Prvi simptomi trudnoce

posle tog testa si dobila koliko shvatam.....i ako te je ginekolog pregledao znaci da je ta trudnoca koja se vidi na testu otisla....posto je bila mala trudnoca nema potrebe za kiretazom nego je otisla kroz menstruaciju....zene su jos plodnije posle biohemijske samo da znas :)
 
Pozdrav svima, ja sam nova ovde :) dosta sam citala vase odgovore i savete, pa sam konacno odlucila da i ja nesto napisem
sa deckom sam dugo u vezi i od skoro smo poceli da pokusavamo, nego sam htela da vam opisem moje trenutno stanje pa da cujem sta mislite o tome
treba da dobijem menstruaciju za nekih 5 do 6 dana, a imam simptome menstruacije vec skoro nedelju dana, znaci bolne grudi, nervozna sam, bole me krsta i slicno,
inace sve su mi to redovni simptomi menstruacije, samo me buni to sto je sve krenulo ranije, inace me grudi bole nekih 4 dana pre menstruacije i ubzro dobijem,
non stop se osecam kao da cu da dobijem, smao nikako da krene, juce ujutru posle mokrenja sam imala tek tek malkico sukrvice i kao da ce da mi krene menstruacije, kao svaki pocetak,
medjutim ceo dan nista, tako i danas. inace radila sam test juce ujutu i negativan je
e sad, ili cu da dobijem uskoro ili je nesto drugo u pitanju, pricekacu jos koji dan da vidim sta ce odigrati pa cu onda da reagujem
 
iz ovog sto si navela ne moze nista da se zna....svaka trudnoca je drukcija po simptomima, mene kad god je bolela materica (a znala je da pocne da boli par dana nakon ovulacije kad se nismo pazili) dobila sam menstruaciju ali sa kasnjenjem....za test ti je jos rano i uradi ga nakon par dana kasnjenja menstruacije sa jutarnjom mokracom, tada tesko da moze da pokaze lazan rezultat....naoruzaj se sa strpljenjem :) jer ti nista drugo ne preostaje....a to je i najteze, znam :)
 
hvala na odgovoru, ja sam vec postala nestrpljiva :) mada mi se cini da cu dobiti menstruaciju svaki cas, a trebala bi 16-og, uglavnom poslusacu savet. predpostavila sam da mi je za test rano, ali jednostavno nisam mogla da izdrzim :) i jos nesto da pitam u vezi testa, koliko sam ja shvatila test ne vredi raditi pre kasnjenja menstruacije? ili jtad daje najpouzdaniji rezultat?
 
hvala na odgovoru, ja sam vec postala nestrpljiva :) mada mi se cini da cu dobiti menstruaciju svaki cas, a trebala bi 16-og, uglavnom poslusacu savet. predpostavila sam da mi je za test rano, ali jednostavno nisam mogla da izdrzim :) i jos nesto da pitam u vezi testa, koliko sam ja shvatila test ne vredi raditi pre kasnjenja menstruacije? ili jtad daje najpouzdaniji rezultat?

test ti je jako cudna stvarcica....ako ga uradis prerano mozes da dobijes lazno negativan rezultat.....pozitivan rezultat je jako retko lazan, samo ako su neki tumori ili ako si primala hormonske terapije....evo ti moj primer....moje menstruacije su na 30-32 dana i ja sam test uradila 29-tog sa jutarnjom i dobila jako bledu crtu....kad sam ponovila sa popodnevnom za 3 dan crta je bila vidljivija a opet nakon tri dana je bila bas jaka.....e sad, moze se desiti da ti je ovulacija kasnila i da ti se inplantacija odigrala tek nekog 10-tog dana od ovulacije i tada ce ti testovi teze pokazati + pre ocekivane mentruacije....zato se i preporucuje da se ne radi pre ocekivane.....missim, ako ti je lakse, radi ti testove svakih par dan, ko smirgla 250 din....meni je bilo lakse da ih radim...
 
Hm... Dobila sam mecu 32. dana, shto je za mene neobichno, jer obichno dobijem 24.- 28. dana+ jesam je ja dobila, ali je bila veoma, veoma slaba. Skoro da nije bilo krvi, vec vishe onog braon. Sedmog jula su se pojavile te braon mrlje i trajale su do 11. jula. 11. sam malo prokrvarila, juche opet sasvim malo. Danas vec nema nishta. A i krv nije ko shto obicno bude- meni meca bude obilna i sa ugruscima. Sad je bila slaba i bez tih ugrusaka, a imam ndki cudan stomak- za dva dana sam se ugojila 2 kila. Vec su poceli da me zezaju na poslu. A neki dan pre mece sam radila test i bio je negativan. Ipak cu ja (opet) da odem u ponedeljak do ginekologa. Mrzi me vise da se cimam oko testova. Poslednji nezasticen odnos je bio polovinom juna. verujem da je u pitanju samo poremecaj, ili se sa starenjem ciklus menja.
 
