Prvi simptomi trudnoce

Komplikacije mogu da se dese i u 18. Ako je žena zdrava i sve u redu, zašto da ne?

Sama si sebi dala odgovor. A potvrdice ti neko, ko je jos strucniji (ima ovde teta doktorica na forumu), da je u svakom slucaju veci rizik da se nesto iskomplikuje kod zena starijih od 35-40 godina. Postoji za to i strucna literatura, mada je to manje vise opste poznata stvar. ;)
 
Sama si sebi dala odgovor. A potvrdice ti neko, ko je jos strucniji (ima ovde teta doktorica na forumu), da je u svakom slucaju veci rizik da se nesto iskomplikuje kod zena starijih od 35-40 godina. Postoji za to i strucna literatura, mada je to manje vise opste poznata stvar. ;)

Ma, ok, slažem se ja sa tobom, ali šta ako do tih nekih određenih godina nismo našli odgovarajućeg patrnera, nećemo rađati decu sa svakim jer idu godine? Opet kažem iz iskustva u mojoj familiji, sve su rađale u nekim ozbiljnijim godinama (kako ovo zvuči bzvz) i hvala bogu nijedna nije imala problema...
 
Baš mi je drago. Sad se fino čuvaj i uživaj! :zag:

e hvala puno :)....svasta sma nesto citala i dala se u akciju.....ima na youtube pilates za trudnice i pocela sam da radim vezbe, pocela i sa Kegelovim vezbama, pridrzavam se pravila ishrane, juce sam brzo hodala oko 30 min i penjala se stepenicama....pijem puno vode, samo jedna kafa dnevno, i biljni cajevi (nana i kamilica)....ma bila sam looda trudnica i prvi put, sve je moralo biti perfektno....ni sad nisam bolja :))))
 
e hvala puno :)....svasta sma nesto citala i dala se u akciju.....ima na youtube pilates za trudnice i pocela sam da radim vezbe, pocela i sa Kegelovim vezbama, pridrzavam se pravila ishrane, juce sam brzo hodala oko 30 min i penjala se stepenicama....pijem puno vode, samo jedna kafa dnevno, i biljni cajevi (nana i kamilica)....ma bila sam looda trudnica i prvi put, sve je moralo biti perfektno....ni sad nisam bolja :))))

:) Samo pazi da se ne preforsiraš, posebno u početku...Joj, baš lepo mali bebiron...Ja baš volim bebe.
 
:) ja nisam bas looda za bebama, ta faza odrastanja deteta mi je najmanje zabavna, jako malo uzivanja sa bebom a previse brige.....nadam se da ce mi ovaj put biti manje komplikacija i da cu lakse da iznesem trudnocu i period dok ne progovori :))))....

A ja se vodim onon malo dete mala briga, veliko velika...Ne bih znala šta bih sa velikim detetom, skratila bi mi život 20 godina od brige..
 
Postovani, nova sam na ovom forumu a prijavila sam se jer imam jednu nedoumicu :/ Naime prethodna 3 mjeseca pila sam pilule za kontracepciju Logest po preporuci ginikologa kako bih otklonila cistu koja je postojala na lijevom jajniku. Hvala Bogu, nakon tromjesecne terapije cista je nestala. Prosli mjesec sam prestala sa uzimanjem tableta. U medjuvremenu sam imala odnose sa partnerom, bez koriscenja zastite ali smo prekidali odnos jer jos uvijek nismo planirali trudnocu. Trebala sam da dobijem 20 novembra kad je bilo tacno 30 dana od poslednje menstruacije. Imala sam sve simtome pocev od povecanog apetita preko blage depresije, i naduvenosti. Medjutim nisam dobila a svi simptomi su nestali. Jedino sto sam primjetila to je da imam jako pojacanu potrebu za mokrenjem, na manje od sat vremena i da mi se cesto spava (ali kako kazu - sto vise spavas vise ti se spava :) ). Moram da napomenem da smo prije par dana imali rizican odnos ali simptomi ucestalog mokrenja i kasnjenja menzisa poceli su ranije. Danas sam radila test i negativan je. Takodje sam citala da prvi menzis po prestanku uzimanja pilula za kontracepciju moze kasniti i do 2 nedelje. I sada sam u nedoumici :) Pomozite :)
 
Postovani, nova sam na ovom forumu a prijavila sam se jer imam jednu nedoumicu :/ Naime prethodna 3 mjeseca pila sam pilule za kontracepciju Logest po preporuci ginikologa kako bih otklonila cistu koja je postojala na lijevom jajniku. Hvala Bogu, nakon tromjesecne terapije cista je nestala. Prosli mjesec sam prestala sa uzimanjem tableta. U medjuvremenu sam imala odnose sa partnerom, bez koriscenja zastite ali smo prekidali odnos jer jos uvijek nismo planirali trudnocu. Trebala sam da dobijem 20 novembra kad je bilo tacno 30 dana od poslednje menstruacije. Imala sam sve simtome pocev od povecanog apetita preko blage depresije, i naduvenosti. Medjutim nisam dobila a svi simptomi su nestali. Jedino sto sam primjetila to je da imam jako pojacanu potrebu za mokrenjem, na manje od sat vremena i da mi se cesto spava (ali kako kazu - sto vise spavas vise ti se spava :) ). Moram da napomenem da smo prije par dana imali rizican odnos ali simptomi ucestalog mokrenja i kasnjenja menzisa poceli su ranije. Danas sam radila test i negativan je. Takodje sam citala da prvi menzis po prestanku uzimanja pilula za kontracepciju moze kasniti i do 2 nedelje. I sada sam u nedoumici :) Pomozite :)

