Prvi simptomi trudnoce

hihi, drzimo fige
nego nesto razmiljam
i ako bude sve ok, pa dodjem tamo na temu o trudnicama, ko ce da mi pravi drustvo
sve ste se vec ili porodile ili ste na kraju ko zabica :(
morace neko da zabebi opet :))))))


Uvek mozes racunati da ce neko saznati tek u 4.-5. mesecu da je trudna. Bice uvek trudnica. Pored njih, tu smo i mi tzv. padobranci, koji cekamo red da se ponovo prijavimo ili nas samo cepa nostalgija :heart:
 
hihi, drzimo fige
nego nesto razmiljam
i ako bude sve ok, pa dodjem tamo na temu o trudnicama, ko ce da mi pravi drustvo
sve ste se vec ili porodile ili ste na kraju ko zabica :(
morace neko da zabebi opet :))))))

ja cu opet da pokusavam, proslo je dva meseca od kiretaze, osecam se sjajno i zdrava sam....sto kaze moj mm: ala cu opet da te puniiiiiim :)))))
 
pa onaj moj tamo sajtic na kom sam pratila bazalnu i ovulaciju, kaze termin 29. novembar
ako porani nedelju dana, eto skorpijice
ako ne, onda valjda strelac? :)
a taman mi je i tata i deda isto u novembru, al oni su skorpije,
tata 17. a deda 18. novebra :)
 
:)))
i pored apetita kao king konga da imam u stomaku a ne makovo zrno
pre par minuta mi je pocela krv iz nosa da ide, iz cista mira
to sam citala da je normalno, zbog povecanog volumena krvi
i desni kao hoce da krvare

I meni se to sve vreme desava, nista strasno.. Normalno je pomalo, ne valja kada bas curi krv iz nosa jer moze biti znak i povisenog krvnog pritiska..

Tvoj avatar je sada mnogo lepsi ;)
 
Ovako zenice da vas pitam! Imala sam odnose prekinutim snosajem tokom plodnih dana! Posljednja menstruacija mi je bila 10.03., a dobijam na svakih 31 dan! Rano mi je za test, a i realno mislim da su mi male sanse da sam trudna jer je ga je vadio! Ali se nekako vec par dana cudno osjecam, bradavice me uzasno bole i lice mi je u bubuljicama, imam grceve u donjem dijelu stomaka! Sada mislim da nisam trudna, ali sam zbog grudi posumnjala, jer me inace ne bole ni pred menstruciju! Mislim kolika je realna sansa da bih mogla biti, jer znam da se dosta ljudi godinama koristi metodom prekinutog snosaja, i ne pazeci na plodne dane! Znaci nisam neka klinka, bili bi oboje sretni da bude beba, ali nismo jos poceli raditi na njoj, dok ne ostvarimo neke svoje ciljeve, ali kada bi bilo super! Inace do sada nisam ni razmisljala o tome da sam mozda trudna, a i prije smo tako spavali, ne znam sta mi je ovaj mjesec ehehheh! Raspisa se ja puno! Pozz. svima!
 
Zene pomagaj te!!!!!!! proslog meseca sam se toliko nadala ali nista...... Strasno zelim bebu,radimo na tome punom parom ali nesto nemam osecaj da je ovog meseca uspelo nekako osecam da nije uspelo mada meca stize tek iduce nedelje,krenula sam da pijem folnu kiselinu cula da je dobra pre trudnoce pa cu videti,stim da mi je stomak nateko poprilicno i jedem kao provaljena,grudi su ok nema nekih znakova uvecenja mada me bradavice bole po malo,i krsta naravno bez njihovog bola sam luda:D Da li su mi ovo znaci pms-a ili da se nadam necemu????
Hvala svima koji daju odg.!
 
Zene pomagaj te!!!!!!! proslog meseca sam se toliko nadala ali nista...... Strasno zelim bebu,radimo na tome punom parom ali nesto nemam osecaj da je ovog meseca uspelo nekako osecam da nije uspelo mada meca stize tek iduce nedelje,krenula sam da pijem folnu kiselinu cula da je dobra pre trudnoce pa cu videti,stim da mi je stomak nateko poprilicno i jedem kao provaljena,grudi su ok nema nekih znakova uvecenja mada me bradavice bole po malo,i krsta naravno bez njihovog bola sam luda:D Da li su mi ovo znaci pms-a ili da se nadam necemu????
Hvala svima koji daju odg.!

ako planiras bebu svakako pij folnu kiselinu bez prestanka....treba par meseci da bi ona bila na nivou koji je pozeljan za trudnocu....imaj strpljenja jer znakovi su toliko individualni da nizasta ne mozes da se uhvatis....puno trudnoca ode sa menstruacijom zbog nekog kvara koji se desio usput, svega oko 25% trudnoca se odrzi i posle termina za menstruaciju, tako da ti jedino preostane strpljenje, zdrav zivot i ishrana i pozitivan stav.....
 
