Prvi simptomi trudnoce

..i test registruje beta-hcg, isto shto odredjuju i iz krvi u laboratoriji..
..samo je test iz krvi osetljiviji tj moze ranije da pokaze trudnocu, zato shto tog hormona ima vishe u krvi nego u urinu..
..a beta raste i kod vanmaterichne i kod normalne trudnoce, i kucni test i lab beta ce biti pozitivni u oba sluchaja..
 
Za ovo nisam sigurna. Kad je moja jetrva imala vanmateričnu, test je pokazao dve crte i mislili su da je sve ok. Pet dana kasnije dobila je krvarenje i dr je triput gledao UZ rekavši da ne vidi ništa u materici(ja sam mu rekla da je trudna). Poslao je da uradi betu i onda rekao "vanmaterična, baš kao što sam i mislio". Ajde znadi...

test iz urina je manje osetljiv a ovo sam nasla na netu pa sam zato i rekla

Testiranje uzoraka mokraće na trudnoću sprovodi se mnogo češće, ali je manje pouzdano od ispitivanja nivoa hCG u krvi žene. Kada se radi o vanmateričnoj trudnoći, kada oplođena jajna ćelija započinje sa rastom i razvojem u jajovodu, jajniku, ili u trbušnoj duplji, a ne u šupljini materice, žena može imati sve znake trudnoće, uprkos negativnim urinarnim testovima na trudnoću. Ovo se može objasniti podatkom da koncentracije hCG u krvi žene nisu visoke kada se oplođena jajna ćelija ne razvija u materici. Utvrđivanje koncentracija humanog horionskog gonadotropina u krvi predstavlja izuzetno pouzdan i senzitivan test na trudnoću. Kako je vanmaterična trudnoća potencijalno opasna po život pacijentkinje, informacija o koncentracijama hCG može biti od presudnog značaja za ženu i njenog ginekologa.
 
..u uputstvu za babi rapid test pishe da pozitivan test ne zamenjuje odlazak kod lekara poshto ne garantuje normalnu trudnocu sa posebno istaknutom vanmaterichnom kao opasnom situacijom..
..takodje, lekari kao prvi znak uzbune i moguce vanmaterichne navode betu preko 1200 a da se na UZ ne vidi meshak..
..kod vanmaterichne se beta ne dupla pravilno, ali raste itekako preko granice osetljivosti tetova.. (mozda se to shto si kopirala odnosi na neke stare testove male osetljivosti..)
..u svakom sluchaju, ako neko ima strah od vanmaterichne (ili zna da mu je verovatnoca za to povecana) dobro je da uradi betu iz krvi dva puta u razmaku od dva dana,
ili da shto pre uradi UZ da bi se videlo gde je meshak..
 
naravno da test moze biti pozitivan i kad je vanmatericna
u pocetku nivo hormona je isti kao i kod obicne, normalne trudnoce, ali se plod ne detektuje u materici
a kasnije jer nema mesta za razvoj, i ta beta pocne nepravilno da se duplira
i tako...
ali nema razloga da testovi na urin ne budu osetljivi, oni detektuju hcg hormon
ne razlikuju oni dal je to od normalne ili vanm,atericne
 
:dontunderstand: pre popijene poslednje cikloproginove.kao dobila to je trajalo svega 15-tak minuta inace je uvek bilo dan dva posle poslednje tablete a baz. tem. mi je vec 5 dana 37 znaci i dan pre nego sam dobila je bila 37. i ne pada inacezbog novog pokusaja vto sam radila analize hormona i svi su o.k sem E2 koji je 2 dan ciklusa 90 zbog cega mi je dr predlozio da probamo iz prirodnog test sam radila prekjuce i negativan je dal ipak ima sanse da sam trudna hvala unapred na odgovoru:(
 
