Prvi simptomi trudnoce

beta hch je napouzdaniji iz krvi, i nije bitno doba dana
na zalost moze da se uradi samo privatno i kosta od 800 do 1000 dinara
a nalaz bude gotov za dva sata otprilike
i bices mirna
msm, i svaki iole normalan ginekolog ce te poslati u privatni lab da izvadis betu
 
koliko ti kasni?
to se savetuje ujutru, ako je bas rano , pa su male kolicine bete u organizmu tek
ali ako ti kasni nekoliko dana onda ga mozes raditi u bilo koje doba dana jer je nivo beta hcg veci i trebalo bi pokazati odma
p.s. smatra se normalnim da menstruacija kod zena stize izmedju 21. i 35. dana, tako da prakticno 36. dan ciklusa je tek prvi dan kasnjenja
bez obzira na koliko tebi dolazili tvoji ciklusi
obicno devojke racunaju da im kasni vec kad prodje 28. dan ciklusa a to je pogresno...
p.p.s.
sad tek videh da ti kasni vec 2 nedelje
da je trudnoca definitivno bi test pokazao u bilo koje doba dana, tako bi trebalo
ako je negativan, sigurno je najpametnije da posetis svog ginekologa, desava se da zakasni iz milion razloga
bolje proveri
 
E ovako od prvog dana poslednje menstruacije je proslo 45 dana kada sam uradila test.Bejbi rapid plocicu.Pocrvenela je cela plocica,pojavila se kontrolna linija i posle par sekundi sam bacila test i pocela da se nerviram,e onda mi je sestra ujutru rekla da sam mozda trebala da cekam onih 5 minuta kao sto pise na testu medjutim dzabe,neko je bacio djubre :) Ja iskreno nemam simptome ,u periodu kada sam ocekivala menstruaciju pa do pre neki dan sam cesce mokrila i predhodnih dana su me bolela krsta i stomak i bila sam ubedjena da ce vestica doci,medjutim od juce nista eto to je jedino sto bi mogla da povezem....i da temperatura mi je vec par dana 37,1.Sve ostalo je normalno,normalno jedem,nista mi se ne gadi,nije mi muka,nisam malaksala....
 
test sam radila drugi put u zivotu,prvi je bio tracica pre godinu dana,ovo je bio drugi,mislila sam da je dovoljno cekati da se pojavi kontrolna linija i eventualno jos par sekundi za ovu drugu,nisam znala da moram da cekam bas 5 minuta... :/
 
Ja sam evo trudna po drugi put, sada sam 9-ta nedelja, znači skoro sam saznala da sam trudna. I ja sam posle 14 dana kašnjenja uradila test (ne prvi jutarnji) i odmah mi je pokazao dve crte. Ne verujem da bi se nešto promenilo i posle 5 min jer se crvena boja odmah zadrži na prvoj liniji koja pokazuje trudnoću pa tek onda na drugoj kontrolnoj crti. Još od dana kada sam trebala da dobijem, možda i pre, grudi su mi se nenormalno uvećale, bile tvrde kao kamen i osetljive na dodir. Tako nikad nije pred menstruaciju. Onda je počela da mi se gadi kafa što je bio slučaj i u prvoj trudnoći i tako sam znala da je to to. Ali sve ostalo mi je drugačije nego u prvoj trudnoći kada gotovo nisam imala nikakve simptome. Sada mi se skoro sve gadi od hrane, mada ne povraćam. Stalno osećam ružan ukus u ustima i to me najviše nervira. Onda jako se zamaram. Tako da sve je individualno, čak i dve trudnoće kod jedne žene mogu biti različite.
A što se tiče kašnjenja, ako nije trudnoća ne mora da znači da si bolesna. Meni se dešavalo jednom do dva puta u godini da mi kasni po 10-tak dana kada su velike promene vremena, godišnjih doba ili možda zbog promene klime. Tako da opušteno, ako nisi sigurna ponovi test. I da temperatura bi trebala da ti padne ispod 37.
 
