSLEDICE I KAKO GA PREVAZICI
 
Jednom prilikom dok sam cekala tramvaj upoznala sam zenu koja je tvrdila da je zalecila rak kostiju pomocu neke terapije koja se sastoji u uzimanju velike kolicine pojedinih vitamina i minerala. Prica je bila prilicno neverovatna, doduse zena je rekla i to da joj se rak posle povratio ali da je ponovo uzela terpaiju i da joj je bilo bolje. Bilo kako bilo prema njenoj tvrdnji trebalo je da je mrtva vec tri godine. Ne znam da li je to mozda bila samo reklama za neko nadrilekarstvo, u svakom slucaju ceprkala sam malo po internetu i nasla da je jos pedesteih godina proslog veka neki lekar Carl Reich radio na lecenju ljudi velikim dozama kalcijuma i dan danas se vode rasprave na tu temu da li je bio u pravu ili ne. Mozda mozete da probate nesto u tom fazonu mada i to bi moralo uz oprez posto velike kolicine minerala i vitamina mogu da ostete neke organe.
 
Ja imam običaj da kažem "ako imaš veka imaš i leka". U Dobrim Vodama kod Bara živi žena koja je dobila pre mnogo godina kancer pluća. Lekari su je otvorili i zatvorili i poslali kući da umre. Ona ode na Rumiju, ubere travke, skuva čaj i izleči se. Posle par godina krene na dojci. Isto tako ode na Rumiju ubere biljke i izleči se. Došao je i treći posle par godina ne mogu da se setim na kom organu i gospodja ponovo na Rumiju i evo je i dan danas živa i zdrava. Dolazili su stručnjaci iz celog sveta da im otkrije koje travke je koristila, nudili su joj sve i svašta (prava bogatstva) ali nije htela da im kaže. Kada su je pitali zašto rekla je da ne može da da lek onim ljudima koji su nas bombardovali.Bila je i u novinama. Ja sam je upoznala prošle godine na moru i pošto se ja lečim od steriliteta pitala sam je da li može da mi pomogne. Rekla je da može ali da sam joj kasno rekla (kada sam kretala kući), da čaj ne naplaćuje ništa ali i da ne može da mi kaže koje su travke u pitanju jer to joj je neko od predaka preneo i o tome mora da ćuti. Kawario, hvala ti što si me podsetila na ovu ženu, možda uskoro i krenem za Dobre Vode.
 

Back
Top