Prvi simptomi trudnoce

Ne bi trebala,vec ostavljaj!Jer sigurno jesi trudna,samo nam javi kad budes 100% potvrdila nasu dijagnozu!:heart:

E pa obećala sam da ću vam javiti... Juče sam radila beta hcg test krvi i potvrdjeno mi je da sam u drugom stanju. Sada sam izmedju 6 i 7 nedelje, ostaje da odem na ultra zvuk kako bih bila sigurna da je sve ok. Hvala svima na savetima i moralnoj podršci :)
 
E pa obećala sam da ću vam javiti... Juče sam radila beta hcg test krvi i potvrdjeno mi je da sam u drugom stanju. Sada sam izmedju 6 i 7 nedelje, ostaje da odem na ultra zvuk kako bih bila sigurna da je sve ok. Hvala svima na savetima i moralnoj podršci :)

Čestitam :D
Mi na kutku za trudnice primamo stalno nove članove, da znaš ;) Može lepo da se proćaska, da se sazna dosta bitnih informacija, da se nauči što-šta i iznad svega - lepo se družimo :D Pa, dobrodošla... :zag:
 
http://forum.krstarica.com/showthread.php/266353-Кутак-за-труднице evo linka za kutak
lepo bi bilo da se pridruzis nasim lepim trudnicama ;) volim da ih citam i volim kad su mi sve na temi, pa iscekujem s njima nove bebice :) <3 tebi cestitam :)))))
E pa obećala sam da ću vam javiti... Juče sam radila beta hcg test krvi i potvrdjeno mi je da sam u drugom stanju. Sada sam izmedju 6 i 7 nedelje, ostaje da odem na ultra zvuk kako bih bila sigurna da je sve ok. Hvala svima na savetima i moralnoj podršci :)
 
meni kasni tri dana a nismo se pazili i imali smo sex redovno....boli me materica vec vise od dve nedelje, lose se osecam i nervoznija sam....donji deo stomaka mi je otekao....sumnjam da sam trudna ali testovi jos nista ne pokazuju, istina radial sam ih sa popodnevnom mokracom....drzite mi sipke :)
 
:( ja sam na kraju dobila.....mozda je i bolje tako, bas sam gadne tegobe imala.....i menstruacija je bila bas-bas obilna.....stomak je prestao da boli a i raspolozenje se povratilo.....idemo dalje :)

Pa, dobro, teraj dalje :zag:
Pomisli samo koliko je vremena ispred vas, iznenadiće vas kad najmanje očekujete. Mm i ja smo pravili drugu bebu dve godine. Bilo je nekoliko puta uspešno, donekle, ali valjda mi hormoni nisu baš kako treba, svaki put je spontano otišlo oko 7-8 nedelje. Prosto ne uspe da se "zakači" za matericu i ode sa menstrualnom krvlju. Ali nisam se predavala. Znaš i sama celu priču, nije htelo da se desi mesecima kada je sve bilo u redu. A onda kada je naišlo nerviranje i muka oko bolesti, pa smrt u kući, e onda se trudnoća zadržala, hvala Bogu! I evo, 22-ga nedelja, polovinu sam već prešla! :ok:
Ne gubi nadu, pogotovo neću da vidim taj tužan smajli posle prvog bračnog pokušaja. Ma idi, bre, ne opterećuj se time. Vi ste taze bračni par, ne mislite na bebu uopšte. Uživajte jedno u drugom, to je sad najbitnije za vas, povežite se na sve načine- i emocionalno i fizičkii i duhovno, ma dišite kao jedno... a beba će samo da vas iznenadi kada najmanje budete mislili :zag::zag::zag:
 
:) hvala...kod nas je specificno da se nema bas puno vremena ali smo se dogovorili da probamo bez nekih presija bar godinu dana.....a i razmotrili smo i mogucnost da mozda nece ni biit bebe.....moj sin je 12 godina, nije da smo sami....trudim se da se ne opteretim preterano i da sve pusitm svojim tokom.....i uzivam u ljubavi svojih bliznjih.....
 
ja ata od ovog ciklusa prekinula i da racunam kad treba da dobijem da buljim u kalendar svaki dan
da racunam plodne dane
uopste me ne zanima
samo cu u svoj kalendarcic po obicaju koji imam odavno da upisem datum menstruacije i to je to
nista vise od toga
i da me pitas
pojma nemam u kom sam danu ciklusa
pa cemo da vidimo :D
 
ja ata od ovog ciklusa prekinula i da racunam kad treba da dobijem da buljim u kalendar svaki dan
da racunam plodne dane
uopste me ne zanima
samo cu u svoj kalendarcic po obicaju koji imam odavno da upisem datum menstruacije i to je to
nista vise od toga
i da me pitas
pojma nemam u kom sam danu ciklusa
pa cemo da vidimo :D

