Prvi simptomi trudnoce

Imam jedan "problem". Trebao mi bi savet.
Imam simptome za trudnocu, napete su mi grudi, i pomalo me svrbe, stomak mi je nadut, a vazduh ne mogu da udahnem punim plucima, sekret mi je gust i beo, uradila sam test babyrapid i negativan je. Trebam da dobijem za 6 dana i sacekala bih. Mozda potseca na simptome za menstruaciju, ali nije isti osecaj. A i simptome za menstruaciju imam 2, 3 dana ranije, a grudi me bole vec 2 nedelje a stomak vise od nedelju dana, pa ne znam sta je u pitanju posto je test negativan. Radimo na bebi vise od 2 meseca.
Unapred hvala.
 
a sto sve zurite sa tim testom?sacekajte izostanak menstruacije,pa onda radite test.ako nema izostanka menstruacije,nema potrebe ni raditi test.takodje i oko simptoma,cesto umislite da osecate nesto,pa se posle razocarate (nije konkretno upuceno postu iznad nego uopsteno svim zenama).pravite sebi presiju svom tom zurbom da ostanete u drugom stanju.kad telo bude spremno,kad se i mozak opusti - bice.dotle,uzivajte malo.ne fokusirajte se toliko na pravljenje deteta,uzivajte u vodjenju ljubavi.pustite da vam se desi,prestanite da pratite sta vas boli,gde vas boli,kad,da li je izrasla neka dlaka tamo gde nije bila te je mozda i to simptom..nema pravila.
Dakle - samo uzivajte i bice.
 
a sto sve zurite sa tim testom?sacekajte izostanak menstruacije,pa onda radite test.ako nema izostanka menstruacije,nema potrebe ni raditi test.takodje i oko simptoma,cesto umislite da osecate nesto,pa se posle razocarate (nije konkretno upuceno postu iznad nego uopsteno svim zenama).pravite sebi presiju svom tom zurbom da ostanete u drugom stanju.kad telo bude spremno,kad se i mozak opusti - bice.dotle,uzivajte malo.ne fokusirajte se toliko na pravljenje deteta,uzivajte u vodjenju ljubavi.pustite da vam se desi,prestanite da pratite sta vas boli,gde vas boli,kad,da li je izrasla neka dlaka tamo gde nije bila te je mozda i to simptom..nema pravila.
Dakle - samo uzivajte i bice.

Slazem se sa svim iznetim. Znam da je tesko opustiti se i ne misliti na "rezultat", ali nervozom, brojanjem dana, trazenjem simptoma samo odmazete sebi. Verujte mi. Ja sam prvi put ostala trudna vec prvog meseca. Odlucili smo da necemo koristiti zastitu, jer eto ko zna kada cu zatrudneti. I desilo se iz prve. Drugi put smo "krenuli" negde u martu, i nista se nije desavalo. Prodje leto i jesen i nista. Napominjem svaki put sam ja imala neki simptom i nadala se i mislila to je TO, ali dzaba. Otekle grudi, mucnina, neki iscedak, pospanost itd. Negde u januaru ja odlucim da ako ne zatrudnim do leta, oticicemo na insemnaciju. Nije ni to kraj sveta, al ajde da imamo neki "rok", Valjda me je ta odluka nekako opustila i u februaru sam ugledala ||. Nemojte se opterecivati, narocito ako radite na bebi tek mesec dva. Ako se ne desi ni posle godinu dana uradite pretrage, ali do tada se opustite i uzivajte. Jer kad beba dodje sve ce se to promeniti z:cry:
 
a sto sve zurite sa tim testom?sacekajte izostanak menstruacije,pa onda radite test.ako nema izostanka menstruacije,nema potrebe ni raditi test.takodje i oko simptoma,cesto umislite da osecate nesto,pa se posle razocarate (nije konkretno upuceno postu iznad nego uopsteno svim zenama).pravite sebi presiju svom tom zurbom da ostanete u drugom stanju.kad telo bude spremno,kad se i mozak opusti - bice.dotle,uzivajte malo.ne fokusirajte se toliko na pravljenje deteta,uzivajte u vodjenju ljubavi.pustite da vam se desi,prestanite da pratite sta vas boli,gde vas boli,kad,da li je izrasla neka dlaka tamo gde nije bila te je mozda i to simptom..nema pravila.
Dakle - samo uzivajte i bice.


