Prvi simptomi trudnoce

Cao ! Ovaaajjjj... hm.. ja imam kao malo pitanje. Pretpostavljam da je jako glupo i znam da mi u sustini ne mozete pomoci ali eto , interesuju me vasa iskustva. . Naime, imala sam rizican odnos prije 4 dana pa me je interesovalo koje su vjerovatnoće da se može zatrudnijeti posle jednog jedinog puta? Nemojte me pogresno shvatiti, ja bih bas voljela bebu. Udajem se u oktobru tako da je sto se te strane tice - sve ok, ali ono, mozda bi mi bilo "lakse" da zatrudnim za nekih pola godine kad sav taj haos oko novopecenih mladenaca prodje. Znam da treba da kupim test ili da jednostavno sacekam menstruaciju ali ako vam nije tesko svakako mi recite sta mislite, koja su vasa iskustva i kad mogu da racunam na prve "NAJPRVIJE" simptome ukoliko sam stvarno trudna. Imam sjajan odnos sa svojom porodicom , posebno majkom, ali mi se ovo cuva u tajnosti dok ne budem malo sigurnija u sve to. Jos jednom hvala !

Iskreno, da se tako lako ostaje trudna ja bih imala minimum desetoro dece ;) Salu na stranu, na zalost, stvari nisu tako jednostavne. Najbolje ti je da sacekas ocekivanu M i da ako je ne dobijes, kupis test pa saznas rezultate. AKo si bas nestrpljiva, mozes otici u laboratoriju i izvaditi betaHCG 7-10 dana nakon zaceca. Pre toga tesko da ti bilo ko sa sigurnoscu moze reci da li jesi ili nisi trudna. Sve u svemu drzimo ti palceve, da se sto pre pridruzis Kutku za trudnice :ok:

Zelim ti sve najbolje u braku, da se volite i postujete, a ostalo ce doci od sebe.
 
Pozdrav svima...imala bih jedno pitanje ako iko moze da mi od prilike kaze sta bi moglo to da bude...
Zadnja tri meseca radim na bebi kao sto sam vec i pisala i nista do sada nije bilo:dontunderstand:. Svakog meseca oko 16 dana pocinje pms..bubuljice koje mrzim :pms:, bolne grudi. Negde na sred ciklusa pocnu grudi da me bole i to traje oko 15 dana sve dok ne dobijem, a ovog meseca nisam dobila ni taj simptom, probadanje u krstima , a o apetitu da ne pricam, tek sto rucam , pojedem sve sa stola i prejedem se ja vec razmisljam sta bi opet jela....:zcepanje:.
Medjutim evo ja bi trebala da dobijem sada 9.8 a evo ni jedan jedini pms simptom:namcor::namcor::namcor: , pa cak ni te proklete bubuljice koje mrzim a koje su mi medju prvim simptomi . Nisam imala cak ni pojacani apetit
smile1.gif
, ni bolne grudi koje osecam 15 dana mesecno :jede:, jedino sto osecam a to je jedva bas kada mirujem i gledam tv pa ne razmisljam ni o cemu drugom je to da mi kroz jajnik brzo proleti ostar bol kao munja sekundu jednu i nestane. Znaci nikakva upala i sl, jer se upala inace oseca konstatno. Osecam kao da mi je u donjem stomaku tj materici neki blago naduvan balon koji pucka...slicno pucanju u crevima ali tacno osecam da je u materici. Jednostavno nista ne prijatno,samo osecaj da sam svesna da imam taj organ tj matericu, konstantno je osecam. Takodje zadnjih par dana pogotovo danas je malo izrazajni sekret koji imam, kada se obrisem papirom na papiru ostaje rastegljiv providan sekret bez ikakvog mirisa...ja inace nikada nemam sekret cak ni u pms ni u ovulaciji. Osecam konstanto kao da mi neko blago mesa po zelucu :bljak::bljuc:.... malko sam vise gladna...nije povecan apetit vec bas glad osecam :zjede::rostilj::think: ...Ja inace sve ovo sto sam nabrojala nikada ne osecam i to nisu moji pms simptomi koje bi trebala da osecam zadnjih bar 10 dana a ne osecam ih. Moji pms simptomi su samo apetit, bolne grudi i bubuljice a sada nemam nista od toga. Da li moze neka od vas cura da mi kaze na sta moze da ukaze izostanak pms simptoma...inace da napomenem zadnjih sest meseci mi tacno na 29 pocinje m...redovnija nego kada sam bila devojka :cepanje:....hvalal vam puno....
 
