Prvi simptomi trudnoce

Ne znam da li si se meni obracala,ako jesi, mislim da nema svrhe vise bilo kakve testove da radim kad mi Beta HCG 0.228 a kasni mi 10 dana ,trebala sam dobiti 12.09 sad je vec 22.09 ,tako da bi test iz krvi vec pokazao pozitivan rezultat da sam trudna a nisam:-(((Ne znam sta je onda,sacekacu jos koji dan i ako ne dobijem odo kod ginekologa ,onda nesto gadno nije kako treba....Ne verujem da Beta HCG moze da pogresi.Eto.Pozz

mariska ne mora da znaci da je nesto gadno
citala sam, ma mislim, ja sam bar procitala na tu temu vala sve sto se moglo procitati
dobrom broju zena menzis hoce nekada da kasni na prelazu godisnjim doba
malo se poremeti ciklus... tako da znas i to
 
Ne znam da li si se meni obracala,ako jesi, mislim da nema svrhe vise bilo kakve testove da radim kad mi Beta HCG 0.228 a kasni mi 10 dana ,trebala sam dobiti 12.09 sad je vec 22.09 ,tako da bi test iz krvi vec pokazao pozitivan rezultat da sam trudna a nisam:-(((Ne znam sta je onda,sacekacu jos koji dan i ako ne dobijem odo kod ginekologa ,onda nesto gadno nije kako treba....Ne verujem da Beta HCG moze da pogresi.Eto.Pozz

ne, bilo je upućeno zbunjenoj princezici :)
a ti samo polako imam utisak da si po prirodi malo nervozna osoba, ili bar nestrpljiva povodom trudnoće :)
samo smireno i biće. bez brige. moguće da se samo malo poremetio ciklus. svejedno dobra je ideja da odeš do ginekologa. pozz
 
ne, bilo je upućeno zbunjenoj princezici :)
a ti samo polako imam utisak da si po prirodi malo nervozna osoba, ili bar nestrpljiva povodom trudnoće :)
samo smireno i biće. bez brige. moguće da se samo malo poremetio ciklus. svejedno dobra je ideja da odeš do ginekologa. pozz

Da,da upravu si!!Malo sam se unervozila zbog ovog kasnjenja i sama sebe iznenadjujem.Kao sto si rekla "bez brige i bice":-))Pozz:bye:
 
ne, bilo je upućeno zbunjenoj princezici :)
a ti samo polako imam utisak da si po prirodi malo nervozna osoba, ili bar nestrpljiva povodom trudnoće :)
samo smireno i biće. bez brige. moguće da se samo malo poremetio ciklus. svejedno dobra je ideja da odeš do ginekologa. pozz

Bez zelje da povredim nekoga, iz najbolje namere savetujem svima koji vise od dve godine pokusavanja ne ostanu u drugom stanju, da urade potrebne pretrage, prethodno se konsultujuci sa nekim dobrim ginekologom. Neko moze da ceka i da doceka, a kod nekoga mozda postoji konkretan problem, koji mozda cak i nije veliki, odnosno lako se sredi, ali dok je tu do zaceca ne moze da dodje. Zato, ne casite ni casa, uradite sve potrebne analize i ako je sve u redu, tim bolje, onda cekajte i valjda ce biti, a ako ne onda znate sta vam je raditi. Sada sterilitet nije smak sveta, leci se i pogledajte samo na temi Vantelesna oplodnja koliko je zenica u poslednje vreme putem VTO ostalo u drugom stanju. Ima slucajeva gde zena godinama ne ostaje trudna, prodje nekoliko vantelesnih i na kraju ostane prirodnim putem trudna, kao nasa forumasisa zsuki. Cuda se desavaju, a moje cudo sada spava u svom krevecu, i svima vama koji zelite da se ostvarite kao roditelji, zelim da vam se ispune zelje sto pre. :heart::heart::heart:
 