E svaka čast, u potpunosti si u pravu! Ni ja ne razumem zašto ne sačekaju makar da im izostane meca pa onda rade test, nego je obrnuto. By the way i ja sam imala nedoumica takodje kada je tačnost testa u pitanju ali drage moje kada je test pozitivan on je 99 % tačan isto važi i kada je negativan. Simptomi trudnoće se osete neko vreme nakon izostanka mece, teško da ćete odmah pre izostanka ciklusa ukapirati da ste u drugom stanju. I da, opustite se i nemojte se opterećivati i beba će doći. Mm i ja smo godinu ipo pokušavali da dobijemo bebu i kada smo konačno prestali da se opterećujemo oko toga, ja sam ostala trudna. Kasnije mi je trebalo dosta da poverujem da sam u drugom stanju hihihihihi z:lol:
Dakle opušteno ;)
 
Imam jedan "problem". Trebao mi bi savet.
Imam simptome za trudnocu, napete su mi grudi, i pomalo me svrbe, stomak mi je nadut, a vazduh ne mogu da udahnem punim plucima, sekret mi je gust i beo, uradila sam test babyrapid i negativan je. Trebam da dobijem za 6 dana i sacekala bih. Mozda potseca na simptome za menstruaciju, ali nije isti osecaj. A i simptome za menstruaciju imam 2, 3 dana ranije, a grudi me bole vec 2 nedelje a stomak vise od nedelju dana, pa ne znam sta je u pitanju posto je test negativan. Radimo na bebi vise od 2 meseca.
Unapred hvala.

Бррр...''радимо на беби више од два месеца'''.....z:cry::zroll:
А да ви лепо престанете да ''радите на беби'' и да почнете да водите љубав нормално, као и увек?

Бебе долазе из љубави, а не из ''рада на њима''!!!
Али ово ти врло озбиљно причам!
Ако си се ти после два месеца почела бринути и преипитивати, ослушкивати своје тело и чекати симптоме - врло су велике шансе да до трудноће уопште не дође, ни сад ни убудуће! Беспотребно ћеш се оптеретити и беба неће доћи! Бебе долазе само кад смо опуштени, кад уживамо и кад не ''радимо на њима''...а тек ако прође годину - годину и по дана редовног секса, а не дође до трудноће - онда почни да размишљаш о томе! До тада се опусти и не мисли на симптоме!
 
Бррр...''радимо на беби више од два месеца'''.....z:cry::zroll:
А да ви лепо престанете да ''радите на беби'' и да почнете да водите љубав нормално, као и увек?

Бебе долазе из љубави, а не из ''рада на њима''!!!
Али ово ти врло озбиљно причам!
Ако си се ти после два месеца почела бринути и преипитивати, ослушкивати своје тело и чекати симптоме - врло су велике шансе да до трудноће уопште не дође, ни сад ни убудуће! Беспотребно ћеш се оптеретити и беба неће доћи! Бебе долазе само кад смо опуштени, кад уживамо и кад не ''радимо на њима''...а тек ако прође годину - годину и по дана редовног секса, а не дође до трудноће - онда почни да размишљаш о томе! До тада се опусти и не мисли на симптоме!

Hellen da li si ti meni poslala pp da bacim kalendar i ponasam se kao neodgovorna tinejdzerka :think:? Ne mogu procitati stare poruke pa ne znam. Samo da znas UPALILO JE :klap:
 
Treba mi pomoc!!!Napisala sam vam ranije da sam trudna,da se na ultrazvuku plod nije video,i hcg je potvrdio da sam trudna...jutros mi se pojavilo malo krvi,tj onako braonkasto..zna li neko sta bi to moglo biti?Ja sam stvarno zabrinuta,ne znam sta da radim!Bojim se da je nesto mnogo lose...molim vas pomagajte!!! z:cry:
 
Polako sad, ne paniči odmah. Šta je rekao dr na to što se plod ne vidi? Da li je pominjao vanmateričnu trudnoću ili je plod isuviše mali da bi se video? Svako krvarenje u trudnoći je znak da treba da odeš kod dr. Imaš li nekog privatnog kod kog bi mogla da odeš danas prepodne? Ja sam imala braonkasto krvarenje u trudnoći, ali u 3. mesecu, kao rezultat odlubljivanja posteljice. Mnoge žene imaju takav problem u trudnoći, nekad i u periodu kad bi inače trebale da imaju menstruaciju. Dakle, bez panike nazovi dr i zakaži. Sve će biti u redu.
 
Plod se nije video jer je bilo suvise rano,menstruacija mi je kasnila samo 3 dana.Ginekolog mi je zbog toga zakazao ultrazvuk za 2.februar...I sad mi se to jutros pojavi,ne znam ni sama sta cu sad...Mogu danas da odem kod privatnog,ali se uzasno bojim,ne smem ni da pomoslim sta ce mi reci.
 
