HAJKA NA HOMOLJSKOG KURJAKA 2007

13-08-1971

Primećen član
Poruka
682
Lovacko udruzenje iz Zagubice 13.01.2007. organizuje trecu po redu Hajku na homoljskog kurjaka. Homolje je kraj u istocnoj Srbiji povrsine 75000 hektara i ujedno predstvalja i povrsinu lovista "Homolje". Sa smanjenjem broja aktivnih bacija i prisustva coveka na planini polako ali sigurno plemenita divljac koja je nekada nastanjivala ove prostore polako se vraca u Homolje. Divokoza, gorski jelen a za njima i predatori u prvom redu vuk, ris a sada posle ozbiljnog istrazivanja sa velikom sigurnoscu se moze tvrditi da je potvrdjeno i migraciono kretanje medveda u severnom delu lovista "Homolje" . Ipak vuk je definitivno nedosanjani san mnogih lovaca. U proseku u Homolju se mesecno odstreljuje po jedan komad vucje divljaci . Ovo vazi dok se deda Frcka ne naljuti pa u jednom danu otpuca tri komada. Ipak vuk je postao definitivno i prava napast kako za divljac tako i za stoku pa hajka na vuka osim druzenja medju lovcima ima za cilj i proredjivanje vucje populacije. Sama hajka ce se odvijati na terenima lokaliteta Zdravca i Burgija. Inace lokaliteti na kojima je odstreljenio ubedljivo najvise vukova i gde postoji razradjeno mrciniste. Takodje na ovim lokalitetima je odstreljena i najteza vucica do sada 54 kg.
Sam lov je zamisljen ta taj nacin sto bi se ujutro 13. 01. lovci okupili na platou motela "'Vrelo " u Zagubici gde bi se podelio dorucak ucesnicima i obavilo evidentiranje ucesnika u lovu. Potom lovci bi bili prevezeni do polaznih tacaka odakle bi se krenulo neki u ceku a neki u pogon. Prevoz bi bio izveden autobusima. Po okoncanju lova ucesnici se vracaju u "Motel" Vrelo" na zajednicki rucak i dodelu priznanja najuspesnijima a bice i nekih saljivih priznaja.
Lovci Homolja su se i u prethodne dve hajke pokazali kao odlicni organizatori i gostoljubivi domacini tako da ne treba sumnjati da ce i ova treca da bude odlicno organizovana. Zainteresovani se mogu javiti na telefone 064-22-95-955 i 012-443-757. DOBAR POGLED!
 
kostoberstocher:
KAKAV JE ODZIV LOVACA??
Na prvoj hajci je bilo 700 ljudi i to je bila poprilicna guzva. Na drugoj smo ogranicili na 400. Takodje na trecoj crta ce se povuci na 400 ljudi. I za prvu i za drugu hajku cifra zainteresovanih lovaca se kretala oko 1100. 400 lovaca mozemo da smestimo bez ikakvog guranja u veliku salu motela "Vrelo" u Zagubici. Za sada interesovanje je vise nego odlicno, posebno lovcima odgovara sto mogu i pravoslavnu novu godinu da docekaju posle hajke.
 
U homoljskom selu Suvi Do vukovi su poslednjih dana u domacinstvu Zorana Radisavljevica napravili pravi masakr. Pregrizavsi drvenu tarabu upali su u obor i rastrgli 17 rasnih koza. Inace vukovi su se priblizili naseljima u Homolju. Za vreme mirnih i tihih noci vukovi se mogu cuti kako zavijaju po visovima iznad naselja. Uzroke treba traziti u nedostatku hrane za ovog predatora jer seljaci su svoja stada odavno vec spustili u zimske bacije. Divlje svinje glavna hrana vukova tokom zime , zbog izuzetno slabog roda zira spustile su se blize poljima gde su napravile pravi rsum i naprosto opustosile polja. Verovatno da ih vukovi prate pa onda koje budu ranjene tokom vikenda od strane lovaca posluze kao hrana za vuka. Inace lovci HOMOLJA 13.01.2007. ORGANIZUJU HAJKU NA KURJAKA , TRECU PO REDU. POSLE LOVA OBAVEZNO JE I LOVACKO DRUZENJE I DOCEK NOVE GODINE.
 
