Prvi simptomi trudnoce

imaš li možda neke još simptome? umor, malaksalost, pojačan apetit, osećaj kao da ćeš da dobiješ al' ništa...itd.da ne nabrajam sad sve živo?
najbolje ponovi analize u nekoj privatnoj laboratoriji, ako ne možeš onda ponovi test 48sati od prethodnog..

saint, pored onih 'znakova' koje sam ti vec navela, javila se i povisena temperatura, jaca od 37
i promena boja bradavica (pocele su da potamnjuju)
i ucestalo mokrenje
i radila sam jos jedan test pre par dana..bio je -
wtf?
 
saint, pored onih 'znakova' koje sam ti vec navela, javila se i povisena temperatura, jaca od 37
i promena boja bradavica (pocele su da potamnjuju)
i ucestalo mokrenje
i radila sam jos jedan test pre par dana..bio je -
wtf?

Dosta trudnoća se spontano prekida takoreći u začetku, najčešće se i ne primete.
To bi moglo da bude jedno od objašnjenja takvih rezultata.

Nego ti lepo na vađenje krvi, za svaki slučaj, tu nema greške.
 
jeste vi čule za ginekologa?

kolko vidim ti si osoba koja pre podne mryi sebe, a od podne i ceo svet
koliko sam na krsti od tebe nisam procitala jos ni jedan normalan komentar
svi su ti ovog tipa, napadni, neotesani...
prestani da kevces po forumu
ako nemas sta lepo reci, napisati, predloziti
ili ako ne znas kako to izvesti a da ne bude ovako neprijatno
onda nemoj nista ni pisati
ili idi na temu o politici, tamo se ionako svi pljuju

btw, da javim i ovde, ja sam u petoj nedelji trudnoce
 
kolko vidim ti si osoba koja pre podne mryi sebe, a od podne i ceo svet
koliko sam na krsti od tebe nisam procitala jos ni jedan normalan komentar
svi su ti ovog tipa, napadni, neotesani...
prestani da kevces po forumu
ako nemas sta lepo reci, napisati, predloziti
ili ako ne znas kako to izvesti a da ne bude ovako neprijatno
onda nemoj nista ni pisati
ili idi na temu o politici, tamo se ionako svi pljuju

btw, da javim i ovde, ja sam u petoj nedelji trudnoce

dok je glupih ljudi i licemera, ja ću kevtati... :lol:
sve ostalo je tvoj problem.

šta da ti predložim, sem da ideš kod ginekologa? kad budem kupila čarobnu kuglu, mogu možda da ti proreknem šta ti je, a do tada, pravac nadležnoj ustanovi... dobronamerniji savet nisi mogla da dobiješ. opet, tvoj je problem kako ćeš i da li ga prihvatiti kao takav.

u 5-oj nedelji si saznala da si trudna? :dash:
ebo te, jesmo li toliko primitivni da se prvo sam pitamo, pa pitamo druge, pa pitamo na forumima, i na kraju odemo kod lekara da saznamo šta nam je? :dash: :dash: :dash:

p.s. jel suviše kasno da te pitam da li je trudnoća "željena"? :mrgreen:
 
dok je glupih ljudi i licemera, ja ću kevtati... :lol:
sve ostalo je tvoj problem.

šta da ti predložim, sem da ideš kod ginekologa? kad budem kupila čarobnu kuglu, mogu možda da ti proreknem šta ti je, a do tada, pravac nadležnoj ustanovi... dobronamerniji savet nisi mogla da dobiješ. opet, tvoj je problem kako ćeš i da li ga prihvatiti kao takav.

u 5-oj nedelji si saznala da si trudna? :dash:
ebo te, jesmo li toliko primitivni da se prvo sam pitamo, pa pitamo druge, pa pitamo na forumima, i na kraju odemo kod lekara da saznamo šta nam je? :dash: :dash: :dash:

nismo mi primitivni, nego si ti neobavestena i lupetas gluposti
a pritom mislis da si u pravu
nedelje se racunaju od prvog dana poslednje menstruacije
u mom slucaju posto mi ciklus traje 30 dana
to je tacno 5 dana kasnjenja

druga stvar
gde si ti videla pitanje upuceno ikome, od strane mene
ovo je tema od prvim simptomima trudnoce, ne ynam sta ces ti ovde
jer ocigledno nisi relevantna da delis savete
jer nemas ni osnovna znanja, prvo o nedeljama,
mogu da zamislim sta ces jos da lupis sve...
hahahah

a sto se tice dobronamernog saveta, on se razlikuje dosta od tvog
tvoj nije dobronameran
ti nemas ni osnovnu predstavu o kulturi izrazavanja
toliko puta si to pokazala
svaki put kad udjem na neku temu i ugledam tvoj komentar
pozli mi od kolicine pakosti koja iz tebe izbija
 
reci sve što si rekla... :lol:
naravno da me ne dotiče, ne mož mene bilo ko da uvredi... :lol:

