Prvi simptomi trudnoce

Lijep pozdrav svima na forumu, cure/zene super ste :-) .... e ovako ....
u braku sam 2,5 godine ...vec 1 godinu pokusavamo dobiti bebu :-( ..... Svaki put kad treba da dobijem po nadam se da necu dobiti, a kad vidim da sam dobila potonu mi sve nade.... Naime, nakon menzesa koji je bio 22.08. vec sedmicu nakon toga imali smo odnose, i od te sedmice imala sam grceve nalik tome da cu dobiti, stomak mi je samo cvrcao :-) i sada jos 7 dana Treba da dobijem.... Naime krsta su me bolila i ledja i sada mi stomak kao pred menzes imam sve simptome da cu dobiti a grudi su mi natekle i bole na dodir :-/ test sam radila i negativan ..... jel imao neko slicna iskustva? Menzes ili pak trudnoca ?? :-/
 
Lijep pozdrav svima na forumu, cure/zene super ste :-) .... e ovako ....
u braku sam 2,5 godine ...vec 1 godinu pokusavamo dobiti bebu :-( ..... Svaki put kad treba da dobijem po nadam se da necu dobiti, a kad vidim da sam dobila potonu mi sve nade.... Naime, nakon menzesa koji je bio 22.08. vec sedmicu nakon toga imali smo odnose, i od te sedmice imala sam grceve nalik tome da cu dobiti, stomak mi je samo cvrcao :-) i sada jos 7 dana Treba da dobijem.... Naime krsta su me bolila i ledja i sada mi stomak kao pred menzes imam sve simptome da cu dobiti a grudi su mi natekle i bole na dodir :-/ test sam radila i negativan ..... jel imao neko slicna iskustva? Menzes ili pak trudnoca ?? :-/

Ako si radila test koristeci urin, mozda si poranila. Ili sacekaj da ti kasni bar nedelju dana, ili ako si nestrpljiva uradi test u laboratoriji. Zove se Beta HCG. Nadam se da sam pomogla.

Inace PMS i prvi znaci trudnoce su cesto slicni. Ja sam imala osecaj da cu dobiti do punih 2 meseca trudnoce. Ali i to je sve individualno.

:cmok: i javi rezultat.
 
Da bas to je najgore.., PMS i trudnoca slicni su simptomi,a citala sam puno foruma i bas je onako sve isto
nesmijem se nadati a imam zelju dobiti bebu :-) .... Ipak sacekat cu jos koji dan pa vidjet cu sta ce se desiti..Hvala punooo ija_ftn
 
Pozdrav svima! Potreban mi je savet, nadam se da mi mozete pomoci. Pre 7 dana smo imali odnos i on je zavrsio u meni, trebalo je da dobijem pre 3 dana, kasni, odnos je dakle bio u PMS-u. Ciklus mi uvek varira od 3 do 5 dana, pa ne mogu da odredim plodne dane
 
U braku sam i Imam jednu trudnocu iza sebe nisam imala nesto pretjerane simptome nesto sasvim malo.sada se trudimo da ostanemo u drugom stanju i vec nekoliko dana imam neke cudne simptome jutarnja mucnina kafa jedva da ide nervozna sam tj ceste i nagle promjene raspolozenja urin mi je neon zelenkaste ili neon zuckaste boje i uzasno mi se cuje dok moj partner to ne osjeti.samoj sebi sam cudna jer mi u prvoj trudnoci sve to nije bilo.imam jos 15dana do druge menge a jako sam nestrpljiva imala sam 21.8 lagano krvarenje svega 2-3dana ciklus mi je redovan i obicno mi traje do nekih 5dana jako me zanima dali bi mogla napraviti test sada ili da jos sacekam
 
Pozdrav dame! Ovako, ja i muz vec 3 mjeseca radimo na bebi, medjutim nije se desilo.Naime, zadnja PMS mi je bila 03.08. Kasni evo vec 7 dana,ovulacija mi je bila 18.08 i vec od tada pa do sada grudi me uzasno bole i bas su porasle,nakon tri dana od ovulacije navece sam imala temperaturu i povracala sam,sutra dan sve ok.Nemam mucnine,imam kao neke grceve u stomaku i osjecaj nadimanja,i bolove u donjem djelu stomaka ,juce mi se javio mali smedjkast sekret,i malo sam se udebljala.Cesto idem na wc osjecaj kao da cu da dobijem ali nista.Nisam radila test,trenutno sam na planini i nisam u stanju do ponedjeljka da uradim test,ali sam jako nestrpljiva,javlja mi se majcinski instikt :) pa sta vi mislite da li je rano da se radujem :)
 
