proteus mirabilis

Silvie

Aktivan član
Poruka
1.294
Elem, pre par nedelja om tati se pojavio cir na kozi i nakon sto je hiruski tretiran i zasiven rana je nastavila da vlazi. Kako je to trajalo duze no sto je doktor ocekivao, upucen je na bris i nadjena mu je "proteus mirabilis" i prepisan mu je antibiotik (ne mogu da se setim koji).
Operacija abdominalne aorte je pomerena dok nalazi ne budu u redu, pa reko da se malo raspitam o bakteriji i o tome koliko nakon zavrsetka terapije antibioticima bi trebalo da radi kontrolni bris (nije pitao doktora, a i da ga je pitao ko zna da li bi ga saslusao- cir mu je seka bez anestezije iako je tata rekao da je srcani bolesnik....).

Hvala!
 
Tek da ne mislis da je doktor neki sadista koji ne daje anesteziju,kod upalnih gnojnih procesa nema svrhe davati anesteziju jer ne deluje, gnoj je osnovni uzrok tome.To je pod broj jedan,a pod broj dva nakon 7 do 10 dana nakon zavrsetka terapije tata nek ponovi bris.
 
Mislila sam da se vodio idejom da je to tek ciric... tata je bio van sebe, posto se nije nadao hiruskoj intervenciji bez najave, otisao je trolom, tako da sam ga ja pokupila posle iste i iskreno nije mi bas bilo svejedno kad sam ga videla. Odmah smo u apoteci uzeli nesto za protiv bolova. Uzasno sam se uplasila jer on zbog aneurizme ne sme da trpi.
Zaboravila sam da pomenem da rana nije u startu zasivena, vec tek nakon 5 dana i za to vreme nije pio antibiotike, pa kad je pocelo da se zaceljuje i kad je pocelo da curka iz oziljka....

Hvala na odgovoru, saljem ga u ponedeljak na kontrolni bris.
 
Ne piju se antibiotici nakon svake hiruske intervencije, naopako bi bilo da se tako ordiniraju,i ovako smo preterali sa upotrebom antibiotika pa su nam bakterije postale rezistentne.
 

Back
Top