Nikolić: Svi Srbi da se isele iz Crne Gore

Kira Neris

Primećen član
Poruka
663
BEOGRAD - Zamenik predsednika Srpske radikalne stranke (SRS) Tomislav Nikolić u razgovoru za Kurir kaže da je zvanična poseta privremenog kosovskog premijera Agima Čekua Crnoj Gori samo "probni balon međunarodne zajednice". On ističe da zvanična Srbija nije smela da dozvoli da ne reaguje na adekvatan način zbog takvog poteza Mila Đukanovića.

- Ako dozvolimo da jedna srpska država, Crna Gora, prizna nezavisno Kosovo i Metohiju i uopšte ne reagujemo, iako smo svi svesni da je to probni balon, kako ćemo onda da reagujemo kada to isto učine i druge zemlje? To je, dakle, znak da i drugi mogu da krenu u priznavanje nezavisnog Kosova.

Niste zadovoljni time kako su reagovali predsednik i premijer Srbije?
- Nisu reagovali uopšte. Zato što ne mogu da pogaze ono što su do juče radili, a ponašali su se neodgovorno. Boris Tadić je pet minuta posle proglašenja crnogorske nezavisnosti otrčao da im čestita. Koštunica je kriv što je govorio kako će sve da ostane isto i posle razdvajanja, da će biti čak i bolje nego što je bilo. Obistinilo se ono na šta je SRS upozoravao - da će Crna Gora zbog otcepljenja postati članica albanske federacije.
I predsednik i premijer osudili su zvaničnu Crnu Goru. Kakve ste vi reakcije očekivali?
- Od njih dvojice ništa ne očekujem.

Šta biste uradili da ste bili na njihovom mestu?
- Nećete me navući da kažem šta bih ja. Prvo pitajte njih zašto nisu reagovali.

Dobro, ali šta biste vi učinili?
- Od momenta kada je Milo Đukanović predstavio Čekua kao premijera Kosova i zvanično ga primio, Srbija ne sme da ima nikakve odnose sa Crnom Gorom.

Kako to mislite? Prekinuli biste sve odnose?
- Sve. Granica, carina, viza... Svako ko prizna nezavisno Kosovo, neprijatelj je Srbije.

Znači, rat sa celim svetom, izolacija...
- Ne rat, nego nećemo sarađivati sa celim svetom.

I vi biste ostavili na cedilu Srbe u Crnoj Gori prekinuvši sve odnose a predstavljate se kao njihovi zaštitnici?
- Svi koji su Srbi, pobeći će u Srbiju. Svi treba da dođu ovde.

I to je vaše radikalno rešenje?
- Zašto da ne? Pobegli su i oni iz Hrvatske i sa Kosova i Metohije. Sve će to Srbija da izdrži.
Majka mora da prihvati svoju decu. Oni neće da njima vladaju Albanci.

Ne čini li vam se da ste isuviše tragično doživeli tu posetu, posebno zbog toga što je Đukanović najavio da se povlači iz političkog života?
- Najavio je i Dinkić da će da izađe iz vlade, pa nije. Vladaće Milo Đukanović Crnom Gorom još dugo, dugo godina! Evo, i oni što sede u njegovoj vladi škrguću zubima zbog posete Čekua, ali ne smeju ništa da mu kažu jer čuvaju svoje fotelje.
 
Koji ce nam **** ovi crnogorci, sta smo imali sa njima? Nista !! Samo na papiru jednu zajednicku drzavu u kojoj je svaka republika imala svoj novac, svoju policiju!! ZAr to nisu sva obelezja jedne samostalne drzave?? I napokon su javno stavili do znanja da su samostalni i da nezele sa Srbijom, posteno nisu se ni nama bas dopadali! Moja definicija Crnogorca glasi: To su Srpska podivljala plemena! Nemaju oni nista van srbije, sve je kod njih vezano za Srbiju! I posteno bi bilo da nasi ljudi iz Crne gore dodju u Srbiji a Crnogorce vratimo u njihovu ekolosku drzavu da jedu ekoloski kamen i piju ekolosku vodu. Kod nas su svi crnogorci vezani za mafiju i podzemlje. Proterati one bagre sto sebe nazivaju foteljasima, a sebe legitimisu kao po nacionalnosti crnogorac, zabraniti im fakultete u Srbiji, ili im dozovliti ali da placaju i tretiraju se kao strani drzavljani, posto se i mi kod njih tretiramo kao strani drzavljani. I napokon posle sramne izjave crnogorskog premijera da je kosovo sused crnoj gori je krajnje apsurdna, i pogubna za sve civilizacijske odnose sa ovom banana drzavom.
 
