uTorrent

s_nesko

Početnik
Poruka
14
Moze li neko da mi malo pojasni kako da izaberem najbolji torrent ako bih nesto skidao sa net-a, i kako da konfigurisem uTorrent?Moja brzina protoka je 256 broadband.
 
Ovo nije tačno. Treba da ima seedera (onih koji imaju kompletan torrent), ali je komunikacija sa peer klijentima obično bolja, jer su kod seedera ti torrenti na niskom prioritetu. Izuzetak su oni seederi koji ništa ne download-uju, ali takvih je jako malo.
 
Lepo ti rece Bojan za pirove i sidere...mada evo ja licno sam sidovao morrowind jako dugo (bez downloada) jer su neki ljudi ocajnicki trazili tu igru u svojim komentarima po sajtovima :).

Mada, poznata je stvar da puno provajdera sirom sveta, pa jelte i kod nas (MTS npr.) gusi internet saobracaj pri koriscenju programa baziranih na torrent tehnologiji. Ako imas vremena edukuj se malo o nekim osnovni principima (ip adrese,external,internal IP,portovima,sharing...blabla) i probaj da forvardujes tj. otvoris portove radi boljeg funkcionisanja mikro torenta. kapiram da te nervira srpo download a imas mogucnosti za vise :)
 

Back
Top