Muze;

Lexa

Buduća legenda
Poruka
30.368
Da li u svojoj okolini imate neku od savršenih?
Miss savršenstva, san svakog muškarca, možda ne toliko lepa koliko, jednostavno, bitna?

Jedna od onih u čijem prisustvu sve ostale devojke postaju blede, ni prijatelji ni žene, da li ste i vi njihovi obožavaoci, ili buntovnici?

Ono što je interesantno, mislim da takvih devojaka ima više, nego muškaraca.
To je ono što vas pokreće, zbog čega ste došli na tuđi rođendan, da znate da će ona biti u njemu, ušli biste u pogrešan autobus... A ako zatraži, rado ćete joj ustupiti svoje mesto, jaknu, život :shock:

Još jedno pitanje se provlači ovde, svi su takvoj prijatelji, ali niko joj to nije zaista... Svi su njeni jer je žele, ali joj to nikada ne bi priznali jer je, zaboga, toliko iznad njih... Da im nije ni na kraj pameti da ugroze svoje prijateljstvo. Oni koji to, eto, urade, bivaju razapeti na krst, šibani i mučeni, zauvek prognani :)
A one, nesrećne, često završe sa nekim čudnim tipovima, sitnim, sumnjivim, hehe. Nebitnim. Pronađu ih u nekoj zabiti i, održavajući status nedodirive gospodarice, imaju svaki njihov pokret, a ostali oko njih bale i zavide nesrećniku... Ali čini mi se da niko od njih nije zaista srećan.
Takva devojka je obično inicijator svega, organizator, večiti šef, dok se jednog dana ne umori i preda... Jer i njoj treba samo razumevanje, valjda?! :shock:

Kakva je vaša muza, imate li je? Kako je zamišljate, najzad, da li biste je obožavali, slikali ili ljubili? :)
 
Lexa:
Takva devojka je obično inicijator svega, organizator, večiti šef, dok se jednog dana ne umori i preda... Jer i njoj treba samo razumevanje, valjda?! :shock:

Kakva je vaša muza, imate li je? Kako je zamišljate, najzad, da li biste je obožavali, slikali ili ljubili? :)
Jebao bih se sa njom na sred gradskog trga i dozvolio nacionalnoj televiziji da prenosi ceo dogadjaj. Sve iz ljubavi
 
A sta je zapravo tema ovde...? (dosta odgovora, slozicemo se, pocinje bas ovako)
Rekao bih da se ovdi javljaju one koje imaju bas takvo misljenje o sebi, a pritom su same, ili nikada do sada nisu uspele da skrenu paznju bas onih o kojima najcesce razmisljaju. Zato mislim da ovoj temi nije mesto ovde, vec na ona trazi "njega" (koga "njega"-pa "njega").

Ti si Lexo, citajuci zakljucujem, bas mala, mala... a verovatno emotivno i prazna. Osoba koja ima nekog, zna sta zeli, zna sta su joj prioriteti... pa ne postavlja ovakva pitanja i mnogo manje vremena provodi razmisljajuci o tome.
Sa druge strane, ako bas zelis da budes necija muza, moras tom nekom pokazati da si zaista vredna onoga o cemu ti ovde sanjas. Ne samo zato sto umes da volis i das sebe, vec zato sto pored toga mozes toj osobi dati jos nesto (mozda cak i mnogo vaznije)... priliku da nesto nauci od tebe, neku dinamicnost... U suprotnom, bices muza koja sedi kod kuce i gleda filmove...

E sada, ako bi i postojala jedna takva osoba, koja bi za nekog muskarca bila muza, sta bi onda on bio u tom poretku?
I da li je to na sta ti ciljas, uopste muza... ili je samo zena (ili devojka, svejedno) koja je po navedenim stavkama (mislim na one koje sam ja naveo) zaista nesto sto vredi?
 
nikodim:
A sta je zapravo tema ovde...? (dosta odgovora, slozicemo se, pocinje bas ovako)
Rekao bih da se ovdi javljaju one koje imaju bas takvo misljenje o sebi, a pritom su same, ili nikada do sada nisu uspele da skrenu paznju bas onih o kojima najcesce razmisljaju. Zato mislim da ovoj temi nije mesto ovde, vec na ona trazi "njega" (koga "njega"-pa "njega").

Ti si Lexo, citajuci zakljucujem, bas mala, mala... a verovatno emotivno i prazna. Osoba koja ima nekog, zna sta zeli, zna sta su joj prioriteti... pa ne postavlja ovakva pitanja i mnogo manje vremena provodi razmisljajuci o tome.
Sa druge strane, ako bas zelis da budes necija muza, moras tom nekom pokazati da si zaista vredna onoga o cemu ti ovde sanjas. Ne samo zato sto umes da volis i das sebe, vec zato sto pored toga mozes toj osobi dati jos nesto (mozda cak i mnogo vaznije)... priliku da nesto nauci od tebe, neku dinamicnost... U suprotnom, bices muza koja sedi kod kuce i gleda filmove...

auuuu , al si ti neki znalac opasni ...shta si preeo pricu na "ti si Lexo" :roll: ...
 