ako si dobro uradila test, tj sa jutarnjom mokracom tesko da moze da ti omasi, najverovatnije nisi trduna....ima nekih varijanti gde moze test da masi.tipa vanmatericne trudnoce i ako ti je jako hica uradi test iz krvi, on je mnogo osetljiviji.....mada, meni je na popodnevnoj mokraci pokazao trudnocu posle par dana kasnjenja menstruacije a tebi je proslo vise od nedelju dana.....
 
Radila sam sa popodnevnom .... Nisam sigurna koliko mogu da se pouzdam u test jer kazu da moze biti lazno negativan. :/ Mojoj kumi je bio cak 2 puta negativan prije nego sto je otisla kod ginikologa i utvrdila trudnocu. Sad ima predivnu cerkicu :)
Eh da, imam jos jedno pitanje... da li je moguce da je do zaceca doslo za vrijeme kasnjenja menzisa? Tada smo imali rizican odnos, a zbog tableta koje sam uzimala ne mogu sa sigurnoscu da utvrdim datum ovulacije. I da li bi u tom slucaju test pokazao trudnocu?
 
Poslednja izmena:
Radila sam sa popodnevnom .... Nisam sigurna koliko mogu da se pouzdam u test jer kazu da moze biti lazno negativan. :/ Mojoj kumi je bio cak 2 puta negativan prije nego sto je otisla kod ginikologa i utvrdila trudnocu. Sad ima predivnu cerkicu :)
Eh da, imam jos jedno pitanje... da li je moguce da je do zaceca doslo za vrijeme kasnjenja menzisa? Tada smo imali rizican odnos, a zbog tableta koje sam uzimala ne mogu sa sigurnoscu da utvrdim datum ovulacije. I da li bi u tom slucaju test pokazao trudnocu?

Ono što ja znam je da se nakon prestanka uzimanja kontraceptivnih pilula lakše može ostati u drugom stanju. Sa druge strane, možda ti je samo ta hormonska terapija malo poremetila rad hormona. Najbolje je da uradiš betu, test iz krvi, taj test neće omašiti, sigurno :)
 
Zahvaljujem :) sacekacu jos nekoliko dana pa ukoliko ne dobijem radicu betu :) mada imam simptoma - ceste promjene raspolozenja i povremene bolove u stomaku (mada jos uvijek ne tako intezivne kao sto su menstrualni) a i apetit je na nivou :)
 
Evo mene opet u potrazi za savetom...Ovaj mesec mi je kasnilo 3 dana,uradim test i pojave se dve crte (jedna svetlija od druge ali obe su tu),ponovim test sledeci dan i opet bude pozitivan.Medjutim,kad sam otisla kod ginekologa ona mi kaze da na ultrazvuku ne vidi nista jos uvek...Treba mi vase misljenje,mislite li da imam razloga za brigu ili je jos uvek rano da se plod moze videti?Unapred vam se zahvaljujem... z:cry:z:poz:
 
Evo mene opet u potrazi za savetom...Ovaj mesec mi je kasnilo 3 dana,uradim test i pojave se dve crte (jedna svetlija od druge ali obe su tu),ponovim test sledeci dan i opet bude pozitivan.Medjutim,kad sam otisla kod ginekologa ona mi kaze da na ultrazvuku ne vidi nista jos uvek...Treba mi vase misljenje,mislite li da imam razloga za brigu ili je jos uvek rano da se plod moze videti?Unapred vam se zahvaljujem... z:cry:z:poz:
bice da je ovo..
malo si poranila s obzirom da ti kasni 3 dana..
 
Pozdrav!
Vec duze vreme posecujem ovaj sajt,ali sam uglavnom na ovoj temi.
U braku sam godinu dana,prvih 7meseci smo se cuvali da ne zatrudnim,cisto da bi bili sigurni da je brak dovoljno stabilan za to.
Medjutim,to cuvanje nije bilo na bazi tableta,jednostavno nije svrsavao u mene. Cula price kako materica moze svrdnuti ako se cuvanje trudnoce vrsi na taj nacin.I evo vec 5meseci nema trudnoce.. Isla sam kod ginekologa ali je on utvrdio da mi je materica kao i jajnici u odlicnom redu.
Pa sta je onda problem? S obzirom da dobijam uvek na vreme,nikada mi meca nije kasnila,treba da dobijem19tog.Ali,ovaj mesec je bas cudan,osecam manju muku,cesto mokrim i jako sam nervozna,nemogu da podnesem galammu,i nesto malo da mi nije po volji,pucam i svadjam se,malo mi fali da se zaplacem za sitnice i jako sam umorna..Da li sam trudna? Ako nisam,da li mi neko moze dati savet i odgovor zasto nema zaceca? Jer ja bih puno volela bebu.. :(
Hvala unapred!
 

Back
Top