test sam radila drugi put u zivotu,prvi je bio tracica pre godinu dana,ovo je bio drugi,mislila sam da je dovoljno cekati da se pojavi kontrolna linija i eventualno jos par sekundi za ovu drugu,nisam znala da moram da cekam bas 5 minuta... :/

Trebalo je da sacekas i da lepo pogledas test
ukoliko je rana trudnoca ta linija zna da bude, jedva jedva malko vidljiva
tako je bilo meni u prvoj trudnoci, a uradila sam test par dana posle kasnjenja, prvi jutarnji
pa sam posle radila jos sva dva puta, da budem sigurna :)

uradi jos jednom test, ili jos bolje beta hcg, to ti je nasigurnija varijanta
 
devojke radila test bio je negativan i popodne sam dobila:) Toliko me je boleo stomak da su mi cak usne utrnule ....uzas.Nismo radili na trudnoci ali kako je krenula da kasni vestica tako su zelje za trudnocom rasle,a istripovala sam se maksimalno,ali sta drugo kada je kasnila ovoliko...Decko se smorio vise od mene sto nece dobiti CERKU :))))) Hvala svima na savetima,punoooo :* Javljam vam se....a dace Bog uskoro i sa 2 crtice :)
 
Poslednja izmena:
I meni se desila ovakva identicna situacija :D Isti slucaj, isti simptomi :D Medjutim, ja jos uvijek nisam dobila menstruaciju, inace ciklus mi traje oko 31-32 dana... :D I dalje se nadam da nije trudnoca te da cu da dobijem jer imam izrazene simptome pms-a kao i inace... Da li si radila test?
 
Ovo pitanje se vjerovatno vec dosta puta provlacilo i po ovom i po svim drugim forumima, ali evo i ja bih svoj odgovor :mrgreen:
Kolika je vjerovatnoca da se zatrudni ukoliko je odnos upraznjavan za vrijeme plodnih dana (prekid snosaja), tj da se zatrudni od predejakulata?? Ipak, ja kontam da je za oplodnju potrebno malo vise od nekoliko spermatozoida koji se nadju u predejakulatu, (znam da je samo jedan potreban), ipak postoje statistike koliko ih se izgubi dok stigne do jajne celije prilikom potpune ejakulacije....pa eto, ako neko zna..da me rijesi sumnje, brige i dileme :D
 
Ovo pitanje se vjerovatno vec dosta puta provlacilo i po ovom i po svim drugim forumima, ali evo i ja bih svoj odgovor :mrgreen:
Kolika je vjerovatnoca da se zatrudni ukoliko je odnos upraznjavan za vrijeme plodnih dana (prekid snosaja), tj da se zatrudni od predejakulata?? Ipak, ja kontam da je za oplodnju potrebno malo vise od nekoliko spermatozoida koji se nadju u predejakulatu, (znam da je samo jedan potreban), ipak postoje statistike koliko ih se izgubi dok stigne do jajne celije prilikom potpune ejakulacije....pa eto, ako neko zna..da me rijesi sumnje, brige i dileme :D

..mislish u procentima ili kako..? :D
..ako stigne do jajne celije, verovatnoca je 100%..a ako ne stigne, onda je 0%.. :lol:
..nisam sigurna da je neko radio statistiku na tu temu, iz koliko odnosa tog tipa je koliko beba nastalo..
..ali verovatnoca postoji, tj deshavalo se da tako dodje do trudnoce.. :)
..nishta ti nisam pomogla.. :mrgreen:
 
neee... :D mislila sam na one cifre koliko spermatozoida zapravo uspije doci do jajne celije tj koliko ih se "izgubi" :D na putu :mrgreen: ali nebitno je to :mrgreen:
i da...u procentima kolika je vjerovatnoca da se zatrudni od predejakulata :D

A ja mislim da bi pametnije bilo da batališ statistiku nego se pozabaviš kontracepcijom, pošto ko god ima iskustva sa statistikom reći će ti da ona uvek pokaže ono što želiš da vidiš! :lol:
 

Back
Top