Prvi simptomi trudnoce

i meni je pospanost bila sumnjiva...nisam osoba koja bas voli da spava pogotovo ne u toku dana tako da mi je to probudilo sumnju....nisam mogla da drzim oci otvorene izmedju 15h i 17h i jos jedan simptom koji me je naveo da se zapitam...umor...popnem se uz stepenice a srce hoce da mi iskoci iz grudi
 
prvi put, ocekivala sam, jer smo resili da imamo bebu i taj mesec nismo se cuvali... pa sam se nadala izostanku mece... nije bilo nikakvih cudnih simptoma, grudi malo otekle, ali meni tako bude i kad treba da dobije... prvi dan izostanka mece, posto ja uvek imam redovno, odem, kupim test... pozitivan, jedna crtica crvena, druga bledunjava, ali je tu... :)

a drugi put, nije bilo planski, ali pre izostanka mece, imala neki cudan osecaj, ne znam... jednostavno sam znala da je baba tu i da mece nece biti... odem kupim test... dve crtice... bi to jako crvene... :)

i opet da kazem, da me je jako sramota sto se drugi put nisam onako ludacki radovala kao prvi put, nekako mi bilo svejedno... a sada uzivam cekajuci mali smotuljak...
 
Dvije godine sam u braku i pokusavamo imati bebu. Naravno svaki put se razocaram kada dodje vrijeme menge, ali ovaj mjesec imam bas onako poseban osjecaj, pa me bas zbog toga interesuje kako bi mogla primjetiti, odnosno koji su najraniji znakovi trudnoce?
Zabrinuta!!!!


Ne brini. Uživaj. Ako ovoga puta ispadne "lažna uzbuna", nemoj se razočaravati - briga i stres su neprijatelji začeća. beba će doći kad joj bude vreme. Znam čak tri para iz bližeg okruženja, koji nisu odmah ztrudneli (jedni 2, jedni pet, a jedni čak 8 godina!!!), i svi su dobili bebe, i to kad su se najmanje nadali! :)

Mada, mnoge žene osete još od prvog dana. :) Javi nam jeli ti osećaj bio tačan, da se radujemo sa tobom.:bye:
 
Kada sam prvi put zatrudnila, još mi nije ni kasnila menstruacija a ja sam se ispružila na blatnjavom trotoaru. To je bilo moje prvo padanje u nesvest dok sam čekala verenika ispred optičarske radnje jer mi je unutra bilo zagušljivo. Toga dana sam i ustanovila da sam trudna, i zbog niskog pritiska doktor mi je zabranio da izlazim na ulicu sama. Kasnije mi se još dva puta padalo u nesvest, ali su me žene već bile naučile da kad to osetim, sednem ili čučnem. To je bilo u buregdžinici jednom, a drugi put u robnoj kući, dakle, tamo gde je zagušljivo. Pamtim da sam svaki put u zemlju propala od stida dok su prolaznici gledali kako me umivaju hladnom vodom. Posle toga sam imala još tri trudnoće (dve prekinute). Svaki put sam povraćala do besvesti, boleli su me jajnici, krsta, a grudi su htele da eksplodiraju. Nisam mogla da podnesem ni sopstveni dodir. Takvi su bili moji počeci. Oba puta sam povraćala do poslednjeg dana, kažu dete ima kosu. I zaista, oboje su se rodili sa dugom crnom kosom, čak su i po leđima bili dlakavi, ali to je ubrzo opalo. Kafu nisam podnosila, navukla sam se bila na kakao.
 