I tako ti je i najbolje, veruj mi. Ja sam isto tako :rumenko: Svima sam pričala kako ne treba da se optrećuju, kako priroda obično sve sama uradi, samo da se opuste, a ja sam krišom računala plodne dane i brojala i opterećivala se. Pa se desi da mm dodje sa posla posle 12-13 sati, ebi ga,poslodavac je privatnik , kad mora prekovremeno, onda mora, a koliko god da je kancelarijski posao, svejedno umara, a ja ga spopadnem uveče, onako umornog, podočnjaci mu do nosa... :zcepanje: I naravno, ne bude ništa, bez veze, samo da odradi, da oplodi kao bik, ebeš ti to, to nije vodjenje ljubavi, jel :rumenko:
E, kada sam prestala da buljim u kalendar i da brojim i da tempiram, a prestala sam silom prilika, a ne što mi je došlo iz dupe.ta u glavu - evo, beba na putu :D
Majke mi, čak sam došla do nekog ludog zaključka, da psihom možemo, koliko smo lude i opterećene, da shebemo sopstvene hormone. :think: Pa kako objasniti inače ovo? :think:
 
I ja u svojoj 38-moj godini buljila u mejbi bebi aparatić, ali ne zato da bi napravili bebu, nego da je ne bi bilo... Onda lepo jedan spermatozoid preživeo 5 dana i došla mala NG na svet. Tako da...nikad ne znaš , ko hoće da se rodi, taj baš hoće. A sina smo pre 17 godina pravili bar pola godine.
 
Dobar dan svima!Ja sam nova ovde i vidim da ima puno lepih saveta i hvala Bogu da mogu nekom da iznesem svoj slucaj a da mi se niko ne smeje(bar ja da ne vidim:hahaha:).Ovako..Moj muz i ja pokusavamo dobiti bebu vec oko 4 godine,nisam do sada bila trudna (imam 32 god),imam dosta problema sa zdravljem koji i nisu bas toliko alarmanti ali ipak prisutni(na zalost).Imam problema sa srcanom aritmijom(pijem Concor cor 1.25 )mada to sad nije tema tako da cu da predjem konkretno na temu.
Kasni mi menstruacija 8 dana,uvek je tacna inace, uradila sam test danas (babyrapid) koji je pokazao jednu vidljivu kontrolnu crticu i odmah sam se razocala:( i rekla suprugu NISTA od bebe ali...Posle odredjenog vremena sam pogledala ponavo kad ono jedva, ali bas jedva vidljiva 2 crta koja se vidi samo pod odredjenim uglom(koju samo ja i moj muz vidimo onako jadni, vec ocajni).Inace od simptoma imam mucnine,i sto je meni jako neobicno,pojacano belo pranje koje mi curka i svaki cas trcim u taolet misleci da sam dobila.Kicma i cevanice me isto boluckaju i sve te simptome imam kao i kad treba da dobijem a eto nisam dobila.Ja se unapred zahvaljujem na odgovorima i podrsci.:bye:
 
Dobar dan svima!Ja sam nova ovde i vidim da ima puno lepih saveta i hvala Bogu da mogu nekom da iznesem svoj slucaj a da mi se niko ne smeje(bar ja da ne vidim:hahaha:).Ovako..Moj muz i ja pokusavamo dobiti bebu vec oko 4 godine,nisam do sada bila trudna (imam 32 god),imam dosta problema sa zdravljem koji i nisu bas toliko alarmanti ali ipak prisutni(na zalost).Imam problema sa srcanom aritmijom(pijem Concor cor 1.25 )mada to sad nije tema tako da cu da predjem konkretno na temu.
Kasni mi menstruacija 8 dana,uvek je tacna inace, uradila sam test danas (babyrapid) koji je pokazao jednu vidljivu kontrolnu crticu i odmah sam se razocala:( i rekla suprugu NISTA od bebe ali...Posle odredjenog vremena sam pogledala ponavo kad ono jedva, ali bas jedva vidljiva 2 crta koja se vidi samo pod odredjenim uglom(koju samo ja i moj muz vidimo onako jadni, vec ocajni).Inace od simptoma imam mucnine,i sto je meni jako neobicno,pojacano belo pranje koje mi curka i svaki cas trcim u taolet misleci da sam dobila.Kicma i cevanice me isto boluckaju i sve te simptome imam kao i kad treba da dobijem a eto nisam dobila.Ja se unapred zahvaljujem na odgovorima i podrsci.:bye:

Ako se dobro secam (a uradila sam oko 50 testova pre nego sto sam ugledala ||, vec sam htela u apoteci da ih pitam za popust) rezultat moras ocitati u roku od 5minuta. Ja sam isto tako procitala naknadno, posle 20 minuta i pojavila se druga crta, a nije trebala.