evo sta kazu radikali

Српска радикална странка обавештава јавност да заменик председника Српске радикалне странке Томислав Николић у интревјуу који је објавио дневни лист "Курир" од 06. 11. 2006. године није изјавио или позвао да "Срби треба да се иселе из Црне Горе", већ да је очигледно циљ руководства Црне Горе да Црна Гора буде саставни део албанске федерације, што би за Србе у Црној Гори било незамисливо и значило би њихово масовно исељавање у Србију.

Неприхватљиво је да "Курир" у наслов интервјуа убацује поруку која није изговорена и није упућена.

Српска радикална странка упозорава да је жеља Мила Ђукановића да расрби Црну Гору и да он на томе ради у континуитету. Жеља Српске радикалне странке је потпуно обрнута, да Црна Гора буде српска држава каква је вековима била.
 
srbija do grcke:
evo sta kazu radikali

Српска радикална странка обавештава јавност да заменик председника Српске радикалне странке Томислав Николић у интревјуу који је објавио дневни лист "Курир" од 06. 11. 2006. године није изјавио или позвао да "Срби треба да се иселе из Црне Горе", већ да је очигледно циљ руководства Црне Горе да Црна Гора буде саставни део албанске федерације, што би за Србе у Црној Гори било незамисливо и значило би њихово масовно исељавање у Србију.

Неприхватљиво је да "Курир" у наслов интервјуа убацује поруку која није изговорена и није упућена.

Српска радикална странка упозорава да је жеља Мила Ђукановића да расрби Црну Гору и да он на томе ради у континуитету. Жеља Српске радикалне странке је потпуно обрнута, да Црна Гора буде српска држава каква је вековима била.
Одговор уместо одговора већ има смисла.
Али Фагу једва дочекао ... :shock:
 
Pa, sada, jel taj Kurir , laze , ili ne laze?
Kako kada , i kako koga potkaci, cini mi se :):):)

Kada pise o Djindjicu , njegovoj supruzi , ili Jovanovicu, onda ga neki uporedjuju po kvalitetu analitickog novinarstva sa "New York Times", ili bar "Guardian", mozda "Le Mond" ????

Ali , kada oplete Tomu za dva stana, ili Velju , ili Kostunicu za ljubavna dopisivanja sa Acom Tomicem, onda je "zuta stampa", "guz papir" :):):)

Nagradno pitanje : " ko placa "Kurir", ko cita "Kurir", i sta je istina u "Kuriru"

Uzgred, meni ovaj interviju sasvim lici na Tomu Nikolica, i njegove brilijantne i ingeniozne ideje !!
Nije prvi put, da radikali ,nakon reakcije na neku glupost, kazu :"ko, jel ja???ma jok ja :)"
 
inagadadavida:
Pa, sada, jel taj Kurir , laze , ili ne laze?
Kako kada , i kako koga potkaci, cini mi se :):):)

Kada pise o Djindjicu , njegovoj supruzi , ili Jovanovicu, onda ga neki uporedjuju po kvalitetu analitickog novinarstva sa "New York Times", ili bar "Guardian", mozda "Le Mond" ????

