Prvi simptomi trudnoce

cao svima , imam opasne sumnje :) prvo zeljena je trudnoca, hm. odakle da pocnem ... proslog meseca sam dobila 07.02 zatim sam imala nezasticen odnos svo vreme , al nije zavrsavao unutra , zatim je 28.02 obavio posao medjutim dobila sam 06.02 - ciklus mi inace traje 28 dana i uvek je redovna i tacna u minut bukvalno :) i traje mi menstruacija minimum 5-6 dana i veoma je obilna , ovog puta trajala je svega dva dana i bila je toliko slaba da smo opusteno imali odnose 08.02 i naravno je opet obavio posao unutra , usput nemam nikakve simptome sem da mi je jako hladno u zadnje vreme i da gubim na tezini , i da se desavaju jutarnje kijavice pracenje povracanjem , opet to moze biti od umora , uglavnom , test nisam radila , jer smatram da je jos rano , al nocas sam imala zaista cudan osecaj , posle odnosa kada je opet zavrsio unutra osecala sam jake grceve u donjem delu stomaka , naglo mi je pozlilo htela sam da povracam al nisam .. a bolove u donjem delu ledja osecam zadnjih dana , al nespavam kvalitetno ... uglavnom osecaj od nocas me je dodatno naveo na sumnju jer neke zene kazu da osete kada se trudnoca zapocne , al osecaj je bio tako cudan i znam da nisam ja istripovala jer mi je naglo skocila temperatura , cak je i dragi morao da se odmakne od mene jer nije mogao da izdrzi toplotu ... planiram da uradim test , al i dalje mislim da su mogucnosti male jer su mi to bili sve neplodni dani , a i deca se ne prave tako lako , al zelim da cujem vase misljenje , ljubim vas svee <3
 
cao svima , imam opasne sumnje :) prvo zeljena je trudnoca, hm. odakle da pocnem ... proslog meseca sam dobila 07.02 zatim sam imala nezasticen odnos svo vreme , al nije zavrsavao unutra , zatim je 28.02 obavio posao medjutim dobila sam 06.02 - ciklus mi inace traje 28 dana i uvek je redovna i tacna u minut bukvalno :) i traje mi menstruacija minimum 5-6 dana i veoma je obilna , ovog puta trajala je svega dva dana i bila je toliko slaba da smo opusteno imali odnose 08.02 i naravno je opet obavio posao unutra , usput nemam nikakve simptome sem da mi je jako hladno u zadnje vreme i da gubim na tezini , i da se desavaju jutarnje kijavice pracenje povracanjem , opet to moze biti od umora , uglavnom , test nisam radila , jer smatram da je jos rano , al nocas sam imala zaista cudan osecaj , posle odnosa kada je opet zavrsio unutra osecala sam jake grceve u donjem delu stomaka , naglo mi je pozlilo htela sam da povracam al nisam .. a bolove u donjem delu ledja osecam zadnjih dana , al nespavam kvalitetno ... uglavnom osecaj od nocas me je dodatno naveo na sumnju jer neke zene kazu da osete kada se trudnoca zapocne , al osecaj je bio tako cudan i znam da nisam ja istripovala jer mi je naglo skocila temperatura , cak je i dragi morao da se odmakne od mene jer nije mogao da izdrzi toplotu ... planiram da uradim test , al i dalje mislim da su mogucnosti male jer su mi to bili sve neplodni dani , a i deca se ne prave tako lako , al zelim da cujem vase misljenje , ljubim vas svee <3

O, da, mogu i te kako lako da se naprave, ja sam ti primer da je spermatozoid preziveo 5 dana, te dobismo malu Andjelu. I to tvrdim sa sigurnoscu jer imam sina od 16 godina i svo vreme pratim ovulaciju. Znas, kad Onaj odgore odluci, mnoge stvari koje ne izgledaju logicno, postanu takve.
Mada i svi ti simptomi koje nabrajas, ne moraju da znace da je trudnoca u pitanju.
 
ako mislis da si trudna,nemoj da obavlja posao unutra vise posto sperma moze da omeksa grlic i da ugrozi trudnocu
prvo proveri

a sto se ciklusa tice,sestra moje snajke je u obe trudnoce svih 9 meseci dobijala tako po malo
i da,deca se prave lako :lol: (ako je sve ok naravno)
 
oke, hvala
i jos jedno pitanje.. da li ikakve veze ima duzina crtica koje se pojavljuju kada je test +?
glupavo pitanje, ali hvatam se za slamku :(

duzina? ne
moze da bude samo slabije obojena ili jace obojena, u zavisnosti od nivoa hcg hormona
zato je bolje da je uradis nekoliko dana po izostanku jer ce nivo hormona biti veci
ako ti bude slabo obojena, i to je pozitivan test, i najbolje je da ga ponovis za neka 3 dana
i tada ce linija biti fino obojena i eto :)))
sa srecom :)
 
koliko su sigurni ti testovi za trudnocu, mm?
hitno mi je potreban odgovor
i posle koliko dana od zacetka oni daju validne rezultate?
need the answer tnohi!