Daj, kako vas nije sramota??!?!?!! Homoljski kurjak i promocija vaseg debelog,prepotentnog predsednika????!!!!Zalosno gledati,samo recimo prosle godine``evo ulovili smo vec dva`` ono ko zna odakle doneti smrznuti vukovi.Onda sad neki deda Vla,ulovio dva VUCICA a ne vuka.Znate li vi sta je vuk?Dedi svaka cast branio je svoje,ali kako vas nije sramota da se slikate sa ovodisnjim vucicima?!?!?!?
 
BG Pastuv:
Daj, kako vas nije sramota??!?!?!! Homoljski kurjak i promocija vaseg debelog,prepotentnog predsednika????!!!!Zalosno gledati,samo recimo prosle godine``evo ulovili smo vec dva`` ono ko zna odakle doneti smrznuti vukovi.Onda sad neki deda Vla,ulovio dva VUCICA a ne vuka.Znate li vi sta je vuk?Dedi svaka cast branio je svoje,ali kako vas nije sramota da se slikate sa ovodisnjim vucicima?!?!?!?
Ko je bio video je na prvoj hajci sta je odstreljeno i da li je bilo iz zamrzivaca ili ne. Sto se tice druge hajke nije bilo odstreljeno nista , Momci iz Sremske Mitrovice su se izpromasivali. A deda Frcka je otpucao tri a ne dva komada da pojasnimo i tu problematiku. Sto se tice sramote , VRLO SMO PONOSNI NA DEDA FRCKU I NJEGOV ODSTREL. . A nas predsednik ima visak kilograma jer ima vrhunske lovacke kerove-gonice tako da i ne mora bas previse da trci po lovistu jer kerovi odlicno odradjuju svoj deo posla. I na kraju svaki lovac u HOMOLJU ODLICNO ZNA STA JE TO KURJAK. DOBAR POGLED I NEMOJ DA SE JEDIS!
 
Sinovac,ulovio sam tri vuka i to cekom,nepregledne padine Sar Planine recimo.Tamo nisi nikad ni pomislio da ides.Lovim vec dugo i zeca ne lovim skoro uopste osim kada sam u planini sa gonicima.Ocigledno si me pomesao sa nekim.A smesno je brate-ono su ovogodisnji vucici i tacka!!!!Dosta bre hvalospeva o sjajnim lovcima koji su uspeli da ulove vucica!
 
BG Pastuv:
Sinovac,ulovio sam tri vuka i to cekom,nepregledne padine Sar Planine recimo.Tamo nisi nikad ni pomislio da ides.Lovim vec dugo i zeca ne lovim skoro uopste osim kada sam u planini sa gonicima.Ocigledno si me pomesao sa nekim.A smesno je brate-ono su ovogodisnji vucici i tacka!!!!Dosta bre hvalospeva o sjajnim lovcima koji su uspeli da ulove vucica!
VUKOLOVCI SA HOMOLJA JESU BROJ JEDAN MA KOLIKO SE TO NEKOM SVIDJALO ILI NE . POZDRAV!
 
Necemo da menjamo teze.Vukolovci i ljudi sa Homolja jesu No1.(moram malo i tazbinu da falim)
Ali - dosta vise promocije lazi i prevara.Kurjaci od prosle hajke su iz zamrzivaca.Kraj price momci.Ovi vucici su jedino sa vucicom mogli da napadnu obor hrabrog dede.-Kad ste toliko dobri sto dedi ne popravite pusku??A predsednik vam je posebna prica.Ko ga god zna,pa cak i ja reci ce da nema pojma o lovu i da su mu psi prosecni.Dosta te samoreklame.Promovisite druzenje,lepotu Homolja,Mlave,Krepoljina....................a ne podmetanje i cim padne neki vucic odmah u novine.Znam i novinari vole pecenje a materijal za pisanje uvek potreban.
 
