Labrador retriver

LABRADOR STANDARD

OPSTI IZGLED:
Snazno gradjen, kratak u slabinskom delu, vrlo pokretan. Siroka lobanja. Grudi i rebra duboki i dobro zaobljeni. Sirok i snazan u slabinskom delu i zadnjim nogama.

KARAKTERISTIKA:
Uravnotezen, veoma budan, odlicnog nosa, mekih usta, sa odusevljenjem ide u vodu, ima sposobnost prilagodjavanja u predanog pratioca.

retriever_labrador.jpg

dandy%201.jpg

testa%20dandy-2.jpg


NARAV:
Inteligentan, oprezan i poslusan. Prijateljske prirode, nikada sa znacima agresivnosti ili jasne plasljivosti

GLAVA I LOBANJA:
Siroka lobanja sa jasnim stopom, dobro modelirana bez mesnatih obraza. Vilice srednje duzine, pune snage ne spicaste.

OCI:
Srednje velicine, pokazuju inteligenciju i dobru narav. Braon ili boje lesnika, sto tamnije to bolje.

USI:
Ne velike ili teske, dobro prilaezu uz glavu, visoko i prilicno dobro unazad usadjene.

ZUBALO:
Vilice i zubi snazni sa perfektnim pravilnim i makazastim zubalom, pri cemu gornji sekutici bez medjuprostora pokriva sekutice donje vilice. Zubi postavljeni
vertikalno u vilici.

VRAT:
Suv, jak, pun snage prelazi u dobro postavljene plecke.

TELO:
Grudi dobre sirine i dubine, jako zaobljena, bacvasta rebra, ravna gornja linija. Siroke kratke i snazne slabine.

SAPE:
Okrugle, kompaktne sa dobro izrazenim jastucicima.

REP:
Veoma debeo u korenu, ravnomerno se suzava ka vrhu, srednje duzine, bez zastavica, ipak odlakan celom duzinom, kratkom, debelom i gustom dlakom, koja ga cini okruglim. Pomera ga radosno, ipak ne treba da bude nosen iznad ledja.

KRETANJE:
Slobodno osvaja prostor, pri tome prednje i zadnje noge su ravne i paralelne.

DLAKA:
Kratka, gusta, ne talasasta, bez zastava. Prilicno ostra poddlaka, odoleva losem vremenu.

BOJA:
Jednobojno crna, zuta ili cokoladno braon. Zuta je od svetlije krem boje do lisicje crvene. Cokoladna moze varirati od svijetlije do tamne cokoladno braon boje. Bilo koja druga boja ili kombinacija boja vodi diskvalifikaciji. Prihvatljiva je mala bela fleka na grudima.



VISINA:
Idealna visina grebena:
--muzjaci 56-57cm
--zenke 54-56cm

TESTISI:
Muzjaci trebaju da imaju dva normalno razvijena testisa, potpuno spustena u skrotum.
 
Labrador retriver i zlatni retriver deo su porodice rasa pasa koja se zove retriveri. Osim labradora (sto je potpuno isto kao labrador retriver) i zlatnog retrivera, postoji jos nekoliko retriverskih rasa. Labrador retriver se veoma razlikuje od zlatnog retrivera. Zlatni retriver (kao sto mu ime kaze) iskljucivo je zute boje (u mnogo nijansi) dok labrador retriver moze biti u tri potpuno ravnopravne boje - crna, zuta i cokoladna. Najcesca su dvobojna legla kod labrador retrivera.
 
Mackic , neces verovati !!!!
Bio sam na izliozbi pasa i video labrador retrivera i zlatnog retrivera i mnoooogo su mi se svideli !!!!
Sada se dvoumim izmedju retrivera i bulterijera !!!!!
 
gt500:
Mackic , neces verovati !!!!
Bio sam na izliozbi pasa i video labrador retrivera i zlatnog retrivera i mnoooogo su mi se svideli !!!!
Sada se dvoumim izmedju retrivera i bulterijera !!!!!

YES! Uzmi retrivera!!! Oni su najcakaniji, najlepsi, naj, naj ('al ga preterah)!! Evo pogledaj u moj avatar i sve ce ti biti jasno! :D :D

sorry za offtopic
 
cula sam od nekog chove da labradorima vilica raste tokom celog zivota. on kaze da zbog toga ovaj pas mora da se ubije u desetoj godini jer mu tad vilica pocinje da pritiska neke nerve, zbog kojih pas moze da izgubi kontrolu nad sobom i postane agresivan. navodno njegov prijatelj-veterinar, ubio je na desetine labradora.
ima li ovo neke veze sa zivotom


hahahahhahahhaahaha, pa ne mogu da verujem, ovo je najveca glupost koju sam cula.
 
Ljudi ja sam jako neodlucna osoba , jednostavno mi se svidja bult ali mi je retriver nekako sladji i izgleda mi inteligentnije od bulta .......... retriver VS. bult
Jel retriver tezak za odrzavanje ?
 
Ma ti si lood ... Ne kazem da su Labradori ruzni .. daleko od toga .. ali ti se predomisljas kao neka baba bre ... ili uzmi ili ostavi, ali kako si krenuo uzeces Shi-cu- a da cuvas ... hahahah ... Za inteligenciju ti JA LICNO kazem da su Labradori inteligentniji ali da su lepsi ... to je diskutabilno pitanje ... u ostalom o ukusima ne vredi raspravljati jer da nije tako na svetu bi postojala samo rasa kuc kuc i nijedna vise ...

heheh :D
 
Retriver se nalazi na vrhu spiska najinteligentnijih pasa, odmah nakon Border kolija.
Zlatni retriver jeste tezi za odrzavanje zbog dlake, koja mora bas da se neguje, jer je glavna odlika rase. Labradori nisu toliko zahtevni, jedino mu moras obezbediti ceste setnje jer je jako aktivan.
 
Eto ti vidis sta ti ljudi kazu ... uzmi si ti brate nekog CIGANSKOG HASKIJA ... i uzivaj. Nemoras da ga setas nikad ... nemoras da ga cesljas ... ma opiustencija ...

Buhuhahahah ...

E nema ljutis ... salim se
 

Back
Top