Valjda u iscekivanju bebe i trudnoce osecas i ono sto bi htela, ne znam. ..
Koji su bili najraniji simptomi u vasoj trudnoci? Ima li sanse da se nesto nagovesti jos u prvom mesecu, naravno, pre prvog pregleda i ultrazvuka za utvrdjivanje trudnoce?
Баш никакве симптоме нисам имала.
Када је дошло време да добијем, имала сам све класичне предменструалне симтоме – болове у стомаку, мучнину, болне груди, надутост.
И мислила сам да нисам трудна и очекивала сваки час, пила лекове против болова и тако...
После десетак дана сам схватила. :lol:
 
Prva trudnoca, pre 15 godina...nista, isla na aerobik, ludovala sve dok mi u sestom mesecu nisu nalozili da uradim cerklaz. Onda sam morala da smirim duhove i budem "trudnica" ko sto je i red a ne da londram, izlazim i ludujem
A sada, sa 38 godina, neplanirano ali puno simptoma. O Bogo moj, placem bez razloga pa se onda naljutim na sebe zbog toga, pa mi muka, najradje bi sebe istukla zbog toga. Valjda ce proci kad shvatim da je to stvarno.
Ne mogu sebe da nateram da prekinem post i uzmem da pojedem nesto mrsno, pa makar i mleko, kao da jos uvek ne verujem da to malo srce kucka u meni (a videh pre neki dan na ultrazvuku)
 
Zdravo!!!!Imam jedan problem i nadam se da cete mi pomoci.Da li je moguce da test bude pozitivan nakon tri dana posle odnosa?? Neko mi je rekao da je to ne moguce da mora da prodje vise,a neko da je dovoljno i 48 sati da bi se utvrdilo pomocu testa??? Unapred hvala!!!!
 
@tema

u pocetku jaki grcevi ako naglo ustanem....ili ako se penjem uz stepenice.... i izostanak mece(nekih 5 dana kasnila tada),a ovako me malo boluckalo kao da cu svaki cas da dobijem
cesto mokrenje....
postepeno su prestajali grcevi...sad slobodno mogu da trcim uz stepenice...ako hocu
ali mi se mnogo spava i muka mi je
muka mi je kada sam gladna,muka mi je ako jedem malo vise....moram ko vrabac da doziram obrok....tako da jedem na svaka 3 sata po malo :lol:
Pocele su da mi se gade cigarete (fala bogu,konacno prilika da ih bacim)
postala sam osetljiva ko neka ..... :roll:
 
Prva trudnoca, pre 15 godina...nista, isla na aerobik, ludovala sve dok mi u sestom mesecu nisu nalozili da uradim cerklaz. Onda sam morala da smirim duhove i budem "trudnica" ko sto je i red a ne da londram, izlazim i ludujem
A sada, sa 38 godina, neplanirano ali puno simptoma. O Bogo moj, placem bez razloga pa se onda naljutim na sebe zbog toga, pa mi muka, najradje bi sebe istukla zbog toga. Valjda ce proci kad shvatim da je to stvarno.
Ne mogu sebe da nateram da prekinem post i uzmem da pojedem nesto mrsno, pa makar i mleko, kao da jos uvek ne verujem da to malo srce kucka u meni (a videh pre neki dan na ultrazvuku)


Cestitke. :zskace:

Zasto te nema na kutku?
 
Cestitke. :zskace:

Zasto te nema na kutku?

Bicu iskrena, tesko prihvatam da je ovo sve stvarnost, svaki momenat ocekujem da se probudim i da je ovo bio samo san.
To verovatno nije normalno, mozda treba da sednem ispred ogledala i porazgovaram sama sa sobom, mozda do ovog mog glupog mozga ispod plave kose to jos nije doprlo.
Evo, obecavam, posle nove godine, doci cu...
 
zdravo , radila sam prije par dana test , bio je neg. , ali ja i dalje imam mucnine i nesvjesticu , a menza mi je bila 24.11. , sutra je ocekujem , nista ne osjecam sem sto su mi porasle grudi i malo bole...pozzz


Prvi test sam radila dva dana nakon sto sam trebala dobiti i bio je nagativan. Posle sam radila kucni test kada mi je kasnilo 10 dana i pojavila se jedva vidljiva druga crta. Otisla sam u laboratoriju da mi provere nivo HCGa. Tamo sam saznala da JESAM trudna. Ja sam koristila Rabid baby koji je najosetljiviji, pa me je ipak slagao ;)

Najbolje je otici i odraditi HCG. Malo je skuplje od kucnog testa ali je puuuno pouzdaniji.
 
