Prvi simptomi trudnoce

Razumijem, ali ne podržavam žene koje na forumu traže odgovor na pitanje postojanja trudnoće. Test može da pokaže da nisu, pa će skratiti taj period iščekivanja, koji ipak može da donese radost od same pomisli da su trudne.

Ja svaki mjesec imam simptome kojekakve, a trudnoća izostaje. A psiha je to tako lijepo uredila da se oni neprestano razlikuju, pa onda i ne mogu, a da ne posumnjam.
Dakle, simptomi su mnogobrojni, a želja ih čini još mnogobrojnijim i raznovrsnijim. Što manje znam o njima, manje ću ih i imati, a znam da ću baš sigurno, sasvim sigurno znati kad i budem trudna, makar ne imala ni jedan jedini. I radujem se tom danu, kad god on bio!!!:D


PS I psi imaju lažnu trudnoću, pa meni moj muž kaže: " Ako može ona, naš ljubimac, možeš i ti" :klap::klap:
 
Drage moje zene, mame da vas pitam jer sam ja tek skoro uplovila u te vode pa ne znam skoro nista o trudnoci, a sumnjam da sam trudna - NADAM SE :D
Meca mi nikad nije kasnila, ali prosli mjesec je kasnila 12 dana, pa sam se bila ponadala, medjutim 13.dan sam dobila :-( ali uglavnom mi traje 5 dana, a ovaj put je 7 s tim sto je od 4 dana jako slabo, vise kao neki smedji iscjedak - pa sta vi mislite o tome, da li je moguce da sam trudna ??? I naravno umor, pospanost je prisutna s tim sto s vremena na vrijeme imam blage mucnine ali bez povracanja, i kao da me je sekundu pupo drukciji???
Unaprijed se zahvaljujem...
 
Drage moje zene, mame da vas pitam jer sam ja tek skoro uplovila u te vode pa ne znam skoro nista o trudnoci, a sumnjam da sam trudna - NADAM SE :D
Meca mi nikad nije kasnila, ali prosli mjesec je kasnila 12 dana, pa sam se bila ponadala, medjutim 13.dan sam dobila :-( ali uglavnom mi traje 5 dana, a ovaj put je 7 s tim sto je od 4 dana jako slabo, vise kao neki smedji iscjedak - pa sta vi mislite o tome, da li je moguce da sam trudna ??? I naravno umor, pospanost je prisutna s tim sto s vremena na vrijeme imam blage mucnine ali bez povracanja, i kao da me je sekundu pupo drukciji???
Unaprijed se zahvaljujem...

A vidi, meni bi ta menstruacija bila prvi znak da nisam trudna... pa nek je i netipična :confused:
 
..nije bash stoprocentno iskljuchena trudnoca, ni pored menstruacije,
ali shta mi mislimo o tome je jaaaako pouzdano, mnogo pouzdanije od npr testa.. :)

Ma naravno, ali kad nećeš da si trudna uvek ''čekaš da dobiješ'' i to je to :lol: A sad kad hoćeš da si trudna, imaš menstruaciju i to ti nije dovoljan razlog da pomisliš da nije to to....
A čemu inače forum služi? :mrgreen:
 
e pa ovako,ja sam prvi put ovde i iskreno skroz sam zbunjena svojom situacijom. pa pokusavam naci odgovor gde god mogu.
poslednju menstruaciju sam dobila 19.08. i od tada nisam dobila.e sad,radila sam testove koji su mi pokazali negativan rezultat,gde sam skroz klonula,medjutim ja nemam nikakve simptome moguce upale,s obzirom da znam kako to izgleda jer sam pre par godina bila u takvoj situaciji. a isto tako ne znam ni da li imam neke simptome trudnoce,jer stalno mislim da sam ja to umislila, moglo bi se reci da imam neke pms simptome. sledece nedelje bi trebala ici kod lekara, ali sam jako nestrpljiva,pa pokusavam da pronadjem sto raniji odgovor.
 
Ponovi test mozda si radila prerano.
Upala ne mora da bude razlog izostanka menstruacije.Policisticni janici npr ne bole, a cesto izazivaju izostanak menstruacije.
Koliko god da si nestprljiva, jedino lekar ima pravi odgovor.
 