:think:evo mene opet i molim da mi neko odgovori posto tek u sredu idem kod dr. u nedelju mi je b. temp. malo pala na 36,9 i kasnije dobila alii ovaj put sa jakim bolovima u donjem delu stomaka a b. tem jutros 37,1 stomak i dalje boli i i dalje imam a dr je rekao da je ono malo krvarenje bio ciklus zbunjena:think: neznam sta se desava cudna mi je ova b.t koja je vec 7 dana povisena
 
cao i ja imam jedno pitanje.menstruacija mi poranila sest dana i imala sam je jedan dan boli me stomak kao da cu svaki cast da dobijem:heart:

vjerovatno neki poremecaj moguce na nervnoj bazi, bar se meni tako desavalo kad se iznerviram da mi porani, ako ti bude kasnio ciklus upadis kucni test a ako ti opet porani mozda je pametno da zakazes preled, jednom se uvjek moze desiti da neto ne stima ali ako se to ponavlja onda treba traiziti uzrok
 
Cao svima :)

Evo jos jednog clana :zper:

treba mi savet... poslednji put sam imala cini mi se 27.04, a rizican odnos 10. maja... oko 24. i 25. sam imala blago krvarenje (kao poslednji dan, kao i da nisam skroz u tragovima) i onda nista.. grudi su oko ponedeljka pocele da me bole, stomak kao da cu svakog casa dobiti, jajnici me isto bole, ne mogu da se nadisem vazduha, placem i jako sam napeta vec par dana (sto mi je standardno za pms :)), oko 10h ne mogu da gledam na oci koliko mi se spava itd.. sve su to negde simptomi trudnoce ( a ja bih joj se jako obradovala) medjutim radila sam betu hcg i negativan (pisalo je 0.0-0.5) i sad ne zanam sta da radim, sad vise i brinem da mi nije neki zdr problem, hocu kod ginekologa da odem ali sve cekam da dobijem... jel imate vi neki savet sta mi je ciniti? ili je mozda neko imao slicnu situaciju kao i ja :)
svaki savet mi je dobro dosao i nadam mu se...
Hvala i pozdrav za sve :metla:
 
Pozdrav, drage moje.:brus:

U poslednje vreme se čudno osećam te Vas pratim na forumu. Danas reših da vam se i obratim. (Pomalo sam smešna sama sebi,ali "avaj...")
Ovako, na početku prošlomesečnog ciklusa (10.05.) sam počela sa koriščenjem kontaceptivnih (QL) koje mi je moja ginekologica prepisala.
Inače su najblaža hormonska varijanta i najbliže su toj flori koju većina žena ima.
Već 5 dan sam imala kontraindikacije u vidu pospanosti, nervoze i klasičnih hormonskih akni po licu i ramenima.
Obzirom da mi se isto dogodilo pre nekih godinu dana i nakon korišćenja pilule za "dan posle", ginekologica mi je napomenula da bi možda moglo doći do reakcije ali da nastavim da ih pijem.
Ovog puta mi je rekla da prestanem jer mi očigledno ne odgovaraju koje god da uzmem.
Dakle, spadam u grupu onih koje mogu da se pozdrave sa istim.
Ciklus mi je trajao 7 dana što je neuobičajeno za mene, 5 dana maksimum.
Imali smo odnose od 10 do 18 dana ciklusa, tako da verovatnoća postoji... :think:

U međuvremenu sam se prehladila (kijavica,grlo) ,imala povišenu temperaturu koja još uvek traje 37.2, grozan ukus metala u ustima, neverovatan umor čak i do toaleta. Blagu sukrvicu u nosu.
Generalno se čudno osećam. Dodatno, imam bolove u donjem delu leđa i povremeno donji stomak koji je prilično "naduvan" i konstantno jedem NEŠTO!!!
Recimo, ujutru se budim gladna koja inače ne doručkujem. Kosa mi je drugačija, nekako sjajnija, razdražljiva sam i osetljiva.... Kao što rekoh, sve je čudno a opet ništa suprotno standardnom PMS-u.:worth: :D

Druga stvar, za 4 dana bi trebalo ponovo da dobijem ciklus. Neobično je jedino to što me nikada leđa nisu bolela sve do poslednjeg dana kada treba da dobijem. Inače mi je najredovniji ciklus 30-31 dan.
Da li je moguće da su tih 5 pilula uticale na pojačanu ovulaciju ILI da mogu da utiču na to da ovog puta dobijem na 28 dan?!

Hvala Vam na pomoći.
 
