Prvi simptomi trudnoce

candle

Zainteresovan član
Poruka
166
Valjda u iscekivanju bebe i trudnoce osecas i ono sto bi htela, ne znam. ..
Koji su bili najraniji simptomi u vasoj trudnoci? Ima li sanse da se nesto nagovesti jos u prvom mesecu, naravno, pre prvog pregleda i ultrazvuka za utvrdjivanje trudnoce?
 
ja sam sve mislila da sam trudna kad mi malo kasnila meca, nakupovala testova za trudnocu za godinu dana iha :) ..a kad se nimalo nisam nadala, niti razmishljala o tome ..a nekoliko dana kasnila meca, uradim testic i ono dve crtice i shok, divan osecaj :)
 
Што размишљати о симптомима и мучити се ишчекивањем, када можеш да купиш тест?
Иначе, симптоми су врло различити од особе до особе.
 
E ovako...
Kao što već mnoge napisaše, nisam imala pojma da sam trudna čitavih mesec dana. Naravno, ciklus je prvo kasnio, pa je onda mnogo kasnio i na kraju izostao ceo mesec!Međutim, ja imam slonovsko pamćenje, pa sam i zapamtila datum tog rizičnog odnosa koji je doveo do moje trudnoće. Prvi simptom se desio tačno posle mesec dana. Bila je subota i nisam radila. Ustala sam umorna kao da sam cele noći bila na žurci. Htela sam da popijem kafu, ali mi se nije pila, što je za mene bilo neverovatno! Elem, kada se sličan osećaj pojavio i u nedelju, u ponedeljak sam posle jednog radnog zadatka kupila test za otkrivanje trudnoće. I... umalo se nisam onesvestila u WC-u na poslu! Trudnoća je lepa vest, ali za mene u tom trenutku nije bila. Priču neću napisati, jer bi dugo potrajalo. Ipak, i pored problema odlučila sam da zadržim bebu. A mučnine koje nisu praćene povraćanjem, mrzovolja i razdražljivost potrajale su tačno dva meseca (sve pamtim!). U to vreme odbijala sam gazirana pića, žvake, kafu, alkohol... Nisam skoro ništa jela, a dobijala sam na težini. Ustajala umorna spavala više od proseka. A onda sam imala periode da mi se jedan dan jede, na primer "gricko", a drugi dan hoću da povratim ako ga samo omirišem. Potom je usledio period kada sam u hektolitrima pila sok od narandže i jela slatkiše (koje inače ne jedem puno) u neograničenim količinama! Jednom sam ušla u poslastičarnicu blizu posla i pojela 300 g minjona. Ah da, radila sam aktivno (svaki dan sem vikenda) do dve nedelje pred porođaj. Sve u svemu, jedno lepo iskustvo! Nadam se, ne i poslednje takvo!
Pozdravčić!
 
Ja sam bila na moru i mislila sam da mi kasni zbog promene klime,medjutim grudi su me nenormalno bolele,pa sam pomislila "da nisam mozda trudna" i tako sam kupila test i dozivela shok(jer sam ja posle tri godine redovnih sexualnih odnosa(bez kontracepcije) sa svojim deckom mislila da mi ne mozemo da imamo dece) kad sam videla dve crtice,i posto sam mislila da taj test mozda moze i da prevari,ja odem i kupim jos jedan,i on je bio pozitivan.Posle par dana kad sam se vratila kuci kupim ja jos jedan i naravno vidim da sam definitivno trudna,odem kod doktorke i na ultrazvuku vidim mali gravidarni mesak,i toliko se raznezim...Mamino sunce,neki dan smo saznali da je decak...Eto,to je moja prica.
 
