Prvi simptomi trudnoce

ma naravno ali to su izuzeci, prroda nije Doxa pa da radi uvek savrseno, ali tako racunaju i ginekolozi i nema druge teorije.....zna se da su neke zene ostale trudne i u vreme menstruacije :))))...e to je tek horor....

pored te teorije postoji i praksa
svaki ginekolog moze da vidi pomocu UZ kada ce nastupiti ovulacija
to racunanje plodnih dana je ok teorija, i treba je znati, ali se ne mozes osloniti na nju
niti je bas tako precizna kao sto se ranije mislilo... to su i neka novija istrazivanja pokazala
 
pored te teorije postoji i praksa
svaki ginekolog moze da vidi pomocu UZ kada ce nastupiti ovulacija
to racunanje plodnih dana je ok teorija, i treba je znati, ali se ne mozes osloniti na nju
niti je bas tako precizna kao sto se ranije mislilo... to su i neka novija istrazivanja pokazala

ma slazem se ja, ali da neko ne zna osnovni racun koji moze da izvede kod kuce, to je malo cudno, uci se na casu biologije u osnovnoj skoli.....

p.s. meni je ginekolog racunao bas tako, klasicno, pre 12 godina....i pogodio :).....drzte mi sipke da se jos jednom pokaze svrsishodno to racunanje.....
 
ja poslednje dve godine osecam ovulaciju svaki mesec kad je
pokusavamo od septembra prosle godine, pa nista jos... sem spontanog, njena ne racunam... sta ja da kazem...
vise ne razmisljam o tome uopste, ne zelim...

pa eto, ja sam iz prvog ostala trudna sa 27 godina a sad sa 39 ovo nam je 3 mesec sto pokusavamo....prvi sam imala strasne tegobe, mislim da sam ostala truduna ali da nesto nije bilo uredu.....od ovulacije sam bila sva naduta, bolne materice i janika, nisam ni mogla na stomaku da spavam jer me je bolelo....a o raspolozenju i brizi da ne pricam.....uzas....sve pantalone su me stiskale, grudi ogromne....:))) i na kraju dobijem uz jake odlive....mislim da je tada otislo jer naredni mesec prodje bez ikakvih tegoba.....a sada, videcemo.....kako bude, samo da opet ne budu te jake tegobe, nije to bilo normalno....
 
pa eto, ja sam iz prvog ostala trudna sa 27 godina a sad sa 39 ovo nam je 3 mesec sto pokusavamo....prvi sam imala strasne tegobe, mislim da sam ostala truduna ali da nesto nije bilo uredu.....od ovulacije sam bila sva naduta, bolne materice i janika, nisam ni mogla na stomaku da spavam jer me je bolelo....a o raspolozenju i brizi da ne pricam.....uzas....sve pantalone su me stiskale, grudi ogromne....:))) i na kraju dobijem uz jake odlive....mislim da je tada otislo jer naredni mesec prodje bez ikakvih tegoba.....a sada, videcemo.....kako bude, samo da opet ne budu te jake tegobe, nije to bilo normalno....

ista situacija i prosli mesec sa mnom
i jos dobijem na 25. dan... dosta ranije nego inace
 
ista situacija i prosli mesec sa mnom
i jos dobijem na 25. dan... dosta ranije nego inace

meni je tada kasnilo par dana a toliki odliv je bio par dana da sam bila sokirana....ne secam se da sam ikada imala toliko....ali, ni jedan test za trudnocu nije nista pokazao.....i tako, sad mi je zanimacija da svaki mesec par dana pre nego dobijem uradim test...:)))....nemam strpljenja da sacekam sta ce biti.....
 
Hejj cao...:)...imam jedno pitanje...da li je moguce ako imas odnose sa deckom....da zatrudnis...a tek ti je drugi dan?
male su sanse, ali nije nemoguce.
Još kao! Ja sam tako rodila ćeru... Zatrudnela odmah prvog dana
.Ko ne želi trudnoću, postoje pilule za dan posle.

a kako si ti to znala odmah da si prvog dana zatrudnela a ne recimo na sredini ciklusa?
 
danas sam citala neke porazavajuce statistike i sve manje verujem da cu moci ostati trudna sa 39, pitam se kao uopste zene ostaju trudne u ovim godinama :))))....ebemu, samo par posto janih celija od ukupnog broja su mi preostale i pitanje koliko ih je zdravo.....:(.....
 
danas sam citala neke porazavajuce statistike i sve manje verujem da cu moci ostati trudna sa 39, pitam se kao uopste zene ostaju trudne u ovim godinama :))))....ebemu, samo par posto janih celija od ukupnog broja su mi preostale i pitanje koliko ih je zdravo.....:(.....
a sto razmisljam o tome a ni ne znas koliko jajnih celija imas i koliko su zdrave
zbog godina bi i trebala da odes ginekologu i da obavis sve preglede i budes mirna, znaces sta i kako, dal je sve kul, ili treba negde pogurati...
 
a sto razmisljam o tome a ni ne znas koliko jajnih celija imas i koliko su zdrave
zbog godina bi i trebala da odes ginekologu i da obavis sve preglede i budes mirna, znaces sta i kako, dal je sve kul, ili treba negde pogurati...