U prvoj trudnoći, koju nisam iznela do kraja, spontano se završila u 4. mesecu, simptoma nije bilo. Osim izostanka menstruacije - baš ništa.
U drugoj trudnoći je bilo sasvim drugačije. Prvo sam se projela kao "gladna godina", onda sam par puta uhvatila sama sebe da dremam na poslu pred kompjuterom, a onda je počeo bol. Uradila sam test dan pred očekivan ciklus, druga crta je bila bledja nego što bi trebalo,ali postojano stoji na testu i dan danas ( kad beba evo ima 9 meseci ).15-tak dana nakon toga su počele mučnine i povraćanje do besvesti. I sve vreme, do neka 3.5 meseca, bol. Kad jači, kad slabiji, ali konstantan. I lekovi, injekcije... ali to nije za ovu temu.
 
U prvoj trudnoći, koju nisam iznela do kraja, spontano se završila u 4. mesecu, simptoma nije bilo. Osim izostanka menstruacije - baš ništa.
U drugoj trudnoći je bilo sasvim drugačije. Prvo sam se projela kao "gladna godina", onda sam par puta uhvatila sama sebe da dremam na poslu pred kompjuterom, a onda je počeo bol. Uradila sam test dan pred očekivan ciklus, druga crta je bila bledja nego što bi trebalo,ali postojano stoji na testu i dan danas ( kad beba evo ima 9 meseci ).15-tak dana nakon toga su počele mučnine i povraćanje do besvesti. I sve vreme, do neka 3.5 meseca, bol. Kad jači, kad slabiji, ali konstantan. I lekovi, injekcije... ali to nije za ovu temu.


Meni se nedelju dana nakon zaceca pocela dogadjati cudne stvari. Nisu neke freak stvari ali npr smucila mi se riba (koju i dan danas volim i rado jedem), bila sam non-stop pospana, isla sam u WC na svakih sat vremena, non stop sam bila zedna sl. Nisam ja ni obracala paznju na sve to dogod mi nije kasnilo. Posle smo shvatili zbog cega sam se tako ponasala na pocetku. Priroda valjda uvek pronadje najbolje resenje. U 12 nedelji sam na zalost imala spontani. Jos uvek mi ne mogu reci zbog cega. Nadam se da ce mi sledeca trudnoca biti laksa, a samim tim i lepsa.
 
Da li se neko nasao u slicnoj situaciji: imala sam odnos pre 3 sedmice bez zastite, pre sedmicu dana sam dobila menstruaciju ali je trajala 1 dan dok ostale dane skoro da nisam imala, a citave ove sedmice imam mucnine. Uradila sam za vikend babyrapid test i negativan je (nisam ga radila odmah ujutro kao sto pise na upustvu). Da li da budem uverena da je rezultat ok ili bi trebala da uradim neki drugi test i koji preporucujete? Ne bih da cekam sledecu menstruaciju, a opet ne bih da panicarim i odmah idem do doktora. Hvala.:think:
 
Da li se neko nasao u slicnoj situaciji: imala sam odnos pre 3 sedmice bez zastite, pre sedmicu dana sam dobila menstruaciju ali je trajala 1 dan dok ostale dane skoro da nisam imala, a citave ove sedmice imam mucnine. Uradila sam za vikend babyrapid test i negativan je (nisam ga radila odmah ujutro kao sto pise na upustvu). Da li da budem uverena da je rezultat ok ili bi trebala da uradim neki drugi test i koji preporucujete? Ne bih da cekam sledecu menstruaciju, a opet ne bih da panicarim i odmah idem do doktora. Hvala.:think:
Moze se u svakoj privatnoj laboratoriji uraditi Hcg test. On je 100% siguran. Nemoj se igrati vec pravac laboratorija.
 
Meni je prvi simptom bio padanje. :)
Gde god bih pogledala, zavrtelo bi mi se u glavi, nisam smela stepenicama da pridjem. I to je pocelo na dan kad sam trebala da dobijem. Koliko god cudni simptomi to bili, moja koleginica je odmah rekla - ti si trudna.
 

Back
Top