Prvi simptomi trudnoce

i meni je pospanost bila sumnjiva...nisam osoba koja bas voli da spava pogotovo ne u toku dana tako da mi je to probudilo sumnju....nisam mogla da drzim oci otvorene izmedju 15h i 17h i jos jedan simptom koji me je naveo da se zapitam...umor...popnem se uz stepenice a srce hoce da mi iskoci iz grudi

Isto. I vrtoglavica. Mucnina. A bila sam jako mlada i mislila sam da je verovatno zbog obaveza na fakultetu, tih dana sam puno radila. Kasnila mi je skoro 2 nedelje, kupila sam test i eto. Dve crte :D
Drugi put su bili razliciti simptomi. Ustvari, nije bilo simptoma, samo neiki cudan osecaj. Osecala sam da je to - to :heart:
 
nista....jela sam mnogo..malo sam se ugojila...ali bila NG i bozic...elem mm mi kaze...ti si trudna...a ja ma kakvi, cuti...ode sutra u apoteku i kupi mi test..i to je bilo to...i dan danas nemam nikakve simptome, osim sto se razvaljujem od klope..:)
 
Pozdrav svim devojkama!
Moja priča je da iza sebe već imam jednu trudnoću koja nam je donela jednog neodoljivog Aleksu, koji će 16. napuniti 10 meseci. Kako stvari stoje, ja sam ponovo trudna, ako je verovati Baby Rapid testu koji sam uradila nakon što mi je menstruacija izostala 12 dana. Iako bih trebala biti jedna iskusna trudnica, ja apsolutno ništa ne osećam, nikakve promene ne primećujem, osim izostanka menstruacije. U prvoj trudnoći mi je smetala kafa i to mi je bio prvi znak kao i stalno trčkanje u WC... možda i sada bude slična priča, samo treba još neko vreme da prođe...
Ima li neka od vas slično iskustvo?
 
Свака трудноћа је прича за себе. Не мораш уопште да имаш исте симптоме, да носиш на исти начин, да се породиш на исти начин....;)
 
Cao svima, ja sam nova ovde i da podelim sa vama iskustvo...
Imam sina koji puni za par dana 4 godine, a saznala sam da sam trudna 12.03.2010 i radila sam BHCG bio je 797,1, nemam nikakve simptome osim sto me grudi bole, nemam cak ni pritisak na besigu uopste a to me nesto brine, jer sa prvim detetom sam imala uzasan pritisak
dole... Pa se bojimda nije nesto uredu...da li mi mozete pomoci molim vas doktor mi rekao da mu se javim u petak
a ja jednostavno nemogu da cekam vise...Da li to ima neke veze sto nemam pritisak udonjem delu stomaka
mozda samo mali osecaj da cu dobiti nista vise...Molim vas mi pomozite , inace tri testa sam radila prvi 12.03... drugi 13.03 taj dan sam radila i BHCG i juce odosno 16.03 i ta crta je najtamnija....Unapred zahvalna nadam se da ce mi neko pomoci...:)))
 
Ја никад, ни у 9. месецу нисам имала осећај притиска на бешику....а двапут сам била трудна!;)

Опусти, се, бринеш се што немаш проблема! :roll:
 
Hej da se javim, nisam vadila krv i radila onaj test vec sam otisla do doktora i rekao je da sam verovatno trudna ali da je bas rano da se ustanovi i zakazao mi pregled za 2 sedmice. Posto sam imala belo pranje, dao mi tablete (za trudnice) i rekao mi da se cuvam do pregleda. Ja sam i dalje imala sve simptome, mucnina ili sam gladna razvijeno culo mirisa, cest odlazak u wc, bol u grudima. Danas sam trebala ici na pregled ali morala sam pomeriti za sledecu sedmicu jer sam jutros dobila krvarenje (proslo sam imala pre 4 sedmice i trajalo samo 2 dana). Sad mi nije nista jasno, mozda nisam trudna i dobila sam normalnu menstruaciju ili je to neko krvarenje u trudnoci, juce sam imala odnose (posle duzeg vremena) pa mozda da nije to izazvalo. Sta vi mislite? :think:
 