@Yula: da, da, zato je i osmisljen sistem da par godinu, dve pokusava prirodnim putem da ostvari trudnocu, a ako se za to vreme ne desi, traze se konkretni uzroci zasto je to tako.
Jer su dosli do zakljucka da bi normalno za godinu dana odnosa bez zastite trebalo da dodje do trudnoce.
To sve ne mora da znaci, nekad zena izvrsi presiju preveliku na sebe i do trudnoce ne dolazi sto je jako frustrirajuce.
A kao sto si i rekla u nekim slucajevima postoje realni problemi koji nisu vezani za psihu zene i to se cak i lakse resava nego psihogeni faktor.
Eto i ja imam bliske kucne prijatelje koji su godinama pokusavali i nista, pa su presli na VTO i to je kao uspelo ali je doslo brzo do pobacaja. Zena je bila ocajna. Posto se to desilo pre nove godine, resi muz da organizuje putovanje da Novu god.docekaju van zemlje i daleko od problema. Na tom putovanju i ona zatrudni i imaju predivnu devojcicu koja ima vec godinu dana :)
 
Poslednja izmena:
Slicno se, koliko mi se cini desilo i ovoj nasoj forumasici. Radila je nekoliko neuspesnih vantelesnih, i posle poslednje, kada je imala naredni mesec ovulaciju ( posto su jajnici jos uvek pod uticajem hormona vise radili i napravili verovatno vise jajnih celija ), oni su u "kucnoj radinosti" napravili bebicu.

Opet, moja drugarica dve godine nije mogla da zatrudni, radili sve analize i sve bilo u redu. Kod nje je problem bila vise ta psihicka presija. Sada ima bebicu od 10 meseci. A poznajem i par koji je trebalo da radi vantelesnu, sve spremno bilo i pre toga odu na odmor u Srbiju i ona ostane u drugom stanju. Kada su zvali doktora da mu jave, on ispocetka nije verovao. :lol:
 
Cao svima! imam jedno pitanje!
Pila sam tabvlete peruvian maca nekih 10 dana. Vadila sam hormone na 22 dan ciklusa i sve je bilo savrseno osim povecanog estradiola i progesterona. Moja doktorka je posumnjala na ranu trudnocu. Ako sam stvarno trudna, trudna sam svega par dana. Jedino su mi se grudi povecale i imam osecaj u stomaku kao da cu dobiti. Sta vi mislite, jesam li trudna ili povecani estradiol i progesteron mogu biti od peruvian maca tableta? Inace, jos je rano za test na trudnocu. Pozdrav
 
Drage moje, meni kasni 3 dana, zadnjih 5 dana imam temperaturu 37,4 C, boli me glava, stomak mi se raspada, zigaju me jajnici, pljuvacke u ustima kao u prici, grudi me svrbjele, sad me malo bole; naduta sam; ledja me bole, osjecam se kao da ce svaki cas procuriti, razdrazljiva sam; placem bez razloga; naticu mi noge, blagi nadrazaj na mucninu na odredjene mirise, itd ... e ono sto me sad boli, jeste da sam juce radila test i bio je NEGATIVAN! HM... Kakve su mi sanse da je mozda ipak plus?! Ove simptome inace nemam pred M, samo me malo boli stomak i ogromna zelja za cokoladom, doduse ovaj put je izostala...
 
ciao svima :D nova sam :). imam dijete od 7 god. i vec 7 god. zatrudnila sam u 3 mj. pa mi je beba umrla u 20 tjednu trudonce, jos nisam saznala zasto mi je beba umrla. dobro da skratim imala sam tada simptome kao vrtoglavice,mucnine, bolove u stomaku i ledima. e sad je to proslo. sad imam vrtoglavice, nocu sam jako topla, mucno mi je al ne svaki put, zadnja m. je bila 02.10.2011. mislim prerano da bi kupila test ( bojim se da mi nebi ispao negativan jer je jako rano) pa bi vas molila da mi kazete dali je i vama bilo tako. zahvaljujem :) nadam se da se ne ljutite na ovako dugom postu.:rumenko:
 
Meni se ciklus od stresa poremetio totalno, imala menstruaciju u septembru, jednom, pa dvaput nakon 15 dana... i jaku upalu jajnika, i pod stresom 2 mjeseca zadnja, bolesna već 3 sedmice...