Moj prvi znak trudnoce bio je nekih 5-6 dana posle oplodnje, ali meni se cinilo to jako ranim i nisam verovala da je to to. Naime, bilo mi je muka od cajne kobasice koju inace obozvam, pa kad je moj dragi otvorio frizider mene je "lupio" miris cajne i ja odjurila u kupatilo... Posle toga, znaci pre vremena za m. non-stop sam jurila u wc, ali bila je zima pa ja mislila prehladila sam se. U vreme ocekivane m. imala sam sve, ali sve moguce simptome kao da cu da dobijem.Uopste nisam ni pomisljala na trudnocu, svakog casa jurila sam u wc misleci da sam dobila. Prvog dana kasnjenja uradila test i naravno bio pozitivan, pa sutra dan jos jedan i istog dana vadila krv .... Tako da moja preporuka je da ne "ubijas" sebe osluskujuci svoje telo nego uradi test...a znam kako izgleda to iscekivanje jer godinama sam cekala...i na zalost i dalje cekam...
 
pre jedno par godina sam imala cistu na jajniku,i taj jajnik mi je uklonjen.zbog njega mi je m bas bila neredovna,posle toga se stabilizovalo,i ovo mi je posle bas velikog perioda izostala. pokusavam vec neko vreme da zatrudnim,i bas se nadam da je to to.ali pocinjem da se brinem jer test pokazuje negativan rezultat
 
moguće da bude kolostrum
samo to nije znak za trudnoću
misim sve buduće trudnice treba da znaju da su jedini znaci na osnovu koji sumnjamo na trudnoću je izostanak menstr i pozitivan test na trudnoću
ni ova dva nisu 100% sigurna, zato kad su ova dva znaka prisutna trudnoću treba da potvrdi doktor na ultra zvuku
iscedak iz dojke može biti i znak bolesti
 
moguće da bude kolostrum
samo to nije znak za trudnoću
misim sve buduće trudnice treba da znaju da su jedini znaci na osnovu koji sumnjamo na trudnoću je izostanak menstr i pozitivan test na trudnoću
ni ova dva nisu 100% sigurna, zato kad su ova dva znaka prisutna trudnoću treba da potvrdi doktor na ultra zvuku
iscedak iz dojke može biti i znak bolesti
Meni je iscedak iz dojke ukazivao na povisen prolaktin....
 
Drage moje zene, mame da vas pitam jer sam ja tek skoro uplovila u te vode pa ne znam skoro nista o trudnoci, a sumnjam da sam trudna - NADAM SE :D
Meca mi nikad nije kasnila, ali prosli mjesec je kasnila 12 dana, pa sam se bila ponadala, medjutim 13.dan sam dobila :-( ali uglavnom mi traje 5 dana, a ovaj put je 7 s tim sto je od 4 dana jako slabo, vise kao neki smedji iscjedak - pa sta vi mislite o tome, da li je moguce da sam trudna ??? I naravno umor, pospanost je prisutna s tim sto s vremena na vrijeme imam blage mucnine ali bez povracanja, i kao da me je sekundu pupo drukciji???
Unaprijed se zahvaljujem...

ja sam tako imala problema zbog ciste
i jos uvek imam
u sredini ciklusa, po nekoliko dana 'krvarim'
msm, to je vise kao stara, tamna krv, braonkasti isedak sto kazes
i tako sam saznala da imam tu glupu cistu, a da je to i zbog nje i ovularnog krvarenja i mojih hormona
inace vec 6 meseci pokusavam, ali nista :)
cak i sada tripujem ;)
ali nekako imam osecaj da necu imati dece
tj da ne mogu
ne znam kako da vam opisem to :/
 
ja sam tako imala problema zbog ciste
i jos uvek imam
u sredini ciklusa, po nekoliko dana 'krvarim'
msm, to je vise kao stara, tamna krv, braonkasti isedak sto kazes
i tako sam saznala da imam tu glupu cistu, a da je to i zbog nje i ovularnog krvarenja i mojih hormona
inace vec 6 meseci pokusavam, ali nista :)
cak i sada tripujem ;)
ali nekako imam osecaj da necu imati dece
tj da ne mogu
ne znam kako da vam opisem to :/

Daj, Bokice, ne tripuj se!
Ti si baš mlada, nema razloga da nemaš decu, osim ako ti lekar nije to baš potvrdio.
Pa i da ti je rekao, opet možda ima načina.
Polako, ne uspeva svima to iz prvog puta :mesi:
 
pa znam da ne uspeva
ali...
procice me
mozda sam samo malo se pokunjila zbog ove zime
bice mi bolje cim vidim neko sunce

To je samo od zime. Moja drugarica je pre rodjenja deteta uvek tvrdila kako je ubedjena da nema sansi da zatrudni i kako ona jednosavno ne moze da ima decu.
Onda je sasvim prirodno rodila dete. Skoro su pokusavali drugo, i posto nije islo njenim planom, opet je izjavial da sigurno ne moze da ima decu (valjda je zaboravila da ima jedno u tom momentu:lol:)
Samo opusteno i bice!
 

Back
Top