:(

uzmi baby rapid, prilično je siguran i radi ga ujutru prvim urinom, nekoliko dana po izostanku menstruacije tad je najveća koncentracija HCG u mokraći pa su manje šanse da pokaže lažno negativan rezultat.
 
Poslednja izmena:
uzmi baby rapid, prilično je siguran i radi ga ujutru prvim urinom, nekoliko dana po izostanku menstruacije tad je najveća koncentracija HCG u mokraći pa su manje šanse da pokaže lažno negativan rezultat.

bas taj test sam i radila..

Ja zaista ne znam zasto se mucite sa tim stapicima :think: ? Najbolje je otici u laboratoriju i proveriti Beta HCG iz krvi. Rezultati taj dan ili sledeci, sigurnost 100%, cena oko 900din. Bez nerviranja i nedoumica :bye:

nazalost, keva mi je lekar, pa ce svakako saznati za moj dolazak u labos..a ne zelim da bilo ko zna za ovo dok ne budem 100% sigurna..jer cu tek tada ja da se suocim sa realnoscu i moci cu da kazem kevi i posavetujem se sa njom..ako gresim, i nisam zakevila, samo ce keva bez razloga da mi se slogira..fakd ap
 
kolko godina imas?
msm, to je super, ali po tvom postu zakljucujem da tebi nije, verovatno si mlada
ja poslednjih meseci prizeljkukem pozitivan test al mi se ne da :/

celih 18 i po :)
msm, na kraju krajeva, ne bi meni ovo bila tolika frka da mi je zdravstveno stanje oke i sve to, nego iam fiksatore u kicmi jer sam pre 3 meseca slomila 4 prsljena, pa me sve ovo brine.. na abortus ne mogu ni da pomislim, ne zelim to jer smo mi krivi (naravno, ako se ispostavi da je test 100% tacan)
eto to mene brine..jesam malecka za ovakve stvari, ali da sam zdravstveno u redu, sve bi bilo mnogo lakse.. a i ko zna.. velike su sanse da ce se ovo zavrsiti za par dana, da cu da dobijem i da ce se sve vratiti u normalu..nadam se
 
celih 18 i po :)
msm, na kraju krajeva, ne bi meni ovo bila tolika frka da mi je zdravstveno stanje oke i sve to, nego iam fiksatore u kicmi jer sam pre 3 meseca slomila 4 prsljena, pa me sve ovo brine.. na abortus ne mogu ni da pomislim, ne zelim to jer smo mi krivi (naravno, ako se ispostavi da je test 100% tacan)
eto to mene brine..jesam malecka za ovakve stvari, ali da sam zdravstveno u redu, sve bi bilo mnogo lakse.. a i ko zna.. velike su sanse da ce se ovo zavrsiti za par dana, da cu da dobijem i da ce se sve vratiti u normalu..nadam se

pa znas sta, verujem kad budes 100 posto sigurna, da ce ti i lekari reci sta i kako je najbolje...
nemoj da brines sada nista :) bice to sve u najboljem redu...
 
pa znas sta, verujem kad budes 100 posto sigurna, da ce ti i lekari reci sta i kako je najbolje...
nemoj da brines sada nista :) bice to sve u najboljem redu...

pa da..trudim se da ne razmisljam o tome dok ne dobijem uput za ginekologa..tada cu znati..barem cu znati na cemu sam i moci cu da se posavetujem sa lekarem (prvo i najvaznije), kevom, deckom sta i kako dalje..
 
celih 18 i po :)
msm, na kraju krajeva, ne bi meni ovo bila tolika frka da mi je zdravstveno stanje oke i sve to, nego iam fiksatore u kicmi jer sam pre 3 meseca slomila 4 prsljena, pa me sve ovo brine.. na abortus ne mogu ni da pomislim, ne zelim to jer smo mi krivi (naravno, ako se ispostavi da je test 100% tacan)
eto to mene brine..jesam malecka za ovakve stvari, ali da sam zdravstveno u redu, sve bi bilo mnogo lakse.. a i ko zna.. velike su sanse da ce se ovo zavrsiti za par dana, da cu da dobijem i da ce se sve vratiti u normalu..nadam se

imaš li možda neke još simptome? umor, malaksalost, pojačan apetit, osećaj kao da ćeš da dobiješ al' ništa...itd.da ne nabrajam sad sve živo?
najbolje ponovi analize u nekoj privatnoj laboratoriji, ako ne možeš onda ponovi test 48sati od prethodnog..
 
imaš li možda neke još simptome? umor, malaksalost, pojačan apetit, osećaj kao da ćeš da dobiješ al' ništa...itd.da ne nabrajam sad sve živo?
najbolje ponovi analize u nekoj privatnoj laboratoriji, ako ne možeš onda ponovi test 48sati od prethodnog..

hm..da vidim..umor je tu, kao i osecaj da cu da dobijem, ali nista..i tako danima.. i iam const zelju za faking snikers cokoladicama, ali se odupirem.. nista, uradicu jos jedan test, i ako je +, onda limpa kod cika doktora pa cemo videti
uh..
 

Back
Top