Хехе...ово ме подсетило....
После две године испитивања и лечења имали смо заказану вантелесну оплодњу...
Пар месеци пре тога мене закачи неки вирус, одем код лекара и она ми препише 4 кутије доксициклина, и пита ме:''Да нисте можда трудни, пошто труднице не смеју да пију овај лек?''
Ја тужно уздахнем да од трудноће нема ништа....
Попијем ја те лекове, али мени и даље некако лоше, пулс 110-120...лекар посумња на штитну жлезду, али ме и он пита да нисам можда трудна. Ја, тек да отклоним ту могућност, купим тестић...кад тамо: две црте!!!
Прво није било краја радости....а онда почнем да сумњам у тест (исто ко ти)....па почнем да проучавам упутство где пише да позитиван резултат може да да и ако постоји нека врло ретка врста тумора..... Наравно, одмах сам почела да трипујем да је тумор у питању, не могавши да поверујем да сам трудна после толико перипетија. А онда на ултразвуку се тек све лепо видело....
Та моја ''ретка врста тумора'' ових дана пуни 10 година!!!
 
Dvije godine sam u braku i pokusavamo imati bebu. Naravno svaki put se razocaram kada dodje vrijeme menge, ali ovaj mjesec imam bas onako poseban osjecaj, pa me bas zbog toga interesuje kako bi mogla primjetiti, odnosno koji su najraniji znakovi trudnoce?
Zabrinuta!!!!
 
Kod mene nije bilo nikakvih simptoma. Samo sam jednog dana osetila gadjenje na cigare, na kafu, na meso, na parfeme, na pastu za zube...
Nemoj raditi to. Taj tvoj "poseban osecaj" moze biti samo tvoja uobrazilja, pa se mozes jos vise razocarati... Nego, opusteno...trud se uvek isplati :)
 
Almice, moze da bude. Desava se da prvi simptomi trudnoce lice na pms - a tu valjda spadaju i bolovi u krstima, ne znam, ja takve bolove nisam imala, ali drugo je bilo sve po redu: natecen stomak i grudi, osecaj fizickog umora itd. (mucnine su dosle tek oko 6. nedelje). Bila je samo jedna razlika u odnosu na pms, a ticala se mog psihickog stanja - osecaj opustenosti i mira. Imala sam ispit u 3.-4. nedelji i polozila ga totalno bez napora i stresa :) i visoku ocenu dobila. Tek posle toga sam kupila baby-rapid test, kad ono... :)
 
Kao što je neko već pisao i ja sam na moru saznala da sam trudna. Pre nego što sam krenula na more kasnilo mi je ali sam mislila da je to iz drugih razloga i otišla na more sa brdo uložaka misleći da ću da dobijem. Godinama imam odnose bez ikakve zaštite i kako se to sada desilo, ne znam. Tamo su počeli i prvi znaci trudnoće: jedno jutro samo je počela da mi se gadi kafa, budila sam se izuzetno gladna i noću imala napade gladi a opet malo sam jela jer mi je sve bilo bezveze, i počela je da mi se gadi pasta za zube, tako da sam svaki put imala problema da se uzdržim od povraćanja. Naravno i grudi su mi porasle i počele da bole ali to može da se pripiše i simptomima pred menstruaciju.
 
U prvoj trudnoci nista nisam osetila do pred kraj treceg meseca...naravno, nisam imala ciklus, ali mi je inace bio strasno neredovan, tako da se znalo desiti i po cetiri pet meseci da nemam mecu...samo sam jednog dana osetila strasnu slabost i prestrasnu mucninu, ali nisam mogla da povratim...tada je harao virus stomacnog gripa, pa sam 'ladno mislila da je to...navece sam mm poslala da mi kupi narandze i slistila celu kesu u roku od pola sata...kuma mi ujutro dosla u posetu i kupila test...ona je znala...hihihi :D

A sad, u drugoj trudnoci sam mnogo ranije osetila simptome, ali nisam mogla da verujem da nam je uspelo iz prvog puta...mucnina na neki jaci miris, bolne grudi, nadut stomak, povecan apetit...kupila test i cestitala mm rodjendan... :D

@Lidija, meni se cini da se bolovi oko pupka ne bi mogli pripisati simptomima trudnoce...
 
Čim osetite prve simptome, ODMAH tražite od vašeg dragog da skokne do Grawe i da se osigura. Nisam ptica zloslutnica, već neko sa iskustvom. I uživajte drage moje i u trudnoći i posle... sa mnogobrojnijom porodicom. Ljubite svoje dete kad god ga/je ugledate. Nepravedno brzo rastu : )
 

Back
Top