Prvi simptomi trudnoce

Велики поздрав свима!

Супруг и ја већ једно време покушавамо да створимо један нови живот, али нам још увек не иде. :sad2: Пре недељу дана сам били на прегледу код лекара. Гледала ме је ултразвуком кад ме је питала само да ли сам на средини циклуса (био ми је 18. дан). Али ми није рекла зашто ме то пита.

Од пре 2-3 дана осећам бол у грудима и без додира (мада ми се то и раније дешавало). Оно што ми је ново је да ми се у вечерњим сатима појача бол у грудима, посебно брадавице и појавио ми се потпуно воден секрет. 2 дана се појављивао само увече а сада је присутан и током дана.
Не знам да ли би можда све то заједно могло ад представља знак трудноће или не?
Не вреди ми да још увек радим тест јер треба да добијем за недељу дана... :dash:

Хвала пуно унапред на свим идејама и сугестијама.... :heart:
 
Велики поздрав свима!

Супруг и ја већ једно време покушавамо да створимо један нови живот, али нам још увек не иде. :sad2: Пре недељу дана сам били на прегледу код лекара. Гледала ме је ултразвуком кад ме је питала само да ли сам на средини циклуса (био ми је 18. дан). Али ми није рекла зашто ме то пита.

Од пре 2-3 дана осећам бол у грудима и без додира (мада ми се то и раније дешавало). Оно што ми је ново је да ми се у вечерњим сатима појача бол у грудима, посебно брадавице и појавио ми се потпуно воден секрет. 2 дана се појављивао само увече а сада је присутан и током дана.
Не знам да ли би можда све то заједно могло ад представља знак трудноће или не?
Не вреди ми да још увек радим тест јер треба да добијем за недељу дана... :dash:

Хвала пуно унапред на свим идејама и сугестијама.... :heart:

Čekaj da ti kasni 2-3 pa onda radi test. Ne očekuj posle svakog sexa da ćeš biti trudna, nego se opusti i ne razmišljaj o začeću. Bebe vole da iznenade. Mene je moja iznenadila kad sam digla ruke od pravljenja dece posle 2 godine fizikalije.
 
Simptomi trudnoce su dosta individualni i cesto moze da ih maskira, odnosno da se pomesaju sa nekim hormonskim problemima, tj. promenama...
Razne zene ih razlicito osecaju.
Nema tu sta da se razmislja toliko niti da se oseca presija, moze samo da se stvori kontraefekat, kad bude vreme za ciklus odradi se test i to je to...
 
Хвала пуно на помоћи...

Стрпљиво ћу чекати и надати се изостанку циклуса... :heart:

Не размишљај о изостанку. Само правиш притисак и ако добијеш разочараш се баш до јаја.
Само ви уживајте у прављењу и све ће доћи на своје место.
 
Caos devojke...Imam jedno pitanje,zadnjeg dana menstruacije sam spavala sa deckom(da napomenem da mi tog dana uopste nije islo),nismo imali zastitu i desilo se sta se desilo...Odmah posle toga je poceo da me bole stomak u donjem delu,ali prestao je...Ali cetri dana posle toga je ponovo poceo da me boli i to traje vec nekih nedelju,dve,grudi me uzasno bole,donji deo kicme,mnogo sam malaksala i dosta mi se spava,nisam najboljeg raspolozenje,veoma sam osetljiva i najmanja sitnica moze da me rasplace,prilikom ustajanja mi se zavrti u glavi i pojave mi se tackice,a povremeno me boli glava,imam pojava da mi se odjednom prijede neka hrana,grickalica ili nesto slatko...Trebam da dobijem tek polovinom meseca,ne verujem da mi je to zbog toga i jos nikad nzm tacan datum kad cu dobiti,stalno mi se menja,nekad pocetak,nekad sredina,a nekad kraj meseca.... E zanima me da li ovi simptomi imaju neke veze sa tudnocom?
 