BG Pastuv:
Necemo da menjamo teze.Vukolovci i ljudi sa Homolja jesu No1.(moram malo i tazbinu da falim)
Ali - dosta vise promocije lazi i prevara.Kurjaci od prosle hajke su iz zamrzivaca.Kraj price momci.Ovi vucici su jedino sa vucicom mogli da napadnu obor hrabrog dede.-Kad ste toliko dobri sto dedi ne popravite pusku??A predsednik vam je posebna prica.Ko ga god zna,pa cak i ja reci ce da nema pojma o lovu i da su mu psi prosecni.Dosta te samoreklame.Promovisite druzenje,lepotu Homolja,Mlave,Krepoljina....................a ne podmetanje i cim padne neki vucic odmah u novine.Znam i novinari vole pecenje a materijal za pisanje uvek potreban.
Ti bas imas koplekse. Ali slepom ne vredi otvarati oci s obzirom da mislis to sto misli misli i dalje.
 
BG Pastuv:
Necemo da menjamo teze.Vukolovci i ljudi sa Homolja jesu No1.(moram malo i tazbinu da falim)
Ali - dosta vise promocije lazi i prevara.Kurjaci od prosle hajke su iz zamrzivaca.Kraj price momci.Ovi vucici su jedino sa vucicom mogli da napadnu obor hrabrog dede.-Kad ste toliko dobri sto dedi ne popravite pusku??A predsednik vam je posebna prica.Ko ga god zna,pa cak i ja reci ce da nema pojma o lovu i da su mu psi prosecni.Dosta te samoreklame.Promovisite druzenje,lepotu Homolja,Mlave,Krepoljina....................a ne podmetanje i cim padne neki vucic odmah u novine.Znam i novinari vole pecenje a materijal za pisanje uvek potreban.
STO NAM JE NEKO LJUBOMORAN, GADNA JE TO BOLJKA!
 
BG Pastuv:
Necemo da menjamo teze.Vukolovci i ljudi sa Homolja jesu No1.(moram malo i tazbinu da falim)
Ali - dosta vise promocije lazi i prevara.Kurjaci od prosle hajke su iz zamrzivaca.Kraj price momci.Ovi vucici su jedino sa vucicom mogli da napadnu obor hrabrog dede.-Kad ste toliko dobri sto dedi ne popravite pusku??A predsednik vam je posebna prica.Ko ga god zna,pa cak i ja reci ce da nema pojma o lovu i da su mu psi prosecni.Dosta te samoreklame.Promovisite druzenje,lepotu Homolja,Mlave,Krepoljina....................a ne podmetanje i cim padne neki vucic odmah u novine.Znam i novinari vole pecenje a materijal za pisanje uvek potreban.
AKO BUDES DOBAR PUSTICEMO I TEBE DA TE DEDA NAUCI KAKO SE ROKAJU TRI KOMADA ODJEDNOM. A STO NOVINE NE OBJAVE TO SE NIJE NI DESILO.
 
Prepotentni&neobrazovani predsednice,kao i ti Brasanac-da znate da vas obojicu znam odlicno a vi mene ne!Nemate pojma,smesni ste sa argumentima.Zasto ne kazete kolika je kotizacija za hajku?Koliko ces love umisljenko strpati u svoje dzepove?Homolje zasluzuje bolje predstavnike!!!!!!!!!
 
ma sabili ste se kao misevi.ne mislim-znam!!!!!!Cujem,vidim,druzims e sa ljudima.Zalosni ste sa vasom samopromocijom a ljudi znaju,mala je ovo zemlja prevaranti jedni!!
sta ste dali u vasu odbranu????jadni vucici iz ovogodisnjeg okota pali pred dedu Flicku a vi na sva zvona.I oni iz zamrzivaca.......
 

Back
Top