Plod se nije video jer je bilo suvise rano,menstruacija mi je kasnila samo 3 dana.Ginekolog mi je zbog toga zakazao ultrazvuk za 2.februar...I sad mi se to jutros pojavi,ne znam ni sama sta cu sad...Mogu danas da odem kod privatnog,ali se uzasno bojim,ne smem ni da pomoslim sta ce mi reci.

Evo, i ovde da ti kažem... ne boj se šta bi ti dr mogao reći, nego razmišljaj da je bolje da odeš. Šta god da ti kaže, to je ono što se dogadja, znala ti ili ne. Ne mora biti loše, samo otidji na vreme. I budi hrabra! :heart:
 
Treba mi pomoc!!!Napisala sam vam ranije da sam trudna,da se na ultrazvuku plod nije video,i hcg je potvrdio da sam trudna...jutros mi se pojavilo malo krvi,tj onako braonkasto..zna li neko sta bi to moglo biti?Ja sam stvarno zabrinuta,ne znam sta da radim!Bojim se da je nesto mnogo lose...molim vas pomagajte!!! z:cry:

Najverovatnije neka mala cista koja je pukla,ako je tako malo krvarenje u pitanju... Nemoj da brineš, videćeš da je sve u redu ;) Javi nam se u svakom slučaju :zpozdrav:
 
imam jedno pitanje ako neko moze da pomogne.....prvi dan poslednje menstruacije je bio 19.02.2012. inace imam neredovne cikluse(na 35 pa i vise dana) i ne mogu tacno da odredim plodne dane.vec 6,7 dana unazad imam bolne grudi,osetljive bradavice i gust beli iscedak (povremeno) zanima me vase misljenje,da li to mogu biti prvi znaci trudnoce ili je ipak prerano? jako sam nestrpljiva :) hvala
 
imam jedno pitanje ako neko moze da pomogne.....prvi dan poslednje menstruacije je bio 19.02.2012. inace imam neredovne cikluse(na 35 pa i vise dana) i ne mogu tacno da odredim plodne dane.vec 6,7 dana unazad imam bolne grudi,osetljive bradavice i gust beli iscedak (povremeno) zanima me vase misljenje,da li to mogu biti prvi znaci trudnoce ili je ipak prerano? jako sam nestrpljiva :) hvala

Verovatno si mislila na 19. 1. 2012.:)
Mislim da su ti plodni dani. Rano je za simptome trudnoće, koliko se sećam.
 
mislila sam da su plodni dani prosli.....da su 14. dan od prvog da na menstruacije....

Kako kome. Meni je menst bila na 35 dana. I oba puta kada sam zatrudnela imala sam menst i posle 2 nedelje ponovo dobila. Posle one druge ja zatrudnela. Zasto? Pojma nemam, valjda kod mene tako stvari funkcionisu. Nekome su plodni dani ranije nekima kasnije, a malo je srecnika kojima su 14.-16. dc. Ako zelis da pratis ovulaciju kupi termometar i meri temeraturu svako jutro pre nego sto ustanes (probaj raditi to u slicno vreme npr 7,8,9 ili 10 ujutru svaki dan). Prvo odredi kada su ti plodni dani, pa ces posle lakse ostati trudna. Mada, nije lose ni imati odnose svaki dan, pa ces pre ili kasnije "ubosti" plodne dane. Mi smo tako :zstidljivko:
 
mislila sam da su plodni dani prosli.....da su 14. dan od prvog da na menstruacije....

plodni dani su dve nedelje pre prvog dana menstruacije, ne na 14 dana od prvog dana.
kako je tebi prvi dan menstruacije bio 19.01. to bi značilo da su ti plodni dani bili otprilike 5.01.
ali s obzirom da nemaš redovnu menstruaciju i ne znaš svaki mesec kad bi otprilike trebalo da dobiješ menstruaciju,
ne možeš da znaš kad su plodni dani. ostaje ti samo da pokušavaš pa kad ih ubodeš :)
 
plodni dani su dve nedelje pre prvog dana menstruacije, ne na 14 dana od prvog dana.
kako je tebi prvi dan menstruacije bio 19.01. to bi značilo da su ti plodni dani bili otprilike 5.01.
ali s obzirom da nemaš redovnu menstruaciju i ne znaš svaki mesec kad bi otprilike trebalo da dobiješ menstruaciju,
ne možeš da znaš kad su plodni dani. ostaje ti samo da pokušavaš pa kad ih ubodeš :)

Mene dr ucila da su plodni dani izmedju 10. i 17. dana od prvog dana menstruacije, s tim sto su 13. i 14. najplodniji...
 

Back
Top