Caos devojke...Imam jedno pitanje,zadnjeg dana menstruacije sam spavala sa deckom(da napomenem da mi tog dana uopste nije islo),nismo imali zastitu i desilo se sta se desilo...Odmah posle toga je poceo da me bole stomak u donjem delu,ali prestao je...Ali cetri dana posle toga je ponovo poceo da me boli i to traje vec nekih nedelju,dve,grudi me uzasno bole,donji deo kicme,mnogo sam malaksala i dosta mi se spava,nisam najboljeg raspolozenje,veoma sam osetljiva i najmanja sitnica moze da me rasplace,prilikom ustajanja mi se zavrti u glavi i pojave mi se tackice,a povremeno me boli glava,imam pojava da mi se odjednom prijede neka hrana,grickalica ili nesto slatko...Trebam da dobijem tek polovinom meseca,ne verujem da mi je to zbog toga i jos nikad nzm tacan datum kad cu dobiti,stalno mi se menja,nekad pocetak,nekad sredina,a nekad kraj meseca.... E zanima me da li ovi simptomi imaju neke veze sa tudnocom?

Ako se rasplačeš na ovo, trudna si

 
Caos devojke...Imam jedno pitanje,zadnjeg dana menstruacije sam spavala sa deckom(da napomenem da mi tog dana uopste nije islo),nismo imali zastitu i desilo se sta se desilo...Odmah posle toga je poceo da me bole stomak u donjem delu,ali prestao je...Ali cetri dana posle toga je ponovo poceo da me boli i to traje vec nekih nedelju,dve,grudi me uzasno bole,donji deo kicme,mnogo sam malaksala i dosta mi se spava,nisam najboljeg raspolozenje,veoma sam osetljiva i najmanja sitnica moze da me rasplace,prilikom ustajanja mi se zavrti u glavi i pojave mi se tackice,a povremeno me boli glava,imam pojava da mi se odjednom prijede neka hrana,grickalica ili nesto slatko...Trebam da dobijem tek polovinom meseca,ne verujem da mi je to zbog toga i jos nikad nzm tacan datum kad cu dobiti,stalno mi se menja,nekad pocetak,nekad sredina,a nekad kraj meseca.... E zanima me da li ovi simptomi imaju neke veze sa tudnocom?

мени се константноједу воћне наполитанке, са јагодом или наранџом
мора да сам константко трудна :dontunderstand:
шалим се
ови симптоми немају взез са трудноћом
 
al mogu da imaju
tako je meni sad bilo
kad malo bolje razmislim, i ne razlikuje se od malo dosadnijeg pms-a...bila sam ubedjena da cu svaki sekund dobiti i nista,uradila test i pozitivan....posle 5 dana prestao osecaj pms-a i nikom nista....posle krenuli simptomi ko sto je mucnina i tako to


ali zene....radite testove....za to postoje!!!
sacekate dan kad treba da dobijete i ako ne dobijete uradite test...mozete i dva dana pre ocekivane, ako vam se toliko zuri
 
ali zene....radite testove....za to postoje!!!
sacekate dan kad treba da dobijete i ako ne dobijete uradite test...mozete i dva dana pre ocekivane, ako vam se toliko zuri

управо је у томе поента
чак и гинеколог на обичном прегледу може да установи трудноћу
а не лупетати главу јооој јесам ли трудна :sad2:
 
управо је у томе поента
чак и гинеколог на обичном прегледу може да установи трудноћу
а не лупетати главу јооој јесам ли трудна :sad2:

..pa ne moze bash nedelju dana posle oplodnje, kao kod devojke shto je postavila pitanje, ali moze za jedno tri nedelje, pregledom i UZ-om,
ili za jedno nedelju dana testom iz krvi ili za desetak dana kucnim testom..