pakosna (izopacena) i bezobrazna?
napisala sam dve reci
uf... spusti se na zemlju
lupas bez ikakvog osnova po forumu, sikces tu na sve...
ma... s tobom gubiti vreme, hm... hvala ne...
uzivaj u svojoj izopacenosti
i ja sam luda sto trosim vreme na jednu takvu minijaturu
aj zdravo
 
moj glavni simptom trudnoce je bio ovakav. dok jos nisam znala da sam trudna, odjednom me spopala takva glad da sam morala da vristim na svog muza da podihtno ode da kupi pljeskavicu. strasno koliko sam imala napade neobuzdane gladi. a drugi simtom je bio strasni umor, mogla sam da zaspim kad god sam htela, a dok sam setala od umora kratke relacije mi su se cinile kilometrima daleke. sada bih htela drugo dete, ali posto pocetak moje trudnoce zahteva totalnu neaktivnost, pored malog deteta koji zahteva brz tempo zivota, to ne bih mogla da izdrzim
 
Pozdrav svima! Moj prvi simptom(ako to može da se nazove simptomom) je bio jak i kratak bol u donjem stomaku nedelju dana posle ovulacije, a posle nedelju dana neko žiganje oko pupka. To se desavalo od ovulacije do dana kad sam trebala da dobijem. Nakon toga sam uradila test bio je pozitivan beta hcg takođe pozitivan! Grudi bujaju od tada i zevanje, spavanje, kiselina....
 
Pozdrav svima! Moj prvi simptom(ako to može da se nazove simptomom) je bio jak i kratak bol u donjem stomaku nedelju dana posle ovulacije, a posle nedelju dana neko žiganje oko pupka. To se desavalo od ovulacije do dana kad sam trebala da dobijem. Nakon toga sam uradila test bio je pozitivan beta hcg takođe pozitivan! Grudi bujaju od tada i zevanje, spavanje, kiselina....

Cestitam. Dodji na Kutak :cmok:
 
zdravo svima.moja situacija je sledeca,naime,kasni mi 5 dana sto je za mene alarmantno jer sam uvek dobijala tacno na vreme,bez dana kasnjenja odradila sam test,dan ranije nego sto je inace trebalo da dobijem i bio je negativan.da napomenem da sam 3 dana imala blage mucnine tokom citavog dana,ali su pre dva dana nestale.danas su krenule grudi da me bole,znam da se to masi zena dogadja kada treba da dobiju,ali to kod mene nije slucaj.ovo je prvi put da osetim tako nesto.inace,tu je i onaj osecaj nadutosti u donjem delu stomaka,poslednjih 6-7 dana,ali nista.sto se odnosa tice bilo ih vise rizicnih,pa ne mogu da odredim koji bi to dan mogao biti zato mi je palo na pamet da sam mozda prerano uradila test.sve me ovo zbunjuje.zanima me vase misljenje.hvala unapred...:neutral:
 
zdravo svima.moja situacija je sledeca,naime,kasni mi 5 dana sto je za mene alarmantno jer sam uvek dobijala tacno na vreme,bez dana kasnjenja odradila sam test,dan ranije nego sto je inace trebalo da dobijem i bio je negativan.da napomenem da sam 3 dana imala blage mucnine tokom citavog dana,ali su pre dva dana nestale.danas su krenule grudi da me bole,znam da se to masi zena dogadja kada treba da dobiju,ali to kod mene nije slucaj.ovo je prvi put da osetim tako nesto.inace,tu je i onaj osecaj nadutosti u donjem delu stomaka,poslednjih 6-7 dana,ali nista.sto se odnosa tice bilo ih vise rizicnih,pa ne mogu da odredim koji bi to dan mogao biti zato mi je palo na pamet da sam mozda prerano uradila test.sve me ovo zbunjuje.zanima me vase misljenje.hvala unapred...:neutral:

Uradi betu u laboratoriji. Meni je jedva bila vidljiva druga crtica nakon dva dana kasnjenja na kucnom testu, a beta mi je tada vec bila 62 (iznad 5 je trudnoca) u laboratoriji isto popodne.

Ne znam da li da ti cestitam i da li je zeljena trudnoca. Nadam se da jeste i da se vidimo na Kutku :)
 
Uradi betu u laboratoriji. Meni je jedva bila vidljiva druga crtica nakon dva dana kasnjenja na kucnom testu, a beta mi je tada vec bila 62 (iznad 5 je trudnoca) u laboratoriji isto popodne.

Ne znam da li da ti cestitam i da li je zeljena trudnoca. Nadam se da jeste i da se vidimo na Kutku :)

planirala sam da uradim,nego su me ovih dana jako pritisle obaveze na fakultetu,pa cu morati da sacekam jos par dana,a jako me kopka :).evo,ni jutros nema nicega,a obavezno dobijem u toku noci :).je l' potrebno da se prvo obratim ginekologu ili treba samo otici u laboratoriju?mislim,je l' neophodan uput za takvo testiranje ili moze i samoinicijativno?
znas kako,moglo je sacekati jos neko vreme,ali taj dar nikada ne bih odbacila.ako i jesam trudna bicu veoma srecna. :D
 

Back
Top