Prvi simptomi trudnoce

Molim Vas, neka mi neko odg....
Kasni mi mesec i po dana pa sam u poslednje vreme pocela da sumnjam da nisam trudna...
Pocele su mi ceste glavobolje, pusac sam a cigarete mi nesto bas i ne prijaju, cesto osecam blage mucnine i kada ustajem zna da mi se zamanta. Ne mogu dugo da sedim, odmah pocinje krsta da me boli i siri se na kicmu...
Da li bih trebala da uradim test?
Znam da su simptomi kod svake zene drugaciji,ali da li bi neko mogao da mi pomogne malo?!

i ti tek sada posle mesec ipo, skapirala da si mozda trudna?:mrgreen:
kupi test u apoteci i/ili idi kod doce
 
Meni kasni pa sigurno 3 nedelje ali verovatno jer sam koristila pilule pa sam prestala pre mesec, dva tako da kontam da se poremetilo :( Inače sad pojma nemam kad treba da dobijem, što je def. izostala...Radila sam test 02.maja i niš' ... al još nisam dobila.Bem ti žensko.
 
meni kasni vec mesec i po dana...
imam blage mucnine u bilo koje doba dana, ne mogu dugo da sedim jer krsta pocinje da me boli, zna nekada da mi se zamanta...
da li bih trebala da razmisljam da sam u drugom stanju?
meni je i inace neredovan menzis...
neznam sta da mislim...
:think:
 
Najpouzdanije je da vadiš krv, beta-hCG treba da bude povišen ako postoji trudnoća, i to znatno povišen.
a postoje i testovi urina, takodje su pouzdani, ali potrebno je da prodje neko vreme od začeća da bi nivo hormona u mokraći postigao dovoljnu vrednost. Recimo, nekih 10-tak dana. Uzmi neki rapid-test, takvi testovi reaguju i na manje količine hormona.
A, ipak je najbolje i najodgovornije da odeš kod ginekologa. Pre ili posle testa, svejedno, samo što pre
 
Molim Vas, neka mi neko odg....
Kasni mi mesec i po dana pa sam u poslednje vreme pocela da sumnjam da nisam trudna...
Pocele su mi ceste glavobolje, pusac sam a cigarete mi nesto bas i ne prijaju, cesto osecam blage mucnine i kada ustajem zna da mi se zamanta. Ne mogu dugo da sedim, odmah pocinje krsta da me boli i siri se na kicmu...
Da li bih trebala da uradim test?
Znam da su simptomi kod svake zene drugaciji,ali da li bi neko mogao da mi pomogne malo?!

ko mi moze reci koji je test za utvrdjivanje trudnoce najpouzdaniji?
Hvala unapred :)

da li se blage mucnine u bilo koje doba dana mogu smatrati trudnickim mucninama?

meni kasni vec mesec i po dana...
imam blage mucnine u bilo koje doba dana, ne mogu dugo da sedim jer krsta pocinje da me boli, zna nekada da mi se zamanta...
da li bih trebala da razmisljam da sam u drugom stanju?
meni je i inace neredovan menzis...
neznam sta da mislim...
:think:

draga ženska jel ti čitaš uopšte šta smo ti pisali il nas malo zekiš:rtfm:
 
Ne razumem kako mozes da sedis i citas odgovore nekih tamo nepoznatih zena umesto da odes i proveris to kod lekara kako treba, mislim da ipak nemas taj problem nego se malo sprdas sa nama ?
Svaka od nas zna da nema vremena, zivaca ni volje da ceka mesec i po dana izostanka menstruacije i da veruje forumima da li je trudna.
Jer, ako zelis da zadrzis tu trudnocu, moguce je da si vec osma nedelja i krajnje je vreme da uradis testove krvi, pocnes da pijes folnak ukoliko planiras da zadrzis bebu. A ako ne, imas jos jako malo vremena da prekines trudnocu bez ili sa minimalnim posledicama.
 
da li se povremene blage mucnine, bolovi u krsti i ledjima mogu pripisati mogucoj trudnoci?
zna nekada da mi se zamanta kada ustajem, a kasni mi vec mesec ipo dana...
ako neko nesto zna...

DA, trudna si, nema dileme, to je sigurno i svi mi sa foruma ti to garantujemo, ajd sad odmah na kutak za trudnice da ti pricamo sta dalje da radis. Mi to ovde najbolje znamo, nemoj slucajno da odes kod lekara kad smo ti mi vec rekli :mrgreen:
 

Back
Top