Cak i prvi simptomi trudnoce se jako retko javljaju pre izostanka menstruacije. Cesto osetio ono sto zelimo. Ne znam zasto ima toliko poruka vezanih za simptome koje se osecaju, ali sam primetila da dosta devojaka opisuju svoje simptome i bez ijednog dana kasnjenja ciklusa. Svaka trudnoca posebna i drugacija, tako da su i simptomi uvek razliciti. Ja sam do sada imala dve trudnoce, veoma razlicite i po ishodima i po simptomima.

Ovaj forum je jako dobro mesto za informisanje, ali nikako ne moze da zameni posetu lekaru.

Svima koji se nadaju || (ili +) na testu zelim da je sto pre ugledaju, da im trudnoca bude lepa, a porodjaj lak :cmok2:
Onima koji se plase pozitivnog rezultata, porucujem pamet u glavu i koristite kontracepciju :cmok:
 
Plodni dani završili su mi 21.6 kad sam imala nezaštićeni odnos...(daj bože i bebu)...a mengu sam zadnji put dobila 7.6...doktorica m i je napisala uputnicu za betu koju trebam raditi 2.7 (kao to je optimalno dovoljno vrijeme)...ali đavo mi nije dao mira pa sam danas uzela test za trudnoću i ostala još zbunjenija.kad sam uronila test u urin prvo se pokazala linija koja očitava trudnoću ali se čitava neznam kako bi rekla "razmeljala"...i ostala je tako par sekundi...i pojavila se druga linija kao kontrolna....mogu li očekivati trudnoću tako rano...kiss
 
Plodni dani završili su mi 21.6 kad sam imala nezaštićeni odnos...(daj bože i bebu)...a mengu sam zadnji put dobila 7.6...doktorica m i je napisala uputnicu za betu koju trebam raditi 2.7 (kao to je optimalno dovoljno vrijeme)...ali đavo mi nije dao mira pa sam danas uzela test za trudnoću i ostala još zbunjenija.kad sam uronila test u urin prvo se pokazala linija koja očitava trudnoću ali se čitava neznam kako bi rekla "razmeljala"...i ostala je tako par sekundi...i pojavila se druga linija kao kontrolna....mogu li očekivati trudnoću tako rano...kiss

tesko da je to valjan test, ta test crtica mora da se zadrzi....pozurila si najverovatnije....testovi se rade nanajranije na dan ocekivane mestruacije.....mozes da uradis i ranije, ali ce linija biti jako bleda ako je trudnoca upitanju ili je cak nece ni biti i to ti nije garancija da menstruaciju neces dobiti....cak 75 trudnoca ode u toj ranoj fazi sa menstruacijom....to je prirodna selekcija....

ja sam imala 1.6 zadnju a ovulacija mi je bila negde 17.6 po mojoj proceni....u subotu 30.6 sam uradila test pre podne sa nekom 3-4 menstruacijom iako je ocekivani menzis kod mene tek 2-3.7....i pokazao je jako bledu crtu koja se zadrzala i sad cekam da vidim sta ce se desiti....hocu li dobiti ili ne....opet cu test da odradim sutra....

simptomi su mi: bolne grudi koje su pune mrava koji mi mile kroz njih :)))), matericu skoro da ni ne osetim ali me zato ledja razbijaju, imam mucninu pre podne, sve mi u grlu stoji ali ne mogu da se ispovracam vec danima i jako sam umorna....samo me krevet vuce....e ti hormoni :confused:
 
Plodni dani završili su mi 21.6 kad sam imala nezaštićeni odnos...(daj bože i bebu)...a mengu sam zadnji put dobila 7.6...doktorica m i je napisala uputnicu za betu koju trebam raditi 2.7 (kao to je optimalno dovoljno vrijeme)...ali đavo mi nije dao mira pa sam danas uzela test za trudnoću i ostala još zbunjenija.kad sam uronila test u urin prvo se pokazala linija koja očitava trudnoću ali se čitava neznam kako bi rekla "razmeljala"...i ostala je tako par sekundi...i pojavila se druga linija kao kontrolna....mogu li očekivati trudnoću tako rano...kiss

Nije nemoguce, neki testovi pokazu pozitivan rezultat vec na 8-9 dpo..ali svakako je beta pouzdanija
 