Heeeelp ,,Ovo ce da zvuci naivno, ali,,,petog dana menzisa imala sam odnos s' partnerom,,,On kaze da nema saaaanse nikakve da sam trudna a i ja mu verujem, 10 godina je imao devojku pre mene nikad nisu koristili zastitu i nijedna zena nema sa njim dete ni abortus,, E sad,,,5 dana posle toga, mene boli nisko stomak, i kao da cu svakog momenta da dobijem, a trebam tek za dvadesetak dana,,,i maaaaalo, samo malo mi je muka,jel ima to neke veze,,,a da, i imam malo jaci sekret, bele boje,,,Boze, jel i vama ovoliko neprijatno kad pisete ovde kao i meni ili,,,Uh, u svakom slucaju hvala, i srecno! OdgovorCitatObavesti
 
Heeeelp ,,Ovo ce da zvuci naivno, ali,,,petog dana menzisa imala sam odnos s' partnerom,,,On kaze da nema saaaanse nikakve da sam trudna a i ja mu verujem, 10 godina je imao devojku pre mene nikad nisu koristili zastitu i nijedna zena nema sa njim dete ni abortus,, E sad,,,5 dana posle toga, mene boli nisko stomak, i kao da cu svakog momenta da dobijem, a trebam tek za dvadesetak dana,,,i maaaaalo, samo malo mi je muka,jel ima to neke veze,,,a da, i imam malo jaci sekret, bele boje,,,Boze, jel i vama ovoliko neprijatno kad pisete ovde kao i meni ili,,,Uh, u svakom slucaju hvala, i srecno! OdgovorCitatObavesti

Имала си однос пре 5 дана и то за време менструације, и мислиш да сад већ осећаш прве симптоме трудноће???:roll:
Ја бих се пре забринула да је нека инфекција у питању, са обзиром на то да је у време менструације много већа подложност инфекцијама, да нисте користили кондом, да имаш појачан секрет и пецкање...:confused:
Врло могуће да је кандида у питању, али ако не престане - мораш ићи код гинеколога, свакако! Ако ни због чег другог а оно да се посаветујеш коју контрацепцију да користиш! То ОБАВЕЗНО!:rtfm:

А те приче ''ја му верујем'', ''никад није користио заштиту''....баци у воду! ТВОЈЕ ТЕЛО је у питању...а он, ако те воли - користиће кондом ко бела лала!
 
Heeeelp ,,Ovo ce da zvuci naivno, ali,,,petog dana menzisa imala sam odnos s' partnerom,,,On kaze da nema saaaanse nikakve da sam trudna a i ja mu verujem, 10 godina je imao devojku pre mene nikad nisu koristili zastitu i nijedna zena nema sa njim dete ni abortus,, E sad,,,5 dana posle toga, mene boli nisko stomak, i kao da cu svakog momenta da dobijem, a trebam tek za dvadesetak dana,,,i maaaaalo, samo malo mi je muka,jel ima to neke veze,,,a da, i imam malo jaci sekret, bele boje,,,Boze, jel i vama ovoliko neprijatno kad pisete ovde kao i meni ili,,,Uh, u svakom slucaju hvala, i srecno! OdgovorCitatObavesti

situacija je sledeca: zena moze biti plodna uvek i samo je idealno da je ovulacija u sred ciklusa, inace: nikad se ne zna....naravno, tesko da si mogla ostati trudna jer ipak vecina zena nema ovulaciju u tom terminu a i ako te je pazio sveli ste mogucnost na minimum.....meni ovo tvoje deluje vise kao da si u ovulaciji: bol materice, beo sekret (narocito ako vuce ka prozirnom i tegli se kao zvaka :)))) a i mucnina.....a .inace neke zene imaju simptome trudnoce skoro od starta kao ja npr....pravila skoro pa nema :)))))
 
dobar znak su ti testovi iz mokrace jer beta moze da pokaze i vanmatericnu a test iz urina ne moze....samo matericnu.....

Za ovo nisam sigurna. Kad je moja jetrva imala vanmateričnu, test je pokazao dve crte i mislili su da je sve ok. Pet dana kasnije dobila je krvarenje i dr je triput gledao UZ rekavši da ne vidi ništa u materici(ja sam mu rekla da je trudna). Poslao je da uradi betu i onda rekao "vanmaterična, baš kao što sam i mislio". Ajde znadi...
 

Back
Top