Vrlo malo seksa, skoro svaki put sa zaštitom, možda jednom ili dvaput na izvlačenje, al nije u plodnim danima... Sad me žigaju jajnici, grudi bole, a kasni mi 3 dana... Sutra ću kod ginekologa na kontrolu za upalu, ali i zbog trudnoće...
Prije 13 dana na ultrazvuku sam bila i nisam bila trudna.

Kontam da nije bilo prerano da se vidi ako i jesam bila trudna...
Bojim se... A znam da nije bilo rizične situacije.
Ako jeste, to je baš čudo...
A da, danas mi se vrti cijeli dan i muka mi je, povraća mi se...
Morala sam se negdje izjadati, sutra ću znati sve tačno...
 
ma ja sam pre mesec dana imala od ovulacije do menstruacije koja je kasnila dva dana strasne tegobe slicne trudnoci samo izrazenije.....bol u jedjima, donjem delu stomaka, nadutost, nervozu, stalno sam piskila, malaksalost.....mucnina be zpovracanja, odbijanje hrane.....i na kraju dobijem sa jakim odlivima.....mislim da sam bila trudna, panismo se ni pazili, ali da nesto nije bilo uredu.....sledecih 30 dana sasvim normalan menstrualni ciklus, bez ijedne tegobe.....
 
Zdravo!!! Citam ovaj forum, pa odlucih da vas i ja nesto pitam. imam bol u krstima dok sjedim i stojim vec pet sest dana. sinoc me probudila mucnina i povracala sam. menga mi je u petak, pa me i grudi standardno bole, da li da radim test ili da cekami vidim da li cu da dobije.? mogu li ovo biti znaci neki? e jos nesto bila sam na putu i dok sam se vozila tri sata me bolio stomak po da sam morala otkopcati farmerke.
 
drage moje,nova sam na forumu...pomagajte mi :) inace nemam redovnu menstruaciju,dobijam svakih 2,3 meseca...zadnja menstruacija mi je bila 11.septembra.2011g,sa muzem pokusavam da dobijemo bebu:)posle te menstruacije smo naravno u svakom odnosu isli do kraja :)....
imam simptome trudnoce kao sto su bol u krstima,mucnina i jos po nesto,kada po vama bi trebala da radim test za trudnocu,mozda sam vec trebala davno da ga uradim :) :*
 
Zdravo!!! Citam ovaj forum, pa odlucih da vas i ja nesto pitam. imam bol u krstima dok sjedim i stojim vec pet sest dana. sinoc me probudila mucnina i povracala sam. menga mi je u petak, pa me i grudi standardno bole, da li da radim test ili da cekami vidim da li cu da dobije.? mogu li ovo biti znaci neki? e jos nesto bila sam na putu i dok sam se vozila tri sata me bolio stomak po da sam morala otkopcati farmerke.

Prvi simptomi trudnoće su slični kao pred menstrualne tegobe, tako da je možda bolje da sačekaš prvu mecu. Ako imaš redovne cikluse i ovaj izostane, TRK u apoteku po test ;)
 
Cao svima..Ja imam par nedoumica koje bih zelela podeliti sa vama,u nadi za nekim savetom :)
Moj decko i ja smo imali prvi nezasticen odnos pre 3 nedelje a prvi nezasticen odnos u mojim plodnim danima pre 2 nedelje...Trudnoca je zeljena pa onda verovatno i umisljam poneki simptom,ali mislim da ih i ima :) Grudi su mi malo natekle,nikad u zivotu me jajnici nisu boleli a sad me boluckaju zadnjih par dana,stalno menjam raspolozenja...Ne znam,sta vi mislite? Kad se uopste mogu pojaviti prvi simptomi,je li jos rano da sudim na osnovu svega ovoga? Trebam da dobijem za nedelju dana,pa ne znam da li da cekam ili da radim test,ali ipak zelim cuti neko objektivno misljenje pre testa :) Veliki pozdrav svima,i izvinjavam se ako je ovo bilo dugo i dosadno :)
 
na štetu mi ovde na forumu nismo usavršili gledanje u pasulj :))) pa ćeš morati sama da proveriš po izostanku menstruacije jesi li ili nisi trudna :D
može biti i da jesi, može biti i da umišljaš, tako da..sačekaj pa vidi, a dotle probaj da se ne opterećuješ time, biće sve ok :)
 