Imala sam nezasticen odnos sredinom juna. Trebalo bi da dobijem do sestog jula, eventualno do desetog (prethodna menstruacija mi je bila poduza+ sam dugo vremena imala samo braon sekret, a onda zamalo odliv- ta mestruacija je trajala oko 13 dana, ako racunamo one dane sa braon sekretom i ako je to uopste bila menstruacija). Medjutim, u ponedeljak sam isla kod ginekologa iz drugih razloga i on me u toku pregleda pitao kada treba da dobijem. Sve sam mu lepo objasnila i kada sam mu rekla da treba da dobijem do shestog ili do desetog, on se zbunio i rekao mi da moje stanje deluje kao da sam na sredini ciklusa. Sta to znaci? da li sam, mozda, trudna? Sada je cetvrti, a jos nisam dobila. obicno dobijem pet do nedelju dana ranije, sto znaci da je trebalo da dobijem oko prvog...
 
Imala sam nezasticen odnos sredinom juna. Trebalo bi da dobijem do sestog jula, eventualno do desetog (prethodna menstruacija mi je bila poduza+ sam dugo vremena imala samo braon sekret, a onda zamalo odliv- ta mestruacija je trajala oko 13 dana, ako racunamo one dane sa braon sekretom i ako je to uopste bila menstruacija). Medjutim, u ponedeljak sam isla kod ginekologa iz drugih razloga i on me u toku pregleda pitao kada treba da dobijem. Sve sam mu lepo objasnila i kada sam mu rekla da treba da dobijem do shestog ili do desetog, on se zbunio i rekao mi da moje stanje deluje kao da sam na sredini ciklusa. Sta to znaci? da li sam, mozda, trudna? Sada je cetvrti, a jos nisam dobila. obicno dobijem pet do nedelju dana ranije, sto znaci da je trebalo da dobijem oko prvog...

..to sto ti je gin rekao da si na sredini ciklusa znaci da ti je tada bila ovulacija....ostalo sto si napisala je nejasno i ne kapiram ni kad ti je bila menstruacija ni nista....
 
Aprilska mestruacija 10. aprila, majska menstruacija 15. maja, junska (ako taj datum moze da se racuna)- 6. juna, s tim sto sam do oko desetog imala samo braon sekret i to samo povremeno, ne svaki dan. Pravo krvarenje je pocelo oko desetog juna i zavrsilo se oko devetnaestog. Na poslednji pregled sam isla drugog jula i tad mi je receno da sam na sredini ciklusa, t.j. u ovulaciji. U julu jos nisam dobila. U prethodnoj poruci sam pomenula nezasticen odnos u junu, ali sam imala pre njega jedan takav krajem aprila.

Slike testa koji sam radila krajem maja, ili pocetkom juna:


http://i247.photobucket.com/albums/gg132/Lacrimosa2/Fotografija0202.jpg
http://i247.photobucket.com/albums/gg132/Lacrimosa2/Fotografija0204.jpg
 
Poslednja izmena:
Aprilska mestruacija 10. aprila, majska menstruacija 15. maja, junska (ako taj datum moze da se racuna)- 6. juna, s tim sto sam do oko desetog imala samo braon sekret i to samo povremeno, ne svaki dan. Pravo krvarenje je pocelo oko desetog juna i zavrsilo se oko devetnaestog. Na poslednji pregled sam isla drugog jula i tad mi je receno da sam na sredini ciklusa, t.j. u ovulaciji. U julu jos nisam dobila. U prethodnoj poruci sam pomenula nezasticen odnos u junu, ali sam imala pre njega jedan takav krajem aprila.

Slike testa koji sam radila krajem maja, ili pocetkom juna:


http://i247.photobucket.com/albums/gg132/Lacrimosa2/Fotografija0202.jpg
http://i247.photobucket.com/albums/gg132/Lacrimosa2/Fotografija0204.jpg

ne znam jel primećuješ sama da imaš ciklus na 5 nedelja, pa samim tim i ima smisla da si na sredini ciklusa bila kad si otišla na pregled.
po ovome, menstruaciju sledeću bi za manje od dve nedelje trebalo da očekuješ.
 

Back
Top