..tema je o simptomima, aman, ne o testovima i pregledima i utvrdjivanju trudnoce..
 
kontam da i od vecine simptomi dodju negde tamo posle pete, seste nedelje bra.... retko ko oseti simptome trudnoce par dana od oplodnje....
eventualno ako prepozna implantacijsko krvarenje....
il tako neke sitnice
al opet i to se sve lako pobrka s ovulacijom
evo ja dobih prvu mecu psole porodjaja, skoro punih sest meseci kasnije, 14. aprila
i kao mislila sam da cu danas dobiti, tj tako sam racunala, i da mi je ovu bila verovatno oko 28. aprila
medjutim....
pre neki dan, tacnije u utorak, znaci 7. maja bila sam na pregledu i dr mi na UZ vidi folikul 12mm, endo mi je bio 9 mm, Znaci tek sam trebala da ovuliram i da taj folikul prsne....
juce , prekjuce sam tek primetila sekret onaj ko belance, tegljiv.... znaci mecu u stvari ocekujem tek za desetak dana bar...
 
..boki, ti dojish, ovulacije i ostalo ce dolaziti pod sto i jednim faktorom drugachije nego pre..

..a oko ranih simptoma, onih pre testa, ja sam imala samo neko ludachko uverenje da necu dobiti.. :) ..i tako je i bilo.. :)

ehehe
pa dobro, to sam imala i ja, kao sesto culo, nicim izazvana s pijace banuh da kupim test i uradim ga pre ocekivane mece :)
a nikada to radila nisam, da se ne bih razocarala
a tad me kao neko vukao da ga kupim :)
podsvest....
nisam uopste razmisljala o tome pre kupovine....

nego, znaci tako
dok dojim bice tako haj huj?
:))))
jos ja kao opet isnatlirala na android program za pracenje mece i ovulacije ;D
 
pih....
sto ne volim nered i neorganizaciju :D
ma sisa na zahtev, u osam leze u krevet , sisa pre toga , onda sisa ovih dana oko ponoci-jedan-dva, pa opet pred jutro, zavisi 4-5-6, danas me je recemo pocastio i spavao do skoro sedam :D
valjda i njemu prija ovo vreme samo za sovku
i sad spava :)
a preko dana sisa kad god trazi a trazi nekad cesce, u setnji obicno na tri sata se javi, jer mu dosta toga il drzi paznju pa uziva il spava.... al kuci kad smo, onda bi stalno da siki, u stvari vise se maz jer je mazulja....
 
pih....
sto ne volim nered i neorganizaciju :D
ma sisa na zahtev, u osam leze u krevet , sisa pre toga , onda sisa ovih dana oko ponoci-jedan-dva, pa opet pred jutro, zavisi 4-5-6, danas me je recemo pocastio i spavao do skoro sedam :D
valjda i njemu prija ovo vreme samo za sovku
i sad spava :)
a preko dana sisa kad god trazi a trazi nekad cesce, u setnji obicno na tri sata se javi, jer mu dosta toga il drzi paznju pa uziva il spava.... al kuci kad smo, onda bi stalno da siki, u stvari vise se maz jer je mazulja....

:heart: ..bubica slatka.. :)
 
..pa ne moze bash nedelju dana posle oplodnje, kao kod devojke shto je postavila pitanje, ali moze za jedno tri nedelje, pregledom i UZ-om,
ili za jedno nedelju dana testom iz krvi ili za desetak dana kucnim testom..

..tema je o simptomima, aman, ne o testovima i pregledima i utvrdjivanju trudnoce..
тако је, све се слажем
само што се на основу симптома утврђује трудноћа
:sad2: :aha:
 
Poenta je, cini mi se, da devojke ne mogu da docekaju da im zakasni i da urade test, nego bi zelele potvrdu da ima velike sanse da su trudne, na osnovu simptoma, ili one koje ne zele, da im kazemo kako su male sanse i td :)

па то

само лекат каже брже него форумаши
лекар каже одма ово мораш да чекаш док се неко јави
 

Back
Top