Cao svima..Ja imam par nedoumica koje bih zelela podeliti sa vama,u nadi za nekim savetom :)
Moj decko i ja smo imali prvi nezasticen odnos pre 3 nedelje a prvi nezasticen odnos u mojim plodnim danima pre 2 nedelje...Trudnoca je zeljena pa onda verovatno i umisljam poneki simptom,ali mislim da ih i ima :) Grudi su mi malo natekle,nikad u zivotu me jajnici nisu boleli a sad me boluckaju zadnjih par dana,stalno menjam raspolozenja...Ne znam,sta vi mislite? Kad se uopste mogu pojaviti prvi simptomi,je li jos rano da sudim na osnovu svega ovoga? Trebam da dobijem za nedelju dana,pa ne znam da li da cekam ili da radim test,ali ipak zelim cuti neko objektivno misljenje pre testa :) Veliki pozdrav svima,i izvinjavam se ako je ovo bilo dugo i dosadno :)

..kako su ti plodni dani bili pre 2 nedelje, a treba da dobijesh za nedelju dana? :think:
 
..kako su ti plodni dani bili pre 2 nedelje, a treba da dobijesh za nedelju dana? :think:

Zo ovo sledi :cmok:

Ja samo ne razumem ljude koji ostavljaju post ovde a da nisu procitali prethodne stranice/ ili bar postove :roll: . Malo je neodgovorno planirati prosirenje porodice , a da se ne zna ni kada, ni kako se treba ustanoviti sama trudnoca. Znam da su svi nestrpljivi, ali nismo mi baba-vange pa da ovako iz daleka odredimo na osnovu nekih osecaja da li je neko trudan ili ne. Drzimo fige da bude kako zelite, srecno i :bye:
 
PA konsultovala sam se sa ginekologom oko plodnih dana jer ja to nikad nisam znala da racunam :),i prema njenim savetima ispalo je da su mi plodni dani bili pre dve nedelje... Zasto,kako bi inace trebalo da bude? Nikad to nisam znala... :/
...ali svejedno hvala,uradicu ja svakako test,nema nista od ovog iscekivanja i mucenja :)
 
zato što ako za nedelju dana treba da dobiješ trebalo je da su bili pre nedelju dana.
znači plodni dani su ti dve nedelje pre nego da dobiješ menstruaciju. a ne 3 kao što je ispalo ovde.
ili si je pogrešno razumela.. ili menjaj ginekologa :aha:
 
zato što ako za nedelju dana treba da dobiješ trebalo je da su bili pre nedelju dana.
znači plodni dani su ti dve nedelje pre nego da dobiješ menstruaciju. a ne 3 kao što je ispalo ovde.
ili si je pogrešno razumela.. ili menjaj ginekologa :aha:

Hvala na informaciji,koristice mi ta racunica :D,sad bar znam da se mogu voditi time da su plodni dani dve nedelje pre menstruacije :klap:
Ali opet,ako su i bili pre nedelju dana,imali smo odnose i tad,tako da nista nije iskljuceno,ima nade jos :think: Ali sacekacu da vidim hocu li dobiti ovaj mesec ili ne,ako dobijem,valjda ce biti vise srece sledeci mesec :roll: Pozzzzzz :heart:
 
PA konsultovala sam se sa ginekologom oko plodnih dana jer ja to nikad nisam znala da racunam :),i prema njenim savetima ispalo je da su mi plodni dani bili pre dve nedelje... Zasto,kako bi inace trebalo da bude? Nikad to nisam znala... :/
...ali svejedno hvala,uradicu ja svakako test,nema nista od ovog iscekivanja i mucenja :)

jaka filozofija.....ako ti je menstruacija na 28 dana oduzmes 14 i evo ti kad su ti plodni dani.....ako ti je 30 dana oduzmes 14 i opet znas koji dani su ti plodni....to se uci u osnovnoj skoli......i da, ciklus se racuna od prvog dana mestruacije i traje do dobijanja sledece....:)
 

Back
Top