Ako te zanima rezultat ja ti preporucujem da uradis Beta-HCG test iz krvi u laboratoriji. Mozes bilo kada da odes, tj ne moras ujutru, ja sam radila u petak posle podne nakon posla i bio je pozitivan. Taj test je mnogo osetljiviji od ovog kucnog. Kosta oko 900dinara a mislim da ga vredi uraditi, narocito ako pijes neku terapiju (ja sam pila hormone pa mi je bilo vazna sto pre da saznam rezultat). Da ti drzimo palceve za pozitivan rezlutat tj. rezultat >5?
 
molim za savet!kasni mi vec tri dana mada imam ceo zivot neredovne menstruacije stim da su zadnjih meseci uvek tacne.bila su dva rizicna odnosa,jedan na sredini ciklusa a jedan pred kraj tacnije 3 dana pred pocetak naredne menstruacije.da li je rano da uradim test jer su neke moje drugarice radile tad pa je bio negativan a posle par dana pokazao pozitivan rezultat?plus stomak me malo boli tj grci kao kad treba da dobijem,muka mi je od neke hrane ali ne povracam,stalno mi se spava,malo sam nervoznija i cesce idem u toalet mada to mogu biti znaci i pms zar ne?hvala:D
 
molim za savet!kasni mi vec tri dana mada imam ceo zivot neredovne menstruacije stim da su zadnjih meseci uvek tacne.bila su dva rizicna odnosa,jedan na sredini ciklusa a jedan pred kraj tacnije 3 dana pred pocetak naredne menstruacije.da li je rano da uradim test jer su neke moje drugarice radile tad pa je bio negativan a posle par dana pokazao pozitivan rezultat?plus stomak me malo boli tj grci kao kad treba da dobijem,muka mi je od neke hrane ali ne povracam,stalno mi se spava,malo sam nervoznija i cesce idem u toalet mada to mogu biti znaci i pms zar ne?hvala:D

Kupi Babyrapi tracicu i odmah ces znati na cemu si,mada i ako je negativan postoji sansa da za koji dan bude pozitivan.To jesu simptomi ali ne mora da znaci,ako ti je neredovna menstruacija onda ti je mozda kasnila ovulacija itd...Eto meni kasni isto,uradila babyrapid kucni test,bio negativan( sa skoro jedva golim okom vidiljivom drugom crticom),juce uradila Beta HCG test(to ti je iz krvi u lab.) i sad cekamo rezultat.
 
molim za savet!kasni mi vec tri dana mada imam ceo zivot neredovne menstruacije stim da su zadnjih meseci uvek tacne.bila su dva rizicna odnosa,jedan na sredini ciklusa a jedan pred kraj tacnije 3 dana pred pocetak naredne menstruacije.da li je rano da uradim test jer su neke moje drugarice radile tad pa je bio negativan a posle par dana pokazao pozitivan rezultat?plus stomak me malo boli tj grci kao kad treba da dobijem,muka mi je od neke hrane ali ne povracam,stalno mi se spava,malo sam nervoznija i cesce idem u toalet mada to mogu biti znaci i pms zar ne?hvala:D

Moja ti je preporuka da sačekaš još 4-5 dana, da recimo prođe nedelju dana od očekivane menstruacije, pa da vidiš šta ti je činiti. Možda je u pitanju i samo promena vremena, ili nešto drugo...
 
možeš da uradiš test, ako bude negativan, za 48h uradi ponovo :)

Ne znam da li si se meni obracala,ako jesi, mislim da nema svrhe vise bilo kakve testove da radim kad mi Beta HCG 0.228 a kasni mi 10 dana ,trebala sam dobiti 12.09 sad je vec 22.09 ,tako da bi test iz krvi vec pokazao pozitivan rezultat da sam trudna a nisam:-(((Ne znam sta je onda,sacekacu jos koji dan i ako ne dobijem odo kod ginekologa ,onda nesto gadno nije kako treba....Ne verujem da Beta HCG moze da pogresi.Eto.Pozz
 

Back
Top