Lexa:
Takva devojka je obično inicijator svega, organizator, večiti šef, dok se jednog dana ne umori i preda... Jer i njoj treba samo razumevanje, valjda?! :shock:

...verovatno je usamljena...i treba joj razumevanje...jer bi svi da je yebu kao i ovaj click or die... :lol: :lol: :lol: :D
 
Eee znam ja jednu ovakvu. Zovu je "minuta ćutanja". Kad prođe gradom, svi zaneme. Mada, da sam ja muško, meni bi muza bila neka mnogo originalnija devojka. :D

teddy.gif
 
Ja znam do tanchna qaqo bi taqva za mene trebalo da izgleda,i za svakog je drugachija,ali ja sam realan,znam da taqo neshto ne postoji a i aqo postoji onda je to ko onaj sinnketov vic o chovequ koji se niqad nije zenio.
 
uh lexa,ti si opisala ono sto se cesto smatra savrsenom devojkom.

znam par njih koje spadaju u tu grupu,one koje sve plene svakim svojim pokretom i gestom,koje su definitivno nedodirljive i nadzemaljske,koje se uvek drze po strani od nekako prizemnih stvari i obicnih ljudi koji ih nisu dostojni.mislim da kao osobe poseduju zaista izuzetne kvalitete,ali mi deluju nesrecno ili neispunjeno.valjda zato sto teze idealnom i savrsenom a toga nema i nisu spremne za kompromise.

licno,slazem sa xiaoyu povodom toga da bi meni da sam ja bila musko muza bila neka daleko originalnija devojka,ljudska i gresna i privlacna i harizmaticna u isto vreme.mislim da je to mnogo veci uspeh nego biti savrsena muza...
 
Da bi zena bila muza, mora da inspirise druge. I tu lezi sva sustina, u drugima, ne toliko u muzi. Ti drugi su skloni idealizaciji osobe, a pokretac moze da bude bilo sta, ne mora cak ni istinski kvalitet, a moze da bude. Tako da i muze mozemo u kategorije, pa tako imamo fatalnu zenu na primer, iza cije se fatalnosti obicno ne krije nista specijalno, osim sposobnosti za manipulisanjem. :-)
 
Nikodime, prosr'o si se za medalju, nije tema o meni.

Nažalost, ili na sreću, ja nisam muza. Ali znam jednu koja jeste.
I u srednjoj sam imala jednu, ali ona je to bila zbog fizičkog izgleda, a ne mislim na "taj tip" već na istinske zavodnice. Sad se setih izraza - fatalna! Zavodnica, nije muza odgovarajući izraz, znam, ali eto pao mi na pamet, možete i o njima... :)
Fazon Džulije Roberts u filmu "Odbegla Mlada", eto tako neka koju svi žele, a niko je ne može imati. Ili se niko ne usuđuje.

Vidim da ženski deo shvata o čemu pričam i verujem da muški deo takođe shvata, ali bojkotuju temu, hehe. Ja vas lepo pitam da li ste i vi skloni da padnete na jednu takvu, ili niste?
Eno Click došao ovde da glumi neko ludilo, a glavu dajem da u RL ima komšinicu ili drugaricu iz detinjstva za kojom dahće kao ker, svaki put kad je vidi.

Kada bih ovu temu postavljala na ŽK pitala bih vas, koje se ne pronalazite u ulozi fatalne, da li ste ponekad ljubomorne na takvu, i da li opravdavate svoju ljubomoru? Opet se setite onog retardiranog filma i njene drugarice sa čijim mužem ova nesvesno flertuje, blah, prepričavam ljubić :lol:
Ali ne bih da nisam svesna da postoje takve žene. Baš, baš postoje, zar ne?
Svačije muze...
 
Ima jedna, sprat iznad mene... ne da je dobra... ma prste da polizes :) :)... cak mi je cale predlozio da je pitam da se slika za maskotu moje buduce firme :) :)... ma ludilo...

ps: Lexino pitanje i cela ova tema me ustvari podseca na film MALENA...
 
divlja:
Da bi zena bila muza, mora da inspirise druge. I tu lezi sva sustina, u drugima, ne toliko u muzi. Ti drugi su skloni idealizaciji osobe, a pokretac moze da bude bilo sta, ne mora cak ni istinski kvalitet, a moze da bude. Tako da i muze mozemo u kategorije, pa tako imamo fatalnu zenu na primer, iza cije se fatalnosti obicno ne krije nista specijalno, osim sposobnosti za manipulisanjem. :-)

da...
 
Nedavno sam bas razmisljao na temu kako samo neki ljudi imaju tu privilegiju.. a mozda i prokletstvo... da se svi zaljubljuju samo u njih... tj da se svet vrti samo oko njih... a oko drugih ne... jer jednostavno ne mogu da dodju do izrazaja od ovih.... alfi...
Ima nekih osoba koje ti daju tu pokretacku snagu.... ispune te energijom za akciju...
Kako prepoznajes muzu? I savrsenstvo je diskutabilno... Kod mene je to tek kad se dovoljno priblizim i kad skinem te sminke sa lica... tek onda vidim jel neko muza ili nije... tj ne palim se na idole... vec na meso...
Ma bre previse si ti tema ovde nacela...
 

Back
Top