Hej da se javim, nisam vadila krv i radila onaj test vec sam otisla do doktora i rekao je da sam verovatno trudna ali da je bas rano da se ustanovi i zakazao mi pregled za 2 sedmice. Posto sam imala belo pranje, dao mi tablete (za trudnice) i rekao mi da se cuvam do pregleda. Ja sam i dalje imala sve simptome, mucnina ili sam gladna razvijeno culo mirisa, cest odlazak u wc, bol u grudima. Danas sam trebala ici na pregled ali morala sam pomeriti za sledecu sedmicu jer sam jutros dobila krvarenje (proslo sam imala pre 4 sedmice i trajalo samo 2 dana). Sad mi nije nista jasno, mozda nisam trudna i dobila sam normalnu menstruaciju ili je to neko krvarenje u trudnoci, juce sam imala odnose (posle duzeg vremena) pa mozda da nije to izazvalo. Sta vi mislite? :think:

Može da bude i verovatno jeste nešto sasvim bezopasno, npr. da nisi ni bila trudna ili da je onaj rani spontani (prosto se nije "zakačilo", takve trudnoće često prođu neprimetno).

Ali, kao što kaže kistina, javi se lekaru, krvarenje u mogućoj trudnoći ne treba ignorisati nikako. Iako su verovatno male šanse da je nešto opasno u pitanju, ne treba se igrati. Pokušaj da vratiš termin, uradi HCG (to će ti i lekar sigurno tražiti).

Neću da te plašim, verovatno nije ništa ozbiljno, ali molim te da to uradiš - meni je tako, čistom srećom, otkrivena vanmaterična i sanirana na vreme, a moglo je opušteno da se desi da mislim da sam dobila redovnu menstruaciju.

Ponavljam, veća je verovatnoća da nije ništa strašno, ali zarad onog malog procenta velike opasnosti, odreaguj odmah.
 
Evo samo da se javim, ne znam sta da napisem, svasta se desilo,doktroi su imali razlicita misljenje, od toga da sam imala spontani to toga da nisam bila trudna, uglavnom da skratim, krvarenje je prestalo i sad sam ok. poz
 
Molim Vas, neka mi neko odg....
Kasni mi mesec i po dana pa sam u poslednje vreme pocela da sumnjam da nisam trudna...
Pocele su mi ceste glavobolje, pusac sam a cigarete mi nesto bas i ne prijaju, cesto osecam blage mucnine i kada ustajem zna da mi se zamanta. Ne mogu dugo da sedim, odmah pocinje krsta da me boli i siri se na kicmu...
Da li bih trebala da uradim test?
Znam da su simptomi kod svake zene drugaciji,ali da li bi neko mogao da mi pomogne malo?!
 
Molim Vas, neka mi neko odg....
Kasni mi mesec i po dana pa sam u poslednje vreme pocela da sumnjam da nisam trudna...
Pocele su mi ceste glavobolje, pusac sam a cigarete mi nesto bas i ne prijaju, cesto osecam blage mucnine i kada ustajem zna da mi se zamanta. Ne mogu dugo da sedim, odmah pocinje krsta da me boli i siri se na kicmu...
Da li bih trebala da uradim test?
Znam da su simptomi kod svake zene drugaciji,ali da li bi neko mogao da mi pomogne malo?!

Za pocetak...sta mislis da odes kod doktora?
 
Molim Vas, neka mi neko odg....
Kasni mi mesec i po dana pa sam u poslednje vreme pocela da sumnjam da nisam trudna...
Pocele su mi ceste glavobolje, pusac sam a cigarete mi nesto bas i ne prijaju, cesto osecam blage mucnine i kada ustajem zna da mi se zamanta. Ne mogu dugo da sedim, odmah pocinje krsta da me boli i siri se na kicmu...
Da li bih trebala da uradim test?
Znam da su simptomi kod svake zene drugaciji,ali da li bi neko mogao da mi pomogne malo?!

cekaj da pogledam u karte i kuglu..
o Gospode Boze djevojko draga, skontaj sta pises i pitas..
Test ti kosta 5eura i rijesis se dilema..:roll:
 

Back
Top