Ali , kada oplete Tomu za dva stana, ili Velju , ili Kostunicu za ljubavna dopisivanja sa Acom Tomicem, onda je "zuta stampa", "guz papir" :):):)

Nagradno pitanje : " ko placa "Kurir", ko cita "Kurir", i sta je istina u "Kuriru"

Uzgred, meni ovaj interviju sasvim lici na Tomu Nikolica, i njegove brilijantne i ingeniozne ideje !!
Nije prvi put, da radikali ,nakon reakcije na neku glupost, kazu :"ko, jel ja???ma jok ja :)"
Jesi siguran u ovo oko pisanja, i jel ti poznato da Nick koji je postavio ovu temu se zalaze za otcepljenje vojvodine i pripajanje Madjarskoj posto je i on Madjar, a srbe prezire!! Prvo podji od toga ko postavlja temu pa onda o svemu ostalom!! lako je izvrnuti rec i navuci gnevi antisprstvo medju nama srbima, licno nisam ni za tomu ni za Kostunija a ni za Tadica sva tri su mi ljigavi tipovi koji se samo jedino bore za svoje fotelje, a ne za interes srpskog naroda. Dok to prepucavanje nasih nam dragih politicara iskoriscavaju manjine poput ovog madjara i sipaca sa kosova i Novog pazara da naprave nove nemire i nerede! Znam da Blic i B92 finansira nemacka tj. zapadni spijuni koji su za dalje rasparcavanje srbije! Za ovaj list nisam proverio ko stoji iza glavnog i odgovornog u redakciji i na cijoj to strani oni prevagavaju!!
 
Српска радикална странка обавештава јавност да заменик председника Српске радикалне странке Томислав Николић у интревјуу који је објавио дневни лист "Курир" од 06. 11. 2006. године није изјавио или позвао да "Срби треба да се иселе из Црне Горе", већ да је очигледно циљ руководства Црне Горе да Црна Гора буде саставни део албанске федерације, што би за Србе у Црној Гори било незамисливо и значило би њихово масовно исељавање у Србију.

Неприхватљиво је да "Курир" у наслов интервјуа убацује поруку која није изговорена и није упућена.

Српска радикална странка упозорава да је жеља Мила Ђукановића да расрби Црну Гору и да он на томе ради у континуитету. Жеља Српске радикалне странке је потпуно обрнута, да Црна Гора буде српска држава каква је вековима била.
 
rdeki:
Batice, ne boj se, svi ce Srbi iz Crne Gore da dodju u Vojvodinu, a svi oni koji su za autonomiju iz Vojvodine ce u Crnu Goru. Jel posteno?

Malo li je djetica vec u Vojvodini! Ima ih vise nego u Crnoj Gori, a gle cuda ne znam ni jednog koji drzi motiku!

Daleko im lepa kuca!

A Nikolic ko Maksim po diviziji, nije ni cudo sto mu ne odgovaraju izbori kad valja tolike gluposti!
 
untouchable:
Српска радикална странка обавештава јавност да заменик председника Српске радикалне странке Томислав Николић у интревјуу који је објавио дневни лист "Курир" од 06. 11. 2006. године није изјавио или позвао да "Срби треба да се иселе из Црне Горе", већ да је очигледно циљ руководства Црне Горе да Црна Гора буде саставни део албанске федерације, што би за Србе у Црној Гори било незамисливо и значило би њихово масовно исељавање у Србију.

Неприхватљиво је да "Курир" у наслов интервјуа убацује поруку која није изговорена и није упућена.

Српска радикална странка упозорава да је жеља Мила Ђукановића да расрби Црну Гору и да он на томе ради у континуитету. Жеља Српске радикалне странке је потпуно обрнута, да Црна Гора буде српска држава каква је вековима била.

Verovatno zato sto su i Crnogorci Srbi samo jos to ne znaju!
 
inagadadavida:
Da li iko zdravog razuma moze da poveruje da je ovo cilj , nase brace, crnogoraca????

Па и не каже се да је то циљ црногораца већ мафијашког, про-шиптарског режима у Црној Гори.
Не би било лоше да прво прочиташ оно о чему желиш да дискутујеш иначе испадаш јако глуп/а.
 
untouchable:
Српска радикална странка упозорава да је жеља Мила Ђукановића да расрби Црну Гору и да он на томе ради у континуитету.

Како сам већ раније написала, нисам ни близу симпатизерка ни ти икад гласала за СРС, Али, ово је, напросто, сасвим тачно. С тим што бих додала, да је Мило, као врло добар комуњарски ђак, само наставио политику вођену од '45. на овамо.
 

Back
Top