Za 4, 5 dana treba da dobijem, ali sve nekako mislim da do nje nece doci. I sve lomim glavu da li sam trudna ili ne. Plodni dani su mi bili od 23. do 28. i imala sam nezasticene odnose. Imam simptome slicne menstruaciji, a vidim da su ipak i to simptomi trudnoce. I sad samo cekam da vidim sta ce da bude, da li sam trudna ili ne.
Pospana sam i umorna poslednja tri, cetiri dana, imala sam bolove u jajnicima, sto se meni skoro nikada ne desava, bol u grudima, jako saam nervozna, ali bas bas, donji deo stomaka me boli u razlicitim vremenskim intervalima, i cesto mokri. Takodje do sad mi se nikad nije desavalo, pa ne znam da li moze da se uzme u obzir ili ne ona je jako osetljiva na dodir, i nekako imam neugodan osecaj tokom sexa vec dva dana, sekret mi je pojacan ali ne nesto previse i bez mirisa je. . E sad, da nije previse rano za sve ove simptome? Planiram da uradim test za trudnocu, ali mislim da je jos uvek rano. Pa cu sacekati jos par dana. :)
 
Poslednja izmena:
Ne znam gde da postavim ovo pitanje, pa ću ovde. Pročitah na netu da cavum uterus (materičnu šupljinu) imaju samo žene koje su rađale. Da li je to tačno? Ovde sam našla info: https://hr.wikipedia.org/wiki/Maternica Nije mi jasno, ako je ovo tačno, kako je lekar mogao meni, prilikom odstranjivanja polipa sa grlića materice, da vadi materijal iz cavuma uterusa, sobzirom na to da nisam rađala,niti sam trudna. Tako piše u rezultatima laboratorije koji tek što su stigli.
 
Sve materice imaju kavum. Kada se odstranjuje polip obicno se ukloni i nesto endometrijuma. Endometrijum svakog meseca raste a zatim se tokom mece oljusti. Zene koje su na tableti ili imaju mirena spiralu imaju tanji endometrijum te su krvarenja kraca i manje obilna.
 
Sve materice imaju kavum. Kada se odstranjuje polip obicno se ukloni i nesto endometrijuma. Endometrijum svakog meseca raste a zatim se tokom mece oljusti. Zene koje su na tableti ili imaju mirena spiralu imaju tanji endometrijum te su krvarenja kraca i manje obilna.

Ja od 15. februara (tačno mesec danaposle intervencije) krvarim skoro svaki dan po malo, a od trećeg marta se to krvarenje pretvorilo u pravi odliv, koji neprestaje do danas. Kapi za skupljanje materice nisu pomogle. Za sada malo pomaže primolut nor, po preporuci ginekologa, naravno,ali imam utisak d akrvarenje neće prestati.Užasno s eplašim i ne znam šta da radim.
 
Pijem ga dva dana. Nisam radila analize. Iako sam insistirala da mi daju uput za hormone, ili bar dami kažu koje hormone da analiziram, pa bih to uradila privatno,nijedan ginekolog nije pristao da mi da informaciju. Danas je krvarenje skoro pa prestalo.
 
Ne znam gde da postavim ovo pitanje, pa ću ovde. Pročitah na netu da cavum uterus (materičnu šupljinu) imaju samo žene koje su rađale. Da li je to tačno? Ovde sam našla info: https://hr.wikipedia.org/wiki/Maternica Nije mi jasno, ako je ovo tačno, kako je lekar mogao meni, prilikom odstranjivanja polipa sa grlića materice, da vadi materijal iz cavuma uterusa, sobzirom na to da nisam rađala,niti sam trudna. Tako piše u rezultatima laboratorije koji tek što su stigli.

:lol:
ne verujem šta čitam...

- - - - - - - - - -

Pijem ga dva dana. Nisam radila analize. Iako sam insistirala da mi daju uput za hormone, ili bar dami kažu koje hormone da analiziram, pa bih to uradila privatno,nijedan ginekolog nije pristao da mi da informaciju. Danas je krvarenje skoro pa prestalo.

za hormone ti ne treba uput, odeš u privatnu lab i uradiš šta te zanima...
a posle kiretaže (polipi ili faktor x) moraš piti nešto za skupljenje matrice.

koji info kada je pitanje kranje glupo i nepotrebno?
 