Poslednja izmena:
Takodje evo danas mi je 26 dan i trebal obi da dobijem prekosutra , jos uvek se nista ne desava a po ceo dan mi je temperatura 36,9...da li povisena temperatura moze da ukazuje na nesto
Povisena bazalna temperatura javlja u delu ciklusa od plodnog dana do dana kad treba da dobijes. Obicno pocne da pada na dan ciklusa, ili dan pre toga moze da pocne lagan pad. Mada i kod merenja te bazalne temperature mogu mnogi faktori uticati na rezultate.
A to sa pracenjem simptoma je jako nezgodno, jer ces tako primetiti i simptome koji su ranije bili tu, ali nisi do sad u toj meri poslmatrala sebe, ili se simptomi mogu menjati, pa se mozes i razocarati, a opet mogu i ukazivati na trudnocu. Ne znas dok ne pocne da ti kasni i kad tad uradis test. Predmenstrualni simptomi i oni koji ukazuju na ranu trudnocu su uglavnom isti. Razlike su individualne. Probaj nekako da se opustis i ne razmisljas o tome do sutra. :) A za svaki slucaj izbegavaj setnju po ovim vrucinama. :)
 
Povisena bazalna temperatura javlja u delu ciklusa od plodnog dana do dana kad treba da dobijes. Obicno pocne da pada na dan ciklusa, ili dan pre toga moze da pocne lagan pad. Mada i kod merenja te bazalne temperature mogu mnogi faktori uticati na rezultate.
A to sa pracenjem simptoma je jako nezgodno, jer ces tako primetiti i simptome koji su ranije bili tu, ali nisi do sad u toj meri poslmatrala sebe, ili se simptomi mogu menjati, pa se mozes i razocarati, a opet mogu i ukazivati na trudnocu. Ne znas dok ne pocne da ti kasni i kad tad uradis test. Predmenstrualni simptomi i oni koji ukazuju na ranu trudnocu su uglavnom isti. Razlike su individualne. Probaj nekako da se opustis i ne razmisljas o tome do sutra. :) A za svaki slucaj izbegavaj setnju po ovim vrucinama. :)

Hvala puno na objasnjenju...eto sacekacu sutra jos pa ako ne dobijem prekosutra cu uzeti baby rapid ili mozda sacekam do ponedeljka da se to malo jos utvrdi...medjutim svi moji pms simptomi su potpuno nestali ovog meseca a eto pojavilo se ovo nesto cudno....hm...videcu ....tek kada uradim tes...:(
 
Hvala puno na objasnjenju...eto sacekacu sutra jos pa ako ne dobijem prekosutra cu uzeti baby rapid ili mozda sacekam do ponedeljka da se to malo jos utvrdi...medjutim svi moji pms simptomi su potpuno nestali ovog meseca a eto pojavilo se ovo nesto cudno....hm...videcu ....tek kada uradim tes...:(

meni se razlikuju pms simptomi ne baš iz meseca u mesec, ali su promenljivi, usled vremenskih ne/prilika, stresa, hormona, upale, zavisno... kao i većini. ne postoji pravilo koje određuje konstantu pms-a. a s obzirom na puckanje i bol u predelu jajnika pre će biti da se radi o upali, gde bol nije konstantan, ne znam odakle ti ideja da po pravilu jeste.
ako si trudna i boli te, ili se odećaš naduto kao prilikom upale, zabrini se.

a ako si dobijala bubuljice tokom pms-a u trudnoći će tek hormoni da naprave haos. nije obavezno, ali su velike šanse.
 
meni se razlikuju pms simptomi ne baš iz meseca u mesec, ali su promenljivi, usled vremenskih ne/prilika, stresa, hormona, upale, zavisno... kao i većini. ne postoji pravilo koje određuje konstantu pms-a. a s obzirom na puckanje i bol u predelu jajnika pre će biti da se radi o upali, gde bol nije konstantan, ne znam odakle ti ideja da po pravilu jeste.
ako si trudna i boli te, ili se odećaš naduto kao prilikom upale, zabrini se.

a ako si dobijala bubuljice tokom pms-a u trudnoći će tek hormoni da naprave haos. nije obavezno, ali su velike šanse.