Hm... Dobila sam mecu 32. dana, shto je za mene neobichno, jer obichno dobijem 24.- 28. dana+ jesam je ja dobila, ali je bila veoma, veoma slaba. Skoro da nije bilo krvi, vec vishe onog braon. Sedmog jula su se pojavile te braon mrlje i trajale su do 11. jula. 11. sam malo prokrvarila, juche opet sasvim malo. Danas vec nema nishta. A i krv nije ko shto obicno bude- meni meca bude obilna i sa ugruscima. Sad je bila slaba i bez tih ugrusaka, a imam ndki cudan stomak- za dva dana sam se ugojila 2 kila. Vec su poceli da me zezaju na poslu. A neki dan pre mece sam radila test i bio je negativan. Ipak cu ja (opet) da odem u ponedeljak do ginekologa. Mrzi me vise da se cimam oko testova. Poslednji nezasticen odnos je bio polovinom juna. verujem da je u pitanju samo poremecaj, ili se sa starenjem ciklus menja.

to ti je jos u okviru normalnog kasnjenja....a ako je i trudnoca tesko da ce ti dr ista videti na UZ....beta ti je jedino resenje ako sumnjas na trudnocu
 
Nova sam na forumu pa ne znam dal sam temu smestila gde treba ako nisam ne zamerite mi,ovako jakoo zelim drugu bebuuuu(imam sina 3 i po god) i ja i muz smo skoro poceli raditi po tom pitanju zadnju m sam imala 03.07 a nezasticene odnose od 11 do 18.07 ciklusi mi traju od 28-31 dan pa me zanima da li postoji mogucnost trudnoce?A i zadnjih dana me boli stomak kao da cu dobiti ali je suvise rano i ne ocekujem je pre 03.08 molim vas za savete i vase misljenje i unapred hvala
 
to ti je jos u okviru normalnog kasnjenja....a ako je i trudnoca tesko da ce ti dr ista videti na UZ....beta ti je jedino resenje ako sumnjas na trudnocu
Bila sam u ponedeljak kod ginekologa. U pravu si- nista se ne vidi. Samo, postoji nesto sto me zbunjuje. Drugog jula sam takodje bila kod istog ginekologa- isla na kontrolu zbog gljivica. Tada me je pregledao i pitao me kada treba da dobijem. kada sam mu odgovorila da ciklus ocekujem najkasnije izmedju sestog i desetog jula, on je bio zbunjen. Rekao mi je da sam ja, o onome sto on vidi, tek negde otprilike na sredini ciklusa. Kao sto sam vec navela, ja sam od sedmog do dvanaestog jula imala nesto nalik na ciklus, ali je bilo jako slabo. Juce sam "opet" dobila, a nadala sam se da necu dobiti, jer sam bila zakazala pregled u jednoj privatnoj ordinaciji za sutra. E, sad, muci me pitanje- ako je ovo sad ciklus, sta je bilo ono od sedmog jula? Da li je moguce da je to bila jaca ovulacija? Jer, ako je bila ovulacija, onda meni ciklus baaas kasni. Posle onog pozitivnog testa uradila sam jos jedan, ali on je bio neispravan i onda sam resila da vise ne radim testove, pa sta bude. Stalno osecam leptirice u stomaku (mozda zbog nervoze), a i boja bradavica se nekako promenila. I ovaj ciklus nije tipicno "moj". Ne toliko sto se kolicine krvi tice (oko toga ne mogu nista da kazem, jer sam i pre imala i obilnije i slabije cikluse), vec sto se tice boje- svetlija je i bez ugrusaka, koje ja obicno imam. I da, stomak se naduo, tako da trenutno bas izgledam kao da sam trudna :lol:
 
to se zove laznjak meca i ide iz glave prevashodno a mozda i zbog hormonalnog poremecaja... svaka zena je to imala nekoliko puta u zivotu...moje skromno znanje iz ove oblasti :rumenko:
Ne znam na sta mislis- na ovo od sedmog jula, ili na ovo sad? Ja nesto nisam cula da se laznjak meca desava bez trudnoce. Cula sam da moze da izostane, da bude obilnija, ali da bude laznjak bez trudnoce ili hormonkog poremecaja... To nisam cula.
 
rekoh ti da se desi da dodje i na dva meseca kad se mnogo toga poremeti a u medjuvremenu moze da se zena nadue ko zaba i iscekuje je misleci svasta... zenksi ciklus je misterija i za mnoge lekare a kamoli za same zene...opustis se, ako ti ne dodje ni posle tri meseca onda znas na cemu si...otprilike...
 
Da, s tim sto ima zena koje "dobijaju" i do sedmog meseca- licno znam takav primer ;)

to ti kazem...ako sam jednu stvar naucio u zivotu to je da nerviranje i jedenje ne pomaze posle ucinjenog. znaci laganica i ako je sudjeno bices mama... ako je sudjeno da ces ostati devojka ostaces devojka... u oba slucaja ti nis nece faliti, u prvom ces se promeniti i postaces zena preko noci sa saznanjem da nosis plod u sebi a u drugom ces biti ipak opreznija sledeci put....

eto..laicki savet :))
 
to ti kazem...ako sam jednu stvar naucio u zivotu to je da nerviranje i jedenje ne pomaze posle ucinjenog. znaci laganica i ako je sudjeno bices mama... ako je sudjeno da ces ostati devojka ostaces devojka... u oba slucaja ti nis nece faliti, u prvom ces se promeniti i postaces zena preko noci sa saznanjem da nosis plod u sebi a u drugom ces biti ipak opreznija sledeci put....

eto..laicki savet :))


ako je sudjeno ....

i, pretenciozno i sugestivno je reci- nista ti nece faliti
sto ne znas - ne moze ti faliti ?
ruzno
 
Poslednja izmena:

Back
Top