Pijem ga dva dana. Nisam radila analize. Iako sam insistirala da mi daju uput za hormone, ili bar dami kažu koje hormone da analiziram, pa bih to uradila privatno,nijedan ginekolog nije pristao da mi da informaciju. Danas je krvarenje skoro pa prestalo.
Kad zavrsis terapiju/ kutiju, dobijes menstruaciju otidi 7, 14, 21 i 28 dana uradi hormone. Dobice referentne vrednosti pa ukoliko nesto nije kako treba ili se krvarenje nastavi otidi kod dr,
 
Pozdrav i od mene
Danas mi je 26dc,grudi me uzasno bole vec 10tak dana,nestrpljiva kao i svako zensko uradila test i negativan je,radimo na bebi vec 6 meseci i po prvi put da me grudi bole u ovolikoj meri drugih simptoma nemam.Moje pitanje je da li je rano ipak bilo za test?
 
Pozdrav svima nisam bas jos uvijek shvatila kako sve funkcionise pa se unaprijed izvinjavam ako posaljem duple poruke. Zanima me moze li se desiti da zbog trudnoce bole grudi 5 dana nakon ovulacije i zna li neko koji test je bolji, za prvi juttarnji ili bilo koji dnevni urin? Hvala unaprijed
 
Dobar dan devojke
Potrebna mi je vasa pomoc
Partner i ja smo odlucili da da pravimo bebu.Poslednji put sam imala 17.07 trajala je 3 dana,taj dan kad je prestala imali smo nezasticen odnos i on je zavrsio u meni,4 dana nakon toga opet,nismo se videli 3 dana i onda opet,sada mi kasni 2 dana,juce sam imala bolove u stomaku kao da cu dobiti,ali nista se nije desilo...Grudi su mi uvecane i veoma bolne,bradavice pomalo uvecane nego inace,imam problem sa mucninama koje traju tokom celog dana,ali bez povracanja i smiruju se samo kada jedem ili lezim.Umor je prisutan,ali se ne obazirem na to mnogo jer imam problem sa nesanicom.Da li mislite da sam trudna ili ipak treba jos da sacekam?Hvala unapred
 
Pozdrav svima nisam bas jos uvijek shvatila kako sve funkcionise pa se unaprijed izvinjavam ako posaljem duple poruke. Zanima me moze li se desiti da zbog trudnoce bole grudi 5 dana nakon ovulacije i zna li neko koji test je bolji, za prvi juttarnji ili bilo koji dnevni urin? Hvala unaprijed

Za svaki test pa i za tu proveru trudnoce najbolji je jutarnji, kupi test i tu imas upustvo.



Dobar dan devojke
Potrebna mi je vasa pomoc
Partner i ja smo odlucili da da pravimo bebu.Poslednji put sam imala 17.07 trajala je 3 dana,taj dan kad je prestala imali smo nezasticen odnos i on je zavrsio u meni,4 dana nakon toga opet,nismo se videli 3 dana i onda opet,sada mi kasni 2 dana,juce sam imala bolove u stomaku kao da cu dobiti,ali nista se nije desilo...Grudi su mi uvecane i veoma bolne,bradavice pomalo uvecane nego inace,imam problem sa mucninama koje traju tokom celog dana,ali bez povracanja i smiruju se samo kada jedem ili lezim.Umor je prisutan,ali se ne obazirem na to mnogo jer imam problem sa nesanicom.Da li mislite da sam trudna ili ipak treba jos da sacekam?Hvala unapred

Zasto ne kupis test nego odlucujes da dodjes na neki forum i pitas to, bolje ti je kupiti test, mi ovde mozemo samo da nagadjamo, nema svaka zena iste simptome.
 
Molim za pomoc i odgovor nova sam ovde na forumu .Vidim da je tema zastarela ali mozda se nadje neko da mi odgovori.
Zanima me sledece ;Menstruacija mi kasni 3 dana simptome nisam imala kao inace sto imam pred ciklus.Inace sam bila na terapiji Klomifenom za stimulaciju ovulacije.
Grudi su pocele da me me bole pre dva dana a inace me uvek bole duze vremena.Imam blage grceve u stomaku i veoma ucestalo mokrenje!Uradila test on je nakon 5 min pokazao jako slabo vidljivu roze crticu !Da li to znaci trudnoca ili ne?Ili mozda neka reakcija na hormonski lek.Nestrpljiva sam do ponedeljka dok sacekam misljenje svog dr.
Hvala i nadam se bryom odgovoru .
 

Back
Top