Ne bas naprotiv, ja i kazem da je pravilo da bukvalno nema pravila...medjutim mene je najvise zbunilo to sto od moje 16 godine od kada sam dobila prvu m isti ali identicni pms simptomi. Bol u grudima, bubuljice i apetit....pa cak kada sam imala i neredovne cikluse bili su ti pms....ali eto sada se zbunih.....sto nema nicega..inace u prosloj trudnoci nisam imala ni jednu jedinu bubuljicu, sta vise koza i kosa mi nikada nisu bili bolji nego u trudnoci....ali opet hvala vam puno od :heart: , cekacu do ponedeljka pa cu da vidim sta je.... inace sto se tice upale nije upala yato sto nisam ja vama lepo objasnila...nije probadanje i bol..vec jednostavno svesnost da mi je tu materica, osetim matericu...znaci osecaj da osetim da mi taj organ postoji...ma jednostavno ne znam kako da vam ja objasnim. Znam nisam ja klinka imam 31 godinu i znam da mi vi ne mozete ovako pomoci, kada ne mogu ni sa sama sebi dok ne uradim taj test...ali eto cisto sam htela da cujem i vasa misljenja posto uvek cenim tudje misljenje i znam da je vise glava pametnije od jedne.:super:
 
Ne bas naprotiv, ja i kazem da je pravilo da bukvalno nema pravila...medjutim mene je najvise zbunilo to sto od moje 16 godine od kada sam dobila prvu m isti ali identicni pms simptomi. Bol u grudima, bubuljice i apetit....pa cak kada sam imala i neredovne cikluse bili su ti pms....ali eto sada se zbunih.....sto nema nicega..inace u prosloj trudnoci nisam imala ni jednu jedinu bubuljicu, sta vise koza i kosa mi nikada nisu bili bolji nego u trudnoci....ali opet hvala vam puno od :heart: , cekacu do ponedeljka pa cu da vidim sta je.... inace sto se tice upale nije upala yato sto nisam ja vama lepo objasnila...nije probadanje i bol..vec jednostavno svesnost da mi je tu materica, osetim matericu...znaci osecaj da osetim da mi taj organ postoji...ma jednostavno ne znam kako da vam ja objasnim. Znam nisam ja klinka imam 31 godinu i znam da mi vi ne mozete ovako pomoci, kada ne mogu ni sa sama sebi dok ne uradim taj test...ali eto cisto sam htela da cujem i vasa misljenja posto uvek cenim tudje misljenje i znam da je vise glava pametnije od jedne.:super:

uh, ja sam dobila sa 11... :(
u prvoj trudnoći sam dobila prvi mesec, a ipak sam znala da sam trudna. taj neki osećaj u materici... ne umem da objasnim.
 
Dobar Dan dragi forumasi :)
Nova sam ovde.
Htela bih da Vas zamolim ako mi bilo ko od Vas moze pomoci u vezi sa mojom sumnjom.
Imala sam menstruaciju od 7. do 11.avgusta.
Trebala sam dobiti juce a nisam,imam grceve u stomaku kao da cu dobiti,imam bolove u donjem delu ledja,povracam,i jako me bole grudi,a radila sam dva testa oba su negativna.A ja zelim bebu :confused:
 
Cao Dragi forumasi :) Nova sam ovde,a treba mi savet za moju sumnju.
Imala sam mentruaciju od 7. do 11.avgusta,i uvek mi j tacan ciklus,juce sam trebala dobiti a nisam.Imam bolove i grceve u stomaku kao da cu dobiti,cesto idem u toalet,povracam,i grudi me mnogo bole kao i donji deo ledja a o glavobolji da ne pricam. A jako zelim bebu :confused:
 