ma bila sam dva puta ove godine i sve je ok....klasican pregled sa ultra-zvukom je doradjen, detaljnije nisam isla, a i jednom sam rodila sa 27 pa bi trebalo da ide lakse.....muz i ja smo se dogovorili da cemo pokusavati godinu dana i ako ne uspe prirodno, to je to....necemo detaljnije preglede, necemo brojanja, nikakva forsiranja, samo redovan sex bez zastite i zdrav normalan zivot....ni on ni ja to ne zelimo.....ovo sam cisto iznela onako, malo me deprimiralo, ali ako tako mora biti, sta da se radi.....
 
ma bila sam dva puta ove godine i sve je ok....klasican pregled sa ultra-zvukom je doradjen, detaljnije nisam isla, a i jednom sam rodila sa 27 pa bi trebalo da ide lakse.....muz i ja smo se dogovorili da cemo pokusavati godinu dana i ako ne uspe prirodno, to je to....necemo detaljnije preglede, necemo brojanja, nikakva forsiranja, samo redovan sex bez zastite i zdrav normalan zivot....ni on ni ja to ne zelimo.....ovo sam cisto iznela onako, malo me deprimiralo, ali ako tako mora biti, sta da se radi.....

znene preko 35 godina bi se morale javiti na pregled posle 6 meseci pokusavanja
to sto si bila trudna sa 27 ti nije nikakva garancija, nazalost :/
a i obican pregled ne moze tu puno reci, moras napomenuti na pregledu da radite na bebici da bi ginekolog znao na sta da obrati paznju i na koje analize mozda da te posalje
ja da imam 39 ne bih cekala ni tih 6 meseci, otisla bih odma na taj pregled i sve ispitala...
ljudi stare, kvalitet jajnih celija opada kao i njihov broj, i ne mozes ocekivati da sve bude kao sa 20 ili 30...
streilitet i nije nesto sa cime se rodis, dobrim delom ga steknemo u zivotu...
 
znene preko 35 godina bi se morale javiti na pregled posle 6 meseci pokusavanja
to sto si bila trudna sa 27 ti nije nikakva garancija, nazalost :/
a i obican pregled ne moze tu puno reci, moras napomenuti na pregledu da radite na bebici da bi ginekolog znao na sta da obrati paznju i na koje analize mozda da te posalje
ja da imam 39 ne bih cekala ni tih 6 meseci, otisla bih odma na taj pregled i sve ispitala...
ljudi stare, kvalitet jajnih celija opada kao i njihov broj, i ne mozes ocekivati da sve bude kao sa 20 ili 30...
streilitet i nije nesto sa cime se rodis, dobrim delom ga steknemo u zivotu...

rekla sam oba puta i nista mi nisu predlozili unapred, samo normalnu ishranu, folnu kiselinu i fizicku aktivnost, a to sam i sama sprovodila....pokusavamo tek par meseci i u januaru cu opet otici i videti sta ce mi reci ako do tada ne ostanem trudna.....a to sto sam bila trudna i iznela trudnocu povecava sanse za trudnocu u ovim godinama....to su mi rekla oba ginekologa....
 
danas sam citala neke porazavajuce statistike i sve manje verujem da cu moci ostati trudna sa 39, pitam se kao uopste zene ostaju trudne u ovim godinama :))))....ebemu, samo par posto janih celija od ukupnog broja su mi preostale i pitanje koliko ih je zdravo.....:(.....

..pusti, draga, statistiku.. :)
..shansa od npr 20% ne znachi nishta..to je ustvari 100% za 2 zene od 10, a 0% za ostalih osam..
..shta su ti rekli - nishta.. :)
..
 
rekla sam oba puta i nista mi nisu predlozili unapred, samo normalnu ishranu, folnu kiselinu i fizicku aktivnost, a to sam i sama sprovodila....pokusavamo tek par meseci i u januaru cu opet otici i videti sta ce mi reci ako do tada ne ostanem trudna.....a to sto sam bila trudna i iznela trudnocu povecava sanse za trudnocu u ovim godinama....to su mi rekla oba ginekologa....
pa dobro
to je normalno da imas vece sanse ti nego neko tvojih godina ko nije radjao uopste
ali htedoh reci da je ipak proslo tu vise od deset godina, a svasta se izdesava i za manji period
samo ti to sve proveri jer se ipak sve te sanse s godinama smanjuju...
imas ovde fin forum o svemu tome
tamo sam cesto
i jako su svi fini, i mozes naci pregrst info...
http://kutak.forumotion.com
 
..pusti, draga, statistiku.. :)
..shansa od npr 20% ne znachi nishta..to je ustvari 100% za 2 zene od 10, a 0% za ostalih osam..
..shta su ti rekli - nishta.. :)
..

ma znam, samo nisam mislila da je bas toliko drasticno....moracemo se vise sexati, vidim ::))))

pa dobro
to je normalno da imas vece sanse ti nego neko tvojih godina ko nije radjao uopste
ali htedoh reci da je ipak proslo tu vise od deset godina, a svasta se izdesava i za manji period
samo ti to sve proveri jer se ipak sve te sanse s godinama smanjuju...
imas ovde fin forum o svemu tome
tamo sam cesto
i jako su svi fini, i mozes naci pregrst info...
http://kutak.forumotion.com

e hvala ti puno, znam da sam malko okasnila sa pravljenjem drugog deteta ali takav je zivot, priredi cuda.....:)
 

Back
Top