Cao drustvo, nova sam ovdje i treba mi vase misljenje...:)
Da li postoji mogucnost da sam u drugom stanju, ako sam imala nezasticen odnos sa deckom, pet dana nakon prestanka m. Inace m. mi nikad nije redovna, nikad ne rani, uvijek malo kasni. Trebala bi da dobijem 19-og ili koji dan kasnije (po obicaju tako i biva), ali vec dva-tri dana, imam simptome kao da cu svakog casa dobiti. Naime, geudi, narocito bradavice osjetljive su na dodir, cesto idem u wc, kad- kad me zaboli donji dio stomaka, i jako, jako sam osjetljiva, razdrazljiva, nervozna. Sve ovo su simptomi kad treba i da dobijem, ali nikad mi se nisu pojavljivali 15 dana pred m. Moze li neko da mi kaze da li ima sanse da su to sve simptomi trudnoce? Hvala unaprijed.... ;)
 
poz svima ja sam nova ovde ???? jedno ptanje koje me zbunjuje imala sam 8 oktobra. imam problem sad neznam dal sam ostala u drugom stanju jel imam promene . grudi su mi se povelale na dodir me bole tokom tusiranja isto stomak me isto boli u vc idem na svakih 10 minuta sta to znaci ako moze neko da mi pomogne vec dve nedelje se to desava pozzzzz :worth::rumenko:
 
poz svima ja sam nova ovde ???? jedno ptanje koje me zbunjuje imala sam 8 oktobra. imam problem sad neznam dal sam ostala u drugom stanju jel imam promene . grudi su mi se povelale na dodir me bole tokom tusiranja isto stomak me isto boli u vc idem na svakih 10 minuta sta to znaci ako moze neko da mi pomogne vec dve nedelje se to desava pozzzzz :worth::rumenko:
neka se mali zove zvezdan:vatromet:
 
poz svima ja sam nova ovde ???? jedno ptanje koje me zbunjuje imala sam 8 oktobra. imam problem sad neznam dal sam ostala u drugom stanju jel imam promene . grudi su mi se povelale na dodir me bole tokom tusiranja isto stomak me isto boli u vc idem na svakih 10 minuta sta to znaci ako moze neko da mi pomogne vec dve nedelje se to desava pozzzzz :worth::rumenko:

Moze znaciti i da treba da dobijes,neko takve simptome ima pred ciklus.Kupi test u apoteci,i znaces.Ako ne dobijes za koji dan,moras ginekologu.
 
Evo najzad poruka i od mene... Ja ne znam kada sam zanosila, imali smo odnose svaki 2 dan(tako mi je lekar preporucio zbog kvaliteta sperme). Negde 15 dana pred m osetila sam promene u stomaku. Stomak otekao, kao da me neko zatezao prema kicmi. Govorila sam da ili sam trudna ili imam neku upalu creva:) Pa onda bolovi u sisama i krstnom delu kicme...to je kod mene normalno ali pred m, ovog puta je za to bilo prerano! A onda, par dana pred m, probudio me bol u sisama( neki čudni bol sa strane prema pazuhu). Šokirao me odraz u ogledalu, sise su mi bile plave od sitnih venica. Tako sam ja pre testa vec znala da sam trudna:). Dva dana nakon ocekivane m ugledala sam svoj plusic! Sutra imam prvi pregled, vaginalni uZ. Nadam se da sam nekom uspela da pomognem, puno srece svim cekalicama
 
Evo najzad poruka i od mene... Ja ne znam kada sam zanosila, imali smo odnose svaki 2 dan(tako mi je lekar preporucio zbog kvaliteta sperme). Negde 15 dana pred m osetila sam promene u stomaku. Stomak otekao, kao da me neko zatezao prema kicmi. Govorila sam da ili sam trudna ili imam neku upalu creva:) Pa onda bolovi u sisama i krstnom delu kicme...to je kod mene normalno ali pred m, ovog puta je za to bilo prerano! A onda, par dana pred m, probudio me bol u sisama( neki čudni bol sa strane prema pazuhu). Šokirao me odraz u ogledalu, sise su mi bile plave od sitnih venica. Tako sam ja pre testa vec znala da sam trudna:). Dva dana nakon ocekivane m ugledala sam svoj plusic! Sutra imam prvi pregled, vaginalni uZ. Nadam se da sam nekom uspela da pomognem, puno srece svim cekalicama

:super:

Sada lepo na temu KUTAK ZA TRUDNICE

:cmok:
 

Back
Top